Sahnelerin Yıldızı En İyi 10 Elektro Gitar Tavsiyesi

Öteki gitar türlerine bakılırsa daha dolu bir sese sahip olan elektro gitar, manyetikler yardımıyla sesini yansıtmaktadır. Eskiden rock ve metal gibi müzik türlerinde insanların tercih ettiği elektro gitar son zamanlarda caz, blues, punk, R&B ve pop gibi pek çok türde kullanılmaktadır. Değişik tarzlara bakılırsa değişik elektro gitar türleri bulunduğundan daha yumuşak tonlarda elektro gitar bulmakta mümkündür. Bütün bunların aynı zamanda tasarımlarıyla da göz dolduran elektro gitarlar, neredeyse her tüm gitar tutkunlarının çalmak istediği enstrüman türlerindendir. Klasik gitara bakılırsa daha çok profesyonellik isteyen elektronik gitar, birtakım ekipmanlarla daha ustalaşmış ses alınabiliyor.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

En İyi Elektro Gitar Sıralaması

Sıra Model Düzey neoldu Puanı
1 Fender Player Strat Mn Pwt Ustalaşmış 10/10
2 Yamaha Pacifica 012 BL Başlangıç/Orta 10/9.9
3 Cort G100Opbc  Başlangıç 10/9.9
4 Squier MM Strat Başlangıç 10/9.8
5 SX SST57 VWH Başlangıç/Orta 10/9.7
6 Ibanez GRX70QA-TRB  Başlangıç 10/9.9
7 Kozmos KGP-STG10-BK Başlangıç 10/9.6
8 Epiphone Les Paul Special II Başlangıç 10/9.8
9 Midex RPH-20BK Başlangıç 10/9.7
10 Jackson Js11 Dinky Başlangıç 10/9.6

10 En İyi Elektro Gitar Tavsiyesi

Sesi, görüntüsü ve performansıyla sahnelerin tozunu attıran elektro gitar arayışınız var ise içeriğimize göz atabilirsiniz. Hem profesyoneller hem de amatörler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimiz en kaliteli elektro gitar modellerinden oluşuyor.

1. Fender Player Strat Mn Pwt

1-901.webp

Profesyoneller için üretilen Fender, Gövdesini kızılağaçtan almaktadır. Perde sayısı 22 olan bu ürünün üst eşiği bileşik kemikten üretilmiştir. Fiyat açısından yeni başlayanlar için son derece pahalı gelen bu ürün ses ve görüntüsüyle kendisine fanatik bırakmaktadır.

Teknik Özellikler
Beden: Kızılağaç
Sap: Kızılağaç
Perde sayısı: 22
Üst Eşik: bileşik kemik

Kullanıcı Yorumları:

👤 Y**** Ç*** Fazla iyi bir ürün. Profesyoneller için katiyen öneri ederim.

👤 C**** A*** Tasarımıyla tınısıyla her şeyiyle muhteşem bir ürün.

2. Yamaha Pacifica 012 BL Elektro Gitar

2-838.webp

Yamaha marka olan bu gitar vintage tarzıyla son derece şık görünüyor. Başlangıç ve orta seviyede çalanların tercih edebileceği bu elektro gitar modeli, kuvvetli tonlamasıyla tam bir fiyat performans ürünü. 22 adet perdeye sahip olan bu elektro gitar, 648 mm uzunluğundadır.

Teknik Özellikler
Yapı : Bolt-on
Uzunluk : 25 1/2″ = 648mm
Klavye : Sonokeling
Genişlik : 13 3/4″ = 350mm
Perdeler : Agathis
Neck : Maple
Manyetik (Pickup) Switch : 5-Pozisyon

Kullanıcı Yorumları:

👤 Ö*** Ş**** HSS manyetikleriyle başlangıç-orta düzey için mükemmel bir gitar. Marka aslına bakarsanız yılların markası.

👤 F**** M*** elektro gitara merakı olan kardeşime armağan olarak aldım Sipariş verirken birazcık tereddüt ettim fakat sorunsuz geldi.

3. Cort G100Opbc Elektro Gitar

3-801.webp

Başlangıç düzey elektro gitar modeli olan Cort G100Opbc, kırmızı rengiyle dikkatleri üstüne topluyor. 22 perdeden oluşmuş bulunan bu ürün, 25.5’’ ebata sahiptir. Sapı akçaağaçtan yapılan bu elektro gitarın gövdesi ise meranti ağacından elde edilmektedir.

Teknik Özellikler
Boyut: 25.5’’
Sap: Akçaağaç
Beden: Meranti Ağacı
Perde Sayısı: 22

Kullanıcı Yorumları:

👤H**** U*** Ürünü başlangıç elektro gitarı olarak aldım oldukça kafi fakat gitarı yeni başladığım için detaylı yorum yapamayacağım. Ürün elime fazla güzel biçimde paketlenmiş olarak geldi. Satıcı firmaya fazla teşekkür ediyorum 3 kat baloncuklu poşete sarılı bi kutuda geldi içerisinde de çizilmemesi ve sallanmaması için poşetler kartonlar vardı firmayı öneri ederim.

👤 G*** Z*** ürün elime sapasağlam ulaştı. Ses tınısı fazla iyi teşekkür ederim.

4. Squier MM Strat Durağan(durgun) Köprü Siyah Elektro Gitar

4-723.webp

Yeni başlayanların en büyük sıkıntısı olan akort problemini ortadan kaldıran Squier, basit çalınmasından ötürü öğrencilerin ilk seçimi oluyor. Ek olarak hafifçe yapısı yardımıyla taşınması da basit olan bu ürünün şık tasarımı da dikkatleri üstüne çekmek için kafi. Blues ve rock şarkıların daha rahat çalınabildiği bu model, kuvvetli ve orta frekansa sahiptir.

Teknik Özellikler
Tel Boyu: 25,5 “(648mm)
Sap: Akçaağaç, “C” şekli
Klavye: Akçaağaç, 9.5 “yarıçapı
Köprü: Durağan(durgun) Köprü
Manyetikler: 3 Single ve 5 yollu seçici

Kullanıcı Yorumları:

👤 Harun İnan K****** Elektrik gitara başlayanlar için güzel bir seçenek. Mevcut olan piyasaya bakacak olursak aynı fiyata belirli kusurları olan ikinci el birazcık daha üst model bir şey almaktansa bu strat ile başlanması fazla daha mantıklıdır. Rock metal ile adım atmak isteyenler bu gitardan fazla doygunluk olamazlar, onlar için H-S-S veya H-H manyetikli modelleri tercih etmesini tavsiye ederim. Blues, rock, pop ve alternatif müziklere gidebilecek bir gitardır. Her bakımdan Çin malı bir Squier olsa bile aldığınızda da denediğinizde de ağaç sesinin geldiğini görmüş olacaksınız. Fiyat performans ürünü kategorisine girebilir katiyen. Süratli ve dikkatlice kargolama için teşekkür ederim.

👤 M*** B******** Tam bir fiyat performans ürünü hakkaten akıcılığı mükemmel. Fazla rahat bir kullanım sunuyor oldukça mutlu kaldım. Birazcık çok hafifçe geldi ilk başta birazcık kalitesizlikten mi diye düşündüm alışıla gelmiş hafifçe olanda malzemeden çalmışlar düşüncesi yerleşiyor insanoğlunun aklına fakat ben dokusunu standardını beğendim doğal olarak ki fiyatına oranla ve hafifçe olması aslına bakarsak avantaj askı ile ayakta çalınması durumunda yormaz.

5. SX SST57 VWH Stratocaster Elektro Gitar

5-680.webp

Beden malzemesi kızılağaçtan yapılan SX SST57 VWH Stratocaster Elektro Gitarın sap ve tuşe kısmı ise kanada Akçaağacından yapılmaktadır. 21 perdeye sahip olan bu gitar, 3 x single coil manyetiklere sahiptir. Tasarımıyla da göz dolduran bu elektro gitar, başlangıç ve orta düzey için kafi olacaktır.

Teknik Özellikler
Beden : Kızılağaç (Alder)
Sap : Kanada Akçaağaç (Canadian Maple)
Tuşe : Kanada Akçaağaç (Canadian Maple)
Perde Sayısı: 21
Skala : 648 mm
Köprü : Krom
Manyetikler : 3 x Single Coil

Kullanıcı Yorumları:

👤 F*** C**** Başarıya ulaşmış bir ürün. Hemen hemen orta seviyede çalabiliyorum fakat tınısı fazla hoşuma gitti çaldığım parçalara daha da fanatik kaldım.

👤 S***** S**** Başlangıç seviyesinde olanların fazlası ile işine yarabilecek bir gitar. Ben öğrencilerime daha rahat ders verebilmek adına satın aldım. Memnunum.

6. Ibanez GRX70QA-TRB Transparent Red Burst Elektro Gitar

6-594.webp

Manyetiklerin performansıyla kullanıcıları kendisine fanatik bırakan Ibanez GRX70QA, hem fiyatıyla hem de gösterdiği performansıyla yeni başlayanlar için idealdir. 22 perdeden oluşmuş bulunan bu elektro gitar, beden ağacında poplar, klavyesinde ise purple heart ağacı kullanılmıştır. HSH manyetik dizilimi ve 5 yollu anahtar kontrolü yardımıyla değişik ton yelpazesi sunan bu ürün, değişik tarzda müzik yapabilmeye olanak sağlıyor.

Teknik Özellikler
Beden: Poplar
Klavye: Purple Heart
Perde Sayısı: 22

Kullanıcı Yorumları:

👤 T**** F**** Ürünü beğendik. Fazla iyi paketlenmişti ve süratli geldi. Teşekkürler.

👤 Kaan S** Paketleme hakkaten harikaydı teşekkürler. Gitara gelecek olursak hakkaten çok önemli bir gitar, açıkçası indie, blues seçimi müzikleri çalabileceğimi düşünmemiştim ancak single manyetik bu durumlarda hakkaten mükemmel manyetiklerin performansına diyecek bir şey yok klavyesi fazla rahat tremolo kullanımı sıkıntısız akor bozmuyor rahatça alabilirsiniz.

7. Kozmos KGP-STG10-BK Elektro Gitar Başlangıç Paketi

7-573.webp

Yeni başlamış olan elektro gitar severlerin gereksinim işittiği neredeyse tüm ekipmanların yer almış olduğu bu set içinde akort aleti, askı, kablo, pena ve 10 Watt gücünde amfi içeriyor. Masif ıhlamur ağacından gövdesi yapılan bu elektro gitarın ıhlamur ağacından yapılan sapı basit tutuş sağlar iken bununla beraber şık bir görüntü veriyor. Uzun ömürlü yapısıyla uzun seneler kullanım sunarken hafifçe yapısı yardımıyla kolay bir şekilde taşınabiliyor. Manyetik opsiyonlarından ötürü geniş ton aralıklarına sahip olan bu gitar, 5 pozisyonlu anahtarı yardımıyla değişik tarzlarda müzik yapılabiliyor.

Teknik Özellikler
Beden: Masif Ihlamur ağacı
Sap: Ihlamur
Anahtar pozisyonu: 5

Kullanıcı Yorumları:

👤 A********* Ç**** Başlangıç için fazla ideal bir ürün. Yazın zaman geçirmek amacı ile aldım. Ayriyeten Udemy’den bir kurs alarak veya karşı karşıya bir kursa giderek rahatça öğrenebilirsiniz.

👤 F**** G******* Marka hakkında bilgim yoktu, buna karşın ürün beklentimi fazlası ile karşılıyor. Beklediğimden erken gelmesi ek olarak hoşuma gitti. Amfi görünenden daha minik gibi, ses olarak fazlası ile kafi. Başlangıç serisi için beklentinin üstünde bir ürün, öneri ederim. Teşekkürler.

8. Epiphone Les Paul Special II Outfit Elektro Gitar Seti

8-554.webp

3 adet peno, askı, kablo, kılıf ve online e-media parasız eğitim içermekte olan bu set, Elektro gitar çalamaya yeni başlayanlar için ideal. Gövdesi maun ağacından olan bu ürünün kapağı akçaağaçtan, sapı maun ağacından ve klavyesi gül ağacından üretilmektedir. Epiphone ceramic plus zebra coil/ dahili tüner manyetiklerine sahip olan bu ürün, dizayn ve rengiyle dikkatleri üstüne topluyor.

Teknik Özellikler
Beden Kapak: AAA Akçaağaç ( AAA Flame Maple )
Beden: Maun ( Mahogany )
Sap: Maun ( Mahogany )
Klavye: Gül Ağacı ( Rosewood )
Burgular: Die-cast
Manyetikler: Epiphone Ceramic Plus Zebra Coil / Dahili Tuner
Köprü: Tune-o-Matic
Renk: Appetite Amber

Kullanıcı Yorumları:

👤 Eren D***** Oldukça dikkatli iyi derecede onlarca kere sarılmış taş gibi makina. Gitarın sesi hakkaten tatminkar. Üzerinde olan akort aleti oldukça doğru çalışıyor. Fender telecaster kullanıyorum normalde fakat epiphone oldukça kafi. Öneri ederim.

👤 V****** S**** Kaliteli ve ağır biz fazla beğendik.

9. Midex RPH-20BK Full Black Ustalaşmış Elektro Gitar

9-522.webp

Elektro gitar, çantası, capo, gitar askısı, jak kablosu, akort aleti, yedek tel ve 3 adet pena ile son derece geniş çaplı içeriğe sahip olan bu set, fiyatına bakılırsa mükemmel performans sunuyor. Gövdesi ıhlamur, boynu akçaağaç, klavyesi gül ağacı olan bu gitarın, 22 adet perdesi bulunmaktadır. Single manyetiklere sahip olduğundan daha yumuşak tonlarda olan bu elektro gitar, başlangıç seviyesi için fazlası ile kafi düzeydedir.

Teknik Özellikler
Beden: Ihlamur ağacı
Boyun : Akçaağaç
Klavye: Gülağacı
Köprü: Standart Tremolo
Manyetikler: SİNGLE – SİNGLE – SİNGLE

Kullanıcı Yorumları:

👤 T*********** Ş***** Ürün hakkaten fazla iyi her şey eksiksiz ve 2 gün içinde geldi öneri ederim.

👤 Ö*** G******** Başlangıç için oldukça güzel kaliteli bir gitar. Varlıklı değilseniz gitar çalmak istiyorsanız gözünüz kapalı alabilirsiniz.

10. Jackson Js11 Dinky 2-Point Tremolo Rw Metallic Bl

10-571.webp

Manyetik dizilimi Hh olan Jackson Js11, krom akşamlara sahip. Beden yapısı ıhlamur ağacından üretilen bu gitarın klavyesi gül ağacı ve sapı ise akçağaçtan üretilmiştir. Başlangıç için fazlası ile kafi olan bu elektro gitar, 3 yollu manyetik geçişe sahiptir.

Kullanıcı Yorumları:

👤 O****** G***** Çalımı fazla rahat bir gitar. Teslimatta bir problem yaşamadım.

👤 O***** K**** Ben beğendim. Bu fiyata oldukça kafi ses düzeyine sahip. Öneri ederim.


Elektro gitar nedir ve özellikleri nedir?

Manyetikler vesilesiyle sesi elektrik akımına dönüştüren elektro gitar, aplikatör yardımıyla dönüştürülen akımdan ses elde edilmiş gitar çeşididir.

Elektro gitar amfi olmadan çalınabilir mi?

Distortion tonlarını almak istiyorsanız şayet elektro gitarı kesinlikle amfi ve öteki ekipmanlarına bağlamanız gerekmektedir. Fakat yalnızca egzersiz için çalacaksanız amfi olmadan da çalışabilirsiniz. Tek fark distortion tonlarını duyamazsınız ve kuvvetli ses çıkartamazsınız.

Elektro gitar türleri nedir?

Elektro gitarlar çoğunlukla iki türe ayrılmaktadır. Bunlar;

Boş gövdeli elektro gitarlar: yapı olarak hafifçe ve geniş görüntüye sahip olan boş gövdeli elektro gitarlar, amfi vb. gibi ses sitemlerine gerek kalmadan yüksek ses alınabilen elektro gitar çeşididir.

Katı gövdeli elektro gitar: Hem daha ince hem de daha ağır olan bu elektro gitar çeşidi, ses sitemleri olmadan yüksek ses alınamayacak olan türlerdir. Müzik tarzına bakılırsa çeşitlilik göstermektedir.

Elektro gitar ekipmanları nedir?
Elektro gitar kullanmak için birtakım mühim ekipmanlar eğer olmazsa olmazdır. Bunun nedeni ise öteki gitarlara bakılırsa yüksek ses çıkışı fakat ekipmanlar yardımıyla gerçekleşmektedir. Bu ekipmanlar; efekt aletleri, amfi, ses sistemleri olarak sıralanabilir.

Amfi yerine ne kullanılabilir?

Şayet hemen hemen başlangıç aşamasında elektro gitar kullanıcısıysanız amfi yerine ses kartı ve ses düzeyi muntazam hoparlör seti oldukça kafi olacaktır.

Elektro gitar amfisi ne işe yarıyor?

Üretilen sinyalleri artırarak hoparlöre iletilmesini elde eden cihazdır. Özetlemek gerekirse elektro gitarın ilk üretilen sesinin volümünü hem arttıran hem de düzenleyen aygıt denilebilir.

Elektro gitar seçerken nelere dikkat etmek gerekmektedir?

Elektro gitar almadan öncesinde araç-gereç kalitesine dikkatli olmanız gerekmektedir. Üretildiği araç-gereç gitarın ses ve tınısını etkilediği için son derece ehemmiyet arz etmektedir. Sonrasında hangi alt tonlarda elektro gitar almak istediğinizi belirmeniz gerekmektedir. Son olarak ise manyetiklerin tele olan mesafesini incelemenizi ve manyetik türüne dikkatli olmanız gerekiyor. Bu durum gitarın standardını anlayabilmeniz için kafi olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*