Üst Düzey Güvenlik Sunan 2023’ün En İyi 10 Araç Kamerası

Vasıta kameraları trafikte açığa çıkabilecek kazaları ve park sırasında yaşanabilecek negatif durumları kayıt altına alabilecek güvenlik sistemleridir. Her türlü negatif durumda hayatımızı kolaylaştıran ve oluşacak zararları en az seviyeye indiren vasıta kameraları, kuşkusuz otomobil sahiplerinin bir numaralı ihtiyacıdır.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Bu içeriğimizde geri dönüş kamerası tavsiyelerinden bahsedeceğimiz benzeri vasıta içi kamera tavsiyelerini de vereceğiz. Bununla birlikte içeriğimizde kapasitörlü vasıta kamerası ve dikiz aynası geri dönüş kamerası tavsiyeleri de bulunuyor.

En fazla tercih edilen vasıta içi kameralar çoğu zaman otomatik kayıt ve yüksek çözünürlüğünde olan çekim yapabilme benzeri özellikleriyle öne çıkıyor. Mükemmel vasıta kamerası hangisi? sorusunu soruyorsanız.

En İyi Vasıta Kamerası Sıralaması

Sıra Model Özellik neoldu Puanı
1 Garmin Dash Cam Full HD 10/10
2 Mio Mivue 786 Vasıta İçi 10/9.9
3 Dextel HD Gece Görüşü 10/9.8
4 Piranha 1325 Park Sensörü 10/9.8
5 Viofo A129 Plus GPS’li 10/9.8
6 360 G300 Geniş Açı 10/9.9
7 Piranha 1315 Hesaplı 10/9.8
8 Xiaomi 70Mai Sesli Denetim 10/9.9
9 Viofo A129 Geri Görüş 10/9.9
10 BConcord C-652 Dikiz Aynalı 10/9.9

10 En İyi Vasıta Kamerası Öneri 2022

Vasıta kamerası öneri içeriğimizde Garmin, Dexter, Piranha ve Viofo benzeri kaliteli markaların ürünleri de yer ediniyor. Ek olarak 2022 yılının en fazla öneri edilen vasıta içi kameralarının da bulunmuş olduğu listemizde vasıta yol kayıt kameralarını da bulabilirsiniz. Kuşkusuz vasıta içi kamera almak isteyenler öncelikle kullananların deneyimlerini bilmek isterler. Bunun için içeriğimizdeki vasıta içi kameraların yorumlarına da yer verdik. Bu şekilde seçiminizi daha iyi bir halde yaparsınız.

İşte güvenliğinizi en üst düzeyde tutan mükemmel 10 vasıta kamerası…

1. Garmin Dash Cam

Araç Kamerası Modelleri

ARTILAR EKSİLER
USB girişli güç aparatı Yüksek fiyatlı olması
Full HD kalite
180 aşama
Çift kamera

Mükemmel vasıta kamerası öneri içeriğimizde ilk sırada Garmin Dash Cam yer ediniyor. Hem vasıta içi hem de vasıta dışı kayıt yapabilen Garmin Dash Cam, gece görüş moduyla donatılmış bir üründür. Sesli komutlarla denetim edebileceğiniz vasıta içi kamera 180 aşama görüş olanağı sağlamaktadır. Son olarak bu ürünün boyutunun bir oto anahtarı kadar bulunduğunu belirtelim.

Teknik Özellikler
Çözünürlük 1440p
Ekran Full HD
Görüntü Açısı 180 aşama
Sensör Akıllı G-sensör
Format AVI video formatı
Özellikler Gece Görüş, Aynı Anda 3 Kameradan Kayıt, Wi-Fi

Kullanıcı Yorumları

👤 Sesli komut özelliği yardımıyla kolay bir şekilde kayıt ve seyretme yapabiliyorum. Ürün uğraştırmıyor, görüntü kalitesi de oldukça iyi. Güvenilir A.

👤 Görüntü fazla iyi, baya akıllı bir aygıt. Lakin parası birazcık çok. Ahmet Y.

2. Mio Mivue 786 Touch Wi-Fi Full HD 1080p Vasıta Kamerası

Araç Kamerası Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Eko sürüş Tek kameralı
Far hatırlatma Yüksek fiyat
G Sensör
Sürücü bitkinlik uyarısı

2.7’inçlik küçük ekranına karşın kullanım kolaylığı elde eden Mio Mivue marka vasıta içi kamerası 1080p Full HD ve 30 FPS kalitesinde kayıt alabiliyor. WİFİ ve GPS benzeri özellikleri bulunan bu cihazda yapılan kayıtları kolay bir şekilde telefonunuz üstünden seyredebilirsiniz. 3 eksenli G sensörü ile donatılan bu ürün ani kazalarda kayda girebilir ve sarsıntılara karşı sağlam durarak muntazam kayıt olanağı sunuyor.

Teknik Özellikler
Çözünürlük 1080p
Ekran 2.7 inç
Görüntü Açısı 140 aşama
Sensör Akıllı G-sensör
Format AVI video formatı
Özellikler Gece Görüş

Kullanıcı Yorumları

👤 Bir müddet öncesinde aldım, {muhtemelen} 3 aydır kullanmaktayım. Şimdiye kadar işimi fazlası ile görmüş oldu. Oldukça sağlam bir ürün fakat görüntü standardını daha iyi bekliyordum, olsun. Cüneyt K.

👤 Ürün güzel, şık ve vasıta içinde hoş duruyor. Fakat durduğu kadar donanımlı değil maalesef. Piyasaya gore fiyatı yüksek bu da {muhtemelen} sağlamlığından dolayıdır. Aldık bir defa, işimizi görmüş olduğu kadar artık. Tarık A.

3. Dextel HD Gece Görüşlü Vasıta Kamerası

Araç Kamerası Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Eş zamanlı kayıt sistemi Türkçe dil hatalarına sahip
Kurulumun basit olması

1080p çözünürlüğe sahip olan Dextel’in gece görüşlü vasıta kamerası 3 yönlüdür. 3 yönlü olması yardımıyla aracınızın çevresinde herhangi birinin olup olmadığını görebilirsiniz. Sağı, solu ve arkayı görüntüleyebilen Dextel kamerada, hareket idrak etme ve park seyretme sistemleri mevcuttur. Dikiz aynası kısmına yerleştirilen üründe hem yolu kayıt eden kamera hem de vasıta içini kayıt eden kamera vardır. Bununla birlikte geri görüş için aracın arka tarafına yerleştirilen su geçirmez kameraya da sahiptir.

Teknik Özellikler
Çözünürlük 1080p
Ekran 4 inç
Görüntü Açısı 170 aşama geniş açı
Batarya 320 mAh

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün oldukça kullanışlı, kurulumu basit olan bir ürün. 3 kamera birden kayıt yapıyor. Ekranı kafi büyüklükte, jelatinle birlikte geliyor. Çizik yoktu ekranda. Fiyat performans ürünü olarak kafi seviyede. Rasim T.

👤 Ürünün ekranı fazla büyük değil. Görüntü pek HD’ye benzemiyor. Doğal olarak video kaydını PC’ye atıp seyretmek lazım. O vakit belli olur. Geri görüş kamerasının çözünürlüğü kötü, daha iyi bir kamera olabilirdi. Fiyatına gore normal bir ürün, fazla bir şey beklemeyin. Osman K.

4. Piranha 1325 Dikiz Aynalı Vasıta Kamerası

Araç Kamerası Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Kayıt özelliği Düşük kamera çözünürlüğü
Basit montaj Dar görüş açısı

Listemize geri görüş kamerası tavsiyesi olarak verebileceğimiz Piranha 1325 ile devam ediyoruz. Piranha 1325, darbeye maruz kaldığında kaza anını otomatikman algılar ve kayıt almaya adım atar. Bu şekilde size vuran araçların plakalarını rahat bir halde gözlemleyebilirsiniz. Kamera çözünürlük olarak ise 1080p video çekebilme kabiliyetine sahiptir. 3.5 inç ekrana sahip olan dikiz aynalı vasıta kamerasında devamlı kayıt olanağı da mevcuttur.

Teknik Özellikler
Çözünürlük 1080p
Ekran 3.5 inç
Sensör Hareket Sensörü
Özellikler Park Modu, Dahili Ekran

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün görünmüş olduğu benzeri geldi. Güzel, fazla azca minik fakat iyi. Eyüp Y.

👤 Ürün kablosu baya uzun. Birazcık büyük olsaydı hak ediyordu. Ekran fazla minik. Selin L.

5. Viofo A129 Plus DUO Quad

Araç Kamerası Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Basit kurulum Gece çekimlerinde karıncalanma
Gündüz çekimlerinde başarı göstermiş

Viofo A129 PRO DUO Quad, ön ve arka çekim modu özelliği yardımıyla aracınızın hem trafikte hem de park durumunda kaliteli görüntüler almasına imkan sağlamaktadır. Kamera mevzusunda son teknoloji olan Sony Starvis’i kullanan aygıt, 4K UHD görüntü kalitesine sahiptir. Ek olarak dahili Dual Band Wi-Fi özelliğine sahip bu kamerayı mobil cihazlarınız üstünden de denetim edebilirsiniz.

Teknik Özellikler
Wi-Fi Var
Kamera Sony Starvis
GPS Var
Mikrofon & Hoparlör Dahili
Park Modu Var
Depolama 256 GB’a kadar Micro SD

Kullanıcı Yorumları

👤 Güneş yansımalarını birazcık daha azaltmak için CPL filtre alınabilir. Park modu için kit hemen hemen almadım. Kit ile beraber daha iyi olabilir. Araştırmama gore yeni çıkan arka kamera (IR) ile yazılım güncellemesi ile çalışabiliyor. Davet Y.

👤 Ürünü uzun uzun bir müddet inceledim, emsalleriyle karşılaştırarak almaya karar verdim. Hemen hemen otomobile takmadım fakat evinizde saatlerce kayıt yaptım. Hem ön hem arka kamera çekimleri fazla net. Oda ışıklarını söndürerek aldığım görüntüler fazla net değildi fakat benim için yeterliydi. Mağaza sahiplerine de dikkatlice paketleri sebebiyle teşekkür ederim. S****T.

6. 360 G300 Vasıta İçi Kamera

Araç Kamerası Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Çarpışma indüksiyonu
Bitkinlik hatırlatıcısı

Yüksek çözünürlüğünde olan 2K video kaydı alabilen bu vasıta kamerası, GPS ve Google Harita destene sahiptir. Acil durumlarda otomatikman kaydetmeye süregelen 360 G300, 160 aşama görüş açısı yardımıyla etrafınızda olup bitenlerin tümünü gösterebilmektedir. Ek olarak net bir gece görüşü sunan bu kamera, sürücünün yorgunluğunu tespit eder ve uyarır. Bu şekilde daha güvenilir bir sürüş deneyimi yaşarsınız.

Teknik Özellikler
Çözünürlük 1296p
Ekran 2 inç
Görüntü Açısı 160 aşama
Wi-Fi Var
Sensör Hareket ve Park Sensörü

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün güzel aslına bakarsak fakat Piranha’nın daha iyi modelleri var. Onları tercih edin. Sıla G.

👤 Ablama doğum günü hediyesi olarak aldım. Arada vantuzu camdan düşebiliyor ve kayıtları fazla kaliteli değil sanırım. Ahmet D.

7. Piranha 1315

Araç Kamerası Modelleri

ARTILAR EKSİLER
3 saat 25 dakika kayıt süresi Güneş olduğu zamanlarda görüntü kaybı
Sarsıntı ve titreşim yok Düşük çekim kalitesi

Mükemmel vasıta kamerası listemize Piranha 1315 ile devam ediyoruz. Trafikte yaşanabilecek ihtimaller içinde bütün vakalara karşı tedbirinizi almanıza destek olan Piranha 1315, seyir halindeyken yaşanmış olan mühim durumları kaydetmektedir. 32 GB’a kadar bellek desteği sunan kamera 1080p çözünürlüğe sahiptir ve 2.7 inçlik bir ekranla gelmektedir.

Teknik Özellikler
Çözünürlük 1080p
Ekran 2.7 inç
Sensör Hareket Sensörü
Batarya 150 mAh
Özellikler Dahili Hoparlör

Kullanıcı Yorumları

👤 Güncel olarak öteki aracımda kullandığım, fiyat-performans ürünü. Merdan O.

👤 Gece görüşü o kadar da kaliteli değil fakat kayıt iyi. Umut D.

8. Xiaomi 70Mai Akıllı Vasıta İçi Kamera

Araç Kamerası Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Geniş açılı lense sahip Türkçe dil desteğinin olmaması
Mobil uygulama desteği

Kapasitörlü vasıta kamerası öneri ederken Xiaomi’nin 70Mai ürününü atlasak büyük hata olurdu. 130° geniş kamera açılı lensiyle etrafınızı rahat bir halde göreceğiniz vasıta kamerası, 1080p kalitede çekim yapabilmektedir. Bu şekilde etrafınızda olan hiçbir şeyi kaçırmayacağınız Xiaomi 70Mai, gece görüş moduna da sahiptir. Ek olarak bu vasıta kamerasını mobil uygulama üstünden de denetim edebilirsiniz.

Teknik Özellikler
Çözünürlük 1080p
Gece görüşü Var
Görüntü Açısı 130 aşama
Mobil uygulaması Var
Bellek kartı desteği 64 GB’a kadar SD kart

Kullanıcı Yorumları

👤 Fazla iyi sarılmış. Kurulum yapmadım. 64 GB SD kart aldım. Onunla kullanacağım. Alın teri döken her insana teşekkürler. Hasan S.

👤 Görüntü kalitesi fazla iyi parasının hakkını veriyor her araçta olması gerekmekte olan bir ürün ve telefonla bağlanması da fazla iyi. İbrahim Y.

9. Viofo A129

Araç Kamerası Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Basit montaj Kendiliğinden kapanma
Kaliteli görüntü

Viofo A129 Vasıta Kamerası, kent trafiğinde veya uzun yolcuklarda her adımınızı kayıt altına alan kaliteli bir güvenlik sistemidir. Fiyat ve performans açısından son aşama çekici olan bu ürün, 2 inç LCD ekranlı görüntü sistemiyle F1.6 diyafram aralığına ve 7 katmanlı lense sahiptir. Ek olarak 128 GB’a kadar harici depolama kapasitesi sunan Viofo A129, Sony Starvis görüntü sensörünü kullanımı yardımıyla karanlık noktalarda dahi iyi bir görüş açısına sahip olmanızı sağlıyor.

Teknik Özellikler
Sensör Sony Starvis
Ekran 2 inç
Lens F1.6 Diyafram Aralığı ve 7 Katmanlı Lens
Depolama Harici Micro SD 128 GB
Wi-Fi Var
GPS Var
Filtre CPL
Park Modu Var

Kullanıcı Yorumları

👤 Fazla güzel bir ürün. Bir arkadaşımın tavsiyesi üstüne aldım ve fazla mutlu kaldım. Ç**** A.

👤 Daha öncesinde de aynı markanın ürününü almıştım ve fazla beğenmiştim. Bu seferde bu modelini aldım ve hayal kırıklığına uğratmadı. Her insana öneri ederim. I**** T.

10. Concord C-652

Araç Kamerası Modelleri

ARTILAR EKSİLER
Yüksek görüntü kalitesi
Elverişli fiyatlı olması

Mükemmel vasıta kameralarını listelediğimiz içeriğimizi Concord C-652 ile bitiriyoruz. 1080p kalitesinde çekim yapabilmesi yardımıyla her ayrıntıyı görebileceğiniz bu vasıta kamerası, gece görüş özelliğiyle uzun yollarda bir numaralı yardımcınız olacak. Park göstergesi özelliğiyle sizi yönlendirecek olan kamera, acil kayıt sistemine de sahiptir. Bu şekilde ani fren yaptığınızda yada bir kaza esnasında vakası bütün detayları ile kaydedersiniz.

Teknik Özellikler
Çözünürlük 1080p
Ekran 4.3 inç
Görüntü Açısı 170 aşama
Park Sensörü Var
Kayıt süresi 14 saat
Özellikler Gece Görüş, Aynı Anda Çift Kameradan Kayıt, Ses Kayıt
İkinci Arka Kamera Var

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün eksiksiz, güzel geldi. Tahmin ettiğimden de üstün. Fazla ideal ve kullanışlı. Satıcıya teşekkür ediyorum. Yunus E.

👤 32 GB bellek kartını desteklemesi ve bu bellek kartının kısa süre içerisinde dolması haricinde negatif bir tarafı yok. Kullanışlı, minimum beklentiyi karşılayan bir ürün. Mehmet Ç.


Vasıta Kameraları Hakkında Sık sık Sorulan Sorular

Mükemmel vasıta kameralarını listelediğimiz bu içeriğimizde vasıta kameraları hakkında çokça sorulan soruları da sizler için cevaplıyoruz. İşte vasıta kamerası almak isteyenlerin en fazla merak etmiş olduğu sorular ve cevapları.

Vasıta kamerası nasıl çalışır?

Bu cihazlar çalışmak için her elektronik aygıt benzeri elektriğe gereksinim duymaktadır. Emek harcama mantıkları ise normal kamerayla aynıdır. Bu kameralar aracınızın çevresinden almış olduğu görüntüyü önünüzdeki ekrana yansıtmaktadır.

Vasıta kamerası nereye takılır?

Bu kameralar çoğu zaman dikiz aynalarının altına takılmaktadır. Ancak bu durum kameranızın türüne gore değişim izah edebilir. Şayet cihazınız arka tarafa yerleştirilecek ise kamerayı bagajınızın altına takmanız gerekiyor. Kameranın çıkış kısmı ise ya teyp bölgesine veya çakmaklığa takılmaktadır.

Vasıta kamerası kaç gün kayıt yapar?

Vasıta içi kameraları marka ve modellerine gore değişim göstermektedir. İçeriğimizde sizler için piyasada satılan mükemmel vasıta kamerası modellerini yukarıda detaylıca inceledik. Öneri ettiğimiz vasıta kameralarının bazıları 3 saat benzeri kısa süreli kayıt yaparken bazıları ise 24 saat süresince kayıt yapabilmektedir.

Vasıta kamerası alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Vasıta içi kamera alırken dikkatli olunması gerekmekte olan mevzular ürünün donanımsal özellikleri ve kullanım alanlarınız olmalıdır. 24 saat kayıt meydana getiren vasıta kameraları, gece görüş özellikli vasıta kameraları, geri görüş vasıta kameraları, dikiz aynalı vasıta kameraları, vasıta içi yol kayıt kameraları ve vasıta güvenlik kameraları kategorilerinden ihtiyacınız olan özelliğe elverişli ürünü satın almalısınız. Ek olarak alacağınız vasıta kamerasının batarya, kayıt süresi, çözünürlüğü ve sensör özelliklerini detaylıca incelemelisiniz.

Vasıta kamerası ne işe yarar?

Vasıta kameraları yardımıyla aracınıza yapılan saldırıyı ispatlayabilir, kazalarda yaşananları ortaya çıkartabilir ve park problemlerini çözebilirsiniz.

Vasıta kameralarında hareket sensörü ne işe yarar?

Hareket sensörü özelliğine sahip olan vasıta kameraları, sarsıntı ve şiddetli hareketlenme benzeri yolculuğunuzun en mühim kısımlarını kayıt altına almaya yarar. Böylelikle vasıta kameranızın hafızasını boş yere doldurmamış olmuş olursunuz ve yalnızca işinize yarayacak görüntüleri kayıt altına almış olmuş olursunuz.

Vasıta içi kameralar ses kaydı yapar mı?

Mikrofon özelliğine sahip olan vasıta içi kayıt kameraları ses kaydı yapabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*