Sessiz Fan ve Akıcı Bir Oyun İçin En İyi 10 Laptop Soğutucu

Sıcak bir dizüstü bilgisayarın mı var? Bu dizüstü bilgisayar soğutucularıyla artan sıcaklıklarla mücadele edin. Laptop ısınma problemi yaşayanlar için piyasada satılan en kaliteli soğutucu ürünlerini sıralama haline getirdik.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Özenle hazırlamış olduğumuz en kaliteli laptop soğutucu 2023 listemizde Zalman ve TX benzeri kaliteli markaların ürünlerine yer verdik. Bu soğutucuların kullanıcı yorumlarına değinmeyi de unutmadık. En kaliteli laptop soğutucu hangisi? Laptop soğutucu işe yarıyor mu? benzeri soruların cevaplarının bulunmuş olduğu içerik, ısınmadan ötürü bilgisayarı yavaşlayan kullanıcılar için kati çözüm olacak.

En İyi Laptop Soğutucu Sıralaması

Sıra Model Fan Sayısı Editör Puanı
1 Deep Cool U PAL 2 Fan 10/9,9
2 Rampage Ad-rc8 1 Fan 10/9,8
3 Frisby FNC-5230ST 4 Fan 10/9,9
4 TX Red Alert 6 Fan 10/9,8
5 Inca inc601 6 Fan 10/9,9
6 Rampage AD-RC5 5 Fan 10/10
7 Zalman NS2000 1 Fan 10/9,9
8 Addison Anc-505 5 Fan 10/9,7
9 Dexim DNA001 4 Fan 10/9,9
10 Classone M30 2 Fan 10/9,8

En İyi 10 Laptop Soğutucu Tavsiyesi

İşte yüksek soğutma performansına sahip en kaliteli laptop soğutucu markaları:

1. Deep Cool U PAL Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu

ARTILAR EKSİLER
Yüksek soğutma kapasitesi Bir tek 15.6 inç laptopa uyumlu
Araç-gereç kalitesi
Çift fan

Laptop soğutucu tavsiye listemizde 1. sırada yer edinen Deep Cool U PAL, yüksek bacakları yardımıyla masa olarak kullanılabiliyor. Çift fanı yardımıyla kafi performans gösteren ürün, bilgisayarı kısa süre içinde soğutabiliyor. Deep Cool soğutucu cihazın fan hızı 1000 rpm’dir.

Kullanıcı Yorumları

👤 Benim benzeri bilgisayar başlangıcında çalışanlar için fazla iyi bir ürün. Tereddütsüz alabilirsiniz. Boyun ağrılarına son! 🙂 Erhan T.

👤 F/p oranı oldukça yüksek, akıl almaz kullanışlı bir ürün. Cemal A.

2. Rampage Ad-rc8 Showy Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu

ARTILAR EKSİLER
Düşük ses seviyesi Tek fanlı
Şık tasarım
LED aydınlatma

Notebook soğutucu öneri listemizde bulunan Rampage Ad-rc8 Showy, bir tane 180mm fan ile karşımıza çıkıyor. Bu şekilde ısı derecesini bir fazlaca düşüren ürün, köşelerinde bulunan LED aydınlatmayla şık bir görüntü sağlıyor. Rampage marka bu laptop soğutucu fanı 800 rpm güç üretiyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 İyi marka, fiyat da kalitesine bakılırsa yeterli sayılır, fazla sesli çalışmıyor, tek fanlı fakat tesirli soğutuyor. Engin K.

👤Ürün fazla güzel ve süratli geldi. Fanı fazla güzel çalışıyor sesi fazla azca. CS:GO’da laptop ısınması durdu fazla şaşırdım. İbrahim C.

3. Frisby FNC-5230ST Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu

ARTILAR EKSİLER
Çağdaş tasarım Yüksek ses seviyesi
5 aşama yükseklik ayarı
Çoklu fan

Laptop soğutucu önerisi istiyorsanız Frisby FNC-5230ST tam size bakılırsa. 5 aşamalı yükseklik ayarı bulunan soğutucu, laptop masası olarak kullanılabiliyor. Üstünde 4 tane fan olan ürün, soğutma yöntemini iyi bir halde yapıyor. Frisby laptop soğutucusu 1000 rpm güç üretebiliyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürünün fiyatı performansına bakılırsa oldukça iyi niyeti olanlar var ise alabilir ürün fazla güzel. Eren T.

👤 GTA 5 oynarken bilgisayar 30 dakikada el değmez hale geliyordu. Bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri hafifçe bir ılıklık var yalnızca. Bence işini yapıyor. Doğukan C.

4. TX Red Alert Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu

ARTILAR EKSİLER
6 fanlı olması Araç-gereç kalitesi
Düşük ses seviyesi
Dijital denetim paneli

En kaliteli notebook soğutucu modelleri içinde yer edinen TX Red Alert, 6 büyük fanıyla son derece yüksek bir soğutma sağlıyor. Yükseklik ayarı bulunan soğutucu, laptop masası olarak kullanılabiliyor. Kırmızı LED aydınlatmaya sahip olan ürün, dijital denetim paneliyle denetim edilebiliyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün Resimdeki benzeri geldi. Paketleme harikaydı. Soğutucu olması ötesinde mini dijital gösterge ekranı olması ek olarak hoşnutluğumu cezbetti. Ali H.

👤 Oldukça güzel tak çakıştır ayarlı daha ne olsun. Fazla mutlu kaldım. Ayarlanabilir bacakları da fazla iş görüyor. Berkay B.

5. Inca inc601 Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu

ARTILAR EKSİLER
Bütün notebook modellerine uyumlu Araç-gereç kalitesi
Aşamalı hız ayarı
Çoklu Fan

Laptop soğutucu mevzusunda adını duyurmayı başaran Inca, inc601 modeliyle karşımıza çıkıyor. Bütün notebook modellerine uyumlu olan ürün, bu sayede en fazla tercih edilen soğutucular içinde içeriyor. 6 tane fanı ile teslim edilen soğutucu, sessiz emek vererek hastalık vermiyor. Inca marka bu laptop soğutucusu 6 fanı yardımıyla 2500 rpm güç üretiyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 Bilgisayarınız için fazla iyi sert plastik ve USB girişleri arkada bu bir avantaj Mouse etkilenmiyor. Emirhan T.

👤 Mükemmel bir ürün, laptopu fazla rahatlattı ve katiyen öneri ederim. Ses yok denilecek kadar azca. Kadir A.

6. Rampage Addison AD-RC5 Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu

ARTILAR EKSİLER
5 fanlı olması Ufak notebooklara uyumsuz
Düşük ses seviyesi

En kaliteli laptop soğutucuları içinde bulunan Rampage Addison AD-RC5, 5 fanıyla bilgisayarınızı hızlı bir şekilde soğutabiliyor. Sessizliği yardımıyla dikkat çeken ürün, minik notebook modellerine uyum sağlamıyor. Rampage marka bu laptop soğutucusu 1400 rpm güç üretebilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

👤 Ses mevzusunda endişeniz olmasın 5 fan olduğundan çok fazla süratli dönme ihtiyacı yok. Tasarımı şık, ışıkları geceleri çok dikkat çekmiyor performansına gelirsek 83 dereceleri görürken 75’e indi. Mert Y.

👤 Tam bir fiyat performans ürünü. Alırken birazcık kuşkuluydum fakat yanılttı beni. Soğutma performansı oldukça iyi. Halil B.

7. Zalman NS2000 Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu

ARTILAR EKSİLER
Yüksek soğutma performansı Ürün kalınlığı
Ayarlanabilir fan hızı
Araç-gereç kalitesi

Fiyat performans laptop soğutucu istiyorsanız Zalman NS2000 tam size bakılırsa. Yükseklik ayarı bulunan model, bu sayede bilgisayarı istediğiniz açıyla kullanmanızı sağlıyor. Sessiz çalışan ürün, bilgisayar başlangıcında iş yapıyorsanız dikkat dağınıklığı yaratmıyor. Zalman marka bu laptop soğutucusu 1000 rpm güç üretebilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

👤 Ürün kaliteli malzemelerden üretilmiş, öneri ederim. Ayhan T.

👤 Süper soğutuyor, çok iyi. Kaan Y.

8. Addison Anc-505 Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu

ARTILAR EKSİLER
6 aşamalı yükseklik ayarı Sert zemin
5 fanlı olması Ses seviyesi yüksek

En kuvvetli laptop soğutucu modellerinden önde gelen Addison Anc-505, 6 aşamalı yükseklik ayarıyla kullanım kolaylığı sağlıyor. 5 fanıyla dikkat çeken ürün, soğutma performansıyla rakiplerinin önüne geçiyor. 2 tane USB girişi bulunan model, metal yapısı yardımıyla uzun seneler kullanılabiliyor. Kuvvetli soğutma performansına sahip bu ürün 2000 rpm güç üretebiliyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 Daha sessiz soğutucular kullanmışlığım var fakat soğutması hakikaten fazla başarıya ulaşmış. Eray T.

👤 Ürünü yorumlara güvenerek aldım. Şayet laptopunuz fazla büyük değilse (15-16 inç) kafi olur. Ürün kullanışlı, öneri ederim. Mehmet A.

9. Dexim DNA001 Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu

ARTILAR EKSİLER
Şık tasarım Fan ayarı yok
4 fanlı olması Enerji tüketimi fazla

En kaliteli laptop soğutucusu listemizde 9. sırada yer edinen Dexim DNA001, şık tasarımıyla adından söz ettiriyor. 4 tane fanı olan ürün, kısa süre içinde bilgisayarınızı soğutabiliyor. Üstünde LED ışıklar bulunan soğutucu, sessiz çalışmasıyla tercih ediliyor. Dexim marka bu laptop soğutucusu 1000 rpm’nin üstünde güç üretebiliyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 Baya iyi soğutuyor fiyat performans açısından fiyatını son derece iyi karşılıyor. Altan A.

👤 Açtığınızda laptopu 100 dereceden ortalama 30 dereceye minimum 50 dereceye kadar düşürüyor. Cengiz T.

10. Classone M30 Laptop Soğutucu

Laptop soğutucu

ARTILAR EKSİLER
Düşük enerji tüketimi Yüksek ses seviyesi
Yüksek performans Laptop destek ünitesi yüksek

Kaliteli laptop soğutucu arıyorsanız Classone M30 modeline bir göz atmalısınız. Yüksek performans gösteren ürün, düşük enerji tüketimiyle tercih nedeni oluyor. Ses seviyesiyle eleştiri alan aygıt, kullanıcılarından tam not almayı başarıyor. Classone marka laptop soğutucusu 1000 rpm’nin üstünde güç üretebiliyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 Sağlam bir ürün bilgisayarım hakikaten soğuyor. Sevde K.

👤 Fiyat performans ürünü, boyutu benim bilgisayarıma birazcık minik geldi fakat kullanımı engelleyecek kadar minik değil, güzel bir ürün. İrem S.

Laptop Soğutucular Hakkında Çokça Sorulan Sorular

Bu bölümde laptop soğutucu almadan öncesinde aklınızda oluşabilecek sorunların yanıtını aramaya çalıştık. İşte laptop soğutucuları hakkında her insanın sordurulmuş olduğu sıkılıkla sorulan sorular.

Laptop soğutucu işe yarıyor mu?

Laptop soğutucuları normal olarak işe yarıyor. Bilgisayarınızın zorlanıp ısınmaya başladığı vakit bu soğutmayı daha fazla hissedersiniz. Öyleki ki listemizde bulunan birtakım soğutucular bilgisayarınızın sıcaklığını 5 dereceye kadar düşürebilmektedir.

Laptop soğutucu bilgisayarıma zarar verir mi?

Laptopunuzun fanıyla soğutucunun fanı ters yönde dönmüyorsa endişelenmenize gerek bulunmuyor. Şayet fanlar değişik yönde dönüyorsa zaman içinde ters akım oluşturarak bilgisayara zarar verebilir.

Laptop soğutucusunun fanı nasıl çalışır?

Bu soğutucular bulundukları ortamdaki soğuk havayı alıp laptopa doğru üfleyerek iş yapmaktadır. Bilgisayarlar yüksek sıcaklıklarda çalmış olduğu için dışarıdan gelen hava ile soğutma yapılır. Bu şekilde bilgisayarınızın ısınması önlenir ve soğutma işlemi gerçekleşir.

Laptop fan alırken nelere özen gösterilmelidir?

Laptop fan alırken başlıca dikkatli olunması gerekenler şunlardır;

1. Devir hızı (min 1000 devir makineler idealdir)
2. Güç tüketimi
3. Soğutucu boyutu
4. Fan boyutu
5. Fanın konumu
6. Gürültü seviyesi (dBA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*