Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yaz Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz mevsiminde saçların sıhhatli olması için nasıl bakım yapılmalı? Her mevsimde saç bakımını değişik biçimde yöntemler kullanarak yapmamız gerekiyor. Şundan dolayı her mevsimin hava koşulları farklıdır. Bu sebepten ötürü uygulayacağımız bakımlarda mevsimine gore değişiklik göstermelidir.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Yaz mevsiminde güneşin çok fazla ışınları ve buna bağlı olarak artan rutubet saç diplerinize zarar verir. Bu nedenle saçlarınız daha fazla dökülmeye ve kırılmaya eğilimli olur. Pekala bu sorunlarınızı ortadan kaldırmak için yapılması gerekenler nedir?

İşte yaz mevsiminde yapılması gerekmekte olan saç bakım önerileri…

1. Kuruyan Saçlarınızı Nemlendirin

yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılmalı

Yaz mevsiminde çok fazla sıcaklar sebebiyle kuruyan saçlarınızın nemlendirilmesine daha çok itina göstermelisiniz. Bu yüzden yaza hususi nemlendirici kuru şampuan kullanabilirsiniz. Bu şampuanın rutubet oranı öteki aylarda kullandığınız şampuanlara oranla daha çok olduğundan kurumayı engeller.

2. Kırıklarınızı Aldırın

yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılmalı

Kırıklar, saçlarınızın kötü görünmesine ve devamlı dökülmesine sebep olur. Yaz mevsiminde kırıklar daha da artar. Bu nedenle 4- 6 haftada bir kırıklarınızı aldırmanız gerekmektedir.

3. Saçlarınızı Çok Kurutmayın

yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılmalı

Saçlarınızı kurutmak için çok sıcağa maruz bırakmayınız. Şundan dolayı hava şartlarından ötürü saçınız kısa süre içerisinde kuruyacaktır.

4. Olabildiği kadar Saç Kurutma Makinesi Kullanmayın

yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılmalı

Saç diplerine ansızın uygulanan fön, kepeğe sebep olabilir ve elektriklenmeye sebep olabilir. Bu sebepten ötürü saç kurutma makinesi kullanımını minimum seviyeye indirmeye çalışın.

5. Şapka Takmayı İhmal Etmeyin

yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılmalı

Yazın şapka kullanarak saçlarınızı güneşin çok fazla ışınlarından koruyabilirsiniz. Böylelikle saçınızda oluşacak kırılmaların ve kurumaların önüne geçebilirsiniz. Şapka takmak istemiyorsanız da güneşin kümülatif olduğu saatlerde dışarıya çıkmamaya itina gösterin.

6. Zeytinyağı Saç Maskesi

yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılmalı

Saç nemlendirilmesinin mühim olduğunu söylemiştik. Son olarak haftada bir banyodan öncesinde saçlarınıza süreceğiniz zeytinyağı ile saçlarınızın rutubet oranını koruyabileceğinizi belirtelim. Bu şekilde saçlarınız daha parlak ve sıhhatli hale gelir. Zeytinyağı saça büyük yararları olan ve fazla insanların tercih ettiği ürünlerden birisidir. Bu olağanüstü yağ büyük tesirleri yardımıyla bir çok saç bakım uzmanı tarafınca öneri ediliyor.

7. Denize yada Havuza Çok Girmeyin

yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılmalı

Yaz tatillerinde deniz yada havuz eğer olmazsa olmazlardandır. Ancak deniz yada havuz saçı en fazla yıpratan şeyler arasındadır. Klorlu ve tuzlu suyun zararlarından korunmak için sudan çıktıktan sonrasında duş almayı ihmal etmeyin. Aksi halde saçlarınız fazla basit bir halde yıpranacaktır.

8. Güneş Işınlarından Korumuş olan Spreyleri Deneyebilirsiniz

yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılmalı

Güneşin zararı dokunan UV ışınlarından saç tellerini koruyacak saç spreyleri görünmez bir kalkan oluşturur. Saç için son aşama faydalıdır. Yaz mevsiminde saç bakım ürünleriniz içinde katiyen olmalıdır. Sıkılmış olduğu andan başlayarak hem saçı nemlendirerek dökülmesini engeller hem de saç tellerini yüksek ısıya karşı korur. Saç derisini besleyen spreyler bununla birlikte oluşma ihtimali bulunan mat görünümü ortadan kaldırır.

9. Beslenmenize Dikkat Edin

yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılmalı

Yaz mevsiminde en fazla dikkatli olmanız gerekmekte olan şey beslenmedir. Sıhhatli beslenmeniz saçlarınız için fazla {önemlidir}. Yüksek vitaminli besinler tüketerek saçlarınızın yeterli derecede beslenmesini sağlamanız gerekmektedir. Sıvı tüketimini de günde minimum 2 ile 3 litre arası su içerek sağlamanız saç sağlığınız bakımından iyi olacaktır.

10. Saç Bakım Yağlarını Deneyebilirsiniz

yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılmalı

Saç bakım yağları güneşli havalarda saçınızı en düzgün koruyacak şeydir. Yağlar bir tek saçınızı korumaz, dökülmelere karşı saçlarınızın daha dirençli hale gelmesini sağlar, seyrekleşmiş saç tellerini kalınlaştırır, saçlarınız süratli uzamıyorsa uzamasına destek sağlar, saç derisini ferahlatarak nefes almasına imkan tanır. Bu şekilde saçlarınız hiçbir vakit cansız görüntüye sahip olmaz, bunun tam tersine hep dolgun, parlak ve canlı gözükür.


En İyi Yaz Saç Bakım Ürünleri Sıralaması

Sıra Model Biçim Kullanım Tipi neoldu Puanı
1 Diamond Hair Serum/Şampuan Onarıcı 10/10
2 Loreal Paris Krem Besleyici 10/9.9
3 Urban Care Krem Besleyici 10/9.8
4 Kerastase Lait Richesse Krem Onarıcı 10/9.9
5 Elseve Şampuan Renk Koruyucu 10/9.8

Yaz Ayları İçin Saç Bakım Ürünleri Tavsiyesi

Yaz mevsiminde dikkatli olmanız gerekmekte olan noktalardan yukarıda bahsettik. Bu bölümde ise yaz mevsiminde kullanabileceğiniz saç bakım ürünlerini inceleyeceğiz. İşte sizi güneşin zararı dokunan etkilerinde kurtaracak en düzgün saç bakım ürünleri.

1. Diamond Hair Saç Bakım Seti

Yaz Ayları İçin Saç Bakım Ürünleri

İçeriğinde 12 değişik bitkinin özünü bulunduran Diamond Hair saç bakım seti, ilk kullanımdan başlayarak saçların rutubet dengesini sağlayarak kurumasını ve cansızlaşmasını önlüyor. Formülündeki Ozon minerali yardımıyla saç derisini rahatlatarak kepek oluşumunu engellemiş olan ürün bununla birlikte saça etkin bakım uygulayarak hasarlanmış bölgelerin onarılmasını sağlanıyor. Bu şekilde kısa süre içinde daha canlı, yumuşak ve dolgun saçlara sahip olmuş olursunuz.

2. Loreal Paris Olağanüstü Yağ Saç Güzelleştirici Krem

Yaz Ayları İçin Saç Bakım Ürünleri

Listemize kuru ve sert saçlar için hususi olarak geliştirilen Loreal Paris saç bakım kremiyle devam ediyoruz. 6 değişik çiçeğin aslı yardımıyla saçın rutubet ihtiyacını karşılayarak yumuşamasını ve parlamasını elde eden krem, bu sayede kısa süre içinde daha güzel görünen saçlara sahip olmanızı destekliyor. Hususi formülü yardımıyla saçın gıda ihtiyacını karşılayan ürün bununla birlikte yıpranmış ve kırılmış saçların onarımını sağlıyor. Son olarak bu ürünün saçın daha rahat biçim almasını sağladığını belirtelim.

3. Urban Care Hibiscus ve Shea Yağı İçeren Saç Bakım Kremi

Yaz Ayları İçin Saç Bakım Ürünleri

UV filtresi yardımıyla saçı güneşten gelen zararı dokunan ışınlara karşı korumuş olan bakım kremi, kuru kabaran, elektriklenen saçlar için hususi olarak geliştirildi. İçeriğinde bulunan yüksek antioksidanlar, A ve C vitaminleri yardımıyla saçlarınızı nemlendiren ürün, bu sayede saçlarınızın yumuşaklığını, parlaklığını ve dolgunluğunu arttırıyor. Ek olarak gün süresince hacimli ve gözle görülen buklelere sahip olmanızı destekleyen ürünün paraben gibi saça zararı dokunan maddeleri içermediğini belirtelim.

4. Kerastase Lait Richesse

Yaz Ayları İçin Saç Bakım Ürünleri

Listemize Kerastase markasının saç bakım kremiyle devam ediyoruz. Negatif çevresel koşullara karşın saçlarınızı korumuş olan ürün, hususi formüle edilmiş içeriği yardımıyla kuru saç tellerini nemlendiriyor. Bu şekilde saçlarınız kısa süre kullanımda dahi daha canlı, yumuşak ve parlak hale geliyor. Saçlarınızı yatıştırarak kabarma ve elektriklenme gibi problemleri ortadan kaldıran ürün bununla birlikte hafifçe yapısı yardımıyla saçlarınızı ağırlaştırmıyor. Son olarak bu saç bakım kreminin her saç tipine yeterli olduğunu ve şekillendirmeyi kolaylaştırdığını belirtelim.

5. Elseve Renk Koruyucu ve Nemlendirici Şampuan

Yaz Ayları İçin Saç Bakım Ürünleri

UV filtresi yardımıyla saçı güneşten gelen zararı dokunan ışınlara karşı korumuş olan ürün, bu sayede kuruluğu ve cansızlığı önlüyor. Hususi formülü yardımıyla saç renginin daha uzun bir müddet süresince korunmasını elde eden şampuan bununla birlikte saçın daha parlak ve canlı görünmesini sağlıyor. Ek olarak saçtaki turunculaşmayı alarak yerine daha parlak bir yansıma bırakan ürünün daha sıhhatli ve güzel görünen saçlara sahip olmanızı sağlayacağını ekleyelim.


Yaz mevsiminde hangi saç bakım ürünleri kullanılmalı?

Yaz mevsimine hususi bakım icra eden saç ürünleri içinde; Diamond Hair Saç Bakım Seti, Loreal Paris Olağanüstü Yağ Saç Güzelleştirici Krem, Urban Care Hibiscus ve Shea Yağı İçeren Saç Bakım Kremi, Kerastase Lait Richesse, Elseve Renk Koruyucu ve Nemlendirici Şampuan canlılık katmış olduğu için tercih ediliyor.

Yaz mevsiminde saçların yıpranmaması için ne yapmalı?

Şayet yaz mevsiminde daha parlak ve canlı saçların sahibi olmak istiyorsanız;

Kuruyan saçlarınızı nemlendirin, kırıklarınızı aldırın, saçlarınızı çok kurutmayın, olabildiği kadar saç kurutma makinesi kullanmayın, şapka takmayı dikkatsizlik etmeyin, zeytinyağı saç maskesi kullanın, denize yada havuza çok girmeyin.

Güneş saça zarar verir mi?

Bilhassa yaz mevsiminde daha çok güneşe maruz kalan saçlar canlılığını ve parlaklığını yitirir. Güneşin yakıcı etkisinden ötürü nemini kaybeden saçlar daha çabucak kırılarak yıpranır. Bütün bunlardan korunmak için güneş koruyucu özelliğine sahip saç bakım ürünlerini kullanmanın bununla beraber şapka gibi aksesuarlarla güneşin yakıcı etkisinden kurtulabilirsiniz.

Yazın saç dökülür mü?

Yaz mevsiminde saçın dökülme olanağı daha yüksektir. Saç, zararı dokunan güneş ışınlarına fazla çok maruz kalırsa saçlarda dökülme gözlemlenebilir. Saçlar eski parlaklığını kaybeder, kurumaya adım atar. Saç derisi kaşınır. Bunun önüne geçmek için saçımızı devamlı olarak nemlendirmeli ve güneş ışınlarından saçımızı koruyacak şapka gibi eşyalar kullanmalıyız.

Yazın saçlara nasıl bakılmalı?

Yazın saç bakımınızı doğru yapabilmek için saçlarınızı devamlı nemlendirin, güneşten koruyun, ara ara nefes almasını sağlayın, havuza yada denize girdikten sonrasında saçlarınızı kesinlikle sudan geçirin, boya yapmaktan kaçının, beslenmenize dikkat edin, saç bakım ürünlerini kullanmayı ihmal etmeyin.

Yazın saçlar kurur mu?

Yaz mevsiminde saçlar daha çok kurur. Güneş ışınlarının yıpratıcı ve kurutucu tesiri hem cildinizi hem de saçlarınızı etkisinde bırakır. Bunun için saçlarınızı devamlı olarak nemli tutmalı ve güneş ışınlarından korumalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*