SAYILAR VE ELEMENTLER – Ayşe Tolga İyi Yaşam

Bedensel, ruhsal ve zihinsel yönden kendimizi tanımamız, yaratılışımızın kodunu çözebilmemiz için edindiğimiz rehberlerden birisidir sayılar. Onlar, matematiksel bir kavram olmanın oldukça ötesinde bilimi ve ilimi birleştiren, insanlığa derin mesajlar ulaştıran sembollerdir. Onların mesajlarına kulak verdiğimizde kendimizi her yönden tanımakla kalmaz, hangi yolun bizi hedeflerimize daha süratli ulaştıracağını da keşfetmiş oluruz.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Hayatımızın birtakım dönemlerinde, ne kadar çabalasak da hedeflerimize ulaşamadığımızı görürüz, birtakım dönemler büyük hayal kırıklıkları yaşarız. Sonrasında sorgulamaya başlarız yaşamı: “Bu benim başıma neden geliyor?” diye düşünür dururuz. Başımıza gelen her durumu “talih” ile ilişkilendiririz. Şayet birazcık şanslıysak hayatımızda her şey yolundadır. Şayet hiçbir şey yolunda gitmiyorsa dünyanın en şanssız insanı duyuru ederiz kendimizi. Fakat işin aslı öyleki değildir. Başımıza gelen vakalar, attığımız adımların doğruluğu Tamamıyla bizim element dengemize bağlıdır.

Dünya üstünde mevcud her şey, dört element (ateş,toprak,su ve hava) üstüne kuruludur. Biz de bu dört element yardımıyla, karakterimiz, fikir tarzımız, davranış şeklimiz, potansiyel gücümüz hakkında data sahibi oluruz. Bizde fazla yada tamamlanmamış olan elementleri öğrendiğimizde, birtakım şeylerin neden yolunda gitmediğini, birtakım hastalıklara neden kolay bir şekilde yakalandığımızı, ilişkilerimizde neden sıhhatli yazışma kuramadığımızı, kısacası bu boyutta deneyimlediğimiz her türlü probleminin ana kaynağını öğrenmiş oluruz.

Hayatımızda bu denli öneme sahip olan element dengemizi Numeroloji vasıtasıyla nasıl öğrenebiliriz?

Sayıların elementlerle ilişkisi nedir?

Elementlerin fazla yada azca olması bizleri nasıl etkisinde bırakır?

Bu soruları sırasıyla cevaplayalım..

Ilk olarak numerolojide bütün hesaplamaları 1 ile 9 sayısı içinde yaparız ve bu sayıların her biri bir elementi yansıtır.

 

1 ile 5 sayıları: Hava elementi

2 ile 7 sayıları: Su elementi

3 ile 6 sayıları: Ateş elementi

4 ile 8 sayıları: Toprak elementi ile ilişkilendirilir.

9 sayısı etkisiz sayıdır. Bütün elementleri dengeler.

Şimdi gelelim doğum tarihimize nazaran element dengemizi hesaplama yöntemine..

25.01.2023 doğum tarihindeki  birinin element dengesini hesaplayalım.

Öncesinde doğum gününü kendi aralarında topluyoruz. (25= 2+5= 7)

Sonrasında doğduğu ay : (0+1= 1)

Sonrasında doğum yılını topluyoruz: (2023 = 7)

Şimdi bu üç sayıyı sırasıyla yazıp kendi aralarında toplama işlemine devam edeceğiz. Toplamda 8 hanelik bir doğum zamanı şifresi oluşturacağız

Bu tabloya bakarak 25.01.2023 doğum tarihindeki bir insanın element dengesini hesaplayabilmemiz için ulaştığımız kod:     71764

88

7 biçiminde.

 

25.01.2023 tarihinde doğan bir insanın element dengesi ise şu biçimde:

3 birim su elementi (7 sayısı)

3 birim toprak elementi (4 ve 8 sayıları)

1 birim hava elementi (1 sayısı)

1 birim ateş elementi (6 sayısı)

Toprak ve su elementleri dengeli ancak ateş ve hava elementlerini dengelemesi gerekmektedir.

Sizler de kendi doğum tarihinizi bu biçimde hesaplayarak baskın yada tamamlanmamış elementlerinizi bulabilirsiniz.

Şimdi gelelim elementlerin bizlere neler anlatmak istediğine..

ATEŞ ELEMENTİ

Fizyolojik enerjisi kuvvetli, sağlam, istekli ve eyleme yöneliktir. Ateş elementi dengede olan insanoğlu doğuştan liderlerdir. Kazanmayı ve alanında en iyisi olmayı hedeflerler. Bazen fazla iddialı olabilirler. Oldukça acele kızar ve basit sinirlenirler. Fizyolojik bedenimizde mide ve bel bölgesi ateş elementi ile alakalıdır. Dengesizliğinde bu bölgede yağlanma ve çeşit çeşit rahatsızlıklar görülebilir.

Fazlalığında: Bencil, fazlası ile aşırı istekli, enerjisini kötüye kullanan, egoist ve saldırgan tutumlar sergilenebilir.

Eksikliğinde: Kendini ifade etmekte zorlanma, işleri devamlı erteleme, atalet, özgüven eksikliği, yapılan işe karşı coşku duymama benzer biçimde durumlar yaşanabilir.

Dengelemek için: Başkalarının fikirlerine saygılı olmak, nefes egzersizleri yapmak, yavaşlamayı öğrenmek, sabırlı olmayı ve beklemeyi bilmek gerekmektedir. Ek olarak ateş elementiniz düşük ise, gereksinim duyduğunuz anlarda mum yada tütsü yakarak ateş elementinizi dengeleyebilirsiniz. Akik, siyah turmalin, karnelyan, sitrin ve kehribar benzer biçimde kristalleri kullanabilirsiniz. Ateş elementiniz yüksek ise bu kristalleri kullanmanızı önermiyorum. Organik taşları, tamamlanmamış elementlerinizi dengelemek için kullanmanız daha yararlı olacaktır.

HAVA ELEMENTİ

Entelektüel, zihinselliği ön planda tutan, mantıklı, mesafeli, bazen zor anlaşılan, özgürlüğüne düşkün bir yapı verir insana. Doğum tarihlerinde hava elementi kuvvetli olanlar, bilgilerini paylaşmaya ehemmiyet verirler, devamlı öğrenmek isterler ve araştırırlar. Monotonluktan hoşlanmazlar, bu özellikleri ikili ilişkilerinde onları zorlar. Duygusallık, onlara nazaran değildir. İlişkilerinde mantığı ön planda tutmak isterler. Bir çok süre mesafelilerdir.

Fazlalığında: Sinirsel ve zihinsel rahatsızlıklar görülebilir, tansiyon problemi yaşanabilir. Gerçekleşmesi pek muhtemel olmayan, ütopik fikirlerle fazla süre harcanabilir. Özgürlük abartılabilir. İnsanlar devamlı düşünce üretmekten bu tarz şeyleri gerçekleştirecek vakti bulamayabilirler.

Eksikliğinde: İlişki kurmada güçlük yaşanır. Kavrama ve idrak etme becerisinde düşüş gözlenir. Hava elementi düşük olan insanoğlu, devamlı anlaşılmadığını yada doğru olmayan anlaşıldığını düşünür. Vakalara objektif bakamaz. Kendini sözlü olarak ifade etmekte zorlanır.

Dengelemek için: Zihin, devamlı etken olduğundan dinginleşmek gerekmektedir. Zihni eğitmek için meditasyon, namaz, yoga benzer biçimde emekler yapılmalıdır. Nefes egzersizleri zihni tek bir yere odaklamak için extra mühim. Tertipli beslenmeye ve tertipli uykuya da ehemmiyet verilmeli. Hava elementi fazla olduğu zaman, insanoğlu köklenme problemleri yaşayabilir. Bu problemi çözüme kavuşturmak için istikrarlı bir halde insanın kendine emek vermesi gerekmektedir. Doğrusu zihni disipline edecek emekler tertipli olarak uygulanmalı. (21 günlük meditasyonlar ile başlanabilir.)

Tamamlanmamış hava elementi dengesi için; oldukça soğuk yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalı. Ek olarak pembe kuvars, labradorit, kristal kuvars, lapis lazuli benzer biçimde organik taşlar kullanılabilir.

TOPRAK ELEMENTİ

Güvenilir alan yaratan, maddiyata ehemmiyet veren, garantici, yerini sağlamlaştırmak isteyen, disiplinli bir yapısı vardır. Tabiat ile iç içe yaşamak isterler. Bilhassa toprağa yatırım yapmak onlar için {önemlidir}. Kendilerinden sonraki nesillerin de güvenliği için uğraşırlar. Doğum tarihinde toprak elementi baskın olanlar, maddesel olarak hayatta kalabilmek için toprağın simgelediği her şeye muhtaçtır.

Fazlalığında: Maddi çıkarını fazla düşünen, yeniliğe açık olmayan, durağan(durgun) fikirli, fazlası ile eleştirel ve mükemmeliyetçi, devamlı somut kanıt arayan ve ruhsallığı reddeden bir yapı verir.

Eksikliğinde: Konfor alanına bağımlı, kendini güvende hissetmeyen, verimsiz, dağınık, organize olamayan, köklenemeyen insanlardan olmamız kaçınılmaz.

Dengelemek için: Çıplak ayakla toprağa basmak, bitki yetiştirmek, duş suyuna kaya tuzu ve sirke eklemek (topraklanmak için), el becerileri edinmek büyük katkı sağlar. Ek olarak doğum tarihinde toprak elementiniz düşükse, oniks, safir, jasper, krizokol kristallerini kullanabilirsiniz.

SU ELEMENTİ

Doğum tarihinde su elementi baskın olan insanların, hissiyatı güçlüdür. Ek olarak duyguları temsil eden bir element olduğundan, bu elementin baskınlığında duygusallıkta ve empati duygusunda aşırılık gözlemleriz. Su elementi insanları, kendilerinden oldukça başkalarını düşünürler. Esirgemez bir yapıları vardır. Uysallardır. Bulundukları her ortama uyum sağlarlar, esnektirler.

Fazlalığında: Kırılgan,alıngan, fazla duyarlı, endişe halinde, başkalarını düşünmekten kendini hep arka plana atan bundan ötürü mental rahatsızlıklar yaşayan, gizemli olmayı seven ve bunu abartan insanoğlu, su elementinin fazlalığına örnek oluştururlar.

Eksikliğinde:  Duygusal boşluk, duyguları ifade edememe, empati kuramama, güvensiz hissetme, hayal gücü eksikliği ve acıları paylaşmada mesele yaşama benzer biçimde problemler kaçınılmazdır.

Dengelemek için: Ağır ve yağlı gıdalardan uzak durulmalı, kucak dolusu su tüketilmeli, meditasyon yapılmalı, kitap okunmalı ve imgeleme emekleri yapılmalı. Aventurin, aquamarin, lapis lazuli, labradorit benzer biçimde kristaller kullanılabilir.

 

4 elementin dördü de bizlerde mevcut olan ve karakterimiz bu elementler ile şekilleniyor. Doğum tarihimizde bir elemente asla ulaşamamız, o elementin bedenimizde asla olmadığını göstermez. Element var fakat dengeleme, güçlendirmek gerekmektedir mesajını verir bizlere. 4 elementin dengesi için en mühim şey “farkındalık”. Ilk olarak hangi yönlerimizi güçlendirmemiz icap ettiğini, hangi özellikleri baskın olarak yaşadığımızı keşfetmemiz, karakterimize dair bir farkındalık yaşamamız gerekmektedir. Sonrasında bedenimize ve ruhumuza mükemmel gelen metodu bulmamız kolaylaşacaktır. Element mevzusu fazlası ile önemsediğim bir mevzudur. Bu yazıyı okuyanların elementlerle ilgili ayrıntılı araştırma yapmalarını ve tavsiye edilen şekilleri hayatlarına entegre etmelerini umuyorum.

Sevgiyle kalınca

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*