Yüz Yogası Nasıl Yapılır? Faydaları ve Bilimsel Temeli

Günümüzde artık naturel güzellik önemini arttırmaktadır. Sıkılıkla yapılan botoks ve dolgu gibi işlemler birtakım bireyler tarafınca tercih edilse de birtakım bireyler tarafınca tercih mevzusu dahi olmuyor. Acısız ve ağrısız bir halde yüzlerinin daha sıkı ve canlı olmasını istiyorlar.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Bu nedenle uygulanması gerekmekte olan metot yüz yogasıdır. Son dönemlerde son derece moda olan bu metot her insanın ilgisini çekiyor. Ameliyat korkusu olan bireyler çoğu zaman yüz yogasını tercih ediyor.

Yüz Yogası Nedir?

Yüz Yogası

Yüz yogası son dönemlerde popüler bir egzersiz metodu haline geldi. Yüz yogası, yüz kaslarını çalıştırarak cildin daha sıkı, canlı ve genç görünmesini sağlamayı hedefleyen bir egzersizdir. Ek olarak, yüz yogası teknikleri tertipli olarak uygulandığı zaman, yüz kaslarını güçlendirmeye, stresi minimum seviyeye indirmeye, yüz bölgesindeki ağrıları hafifletmeye ve çoğunlukla sıhhatli bir görüntüye katkıda bulunmaya destek olabilir.

Yüz yogası teknikleri, çeşit çeşit yüz kaslarının çalıştırılmasını hedefler. Bu egzersizler, yüz kaslarına yönelik hususi hareketler ve yüz yogası pozisyonlarından oluşur. Yüz yogası, cildin elastikiyetini ve esnekliğini artırarak yaşlanmanın etkilerini minimum seviyeye indirmeye destek sunar.

Yüz yogası’nın öteki pek çok pozitif yanları vardır. Mesela, tertipli olarak yüz yogası meydana getiren bireyler, yüz kaslarını ve çene çizgisini güçlendirerek sarkmayı azaltabilirler. Ek olarak, yüz yogası pozisyonları, stres ve gerginliği azaltarak yüz bölgesindeki ağrıları hafifletmeye ve daha genç bir görüntüye katkıda bulunabilir.

Yüz yogası Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası

Yüz yogası, yüz kaslarını çalıştıran ve cildin genç ve sıkı görünmesini sağlamayı hedefleyen bir egzersiz yöntemidir. Yüz yogası egzersizleri, değişik yüz kaslarını gaye alarak cildin elastikiyetini ve sıkılığını arttırmak için tasarlanmıştır.

Yüz yogası egzersizleri yapmak için ilk önce rahat bir pozisyonda oturun. Sırtınızı düz tutun ve omuzlarınızı aşağı doğru indirin. Yüz yogası egzersizlerinin en kaliteli netice vermesi için, yüzünüzü temiz ve nemli tutun.

Yanak Egzersizleri

Yüz yogasının en popüler egzersizleri yanak egzersizleridir. Yanak egzersizleri yapmak için, dudaklarınızı büzerek yanaklarınızı şişirin ve sonrasında havayı dışarı üfleyin. Bu egzersizi tekrarlayın ve 10-15 saniye süresince tutun.

Alın Egzersizleri

Alın egzersizleri, alın kaslarını çalıştırmak için tasarlanmıştır. Alın egzersizleri yapmak için, kaşlarınızı yukarı doğru kaldırın ve sonrasında kaşlarınızı çatın.

Göz Egzersizleri

Göz egzersizleri, göz kaslarını çalıştırmaya destek sunar. Göz egzersizleri yapmak için, gözlerinizi sıkı bir şekilde kapatın ve sonrasında gözlerinizi açın. Bu egzersizi tekrarlayın ve ortalama 15 saniye süresince devam edin.

Dudak Egzersizleri

Dudak egzersizleri, dudak kaslarını çalıştırmak için tasarlanmıştır. Dudak egzersizleri yapmak için, dudaklarınızı sıkı bir şekilde büzerek dudaklarınızı uzatın ve sonrasında dudaklarınızı gevşetin.

Boyun Egzersizleri

Boyun egzersizleri, boyun kaslarını çalıştırmak için tasarlanmıştır. Boyun egzersizleri yapmak için, başınızı yavaş bir şekilde sağa ve sola çevirin ve sonrasında öne ve arkaya doğru hareket ettirin. Egzersizi 15 saniye durmaksızın tekrarlamaya devam edin.

Yüz Yogası’nın Bilimsel Temeli

Yüz Yogası

Yüz yogası, son dönemlerde giderek popüler hale gelen bir egzersiz yöntemidir. Fakat, yüz yogasının bilimsel olarak kanıtlanmış tesirleri hakkında sınırı olan sayıda araştırma bulunmaktadır.

Bununla beraber, birtakım araştırmalar yüz yogasının cilt sağlığı ve yaşlanma emareleri üstünde pozitif tesirleri olabileceğini göstermektedir. Yüz yogasının yararları içinde cildin gençleştirilmesi, yüz kaslarının güçlendirilmesi, yüzdeki gerginliğin azaltılması ve yüz bölgesindeki kan dolaşımının arttırılması yer almaktadır.

Bununla beraber, yüz yogasının tesirleri hakkında daha çok bilimsel araştırmaya gereksinim vardır. Yüz yogası egzersizlerinin yüz kasları üstündeki tesirleri hakkında bikaç çabalama yapılmıştır. Mesela, 2018 senesinde yapılan bir araştırmada, yüz yogasının yüz kasları üstündeki tesiri incelenmiştir. Çalışmaya katılan iştirakçilerin yüz yogası egzersizlerini 20 hafta süresince tertipli olarak yapmaları istenmiştir. Sonuçlar, yüz yogasının yüz kasları üstündeki tesirinin pozitif olduğunu göstermiştir.

Yüz Yogası Yararları

Yüz Yogası

Yüz yogası, yüz kaslarını çalıştıran ve cildin genç ve sıkı görünmesini elde eden bir egzersiz yöntemidir. Bu egzersiz metodu, yüzdeki kasları kuvvetlendirmek ve ciltteki yaşlanma emarelerini azaltmak için tasarlanmıştır. İşte yüz yogasının birtakım yararları:

  • Yüz yogası egzersizleri, yüz kaslarının çalışmasını sağlayarak cildin elastikiyetini ve sıkılığını arttırır.
  • Ciltteki yaşlanma emareleri, bilhassa ince çizgiler ve kırışıklıklar, azaltılabilir.
  • Yüz yogası egzersizleri, değişik yüz kaslarını gaye alarak yüz kaslarının kuvvetlenmesine destek sunar.
  • Kuvvetli yüz kasları, yüz hatlarını daha gözle görülen duruma getirir ve yüzdeki çizgilerin oluşumunu engelleyebilir.
  • Stres ve bitkinlik, yüz kaslarının gerginleşmesine ve yüzdeki çizgilerin daha gözle görülen hale gelmesine sebep olabilir. Yüz yogası egzersizleri, yüzdeki gerginliği azaltarak rahatlama sağlar.
  • Yüz yogası egzersizleri, yüz kaslarının esnekliğini arttırarak yüz hatlarının daha gözle görülen hale gelmesini sağlar.
  • Yüz yogası egzersizleri, yüz bölgesindeki kan dolaşımını arttırarak cildin daha sıhhatli ve canlı görünmesini sağlar.
  • Daha iyi kan dolaşımı, yüzdeki lekelerin ve kızarıklıkların da azalmasına destek olabilir.
  • Cilt bakım ürünlerinin tesirini arttırabilir. Yüz yogası egzersizleri yardımıyla cilt, cilt bakım ürünlerini daha iyi emer ve ürünlerin tesiri daha haddinden fazla uzun süre devam eder.

Yüz Yogası ve Öteki Yüz Egzersizleri Arasındaki Farklar

Yüz Yogası

Yüz yogası son dönemlerde popüler hale gelen bir egzersiz metodu olsa bile, yüz egzersizleri aslına bakarsak uzun bir geçmişe sahiptir. Yüz egzersizleri, yüz kaslarını kuvvetlendirmek, tonlamak ve gerginliği azaltmak için tasarlanmıştır. Fakat, yüz yogası ve öteki yüz egzersizleri içinde birtakım farklılıklar vardır.

Yüz yogası, yüz egzersizleri içinde belirli bir yoga disiplinidir. Bu egzersiz metodu, geleneksel yoga pozlarına benzer biçimde yapılan yüz egzersizlerini içerisinde bulundurur. Yüz yogası egzersizleri, yüz kaslarını güçlendirmenin bununla beraber, bununla beraber cildi gençleştirme ve yaşlanma emarelerini azaltma amacını taşır.

Öteki yüz egzersizleri ise yüz yogasından farklıdır. Bu egzersizler, yüz kaslarını hedefleyen belirli hareketleri içerisinde bulundurur. Yüz egzersizleri, yüzdeki gerginliği minimum seviyeye indirmeye destek sunar, ancak yüz yogasındaki kadar ayrıntılı bir teknik ve pozlardan oluşmaz.

Yüz yogası nasıl yapılır?

Yüz yogası egzersizleri, yüz kaslarını hedefleyen ve çoğu zaman yüzdeki gerginliği minimum seviyeye indirmeye yönelik hareketler içerisinde bulundurur. Yüz yogası uzmanları çoğu zaman belirli bir program tasarlarlar ve doğru teknikleri öğretirler.

Yüz yogasının yararları nedir?

Yüz yogası egzersizleri, yüz kaslarını güçlendirmenin bununla beraber cildi gençleştirme, yaşlanma emarelerini azaltma ve stresi azaltma gibi pek çok yarar sağlar.

Yüz yogası kaç yaşına kadar yapılabilir?

Yüz yogası egzersizleri, her yaş grubuna yeterli olabilir. Fakat, herhangi bir sıhhat problemi var ise, ilk olarak hekiminize danışmanız {önemlidir}.

Yüz yogası neticeleri ne kadar sürede görünür?

Yüz yogası neticeleri, tertipli egzersiz hayata geçirmeye ve doğru teknikleri kullanmaya bağlıdır. Çoğu zaman, ilk neticeleri 4-8 hafta içerisinde görmek mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*