Yürekler ağza geldi! Türkiye bu kâbus gibi anları konuşuyor: Deprem anları sosyal medya gündem oldu

Yeryüzü sallandı, Türkiye’nin yüreği titredi… Depremlerde on binlerce can kaybı yaşandı, binlerce bina yerle bir olup yıkıntı yığınına dönüştü. 6 Şubat’ta haftanın ilk saatlerinde gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki sarsıntı büyük yıkıma yol açtı. O anlarda 11 ilde fazlaca sayıda kamera kayıttaydı.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

42 BİN 310 CAN KAYBI

AFAD’ın son açıklamasına nazaran depremlerde yaşamını yitirenlerin sayısı 42 bin 310’a terfi etti. Zelzele bölgesinden 448 bin 18 şahıs ise tahliye edildi.

KRİTİK KARARLAR ALINDI

Bu zamanda OHAL, naturel hayata tesirli afet bölgesi, okulların tatil edilmesi, kredi borçlarının ertelenmesi benzer biçimde pek çok tehlikeli sonuç karar da alındı.

23232

2 HAFTA SONRA BİR PANİK DAHA!

6 Şubat’taki depremin yaraları sarılmaya çalışılırken en fazlaca yıkımın yaşandığı illerden olan Hatay bu defa 20 Şubat’ta 6.4 ile sallandı. Dakikalar sonrasında ise 5.8 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı meydana geldi. Bu depremlerde ise 6 şahıs hayatyını kaybetti.

Sarsıntı anlarında kaydedilen o korku dolu anlamış olur toplumsal medyada da gündem oldu.

KAHRAMANMARAŞ BEŞİK GİBİ SALLANDI

6 Şubat’taki depremlerin merkez üsleri Elbistan ve Pazarcık yıkımın da merkezleri haline geldi.

Başlıksız-2

Kentte sabaha karşı karanlıkta gerçekleşen sarsıntılarda çocuk parkının, trafik ışıklarının sallandığı, arabaların yerinden oynadığı ve öteki pek çok korku dolu görüntü kaydedildi.

HATAY’DA DEHŞETE DÜŞÜREN ANLAR

Hatay da Kahramanmaraş’a benzer sahnelere ev sahipliği yapmış oldu. 7.7 büyüklüğündeki zelzele esnasında kentin pek çok değişik noktasında yaşanmış olan dehşet anları kameralara yansıdı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Naci Görür haklı çıktı... Bingöl'de deprem oldu!Naci Görür haklı çıktı… Bingöl’de zelzele oldu!
Kadıköy'deki kira fiyatları sosyal medyada gündem oldu!Kadıköy’deki kira tutarları toplumsal medyada gündem oldu!
Toplantıyı 15 dakikada bitirdi! Tek tek okudu... Toplantıyı 15 dakikada tamamlamış oldu! Tek tek okudu… “Alkış istemiyorum”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*