Yaz Aylarında Tercih Edilebilecek En İyi 15 Kadın Parfümü

Bayan Yaz Parfümü Önerileri

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Yazın daha hafifçe ve ferah kokulara gereksinim duyarız. Şundan dolayı yaz sıcaklığında baharatlı kokular son derece ağır geliyor. Bu sebepten yaz mevsiminde daha çiçeksi ve meyvemsi notalara sahip parfümlerin tercih edilmesi gerekiyor. Bu içeriğimizde formülünde çiçek ve meyve özlerini bulunduran yaz parfümlerini bir araya getirdik.

Bayan yaz parfümü önerilerini verdiğimiz bu içeriğimizde Buberry, Calvin Klein, Estee Lauder ve Viktor Rolf gibi markaların ürünleri bulunuyor. Kuşkusuz bir parfüm alacaksak ilk önce o parfümün koku tipleri gibi özelliklerine bakarız. Bu nedenle içeriğimizdeki en kaliteli bayan yaz parfümlerinin özelliklerine yer verdik.

En popüler yaz parfümleri çoğu zaman çiçeksi ve fresh notalara sahip modeller oluyor. Bu sebepten içeriğimizde bu parfümlere ağırlık verdik. Sıradışı bayan yaz parfümü hangisi? diye soruyorsanız.

En İyi Bayan Yaz Parfümü Sıralaması

Sıra Markalar Tip neoldu Puanı
1 Burberry Her Blossom Çiçeksi 10/9.9
2 Estee Lauder Bronze Goddess Meyvemsi 10/9.8
3 Viktor Rolf Flowerbomb Oryantal 10/9.7
4 Versace Bright Crystal Büyüleyici 10/9.8
5 Dior Hypnotic Poison Odunsu 10/9.7
6 Narciso Rodriguez For Her Elegan 10/9.8
7 Givenchy Live Irresistible Blossom Crush Saf 10/9.9
8 Yves Saint Laurent Elle Yürekli 10/9.8
9 Cerruti 1881 Ferahlatıcı 10/9.7
10 Lancome La Vie Est Belle Baharatlı 10/9.8
11 Gucci Bloom Çiçeksi 10/9.7
12 Prada Candy Night Sıcak 10/9.6
13 Lacoste Touch Of Pink Enerjik 10/9.8
14 Calvin Klein Euphoria Egzotik 10/9.7
15 Privacy Woman Kışkırtıcı 10/9.8

En İyi 15 Bayan Yaz Parfümü Tavsiyesi

Günlük kullanıma elverişli bayanlar için en kaliteli yaz parfümü modellerini listeledik. Meşhur markaların kıymetli parfümlerini sizler için bir araya getirdik ve inceledik.

İşte bayan yaz parfümü markaları:

1. Burberry Her Blossom

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDT
Koku Tipi Çiçeksi, Odunsu, Yürekli
Hacim 100 ml

Sıradışı bayan yaz parfümleri listemize Burberry Her Blossom ile başlıyoruz. Londra’ya bahar gelişini temsil eden bu parfüm, köpüklü mandalina, rahatlatıcı misk, kremsi sandal ağacı notalarıyla kokuya derinlik katıyor. İçeriğinde bulunan meyve ve çiçek özleriyle karşı tarafı tesir eden parfüm bununla beraber meşe ağacının odunsu havasıyla bütün ilgiyi üzerinize topluyor. Son olarak haddinden fazla uzun süre kalıcılığı olan bu kokunun yürekli bayanlar için üretildiğini belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Kokusu kalıcı ve ağır değil. Fazla güzel bir koku. S**** B.

👤 3 senedir olmazsa olmaz kokularımdan. Görkemli, tam yaz kokusu. İ**** T.

2. Estée Lauder Bronze Goddess

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Meyvemsi, Odunsu, Sıcak
Hacim 100 ml

Derin sulardan ve Riviera’nın güneş ışığından esin alınarak tasarlanan Estée Lauder Bronze Goddess, güneşli bir plajı çağrıştıran havasıyla yaz için en ideal kokulardan biri olmayı başarıyor. Büyüleyici kokusuyla çevrenizdekileri içerisine çeken parfüm, egzotik havasıyla fark yaratıyor. Ek olarak bu kokunun odunsu ve sıcak bir havası olduğunu ekleyelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Aylardan beri her yerde aradığım ve hiçbir parfümeriye gelmeyen parfümü sonunda buldum. Baya da indirimli aldım, fazla mutluyum. Derhal kargolandı. N**** D.

👤 İnanılmaz hoş bir kokusu var, her sürdüğümde soran çıkıyor. Tam yaz kokusu. Tek kusuru kalıcı olmaması, yine yine sıkmak gerekiyor. Olsun kokusuna kıymet. A**** S**** B.

3. Viktor Rolf Flowerbomb

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Çiçeksi, Oryantal, Sıcak
Hacim 100 ml

Listemize çiçek patlamasıyla tutkulu duygusallığı ortaya çıkaran Viktor Rolf Flowerbomb ile devam ediyoruz. Baştan çıkartan kokusuyla bütün sorularınızın yanıtı olan parfüm, onu kullanacak insanın ise gizemini gizliyor. Oryantal havasıyla gizemli bir hava yaratan koku, yaşamın her anında dik duran bayanlar için üretildi. Ek olarak bu parfümün çiçeksi notalarıyla bütün ilgiyi üzerinize çektiğini izah edelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Senelerdir kullandığım fazla zarif bir koku. Tam bir yaz kokusu, kalıcılığı orta. E**** K.

👤 Senelerdir vazgeçemediğim efsaneleşmiş kokum. Vaktinde bir arkadaşımdan alıp sıkmıştım. O gün bugündür vazgeçemedim. E**** K.

4. Versace Bright Crystal

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDT
Koku Tipi Çiçeksi, Büyüleyici
Hacim 200 ml

Versace ruhunun bir temsilcisi olan bu parfüm, gösterişli tasarımıyla ruhunuzu tam manası ile yansıtacak. Devamlı şık olan bayanlar için hususi olarak hazırlanan koku, yoğunlaştırılmış yöntemiyle haddinden fazla uzun süre kalıcılık sağlıyor. Ek olarak nar, ahududu gibi meyveleri içermesi sebebi ile son derece etkisi altına alan olan bu parfümün tek kullanımda dahi bağımlılık yarattığını ekleyelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Muhteşem bir koku, katiyen alın. Çok fazla derecede kalıcı, katiyen uçmuyor. Kokusu bir fıs dahi sıkınca yetiyor. E**** A.

👤 Gelin bohçam için aldık. Mükemmel bir parfüm, paketlemesi muhteşemdi. Hiçbir mesele yoktu. Fazla mutlu kaldım, tarafındaki armağan için ek olarak teşekkürler. S**** T.

5. Dior Hypnotic Poison

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Sırlarla Dolu, Çiçeksi, Odunsu
Hacim 50 ml

Birbirinin tam zıttı olan dört notası yardımıyla baş döndüren Dior Hypnotic Poison, kadınlığı cesaretle harmanlayan yöntemiyle fazla beğeniliyor. Dior’un efsanevi yasaklı meyvesinin gizemini barındırmakta olan koku, bu sayede karşınızdakinin duyularını harekete geçiriyor. Son olarak esrarengiz ve çağdaş bir aşkın temsilcisi olan parfümün sarhoş edici bir havasının olduğunu belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Seneler öncesinde kullandığım bir parfümdü. Uzun süreden beri kullanmadım, şimdi tekrardan kullanıyorum. Fiyatı akıl almaz elverişli, kalitesi şahane. B**** K.

👤 Senelerdir kullandığım koku. Yazın olmazsa olmaz parfümüm, her bayanın sahip olması gerekmekte olan klasiklerden. U**** Ç.

6. Narciso Rodriguez For Her

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDT
Koku Tipi Elegan, Çiçeksi, Odunsu
Hacim 50 ml

Elegan havasıyla nazik bayanların bir numaralı seçimi olan Narciso Rodriguez For Her, gizemli havasıyla bütün dikkatlerin üzerinizde olmasını sağlıyor. Çiçeksi notalarıyla karşınızdaki insanın tutkularını ortaya çıkaran parfüm, odunsu havasıyla engellenmesi zor bir tesir bırakıyor. Ek olarak kalp notasında bulunan misk yardımıyla kendine özgü bir koku bırakan parfümün haddinden fazla uzun süre kalıcılığının olduğunu izah edelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Nişanlımın daha öncesinde kullandığı bir parfümdü. Kokusuna bayılıyordu. Hala o şekilde. T**** K.

👤 Görkemli bir imza koku. Vazgeçilmezim. E**** Ö.

7. Givenchy Live Irresistible Blossom Crush

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDT
Koku Tipi Saf, Çiçeksi
Hacim 75 ml

Listemize canlı çiçek karışımların pembe meyvelerle harmanlanmasıyla meydana gelen Givenchy Live Irresistible Blossom Crush ile devam ediyoruz. Formülündeki Chypre paçuli ile karşı konulmaz bir koku bırakan parfüm, yürekli ve iddialı bayanlar için üretildi. İçeriğinde bulunan kakao çekirdeği yardımıyla kokuya acı ve tatlı bir ton bırakan parfüm, bütün dikkatlerin üzerinizde olmasını sağlayacak. Son olarak parfümün saf kokusunun kendisine fanatik bıraktıracağını ekleyelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Kokusu fazla güzel beğenerek kullanıyorum. Senelerden beri vazgeçilmezim oldu. S**** Ç.

👤 Enfes bir kokusu var, öneri ederim. Eşim de fazla beğeniyor. Ö*** D.

8. Yves Saint Laurent Elle

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDT
Koku Tipi Odunsu, Çiçeksi, Yürekli
Hacim 90 ml

Benzeri olmayan ve öngörülemeyen havasıyla gizemli bayanların bir numaralı seçimi olan Yves Saint Laurent Elle, ilk kullanımdan başlayarak ne kadar yürekli olduğunuzu hissettirecek. Son aşama uygar hanımefendileri temsil eden bu koku, göz kamaştırıcı odunsu notalarıyla ne kadar kadınsı olduğunu fark ettiriyor. Ek olarak canlı çiçeksi notaları yardımıyla kişiliğinizle bütünleşen parfümün benzeri olmayan bir tecrübe yaşatacağını belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Aşık olduğum koku. Bir defa büyüsüne kapılırsanız tekrar daha farklı parfüm kullanamazsınız. I**** T.

👤 Bu kokuya bayılıyorum. Devamlı kullandığım bir koku. Hepimiz denemeli. N**** M.

9. Cerruti 1881

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Baharatlı, Ferahlatıcı, Kışkırtıcı
Hacim 100 ml

Cerruti 1881 çiçeksi, dingin ve kuru bir kokuya sahip. Özgürlüğüne düşkün, çekici ve zarif bayanların ilk tercihlerinden olan bu parfüm, kışkırtıcı havasıyla karşınızdaki insanın bütün duygularının ortaya çıkmasını sağlıyor. Bergamot ile kişnişin akıl almaz harmanlanmasıyla baharatlı havasını hissettiren koku, ferahlatıcı etkisi ile teninizde küçük bir esinti oluşturuyor. Ek olarak bu parfümün son derece ender sandal ağacı gibi özleri içerdiğini belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Çok iyi bir koku, fazla değişik. Hem odunsu hem pudra. Ağır veya şeker kokularından sıkılanlar için ideal. S**** D.

👤 1996’dan beri kullanıp da vazgeçemediğim tek marka. Mükemmel bir kokusu var, bu kokudan vazgeçemiyorum. Fazla çok soran oluyor, apayrı bir koku bu. M**** E.

10. Lancome La Vie Est Belle

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDT
Koku Tipi Ferah, Çiçeksi, Baharatlı
Hacim 100 ml

Sıradışı bayan yaz parfümleri listemize Lancome markasının bu ürününü eklemesek büyük hata olurdu. Fransa’nın fazla malum üç parfümörü tarafınca tasarlanan Lancome La Vie Est Belle, hayatın güzelliğine olan evrensel bildiriyi temsil ediyor. Enerjik aromasında kendi mutluluğunuzu yaratmayı hedefleyen parfüm, sıcak ve oryantal yapısıyla kendine özgü bir hava yaratıyor. Son olarak bu kokunun vazgeçilmesi zor bir karakter oluşturduğunu ekleyelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 İlk kullandığımda kokusu iyi gelmemişti. Çevremden pozitif yönde dönüş alınca derhal ikinci şişeyi aldım. Ç**** Ç.

👤 Lancome’un görkemli bir parfümü. Kokusuna bayılıyorum. Öneri ederim. G**** T.

11. Gucci Bloom

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Çiçeksi, Kadınsı
Hacim 100 ml

Gençliğin enerjisini ve sevincini bir şişeye sığdıran Gucci Bloom, saf bir duygu yaratmak için özenle üretildi. Meşhur moda tasarımcısı Alessandro Michele’in parfüm evinin ilk çiçek kokusu olan bu ürün, gelişen bir çiçek bahçesini tasvir ediyor. Bir çiçek şelalesindeymişsiniz gibi hava yaratan parfüm, canlandırıcı etkisi ile daima ayakta olan bayanların bir numaralı seçimi. Ek olarak bu kokunun masum ve saf güzelliği temsil ettiğini ekleyelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Muhteşem güzel ve temiz bir kokusu var bence, hem de son derece kalıcı. Fazla ağır olmayan, hafifçe odunsu ve çiçeksi bir taze koku arıyorsanız tam size gore! B**** Y.

👤 Kokunun popüler olmamasını seviyorum. Mükemmel bir koku. K**** Y.

12. Prada Candy Night

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Meyvemsi, Çiçeksi, Sıcak
Hacim 50 ml

Gecenin kokusu olan Prada Candy Night, ipuçlarını neon ışıklarla aydınlatılmış kent manzaralarından alıyor. Bu manzaranın devamlı değişen lezzetlerinden faydalanan koku, karanlıktan sonraki özgürlüğü temsil ediyor. İçerisindeki varlıklı kakao ile bir taraftan acının çığlığını öteki taraftan tatlının gülümsemesini barındırmakta olan parfüm, baştan çıkarıcı kokusuyla bütün ilginin üzerinizde olmasını sağlıyor. Ek olarak bu kokunun çiçeksi notalarla zenginleştirildiğini belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Hakikaten güzel bir parfüm, tam yazın sıcak günleri için. Bayıldım. A**** P.

👤 Bir arkadaşımdan gördüm ve fazla beğendim. 3 senedir devamlı kullanıyorum. Tavsiyemdir. T**** V.

13. Lacoste Touch Of Pink

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDT
Koku Tipi Enerjik, Odunsu, Çiçeksi
Hacim 90 ml

Yaz için hafifçe fakat çekici bir koku arıyorsanız Lacoste Touch Of Pink tam size gore! Sizi enerji ve kösnü ile sararak çevrenizdekileri tesir eden parfüm, bu sayede bütün ilginin üzerinizde olmasını sağlayacak. Çiçeksi notaların odunsu notalarla harmanlanmasıyla benzeri olmayan bir tecrübe sunan koku, fresh havasıyla teninize küçük bir serinlik katıyor. Son olarak bu parfümün gündüz ve günlük olarak kullanımlar için ideal olduğunu ekleyelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Benim ortalama 2 senedir kullandığım bir parfümdür. Hafifçe kokulu ve kalıcı. Ortalama 4 saat kadar kalıcı. Yaz kış kullanıyorum. Hafifçe ve fresh koku sevdiğim için fazla memnunum bu kokudan. S**** A.

👤 Üniversitede kullanırdım. 10 sene sonrasında geri döndüm bu parfüme. İyi ki döndüm aldım. Tam yaz parfümü, fresh ve tatlı. N**** K.

14. Calvin Klein Euphoria

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Oryantal, Egzotik, Çiçeksi
Hacim 100 ml

Sınırları olmayan bir yolculuğa hazır olun! Zihninizin sizin için oluşturduğu engelleri tek tek ortadan kaldıran bu parfüm, oryantal havasıyla çevrenizdekilerin bütün ilgisini üzerinize çekecek. Egzotik notalarıyla karşı tarafta keşfetme hissiyatı uyandıracak olan parfüm, bu sayede gününüzün daha renkli geçmesini sağlıyor. Ek olarak çiçeksi notalarıyla gösterişli ve çağdaş bir yorum katan kokunun gece kullanıma elverişli olduğunu da izah edelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Senelerdir kullandığım ve yerine daha farklı bir koku bulamadığım bir parfüm. Calvin Klein parfümlerinden bence en güzeli. Fazla kalıcı ve tene uyum sağlıyor. F*** C.

👤 Bikaç senedir en sevdiğim koku bu. Ara verip değişik kokular da kullandım fakat hep aklım bunda kalıyor. Bayıltmayan tok bir koku. B**** A.

15. Privacy Woman

kadın yaz parfümü

Özellikler
Tip EDT
Koku Tipi Baharatlı, Ferahlatıcı, Kışkırtıcı
Hacim 100 ml

Yaz için en güzel bayan parfümleri listelediğimiz içeriğimizi Privacy Woman ile bitiriyoruz. Güzelliğin doğallıktan geldiğine inanan bayanlar için hususi olarak harmanlanan Privacy Woman, baharatlı yapısıyla tabiat ananın yararlarını bizlere sunuyor. Ferahlatıcı etkisi ile ten üstünde serinleme hissiyatı uyandıran parfüm, kışkırtıcı havasıyla karşı tarafın bütün duygularını ortaya çıkarmasını sağlıyor. Son olarak dip notalarındaki musk ve sandal ağacı yardımıyla yumuşak bir bitiş elde eden parfüm, bu özelliğiyle gün süresince temizlik hissiyatı yaratıyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 1 seneden fazladır kullandığım bir koku. Bu fiyata pek çok yerde bulabiliyordum fakat gene de yeni bir taneye aslına bakarsanız ihtiyacım var diye aldım. Güzel koku. T**** Y.

👤 Devamlı kullandığım bir ürün aslına bakarsanız. Kokusu hakikaten güzel. Kalıcılığı tenden tene değişmiş olur, bende haddinden fazla uzun süre kalıyor. Burnu yormayan, hafifçe bir koku. E*** K.2023’ün en kaliteli bayan yaz parfümü hangisi?

Sıradışı bayan yaz parfümü tavsiyelerine gelecek olursak; Burberry Her Blossom, Estee Lauder Bronze Goddess, Viktor Rolf Flowerbomb, Versace Bright Crystal, Dior, Narciso, Yves, Cerruti, Gucci, Prada, Lacoste, çiçeksi, meyvemsi, oryantal, büyüleyici, odunsu, elegan, ferahlatıcı, enerjik ve egzotik en kaliteli bayan yaz parfümü markaları olarak biliniyor.

Yaz Parfümleri Hakkında Sıkılıkla Sorulan Sorular

Yukarıdaki bölümde yaz mevsiminde kullanabileceğiniz en kaliteli parfümlerden bahsettik. Bu bölümde ise yaz parfümleri hakkında dört gözle beklenen soruların yanıtını vereceğiz. İşte yaz parfümleri hakkında sıkılıkla sorulan sorular.

Yaz parfümü nasıl olmalı?

Isı yükseldikçe parfümün yoğunluğu azalır. Bu sebepten baharat gibi kümülatif kokular yerine daha taze bir kokuya sahip parfümler tercih edilmesi gerekiyor. Bu sebepten yaz günlerinde çiçekli, relax ve fresh kokulara sahip parfümler kullanmalısınız.

Kış parfümü yazın kullanılır mı?

Kış günlerinde hava soğuk olduğundan parfümler daha süratli bir halde yok oluyor. Bu sebepten kışın baharatlı ve odunsu notalara sahip daha kümülatif kokular kullanılıyor. Yazın ise havanın sıcak olması sebebi ile daha hafifçe ve relax kokuların tercih edilmesi gerekiyor. Yoksa kışın kullandığınız kokular sıcakların artmasıyla ağır gelecek. Bu sebepten daha fresh ve relax kokulara sahip yaz parfümleri almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Fresh kokular hangileridir?

Fresh parfümler, hafifçe meyvelerin, çiçeklerin, suyun ve otların kokularından oluşuyor. Bu kokularda okyanus esintisi, nane, salatalık, bergamot, yaprak, incir ve hafifçe çiçek ve sabunsu notalar yer ediniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*