Yangında Kurtarıcı Olacak 2023’ün En İyi 10 Yangın Tüpü

Bikaç gün öncesinde bir tanıdığım, iş yerlerinde çıkan küçük çaplı bir yangını söndürmek için yangın tüpünü kullanmak istediklerinde son kullanma tarihinin geçmesi sebebiyle yangın tüpünü kullanamadıklarını söylemiş oldu. Onlar bu küçük çaplı yangını söndürmeyi şansları yaver gittiği için başarmış. Pekala, ya aksi bir durum olsaydı?

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Bugünkü içeriğimizde güvenlik bakımından son derece mühim ancak bir o denli da dikkatsizlik edilen bir mevzu var. Yangın tüpleri pek çok alanda ve kurum kuruluşta TSE belgesi ile mecburi tutulan bir güvenlik tedbir olmasına karşın pek çok yerde son kullanma tarihleri geçmiş olarak bulunmakta. Bu içerikte yangın tüpleri ve onları kullanabileceğiniz alanlara yer verdim.

En İyi Yangın Tüpü Sıralaması

Sıra Marka Kilogram neoldu Puanı
1 Valentino 30 10/9.9
2 AYVAZ 6 10/9.8
3 POYRAZ 6 10/9.7
4 Türköz  6 10/9.6
5 Tüpaş 2 10/9.8
6 DALGIÇ 2 10/9.8
7 Tanınmış 2 10/9.7
8 Mapeks 1 10/9.6
9 Safir 1 10/9.8
10 Altıntaş 1 10/9.6

10 En İyi Yangın Tüpü Tavsiyesi

Yangınlar, yanan maddenin içeriğine gore değişik yöntemlerle söndürülebilmektedir. Petrol, tayyare ve helikopter hangarı, depolar, boyaların yapım edilmiş olduğu bölgeler, kimyasal madde üretim ve depolama alanları, yat limanları ve iskeleler, yanan ve parlayan sıvı tesisleri gibi alanlarda köpüklü yangın söndürme tüpü kullanılabilir. 

Ahşap, kağıt, ağaç, benzin, yanıcı sıvılar ve yanıcı gazların bulunmuş olduğu yangınlar kuru kimyevi tozlu yangın tüpleri ile söndürülmeye olanak verir. Öneri edilen kullanım iki ürünü de bulundurmaktır. 

İşte sizler için hazırladığım sıradışı yangın söndürme tüpü sıralaması:

1. Valentino Yangın Söndürme Tüpü

En İyi Yangın Tüpü

ARTILAR EKSİLER
Arabalı
Büyük

Valentino’nun 30 kilogram’lık bu yangın tüpünün çabalama basıncı 55 bar olarak tasarlanmıştır. Hususi difizörlü kar yapıcı nozul , güvenilir söndürme olanağı sunuyor. Arabalı yapısı taşıma problemi yaşamadan vaka bölgesine taşınmasını kolaylaştırıyor. 55 mm dikişsiz çelik gövdesi güçlü kuvvetli ve hasar almayacak bir yapıya sahiptir. Güvenlik sistemli valfı yardımıyla güvenilir kullanım olanağı sunar. A ve B sınıfı yangın ortamlarında tercih edilebilir.

Teknik Özellikler
Beden 5 mm dikişsiz
Materyal Çelik
İçerik %99 saf co2

Kullanıcı Yorumları

👤 *** *** ürünü fazla begendim 

👤 *** ***: Ürün fazla kaliteli öneri ederim

2. AYVAZ Yangın Söndürme Tüpü

En İyi Yangın Tüpü

ARTILAR EKSİLER
Fiyat
Güvenlik

TSE ve CE standartlarındaki bu yangın tüpünün 2 mm sac kalınlığı bulunmaktadır. Valfli güvenlik kilidi yardımıyla güvenliği ön planda tutmuştur.  18 barlık çabalama basıncı vardır. Yangın sırasında size destek olmak için yön levhası ve saklamayı pratikleştirmek amacı ile askı aparatı ürünle beraber armağan olarak verilmektedir.

Teknik Özellikler
Beden 2 mm 
Materyal Çelik

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Güzel oldukça güvenilir

👤 *** ***: Sağlam geldi ürünün tazyik değerleri ideal olması gerekmekte olan ayardaydı ben otomobil için almıştım bir ihtimal bigün lazım olur diye birazcık çok büyük geldi otomobil için alıyor iseniz bu bagajda birazcık yer kaplıyor

3. POYRAZ Yangın Söndürme Tüpü

En İyi Yangın Tüpü

Poyraz’ın köpüklü yangın söndürme tüpü, yeterlilik belgelerini TSE üstünden almış bir üründür. A ve B sınıfı yangın ortamlarında kullanılabilir. 2 mm DKP sacı bulunmaktadır. Ahşap, ağaç, kağıt depolama, kolonya gibi yangınlarda kullanım için idealdir.

Teknik Özellikler
Beden 2 mm
Güvenlik Sistemi Kilitli Valf

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Fazla dikkatlice bir ürün

👤 *** ***: Ürün gösterildiği gibi sağlam geldi. Asla tereddüt etmeden alabilirsiniz.

4. Türköz Yangın Söndürme Tüpü

En İyi Yangın Tüpü

ARTILAR EKSİLER
Güvenilir
Kuru Kimyevi Toz

Türköz’ün A ve B sınıfı yangın ortamlarında kullanılabilecek bu ürünü, 6 kilogram’lık köpüklü yangın tüpüdür. Sac yapısı 2 mm’lik DKP olup TSE belgesi ile satışa sunulmaktadır. İş yeri ruhsatı için ideal kilogramı ile tercih edebileceğiniz bir üründür.

Teknik Özellikler
Koruma Güvenlik Ventili
İçerik Yangın Söndürme Köpüğü

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Ürün oldukça iyi görünüyor. insallah kullanmayız.

👤 *** ***: Teşekkür ederim öneri ederim

5. Tüpaş Yangın Söndürme Tüpü

En İyi Yangın Tüpü

ARTILAR EKSİLER
Manometreli

Tüpaş’ın kuru kimyevi tozlu yangın tüpü, katı, sıvı ve gaz yangını ortamlarında kullanılabilir. Kaliteli manometresi ve güvenliği ön planda tutan valfi ile sizler için iyi bir tercih olacaktır. 2 mm sac kalınlığına sahiptir. Otomobil ve ev ortamında kullanıma yeterli yapısı her şeye hazırlıklı olmanıza destek sağlar.

Teknik Özellikler
Sac 2 mm DKP
Koruma Güvenlik Ventili
İçerik Kuru Kimyevi Toz

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: İtfaiyeci olarak , ürünü kullanıyoruz . oldukça güzel ve kaliteli bende bulunduğum binaya satın aldim , iş yerinde 40 tane falan var bilhassa binalardaki elektrik saatlerine ideal söndürme maddesidir . mutfaktaki yağ yangınların ideal söndürme maddesidir , bu 2 çeşit yangın ev ahalisi için en tehlikeli yangindir . katiyen su kullanılmamalıdir , detaylı informasyon için nette araştırma yapınız , tencere yangınları , yağ yangınları , elektrik yangınları , ve ev ahalisine izlettiriniz ,

👤 *** ***: Süper 5 yıldız oldukça güzel

6. Dalgıç Yangın Söndürme Tüpü

En İyi Yangın Tüpü

ARTILAR EKSİLER
Manometreli

Dalgıç’ın A, B ve C sınıfı yangınlarda kullanılabilen yangın tüpü, 15 barlık çabalama basıncı ile kullanılır. Kullanım alanı geniş olan fiyat performans bakımından bekleneni vermeyi başaran bu ürün sıkılıkla tercih edilmektedir.  Kuru kimyevi toz içeriği bulunmaktadır.

Teknik Özellikler
Çabalama Basıncı 15/+3 BAR
İçerik Kuru Kimyevi Toz

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Ürün her mevzuda muhteşem.

👤 *** ***: Ürun kaliteli

7. Tanınmış Yangın Söndürme Tüpü

En İyi Yangın Tüpü

ARTILAR EKSİLER
Manometreli

Tanınmış’in kuru kimyevi tozlu bu yangın tüpü A, B ve C sınıfı yangınlarda kullanılabilir bir özelliktedir. Gövdesi elektrostatik toz boya ile renklendirilmiş, sıvama metodu kullanılmıştır. 25 barlık çabalama basıncı bulunmaktadır. Aygıt güvenliğini elde eden tetik aksam CE belgesini almıştır.

Teknik Özellikler
Minimum Yaklaşma Mesafesi 1 m
İçerik Kuru Kimyevi Toz

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Ürün 2026ya kadar dolum tarihindeki geldi yeni basılmış her şey için teşekkür ederim

👤 *** ***: Kalite ürün. Son kullanma zamanı Temmuz 2026.

8. Mapeks Yangın Söndürme Tüpü

En İyi Yangın Tüpü

ARTILAR EKSİLER
Manometreli

Yangın tüplerinde en fazla tercih edilenler içinde yerini alan Mapeks’in kuru kimyevi toz içerikli bu yangın tüpü A, B Ve C sınıfı yangınlarda kullanabileceğiniz özelliklere sahiptir. 18 barlık çabalama basıncı bulunur. Otomobil ve ev ortamında kullanabileceğiniz bir düzeye sahiptir.

Teknik Özellikler
İçerik Kuru Kimyevi Toz
Çabalama Basıncı 18 BAR

Kullanıcı Yorumları

👤 **** ****: Kısa süre içerisinde elime ulaştı son kulanma zamanı 2026 tavsiye ederim teşekkürler 

👤 *** ***: Ürün elime ulaştı, küçük boy, 1kg otomobilde fazla yer kaplamıyor. iş görür diye düşünüyorum 

9. Safir Yangın Söndürme Tüpü

En İyi Yangın Tüpü

ARTILAR EKSİLER
Manometre
Boyut

Güvenliği ön planda tutan valfli sistemi ve kaliteli manometresi ile kullanabileceğiniz iyi ürünlerden önde gelen bu yangın tüpü, TSE VE CE belgelerine sahiptir. Çabalama basıncı 15 bar olup A, B ve C sınıfı yangınlarda kullanım için idealdir. Ev ve otomobilde kullanılabilir.

Teknik Özellikler
İçerik Kuru Kimyevi Toz
Çabalama Basıncı 15 bar

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: tesekkurler

👤 *** ***: anlatıldığı gibi , oldukça iyi

10. Altıntaş Yangın Söndürme Tüpü

En İyi Yangın Tüpü

TüvTürk onaylı olan bu ürün vasıta ve ev ortamında kullanım için uygundur. A, B ve C sınıfı yangın ortamlarında kullanabileceğiniz özeliğe sahiptir. Güvenlik amacı ile güvenlik kilifi ventiliyle beraber üretilir. TSE belgesi de bulunan bu ürün kullanım için idealdir.

Teknik Özellikler
İçerik Kuru Kimyevi Toz
Koruma Güvenlik Ventili

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: oldukça başarıya ulaşmış bir ürün .

👤 *** ***: vasıta için oldukça güzel öneri ederim2023’ün sıradışı yangın söndürme tüpü hangisi?

En fazla insanların tercih ettiği yangın söndürme tüpü markasına gelecek olursak Valentino, Dalgıç, Tüpaş, Mapeks markaları TSE belgesi, çabalama basıncı, içerik ve materyal gibi özelliklerle en fazla insanların tercih ettiği yangın söndürme tüpleri içinde yerini alıyor.

Ev tipi yangın tüpü nasıl olmalı?

A, B ve C sınıfı yangınlar için genel anlamda kuru kimyevi toz içerikli yangın tüpleri kullanılmaktadır. Ancak yanan maddenin içeriğine gore kullanılacak yangın tüpleri de değişim gösterebilmektedir.

Yangın söndürme tüpü nedir nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Isı ve oksijen arasındaki bağlantıyı keserek yangının uzamasına engel olan yangın tüpleri, ev, iş yeri, otomobil gibi ortamlarda yangın sırasında kullanabileceğiniz ergonomik bir güvenlik desteğidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*