11.9 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Buy now

spot_img

Twitter Hesap Silme | Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Son dönemlerde dünyada hepimiz tarafınca kullanılan bir uygulama haline gelen Twitter, pek çok şahıs tarafınca dondurulmak veya kapatılmak isteniyor. Twitter silme işlemi de zannedildiği kadar basit ve süratli halledilebilir bir şey değil. Pekala, kullanıcılar Twitter hesabını nasıl kapatabilir, Twitter hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? Gelin, bu mevzuya geniş kapsamlı bir halde değinelim.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter Hesap Silme

Twitter hesabını silmek için aşağıdaki adımları seyredebilirsiniz:

  1. Twitter hesabına giriş yapın.
  2. Profil simgenize tıklayın ve açılır menüden Ayarlar ve gizlilik seçeneğini seçin.
  3. Hesap sekmesini seçin.
  4. Sayfanın altına kaydırın ve Hesabı dönem dışı bırak seçeneğine tıklayın.
  5. Sayfayı aşağı kaydırın ve Değişimleri kaydet butonuna tıklayın.
  6. Hesap şifrenizi girin ve Dönem Dışı Bırak butonuna tıklayın.

Bu işlemi tamamladıktan sonrasında, Twitter hesabınız Tamamıyla silinecektir. Fakat, bu işlemin tamamlanması bikaç gün sürebilir.

Not: Hesabınızın silinmesinden öncesinde, hesap bilgilerinizin tümünü yada bir kısmını indirebilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar ve gizlilik sayfasında “Hesap” sekmesine tıklayın ve “Verilerinizi ve Hesap Ayarlarınızı İndirin” seçeneğini seçin. Bu şekilde hesabınızı silmeden öncesinde verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

Twitter Hesabı Silindikten Sonrasında Neler Olur?

Twitter Hesap Silme

Twitter hesabı silme işlemi sonrasında hesabınız Tamamıyla silinir ve hesabınızda bulunan bütün veriler silinir. Bu yüzden hesabınızın silinmesiyle beraber, şu durumlara hazır olmanız gerekmektedir:

  1. Tweet’leriniz ve medya dosyalarınız silinir: Hesabınızı silmenizle beraber tweet’leriniz, retweet’leriniz ve öteki paylaşımlarınız da silinir. Ek olarak, hesabınızda paylaştığınız bütün medya dosyaları da silinir.

  2. Takipçileriniz sizin hakkınızda informasyon sahibi olması imkansız: Hesabınız silindikten sonrasında, takipçileriniz hesabınıza erişemez ve hesabınız hakkında informasyon sahibi olması imkansız. Şayet birisi hesabınıza erişmeye çalışırsa, Twitter hesabınızın artık mevcut olan olmadığına dair bir ileti alacak.

  3. Tweet’leriniz arama sonuçlarında görünmeyecek: Hesabınızı silmeniz, hesabınızla ilgili bütün tweet’lerin Twitter arama sonuçlarında görünmemesini sağlar. Fakat, tweet’leriniz daha farklı birinin retweet’lemiş olması durumunda, tweet’lerinizin o insanın hesabında hala görünür olabileceğini ihmal etmeyin.

  4. Hesabınıza tekrardan erişim edinmek imkansızdır: Twitter hesabınızı sildikten sonrasında, hesabınıza tekrardan erişim edinmek imkansızdır. Bu yüzden, hesabınızı silmeden öncesinde iyi düşünmelisiniz.

Twitter Hesabı Silme İşlemi Geri Alınabilir mi?

Twitter Hesap Silme

Twitter hesabınızı sildiğinizde, hesabınız ve hesabınıza bağlı veriler Tamamıyla silinir. Fakat silme işlemi geri alınabilir mi? Maalesef, Twitter hesap silme işlemi geri alınamaz. Bu yüzden, hesabınızı silmeden öncesinde bu sonucu iyi düşünmeniz {önemlidir}.

Twitter, hesap silme işlemi esnasında bir onay ekranı gösterir ve hesabınızı silmek istediğinizden güvenli olup olmadığınızı sormak için size bikaç defa sorar. Son bir defa onayladığınızda hesabınız kalıcı olarak silinir ve silme işlemi geri alınamaz.

Şayet hesabınızı sildikten sonrasında pişmanlık duyarsanız, yeni bir hesap açarak yine başlayabilirsiniz. Fakat, silinen hesabınızın içeriğine yada takipçilerinize erişmeniz muhtemel olmayacaktır. Bu yüzden, hesabınızı silmeden öncesinde bütün verilerinizi ve içeriğinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz. Böylelikle, hesabınızı yine yaratmak istediğinizde kaybettiğiniz verileri geri yükleyebilirsiniz.

Ihmal etmeyin, hesap silme işlemi geri alınamaz ve Twitter hesabınızı silmeden öncesinde bu sonucu iyice düşünmeniz gerekmektedir.

Twitter Hesabı Silmek Paralı mi?

Twitter Hesap Silme

Twitter hesabınızı silmek istediğinizde, bu işlem Tamamıyla parasızdır. Twitter hesabınızı silmek için Twitter’ın hesap silme sayfasına gitmeniz yeterlidir. Hesabınızı sildiğinizde, Twitter hesabınız kalıcı olarak silinir ve geri yüklenemez. Fakat, hesabınızın silinmesi bikaç gün sürebilir. Bu yüzden, hesabınızı silmeden öncesinde, bütün tweetlerinizi ve öteki verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz.

Twitter hesabınızı silmeden öncesinde ek olarak, hesap silme işleminin neticesinde hesabınıza bağlı olan bütün uygulamaların ve hizmetlerin de silineceğini ihmal etmeyin. Bu uygulamaların ve hizmetlerin hesabınızı silmeden öncesinde detaylarını kontrol etmeniz ve hesabınızı silmeden öncesinde bu tarz şeyleri kaldırmanız tavsiye edilir.

Netice olarak, Twitter hesabınızı silmek Tamamıyla parasızdır. Hesabınızın silinmesi bikaç gün sürebilir ve hesap silme işlemi sonrasında hesapla bağlantılı bütün uygulamaların ve hizmetlerin de silineceğini aklınızdan çıkarmamak gerekmektedir.

Twitter Hesap Silme Linki

“Twitter hesap silme nasıl yapılır?” sorusunun sorulmuş olduğu bu içerikte Twitter Hesap Kapattırma yöntemini gerçekleştirmek için ilk önce size vereceğimiz “Twitter hesap silme linki” veya “Twitter kapatma linki”ne tıklayın.

Twitter hesap silme linki: TIKLA!

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Kaç Günde Silinir?

Twitter Hesap Silme

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi dönem dışı bırakma işleminden derhal sonrasında Twitter hesabı kalıcı olarak silinmez. Twitter hesabının kalıcı olarak silinmesi için lüzumlu süre 30 gündür. 30 gün içinde hesabınıza kullanıcı ismi ve şifrenizle giriş yaptığınız takdirde dönem dışı işlemi iptal olacaktır. Şayet 30 gün süresince Twitter hesabınıza giriş yapmazsanız, tüm verileriniz ve bilgileriniz silinir. Bu şekilde Twitter hesabınızda kalıcı olarak silinmiş olur.

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silmeden Öncesinde Arşivleme

Twitter Hesap Silme

Twitter hesap silme yöntemini gerçekleştirmeden öncesinde kullandığınız süre içinde verileri, paylaşımları arşiv olarak indirebilir ve saklayabilirsiniz. Twitter tarafınca kullanıcılara sunulan bu vaka yardımıyla Twitter hesap kapattırma işleminden öncesinde verilerini kaydedebilirsiniz.

Twitter arşiv bölümünden Twitter verilerini indirmek için aşağıdaki sıralamayı takip ediniz;

Twitter>Ayarlar>Hesap>Twitter Arşivin>Arşivini İste

Son olarak tıklanan “Arşivini iste” butonundan sona Twitter verileriniz hazırlanmak için işlemlere başlayacaktır. Veriler kayıtlı mail hesabınıza gelecektir.

Twitter hesabımı silersem takipçilerim ne olur?

Takipçilerinizin hesaplarında sizin tweetleriniz, cevaplarınız yada etiketleriniz kaybolacak. Fakat, hesabınızı silmeden öncesinde, takipçilerinizi yeni bir hesaba yönlendirmek için bir tweet atabilirsiniz.

Twitter hesabımı silmek isterim, fakat ondan sonra geri almak istersem hesabımı kurtarabilir miyim?

Hayır, Twitter hesabınızı sildikten sonrasında geri yüklemeniz imkansızdır.

Twitter hesabımı silmek isterim, fakat hesabımı silmeden öncesinde yedekleme yapabilir miyim?

Evet, Twitter hesabınızı silmeden öncesinde verilerinizi yedekleyebilirsiniz. “Ayarlar ve gizlilik” kısmına gidin, “Hesap” seçeneğine tıklayın ve “Twitter verilerini iste” seçeneğini seçin. Twitter, bütün tweet’lerinizi, DM’lerinizi ve hesabınızla ilgili öteki verileri indirmeniz için bir bağlantı sağlayacaktır.

Twitter hesabımı silersem, eski tweet’lerim hala erişilebilir mi?

Hayır, hesabınızı silerseniz tweet’leriniz, beğenileriniz ve retweet’leriniz dahil bütün içeriğiniz Twitter’dan silinir ve artık erişilemez hale gelir.

Twitter hesabımı sildikten sonrasında, hesabımı tekrardan etkinleştirebilir miyim?

Hayır, Twitter hesabınızı sildiğinizde geri alınamaz. Fakat yeni bir hesap oluşturarak yine Twitter’a katılabilirsiniz.

Twitter hesabımı silmek için bir minimum yaş sınırı var mı?

Evet, Twitter hesabınızı silmek için minimum 13 yaşlarında olmanız gerekmektedir.

Twitter hesabımı silmek için ne kadar vakit gereklidir?

Twitter hesabınızı silmek için işlem çoğu zaman anında gerçekleşir. Fakat Twitter, hesabınızın Tamamıyla silinmesi için bikaç gün sürebileceğini belirtir.

Twitter hesabımı sildiğimde, öteki kullanıcılar benim hesabımı bulabilir mi?

Hayır, Twitter hesabınızı sildiğinizde, hesabınızı bulmak için arama sonuçlarında yada öteki kullananların takip listelerinde görünmeyeceksiniz. Fakat tweet’leriniz, retweet’leriniz ve beğenileriniz dahil bütün içeriğiniz hala Twitter’da bulunacaktır.

Benzer İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Takip Etsene

0BeğenenlerBeğen
3,743TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

İlgi çekenler