Yüksek Görüntü Kalitesiyle 2023’ün En İyi 10 LED TV Modeli

Sıradışı LED TV hangisi? Kuşkusuz LED ekranlı tv alacak kişilerin aklındaki ilk sual bu oluyor. LED TV öneri içeriğimizden bir seçim yaparken bu televizyonları kullananların yorumlarına da dikkat etmemiz gerekiyor. Bu nedenle içeriğimizdeki her bir modelin altına televizyonu kullananların yorumlarına da yer verdik.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

En kaliteli televizyonlar çoğu zaman yüksek görüntü kalitesi sunan, düşük enerji tüketimine sahip olan ve Smart TV fonksiyonları çok çok fazla olan modellerdir. Sıradışı tv hangisi? diye soruyorsanız.

En İyi LED TV Sıralaması

Sıra Model Ekran/İnç neoldu Puanı
1 Philips 58PUS8505 147/58″ 10/9.9
2 LG 65NANO866NA 165/65″ 10/9.8
3 Philips 43PUS7505 108/43″  10/9.9
4 Samsung 50TU7000 126/50″ 10/9.7
5 Vestel 65U9500 164/65″ 10/9.8
6 Samsung 40T5300 101/40″ 10/9.7
7 LG 55NANO956NA 139/55″ 10/9.8
8 Toshiba 32LL3B63DT 80/32″ 10/9.3
9 Awox B203900S 99/39″ 10/9.5
10 Grundig 8910 B 146/58″ 10/9.6

10 En İyi Led Tv Öneri 2023

Senenin en fazla insanların tercih ettiği en kaliteli led tv modellerini tutarları ve kullanıcı yorumlarına nazaran karşılaştırdık.

İşte görüntü kalitesi en kaliteli LED TV modeli…

1. Philips The One 58PUS8505

En İyi Led TV Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Ambilight var Subwoofer yok
Smart TV 3D görüntü yok
Sesli denetim

Sıradışı televizyonlar listemize Philips The One 58PUS8505 ile başlıyoruz. Philips The One, dünyanın en kuvvetli görüntü işlemcisi olan P5 ile gösterilen videolarda pürüzsüz ve titreşimsiz görüntü sağlamaktadır. Bu benzeri olmayan televizyonu isterseniz Google Asistan yada Amazon Alexa üstünden sesli komut ile denetim edebilirsiniz. Dolby Vision, film yapımcıları tarafınca eklenilen 3D ses özelliğini destekleyerek beyaz perde hissiyatı sağlamaktadır. Bu şekilde tv seyretme deneyiminiz tamamen farklı bir seviyeye çıkar.

Kullanıcı Yorumları

👤 Daha öncesinde emek harcama odası için kullandığımız televizyonda Philips ve Ambilight özelliğine sahipti. Bu nedenle beğenerek kullandık salona tv alacağımız süre da derhal gene bu özelliklerde olan bir tv tercih ettik ambiyans ışıkları yardımıyla hem Olduğundan daha büyük gözüküyor hem de fazla hoş bir hava yaratıyor. Fuat B.

👤 Görüntü standardını mağazada deneyimledim fazla net bir görüntüye sahip büyük ekran olmasına karşın görüntü hem uzaktan hem de yakından bozulmuyor 4K Ultra HD görüntü kalitesi yardımıyla film seyretmek beyaz perde tadında oluyor. Birol G.

2. LG 65NANO866NA

En İyi Led TV Modelleri

ARTILAR EKSİLER
4K Active HDR Subwoofer yok
4 çekirdekli işlemci 3D görüntü yok
NanoCell teknolojisi

LG’nin en gelişmiş LED TV’si olan bu aygıt NanoCell özelliği ile yüksek görüntü deneyimi sağlamaktadır. Hangi açıdan bakarsanız bakın, NanoCell teknolojisi başarıya ulaşmış renk göstermeye devam eder ve televizyonu değişik açılardan görenlerin dahi aynı kaliteyi hissetmesini sağlar. 4K Active HDR, ince detaylar veya kuvvetli renkler ilave ederek görüntüyü optimize eder. Bu şekilde videoları üstün HDR kalitesinde seyredebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

👤 Hem ekran boyutu hem de çözünürlüğü görüntü son derece canlı ve net hale getirdi kullandığımız salonda pencerelerden fazla çok Aydınlık geliyor Buna karşın ekran yansıma yapmıyor ve kolaylıkla seyredebiliyoruz 4K ultra HD çözünürlük yardımıyla de ekrana yakınlaştığımızda da görüntüde bozulma olmuyor. Mustafa Y.

👤 Salonum genişlik olarak değil fakat fazla uzun olduğundan büyük bir ekran tercih etmek durumunda kaldım 165 ekran benim için ideal bir boyut oldu bilhassa 4K çözünürlük seçtiğim içerisinde yakından da uzaktan da görüntü bozulmadan seyredebiliyoruz. Burhan Ş.

3. Philips 43PUS7505

En İyi Led TV Modelleri

ARTILAR EKSİLER
HDR10+ Subwoofer yok
Canlı görüntü 3D görüntü yok
Basit denetim

Sıradışı LED televizyonları listelerken Philips’in bu modelini atlasak büyük hata olurdu. Philips 43PUS7505, HDR10+ ve Dolby Vision özellikleri yardımıyla gölgeleri derinleştirir, parlak yüzeyleri ışıldatır ve renklerin normalden fazla daha çok canlı görünmesini sağlar. Bu benzeri olmayan tv HDR10+ teknolojisinden en kaliteli biçimde faydalanacak biçimde geliştirilmiştir. Ek olarak süratli ve sezgisel bir işletim sistemi olan SAPHI yardımıyla televizyonunuzu daha keyifli bir halde kullanırsınız.

Kullanıcı Yorumları

👤 İkinci bir tv olarak satın aldım. O da fazla büyük olmadığı için 43 inç kafi oldu 4K Ultra HD görüntü kalitesi yardımıyla fazla net ve canlı bir görüntüye sahip hem de ses kalitesi de fazla iyi bilhassa film izlerken sinemadaki benzeri ses ve görüntü ile izleyebiliyorum Ali B.

👤 İkinci bir tv olarak satın aldım. Kalabalık bir Aile olduğumuz için devamlı program çatışması yaşıyorduk Ayrıcı çocuklarda eğitimleri uzaktan Net bir halde izleniyor Smart özelliği yardımıyla hem de çocuklarda uzaktan eğitimlerini kolaylıkla takip edebiliyorlar Emre Ü.

4. Samsung 50TU7000

En İyi Led TV Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Kristal ekran Subwoofer yok
Kablo gizleme bölmesi
Ekran yansıtması

4K UHD TV, normal bir FHD’den 4 kat daha çok piksele sahiptir. Sonuç olarak keskin görüntü sunarak gerçeğe yakın bir izlenim sağlıyor. Yüksek Dinamik Aralık özelliği (HDR), karanlık sahnelerde otomatikman parlaklığı yükselterek kaliteyi arttırır. Ek olarak ekran optimizasyonu ile gecikmeleri azaltarak size daha çok denetim olanağı veren televizyonun oyun iyileştirici özelliğinin de bulunduğunu belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Kullandığı kristal açık oturum yardımıyla öteki televizyonlara nazaran fazla daha parlak olduğundan tercih ettik bizim için gerçekçi renklerden ziyade parlak ve canlı olması önemliydi üstünde bulunan Smart ekran yardımıyla de kolaylıkla interneti kullanabiliyoruz Yağmur F.

👤 Çok tv özelliklerini bilmediğim için başkalarına nazaran daha çok araştırarak tercih yaptım benim için güzel göstermesi kadar çerçevesini ince olması ve güzel duyu olarak hoş durması da önemliydi her İki anlamda da ihtiyacımı karşıladı 4K çözünürlük olduğundan odanın her yerinden kolaylıkla izlenebiliyor Filiz A.

5. Vestel 65U9500

En İyi Led TV Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Yüksek görüntü kalitesi 3D görüntü yok
Smart TV
PC girişi

Vestel’in patentli görüntü standardını yükselten Pixellence özelliği, ekrandaki görüntüleri normalden daha iyi bir halde yansıtır. Dijital beyaz perde sistemleri manasına gelen DTS teknolojisi, beyaz perde salonlarında olan ustalaşmış ses sistemlerini bu televizyonla birlikte evinize getiriyor. Vestel 65U9500, PC girişi yardımıyla ekran olarak kullanıma da uygundur. Son olarak Vestel Smart Center uygulamasıyla telefonunuza bağlanarak en rahat yoldan fotoğraf veya görüntü aktarabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

👤 Vestel televizyonlar hem Türk üretim hem de Türk malı olması nedeni ile daha fazla sevdiğim modeller. Öteki TV’ler de iyidir fakat benim için yerli olması destek vermek amacı ile iyi. Televizyona gelecek olursam ekran boyutu tam istediğim benzeri ve çözünürlüğü de netliği de renkleri de fazla güzel. Mehmet K.

👤 Arkadaşımıza ev hediyesi olarak aldık ziyaret ettiğimde kendim de fazla beğendim bilhassa ince bir Tasarımın olması duvarda fazla şık durmasını elde etmiş görüntü kalitesi yüksek 4K Ultra HD olması yakından da uzaktan da seyredildiğinde görüntü kaybı yaşatmıyor. Netflix uygulaması için de geldiği için fazla beğendiler kolaylıkla filmlerini buradan seyredebiliyorlar. Umut K.

6. Samsung 40T5300

En İyi Led TV Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Full HD Subwoofer yok
Canlı renkler 3D görüntü yok
Kablosuz bağlantı HDR yok

Sıradışı LED TV tavsiyeleri içeriğimize Samsung 40T5300 ile devam ediyoruz. Full HD çözünürlük ile izlemeye doyamadığınız yapımlar, artık iki kat daha yüksek çözünürlük ve canlı renklerle kelimenin tam anlamıyla gerçeğe dönüşüyor. Yüksek dinamik aralık teknolojisi, en karanlık sahnelerde TV parlaklığını arttırarak ayrıntıları fark etmenize destek olmaktadır. Ek olarak PurColor özelliği, ekrandaki renkleri daha canlı hale getirerek keyifli bir seyretme deneyimi sağlıyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 İkinci bir tv olarak satın aldım Full HD görüntü kalitesine sahip bir tv görüntüler fazla gerçek renkler parlak ve canlı 40 inç ekran büyüklüğü bizim için kafi oldu. Hem çocuklarım kolaylıkla derslerini takip edebilirler Hilal E.

👤 Hem ölçü olarak seyretme mesafemiz e baktığımızda kafi geldi hem de yüksek çözünürlüğü yardımıyla yakından da uzaktan da herhangi bir görüntü kaybı yaşamıyoruz kullandığı HDR teknolojisi yardımıyla gelen görüntüler eski televizyonunuza nazaran son derece parlak ve canlı FHD çözünürlüğü yardımıyla de ekranı büyük olmasına karşın bozulma olmuyor sesi de kafi extra ses sistemi almaya da gerek duymadık. Kazım K.

7. LG 55NANO956NA

En İyi Led TV Modelleri

ARTILAR EKSİLER
HDR 10 Pro 3D görüntü yok
Smart TV
8K çözünürlük

LG NanoCell teknolojisiyle izlediğiniz görüntüler artık fazla daha net ve parlak. LG NanoCell’in kullandığı 3. Nesil A9 işlemcisi televizyonun yüksek görüntü ve ses performansı göstermesine destek olmaktadır. Ek olarak bu tv Dolby Atmos teknolojisi yardımıyla izlediğiniz görüntünün seslerini size en kaliteli biçimde ulaştırarak beyaz perde keyfinizi arttır.

Kullanıcı Yorumu

👤 Üstün kalite. Görüntü görkemli. Fazla sezgisel işletim sistemi. Ses ve görüntü formatlarından daha fazlasını isteyemezsiniz. Hepsi var. Fazla başarıya ulaşmış siyahlar. Yeni nesil konsolları oynamak için ideal. R** A**.

👤 Televizyonun görüntüsü mükemmel beklediğimden fazla daha iyi çıktı. Teşekkürler. H** G**.

8. Toshiba 32LL3B63DT

En İyi Led TV Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Yüksek görüntü kalitesi Kalınca dizayn

Yüksek ses kalitesiyle en kaliteli tv listemizde yer edinen Toshiba 32LL3B63DT modeli, kullanıcılarından tam puan almayı başardı. Kalınca bir tasarımı bulunan aygıt, 1920 x 1080 çözünürlükte satışa sunulmaktadır. Görüntü ve ara yüz açısından pek çok modeli geride bırakan ürün, bizce en iyilerden bir tanesi.

Kullanıcı Yorumu

👤 Ürüne puanım 5 yıldız. Görüntü Full HD. Kumandada Netflix, YouTube tuşu var. Bu dahi tercih etme nedeni olabilir. Kasası, kumandası fazla şık. G** K**

👤 Ekran görüntüsü fazla iyi. Sesi oldukça iyi. Wi-Fi çekim gücü oldukça güzel. Kumandası kalite kokuyor, ele yakışma anlamında ağırlığı ve tuşlaması fazla iyi. Tolga Y**

9. Awox B203900S

En İyi Led TV Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Yüksek görüntü kalitesi Kanal geçişleri yavaş
Çok sayıda uygulama

Sıradışı LED tv içeriğimizde 9. sırada yer edinen Awox B203900S, Smart TV özelliğiyle dikkat çekmektedir. Pek çok kişiden pozitif yorum alan ürün, yüksek ses kalitesiyle seyir keyfini artırmaktadır. 1366 x 768 çözünürlükte satışa sunulan aygıt, geniş giriş yelpazesiyle konsol, PC ve benzeri cihazları yansıtabilmektedir.

Kullanıcı Yorumu

👤 Fazla araştırdım fazla yorum okudum ve tereddüt etmeden aldım. Görüntü kalitesi mükemmel. Ahmet Y**

👤 Kesinlik öneri ederim, katiyen çalışmayan hiçbir uygulama yok görünüşü, netliği tutarına nazaran fazla çok. M** Y**

10. Grundig 58 GEU 8910 B

En İyi Led TV Modelleri

ARTILAR EKSİLER
4K çözünürlük Ağır olması
Şık dizayn

Sıradışı tv içeriğimizin son esnasında bulunan Grundig 58 GEU, yüksek çözünürlük ve kontrast oranıyla kullananların beğenisini topladı. Yeni nesil teknolojilerle donatılan ürün, dahili uydu alıcısıyla ek aygıt gerektirmeden tv izlemenize olanak vermektedir. 3840 x 2160 çözünürlükte satışa sunulan model, Arçelik işletim sistemi kullanmaktadır.

Kullanıcı Yorumu

👤 Fiyatına nazaran başarıya ulaşmış bilhassa ses sistemi tatminkar. Görüntü olarak siyah seviyesi ve kontrast değerleri de iyi. Arif C**

👤 4K olması muhteşem, seyrettiğimiz dizi ve filmlerden daha çok keyif alıyoruz. Sıradışı LED tv bu sanırım. Derya S**2023’ün en kaliteli Led televizyonu hangisi?

Sıradışı Led tv tavsiyelerine gelecek olursak; Vestel, Samsung, Toshiba, Awox, Philips, LG yüksek çözünürlük, büyük ekran, uzun ömürlü beden özellikleriyle öne çıkan Led tv markaları olarak biliniyor.

LED TV’nin öteki televizyonlardan farkı ne?
Klasik LCD vizyonun daha gelişmiş bir sistemi olan LED TV’ler, ekran parlaklığı ve renklerin canlılığı mevzusunda son derece önde olan cihazlardır. Renklerin ve piksellerin LED kalitesiyle ışıklandırılması görüntüde berraklığı arttırır ve daha net bir ekran sunar.
LED TV ekranı nasıl temizlenir?
LED ekranlar son derece narin bir tasarıma sahip olup temizlenirken itina gösterilmesi gerekmektedir. Ilk olarak cam temizleyici ürünleri doğrudan olarak ekran üstüne püskürtmemeye itina gösterin. Bunun yerine hafifçe nemli bir bez ile ekran üstünden hafif bir şekilde geçin. Bu işlemi yaparken elinizde yumuşak mikro fiber bez olması daha iyi bir temizlik sunacaktır. Ek olarak temizlik esnasında televizyonun elektriğe bağlı olmadığına güvenli olun.
LED TV alırken nelere özen gösterilmelidir?
Enerji tasarrufu ve görüntü kalitesi bakımdan ideal ürünler olan LED TV’ler uzun seneler süresince kalitesinden taviz vermemek suretiyle tasarlanmıştır. Fakat gelişen teknoloji ile bundan önceki nesil cihazlar daha çok ısınma ve kasma problemi yaşayabiliyor. Bu nedenle ekran yenileme hızı minimum 100 Hz olan LED TV modellerini tercih etmelisiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*