Yazın Soğutan Kışın Isıtan A Sınıfı En İyi 11 Portatif Klima

Portatif kullanıma sahip, basit taşınabilen mükemmel klima modellerini listeledik. İçeriğimizde piyasada en fazla satılan mini klima modelleri hakkında bilgiler içeriyor.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Portatif klima önerilerini verdiğimiz bu içeriğimizde Electrolux, Arçelik, Beko ve Airfel gibi pek çok markanın ürettiği ürünler içeriyor. Ek olarak kolay bir şekilde karşılaştırma yapabilmeniz için ürünlere dair artı-eksi özelliklerin yer almış olduğu tablolara da yer verdik.

Sıradışı portatif klima hangisi? Kuşkusuz mobil klima almak isteyen kişilerin aklındaki ilk sual bu oluyor. Bu sebepten dolayı içeriğimizdeki portatif klimaların teknik özelliklerini bir araya getirdik. Hepimiz almış olduğu üründen mutlu kalmak ister. Mobil klima seçiminde mükemmel ürünü tercih etmeniz için portatif klima kullananların yorumlarını da içeriğimize ekledik.

En İyi Portatif Klima Sıralaması

Sıra Model Güç Tüketimi Editör Puanı
1 Dyson Purifier 1.5 kW 10/10
2 Electrolux EXP34U338HW 1.3 kW 10/9,8
3 Arçelik 12215 P 1.3 kW 10/9,9
4 Hotpoint PACW12CO 1.03 kW 10/9,8
5 Beko 20915 P 0.996 kW 10/9,9
6 Arçelik 09215 P 0.996 kW 10/10
7 Delonghi PAC AN97 1 kW 10/9,9
8 Airfel LPCY35BM 9 0. 97 kW 10/9,8
9 Indesit PACW9CO 1 kW 10/9,9
10 Kabel Smart 1.2 kW 10/9,8
11 Arctic Air 1.2 kW 10/9,9

11 En İyi Portatif Klima Tavsiyesi 2023

Sessiz çalışan ve ortamı anında serinleten portatif klimaları bir araya getirdik. İşte kullanıcılarından tam not almış mükemmel mobil klima modelleri…

İşte sessizliğiyle ön plana çıkan mükemmel gezici klima modelleri:

1. Dyson Purifier Hot+Cool

portatif klima

ARTILAR EKSİLER
Isıtma Özelliği Mobilden ısı ayarlanmıyor
WİFİ Nemlendirme özelliği yok
Alerjenik Hava Temizleme
Soğutma Özelliği
Sesli Komut

Mobil klima almak isteyen kişiler için şiddetle önerdiğimiz Dyson Purifier Hot+Cool hava temizleme fanı ısıtma özelliği, soğutma özelliği ve alerjenik hava temizleme özelliği ile topyekün bir üründür. Portatif tasarımı ve basit kurulumu ile istediğiniz her yere taşıyabileceğiniz bu ürün 40 w’lık düşük enerji sarfiyatıyla öteki klima modelleri gibi cebinizi yakmıyor. Uzaktan kumanda ile kontrol edebileceğiniz Dyson Purifier Hot+Cool’u mobil cihazınız ile Dyson uygulaması üstünden de kontrol edebilirsiniz. 81 metre karelik bir alanda etkin hava temizleme yapabilen aygıt, 25 metre kareye kadar ısıtma ve soğutma yapabiliyor. Ek olarak gece modu ile siz uykudayken dahi çalışan Dyson hava temizleyici hem rahat nefes alıp vermenizi sağlayacak hem de mevsime gore sıcak yada serin bir ortam yaratacaktır.

Teknik Özellikler
Soğutma Kapasitesi 12.000 BTU
Enerji Sınıfı – Soğutma A
Enerji Sınıfı – Isıtma A+
Ses Seviyesi 42.3 dB
Güç Tüketimi 40 W

Kullanıcı Yorumu

👤 Son teknoloji bu olsa gerek makine fazla iyi ısıtmasıda soğutması da oldukça iyi ek olarak bir ihtimal inanmayacakasınız fakat hakikaten görkemli bir haava değişimi var evimizde. İ** D**.

👤 Hem şekli şemali güzel, hem de kalitesi yerinde. ürün istediğim herşeyi yapıyor, fiyatı yüksek diye düşünmeyin bu ürünü alarak 3 değişik ürün almış gibi olucaksınız, ısıtma soğutma ne ararasanız var. G** İ**.

2. Electrolux EXP34U338HW

Portatif Klima

ARTILAR EKSİLER
Isıtma ve soğutma Su üretimi
Nemlendirme Ağırlık
Şık dizayn
Hava temizleme
Enerji tasarrufu

Sıradışı taşınabilir klima modellerinden kabul edilen Electrolux EXP34U338HW, anti bakteriyel filtresi, nemi dengelemesi, ısıtma ve soğutma modu gibi özellikleriyle öne çıkıyor. 50 metrekarelik bir alanı kolay bir şekilde serin hale getirebilen aygıt hem de kış mevsiminde ısıtıcı olarak kullanılabiliyor. Düşük enerji tüketimine karşın birden çok aşama ayarı yardımıyla süratli bir etkinlik elde eden ürünün 33 kilogram olması küçük bir mesele oluşturuyor.

Teknik Özellikler
Soğutma Kapasitesi 12.000 BTU
Enerji Sınıfı – Soğutma A
Isıtma Kapasitesi 12.000 BTU
Enerji Sınıfı – Isıtma A+
Ses Seviyesi 64 dB
Güç Tüketimi 1.3 kW

Kullanıcı Yorumları

👤 Fazla iyi soğutuyor, sesi de o denli sorun değil. Bir müddet sonrasında alışıyorsunuz Hakan K.

👤 Klima hakikaten portatif olarak kullanılabilecek büyüklükte. 25mt2 bir odayı da oldukça iyi soğutuyor. Fakat En büyük problemi rutubet aldıktan sonraki su çıkışı. Hakikaten fazla çok su dışarıya veriyor. Suyu 10 L’Lik bir bidona aktararak kullandım. Gün içinde 1.5 şişe ortalama 15 L su atığı var. Bence en büyük problemi bu fakat yaz ve minik odalar için “25mt2 ve minik” ideal. Berrak K.

3. Arçelik 12215 P

Portatif Klima

ARTILAR EKSİLER
Isıtma ve soğutma Sesli çabalama
Yıkanabilir filtre
Enerji tasarrufu
Hava temizleme

Portatif soğutucu klima modelleri içinde üstün teknik özellikleri ile öne çıkan Arçelik 12215 P, tekerlekli ayakları yardımıyla kolay bir şekilde hareket ettirilebilir. 65 desibel ses seviyesinden çalışan bu ürün, yeterli fiyatının aynı zamanda kaliteli dış malzemesi ve tasarımıyla da mobil klima almak isteyenlerin seçimi oluyor. A sınıfı enerji tüketimine sahip olan portatif klima, yıkanabilir filtresi yardımıyla devamlı temiz hava akımı sunuyor.

Teknik Özellikler
Soğutma Kapasitesi 11.874 BTU
Enerji Sınıfı – Soğutma A
Isıtma Kapasitesi 10.000 BTU
Enerji Sınıfı – Isıtma Belirtilmemiş
Ses Seviyesi 65 dB
Güç Tüketimi 1.3 kW

Kullanıcı Yorumları

👤 Hem ısıtması hem de soğutması fazla iyi. Fiyatını hak eden bir ürün, iyi ki almışım. Ek olarak nemi dengeliyor, kuruluk yapmıyor. Ayşe K.

👤 Kolay bir şekilde taşıyabiliyorum, yeri geliyor ofise götürüyorum. Fazla iyi bir aygıt bence, süratli soğutabiliyor. Kadir D.

4. Hotpoint Ariston PACW12CO

Portatif Klima

ARTILAR EKSİLER
Isıtma ve soğutma Ses desibeli çok
Hava temizleme Enerji tüketimi
Nemlendirme
Uyku modu
Turbo mod

Listemize mobil klima yorumlarında en fazla öneri edilen Hotpoint Ariston PACW12CO ile devam ediyoruz. Turbo soğutma özelliği yardımıyla bulunmuş olduğu ortamı kısa süre içerisinde serinleten bu mobil mini klima, havadaki partikülleri yakalayarak oda içinde temiz solunum yapabilmenizi sağlıyor. Uzaktan kumanda edilebilen ürün, sensörleri yardımıyla ortam sıcaklığını dengede tutabiliyor. Ek olarak rutubet kıymetini de otomatikman ayarlayabilen Hotpoint Ariston PACW12CO, A enerji verimliliği sınıfındadır.

Teknik Özellikler
Soğutma Kapasitesi 11.942 BTU
Enerji Sınıfı – Soğutma A
Isıtma Kapasitesi 11.942 BTU
Enerji Sınıfı – Isıtma Belirtilmemiş
Ses Seviyesi 52 dB
Güç Tüketimi Belirtilmemiş

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürünün ısıtma opsiyonu olmaması kötü. 12.000’lik de olsa bir split klima performansı beklemeyin. Fakat 20-25 m2 bir odada kapı kapalıyken iş görüyor. Sesli çalışıyor fakat sanırım bu tür modellerde bu kaçınılmaz. Banu T.

👤 Performansı hakikaten fazla iyi, hem de beklediğimden fazla daha sessiz. Orhan I.

5. Beko 20915 P

Portatif Klima

ARTILAR EKSİLER
Isıtma ve soğutma Ses desibeli yüksek
Nemlendirme
Hava temizleme
Uyku modu
LCD ekran

Yerli üretim mükemmel gezici klima modellerinden kabul edilen Beko 20915 P, LCD ekranı yardımıyla daha rahat bir kullanım sunuyor. Ortamın nemini ve ısı kıymetini otomatikman yaşanılabilir konuma getiren klima, hem soğutma hem de ısıtma özelliğine sahiptir. Uyku modu özelliği yardımıyla yeterli ısı kıymetini ayarlayan aygıt, bu sayede muhteşem bir uyku uymanızı sağlıyor. Son olarak basit temizlenebilir filtreye sahip olan cihazın hususi dış tasarımı yardımıyla rahatça taşınabildiğini belirtelim.

Teknik Özellikler
Soğutma Kapasitesi 8.871 BTU
Enerji Sınıfı – Soğutma A
Isıtma Kapasitesi 6.824 BTU
Enerji Sınıfı – Isıtma Belirtilmemiş
Ses Seviyesi 54 dB
Güç Tüketimi 1 kW

Kullanıcı Yorumları

👤 12000’lik modelini aldım, sesi eski pencere üstü klimalar gibi. Soğutması oldukça kafi. Yatak odasında kullanmak için gürültülü ancak salonda kullanılabilir. Bulunduğunuz odaya split klima takamayacak iseniz ideal. Alacak olanlar internette araştırma yapsınlar değişik bir klima modeli bu. Muhammet C.

👤 Aleti çalıştırınca hakikaten fazla fark ediyor, 15 dakikada içerisi yaşanabilir bir duruma gelmeye başlıyor. 13 metrekare odamı soğutmak için 45 dakika çalıştırmam fazlası ile yetiyor. Soğutma mevzusunda hiçbir problemi yok. Halil A.

6. Arçelik 09215 P

Portatif Klima

ARTILAR EKSİLER
Isıtma ve soğutma Isıtma kapasitesi düşük
Hava temizleme Soğutma kapasitesi düşük
Şık dizayn
Nemlendirme
Enerji tasarrufu

Arçelik marka mükemmel klima modellerinden kabul edilen bu ürün, geniş odalarınız için temiz hava akımı ve yeterli rutubet dengesi sunuyor. Süratli soğutma ve ısıtma özelliği yardımıyla yaz kış kullanabileceğiniz klima, rahat tasarımı ile hem yer kaplamıyor hem de kolay bir şekilde taşınabiliyor. Ek olarak A sınıfı enerji tasarrufu ile çalışan aygıt, güvence süresi ve dayanıklılığı nedeni ile epeyce tercih ediliyor.

Teknik Özellikler
Soğutma Kapasitesi 8.871 BTU
Enerji Sınıfı – Soğutma A
Isıtma Kapasitesi 6.824 BTU
Enerji Sınıfı – Isıtma Belirtilmemiş
Ses Seviyesi Belirtilmemiş
Güç Tüketimi 1 kW

Kullanıcı Yorumları

👤 Arçelikin ürünü olduğundan düşünmeden aldım. Oldukça iyi bence. Sağutması da ısıtması da kafi. Meryem C.

👤 Güvence süresi iyi. Sağlam ürün, hafifçe daha ne olsun. Fiyatı da kötü değil esasen Ahmet B.

7. Delonghi Pinguino PAC AN97

Portatif Klima

ARTILAR EKSİLER
Hava temizleme Isıtma fonksiyonu yok
Soğutma
Rutubet dengeleme
Enerji tasarrufu

En donanımlı mobil klima modellerinden kabul edilen Delonghi Pinguino, yüksek fiyatına karşın birden çok özelliği yardımıyla epeyce tercih ediliyor. Basit taşınabilen bu ürün, ortamdaki nemi hızlı bir şekilde yeterli koşullara getirerek rahat nefes alıp vermenizi sağlıyor. Ek olarak yalnızca soğutma fonksiyona sahip olan mini klima, uyku modu yardımıyla gece süresince otomatikman sıcaklığı ve nemi dengeliyor.

Teknik Özellikler
Soğutma Kapasitesi 10.700 BTU
Enerji Sınıfı – Soğutma A
Isıtma Kapasitesi Belirtilmemiş
Enerji Sınıfı – Isıtma Belirtilmemiş
Ses Seviyesi 50 dB
Güç Tüketimi Belirtilmemiş

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün pek çok mobil klima gibi yalnızca soğutma amaçlıdır. Isıtmanın iyi olmadığına dair yorum üstüne yazmak istedim. Ürünün esasen ısıtma özelliği yoktur. Buğra Ç.

👤 Yalnızca soğutma özelliklidir. 3 senedir evimizde kullanıyorum. Fazla başarı göstermiş bir ürün. Yukarıdaki yorumda arkadaşımız bahsetmiş olduğu gibi soğuttuğu havanın yarısını kendi motorunu soğutmada kullanıp dışarı atıyor. Doğrudur fakat olsun. Bu da odaya daha farklı bir yerden taze hava girmesini sağlıyor. İsmail A.

8. Airfel LPCY35BM 9

Portatif Klima

ARTILAR EKSİLER
Isıtma ve soğutma Büyük odalar için yetersiz
Uzaktan kumanda Sesli çabalama
Nemlendirme
Enerji tasarrufu
Hava filtresi var

Listemize gezici klima yorumlarında en fazla tavsiye edilen modellerden olan Airfel LPCY35BM 9 ile devam ediyoruz. Uzaktan kumanda ile basit kullanılabilirlik sunan Airfel LPCY35BM 9, fan hızı ayarlanabilir olması yardımıyla son derece kullanışlıdır. Ortam nemini hızlı bir şekilde yeterli koşullara getiren taşınabilir klima, üst tarafında bulunan panjurları yardımıyla bulunmuş olduğu odanın her köşesine ferahlık taşıyabiliyor. Ek olarak yeterli fiyatıyla dikkat çeken bu ürün, arıza tespit sistemi yardımıyla epeyce tercih ediliyor.

Teknik Özellikler
Soğutma Kapasitesi 9.000 BTU
Enerji Sınıfı – Soğutma A
Isıtma Kapasitesi 9.000 BTU
Enerji Sınıfı – Isıtma A
Ses Seviyesi 51 dB
Güç Tüketimi Belirtilmemiş

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün sesi rahatsız ediyor. Kullanım alanını doğru seçerseniz iş yapar. Serkan K.

👤 Kötü bir şey değil. İş yerinde kullanıyorum. Odamı oldukça iyi ferahlatıyor ve havası rahatsız etmiyor. Metin B.

9. Indesit PACW9CO

Portatif Klima

ARTILAR EKSİLER
Isıtma-Soğutma Havayı temizlemiyor
Enerji tasarrufu Fiyat
Nemlendirme Özelliği Sesli Çabalama
Uzaktan Kumanda

Kendiliğinden temizleme özelliği yardımıyla son derece azca bakım gerektiren Indesit PACW9CO, turbo soğutma sistemiyle anında ferahlamanızı sağlıyor. Ortam nemini hızlı bir şekilde yeterli koşullara getiren taşınabilir klima, ortalama olarak bir seste çalışıyor. Son olarak yeterli fiyatıyla dikkat çeken ürün, I-Feel işlevi yardımıyla fazla beğeniliyor.

Teknik Özellikler
Soğutma Kapasitesi 9.553 BTU
Enerji Sınıfı – Soğutma A
Isıtma Kapasitesi Belirtilmemiş
Enerji Sınıfı – Isıtma Belirtilmemiş
Ses Seviyesi 64 dB
Güç Tüketimi Belirtilmemiş

Kullanıcı Yorumları

👤 Yer kaplamayan ve güzel tasarıma sahip bir ürün. Fiyatı da piyasaya gore ortalama olarak. Elektrik tasarrufunun iyi bulunduğunu söyleyebilirim. Yazın son derece güzel serinletiyor. Bekir A.

👤 Yıkanabilir filtre olması fazla iyi. İyi soğutuyor Ramazan A.

10. Kabel Smart

Portatif Klima

ARTILAR EKSİLER
Isıtma ve soğutma Ağırlık
Enerji tasarrufu Tasarımı kötü
Havayı temizliyor Nemlendirme yok

Gezici sulu klima modellerinden kabul edilen Kabel Smart portatif klima, saatte 5.0000 metre küp hava akışı sağlayabiliyor. Dış üniteye gerek kalmadan kullanılabilen ürün, kolay bir şekilde taşınabilmekte olup toz filtresi yardımıyla bulunmuş olduğu ortamdaki tozları hapsediyor. Çabalama programı yardımıyla belirli aralıklarda emek harcamayı durduran aygıt, oda sıcaklığını kontrol altında tutabiliyor. Son olarak yeterli fiyatıyla dikkat çeken ürün, 22 kilo ağırlığa sahiptir.

Teknik Özellikler
Soğutma Alanı 50 m2
Tank Kapasitesi 45 L
Ağırlık 22 kilo

Kullanıcı Yorumları

👤 Kötü bir ürün değil. Uzun vakit öncesinde almıştım. Suyunu bir dolduruyorsun. Sonrasında uzun vakit bakma kurulukta yapmıyor bence güzel ferahlatıyor. Canan Y.

👤 Fiyatı yeterli, basit taşınabiliyor. O sebeple aldım. Birazcık çirkince fakat fakat mis gibi soğutuyor Elif A.

11. Arctic Air

Portatif Klima

ARTILAR EKSİLER
Isıtma ve soğutma Kafi soğutmuyor
Şık dizayn Su dökebiliyor
USB Bağlantı
Otomatik kapanma

Listemizi portatif mini klima yorumlarında en fazla tavsiye edilen Arctic Air ile bitiriyoruz. Minimalist tasarımı yardımıyla masaüstünde ve vasıta içinde kullanılabilen Arctic Air taşınabilir klima, bir haznelik su ile 8 saate kadar etkin bir serinlik sunuyor. 7 değişik renk seçenekli şık tasarımı ile güzel bir görünüm sunan Arctic Air, USB bağlantısı ile iş koşturmacasındadır. Yalnızca 44 desibel ses seviyesinde çalışan vasıta içi ve masa üstü portatif klima, içindeki su bittiğinde ise otomatikman kapanmaktadır.

Teknik Özellikler
Soğutma Kapasitesi 9904 BTU
Enerji Sınıfı – Soğutma A
Isıtma Kapasitesi 9000 BTU
Enerji Sınıfı – Isıtma Belirtilmemiş
Ses Seviyesi 44 dB
Güç Tüketimi Belirtilmemiş

Kullanıcı Yorumları

👤 Fazla rahat fakat tesirli bir ürün. Masa üzerinde kullanıyorum, bu şekilde bir ferahlık yok. Ek olarak temiz hava veriyor. Ahmet G.

👤 Fiyatı fazla yeterli. Arabamda klima yoktu, bunu aldım. Yazın fazla iyi ferahlatıyor ve USB ile kolay bir şekilde bağlayıp çalıştırabiliyorum.

2023’ün mükemmel portatif klima hangisi?

Sıradışı portatif klima tavsiyelerine gelecek olursak; Dyson, Beko, Arçelik, Delonghi, Airfel, Kabel, Hotpoint, Electrolux, Arctic, Indesit soğutma, sesli komut, ısıtma, alerjenik hava temizleme, nemlendirme, düşük enerji, yıkanabilir filtre, sessiz çabalama, LCD ekran, uyku modu, USB bağlantı, otomatik kapanma özellikleriyle öne çıkan markalar olarak biliniyor.

Portatif klima nasıl çalışır?

Portatif klima makinesi çoğu zaman su ve fanlı motorları yardımıyla çalışır. İçinde bulunan hava filtresi yardımıyla tozları hapseden bu cihazlar, depolarındaki su yardımıyla ortam nemini dengeleyebilmektedirler.

Portatif klima nemi dengeliyor mu?

Ortam nemini yeterli orana çekebilen mini klima modelleri, kuruluk yada darlık gibi nefes alma problemlerinin önüne geçiyor.

Portatif klima kötü hava mı veriyor?

Portatif klima modellerinin içinde hava filtreleri yer almıştır. Bu filtreler yardımıyla tozları ve partikülleri hapseden taşınabilir klimalar ortamdaki havayı da temizleyebilmektedirler.

Portatif klimalar ne kadarlık bir alana tesir ederler?

Klimaların BTU özelliğine gore değişiklik gösteren tesir alanı, mini klimalar için ortalama olarak 20 m2‘lik bir alanı kapsamaktadır. Portatif klimalarda 9000 BTU ve 12000 BTU özelliğe sahip modeller bulunuyor. 9000 BTU’luk bir aygıt ortalama olarak 19,2 m2 alana tesir eder, 12000 BTU’luk bir aygıt ise ortalama olarak 26 m2 alana tesir etmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*