Sağlıklı Dişler İçin En İyi 10 Ağız Duşu Tavsiyesi

Ergonomik abur cubur, fastfood tüketiminin maksimuma ulaşmış olduğu bu günlerde sağlıksız beslenmenin acısını bir tek bedenimiz değil dişlerimizi de çekiyor. Malesef ki diş sağlığına dikkat etmemenin bedelini dişlerimizle ödeyebiliyoruz. Durum bu şekilde olunca da diş sağlığımızı korumamız gerekiyor. Bu içerikte de diş sağlığı mevzusunda size destek olacak bir ürünle karşınızdayım.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

En İyi Ağız Duşu Sıralaması

Sıra Model Su Haznesi neoldu Puanı
1 Philips Sonicare 180 ml 10/9.9
2 Panasonic Cordless 200 ml 10/9.8
3 Waterpik Cordless Advanced 200 ml 10/9.7
4 Aquapick Aq-300 600 ml 10/9.6
5 Oral-B Professional Care Oxyjet  600 ml 10/9.8
6 waterpulse Npo 200 ml 10/9.8
7 Dr. Bei Gf1 170 ml 10/9.7
8 Dentac Dentiste 260 ml 10/9.6
9 Dr. Bei Gf3 180 ml 10/9.8
10 Sowash Family 10/9.6

10 En İyi Ağız Duşu Tavsiyesi

Ağız duşları diş ve diş etleri arasındaki plak, tartar gibi bakterileri temizlerken diş etlerinize masaj yaparak sizleri rahatlatır. Siz de ağız bakımımı tam yapacağım, dişlerimi yitirmek istemiyorum diyorsanız buyurun içeriğe.

İşte sizler için hazırladığım en kaliteli ağız duşu sıralaması:

1. Philips Sonicare

En İyi Ağız Duşu

ARTILAR EKSİLER
Sıhhatli Fiyat

ylı diş temizliğinin anahtar parçası olarak karşımıza çıkıyor. Quad Stream teknolojisi yardımıyla X şeklindeki su akışını dişlerin arasına ulaştırarak derinlemesine bir hijyen sunar. Diş ipine oranla %180 daha tesirli olan bu ürün, 4 değişik su akışı oluşturarak diş aralarını ve diş etini temizler. 2 adet diş ipi modu ve 10 yoğunluk modu ile diş bakımınızı kolaylıkla yapmanıza imkan sağlar

Teknik Özellikler
Ayarlama Modu 10
Su Akış Modu 4
Temizleme Süresi 60-90 sn

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Dişlerimin araları fazla dar olduğundan en ince diş ipleri kimi zaman koptuğu için her yerede kullanamıyorum. Bu aygıt ideal oldu, tüm gün ferahlık hissediyorum. Suya birazcık diş çalkalama suyu ekliyorum, daha tesirli oluyor. Kullanmak için birazcık eğilmek ve ağızı kapalı tutmak gerekiyor, yoksa diş fırçası gibi kullanılığında su her yere sıçrıyor. Fiyat olarak pahalı gelse de bu ürün diş hekimi gidişleri katiyen azaltır düşüncesiyle aldım. Tertipli diş fırçasıyla birlikte kullanıldığı zaman çürümeye en kaliteli tedbir bana bakılırsa

👤 *** ***: Ürün başarı göstermiş bir ürün diş eti için de faydalı oldu dişlerim de net bir halde farkı hissedebiliyorum

2. Panasonic Cordless

En İyi Ağız Duşu

ARTILAR EKSİLER
Hijyenik Fiyat
Ergonomik
Taşınabilir

Panasonic tasarımlı bu ağız duşunun 200 ml haznesi derinlemesine diş bakımını yapmanıza destek sağlar. 1 adet jet ucu bulunan bu ürün, 5 değişik modda ayarlanabilen su akışını destek sağlar. Bu şekilde ağız bakımı süratli ve ergonomik bir halde verimliliğe ulaşır. Led göstergeleri ve fonksiyonel ayarlama düğmeleri keyifli bir kullanımı hedefler.

Teknik Özellikler
Su Haznesi 200 ml
Ayarlama Modu 5

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Ustalaşmış ben sevdim

👤 *** ***: Diş etlerime fazla iyi geldi öneri ederim

3. Waterpik Cordless Advanced

En İyi Ağız Duşu

ARTILAR EKSİLER
Hijyenik
Ergonomik

Waterpik Cordless Advanced, süratli şarj özelliği ile 4 saatte şarj olmayı tamamlar. Ultra sessiz çalışacak biçimde tasarlanmış olup diş bakımınızı sessiz bir ortamda yapmanıza imkan sunar. 3 değişik akış modu sunarak diş temizliğinizi istediğiniz ayarda yapmanızı sağlar. 200 ml’lik su haznesi genişliği ile sizlere destek olur.

Teknik Özellikler
Şarj Süresi 4 saat
Su Haznesi 200 ml
Ayarlama Modu 3

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Ürünü kullandıktan sonrasında dişlerinizi katiyen gerektiği kadar fırçalayamadığınızı anlıyorsunuz..Şiddetle öneri ediyorum

👤 *** ***: Uzun zamandan beri yemek yediğimde kimi zaman de durduk yere diş etim kanıyordu. Diş hekimim diş taşlarım olduğunu ve bu sebepten ötürü kanama olduğu söyleyerek diş taşı temizliği yapmış oldu, son derece acı vericiydi. Fırçalamak kafi değil, dişleriniz bembeyaz olabilir fakat arka yüzeylerinde ve diş aralarında taşlar oluşuyor diş ipi kullanmak gerekiyor fakat bu fazla zahmet verici olduğundan araştırmam sonucunda ağız duşunun aynı görevi yaptığını ve daha tesirli olduğunu gördüm. Waterpik bu kategorideki en kaliteli marka, su basıncı çok çok fazla, diş etiniz problemli veya duyarlı ise ilk kullanımda hafifçe kanama olabilir ve birazcık acıyabilir, low setting ile beyaz başlıklı uç ile başlayıp zaman içinde ayarı yükselterek sivri uçlu jet başlığa geçebilirsiniz. Fiyatına kıymet, ağız sağlığı için fazla mühim bir ürün. Katiyen öneri ederim.

4. Aquapick Aq-300

En İyi Ağız Duşu

ARTILAR EKSİLER
Hijyenik Fiyat
Ergonomik
Ustalaşmış

Aquapick AQ 300, diş doktorlarının tavsiyeleri arasına girmeyi başarmış bir ağız duşudur. Dakikada 2200 adet atış tekniği sunan bu ürün, dünyadaki en yüksek basıncı sunmayı başarıyor. %100 natural başlığı zararı dokunan madde ve plastik bulundurmayan yapısı ile ağız ergonomisini destek sağlar. Kireçlenmeye engel olan pompa yapısı da uzun ömürlü kullanım olanağı sunar. 4 adet yedek başlık olanağı sunan bu ürünle 4 kişilik bir aile ağız bakımını kolaylıkla yapabilir.

Teknik Özellikler
Su Atış Sayısı 2200
Ayarlama Modu 12
Su Haznesi 600 ml

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Dis hekimi onerisi ile almistim. Dis fircaladiktan sonrasında kullaniyorum. Dislerim cok yapisik oldugu icin arayuzlerin temizlenmesinde ip benim icin elverişli degilmis. Arayuzleri koruma altına almak icin onerdi. Kullandiktan sonrasında bisey hissetmiyorum, dis fircalama gibi muhtesem bir temizlik, ferahlik hissiyatı olmuyor fakat dis hekimim onerdigi icin kullaniyorum. Kullanmasi ergonomik ve eglenceli. İcinden dort baslik cikiyor. Butun aile kullanabilir. Esim dis teli takiyor. Onun dislerini temizlemesini cok kolaylastirdi. O benden daha cok sevmiş oldu. Haznesi yeterli kadar buyuk. Bir kisi haznedeki suyu 2-3 defa kullanabilir.

👤 *** ***: en düşük devirde kullandım muhteşem hakikaten dişlerim sıkı işe yaramaz demeyin fazla fazla süper

5. Oral-B Professional Care Oxyjet 

En İyi Ağız Duşu

ARTILAR EKSİLER
Hijyenik
Ergonomik

Oral-B Oksyjet, kişiselleştirilmiş diş bakımını banyonuza taşır. Diş eti sağlığınızı büyük seviyede iyileştiren bu ürün, yemek artıklarını da ağzınızdan uzak tutar. Tazyik kontrolü sağlayabileceğiniz kadran yardımıyla 1 en nazik, 5 kuvvetli mod olacak biçimde size elverişli olanı seçebilirsiniz. Noktasal temizlik için tekli akış, diş eti masajı için çoklu akış sunarak sizleri mutlu eder.

Teknik Özellikler
Su Haznesi 600 ml
Ayarlama Modu 5

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: dişlerin vazgeçilmezi. Ağız duşunu her insanın kullanımı gerekiyor. Dişinizi ne kadar fırçalarsanız fırçalayın kesinlikle kalan bişeyler oluyor ve duş bu tarz şeyleri Tamamıyla temizliyor👍🏻

👤 *** ***: kullanışlı ve fazla ergonomik mükemmel ağız hijyeni yapiyor

6. Waterpulse Npo

En İyi Ağız Duşu

ARTILAR EKSİLER
Hijyenik
Ergonomik

Waterpulse Npo, taşınabilir özelliği ile dikkatleri üstüne çekmeyi başaran bir ürün. Üç basamaklı basın ayarı yardımıyla derinlemesine temizlik sunarken diş eti sorunları sebebiyle ağız kokusu oluşumunu da engellemenize destek sağlar. Masajlı akışı yardımıyla diş etlerinizi rahatlatır ve diş temizliğinizi maksimuma ulaştırır.

Teknik Özellikler
Su Haznesi 200 ml
Ayarlama Modu 3

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Muhteşem bir ürün su haznesi azca falan değil bir tek ilk başta kullanım alışkanlığı olmadığından dolayı on saat dişlerin içinde gezdiriyor insan. Ek olarak bitse de doldur akan auyu iki dakikada içerisine de birazcık listerine tamamdır yine hazır ve ergonomik. Ucunun ince olması diş arasına daha iyi giriyor. Su fışkırtması normal seviyede dahi kafi.

👤 *** ***: fazla kullanışlı piyasadaki pahalı ürünlerle yarışır

7. DR.BEI GF1

En İyi Ağız Duşu

ARTILAR EKSİLER
Hijyenik
Ergonomik

Dr Bei Gf1, dakikada 1800 su atışı olanağı ile ultra temizlik sunar. Diş boşluklarına ulaşarak kalıntıları temizler ve ağızda ferahlık hissiyatı oluşturur. 0.6 mm’lik duyarlı su başlığı ile en ince noktalara dahi ulaşıp temizler. 170 ml su deposu çıkarılabilir özelliktedir. 2000 mAhlık batarya kapasitesi yardımıyla uzun soluklu kullanıma imkan sağlayarak dişlerinizi devamlı temiz tutmanıza destek sağlar. Yedek başlıklarını isterseniz aile üyelerinizle paylaşarak aile boyu diş bakımı olanağı bulabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Su Haznesi 170 ml
Batarya Kapasitesi 2000 mAh
Su Başlığı 0.6 mm

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Uzun zamandan beri kullanıyorum ortodonti tedavisi gördüğüm için aldım tellerin arasını temizlemede fazla iyi fırçaladıktan sonrasında kullanmama karşın arada kalanları fazla iyi çıkarıyor.

👤 *** ***: Ağız bakımı için birebir içinden çıkan değişik başlıkları yardımıyla ailece kullanım sağlıyoruz teşekkürler

8. Dentac Dentiste

En İyi Ağız Duşu

ARTILAR EKSİLER
Hijyenik
Ergonomik
Taşınabilir

Dentac Dentiste, 260 mm’lik geniş su haznesi, gargara gibi ürünlerle kullanılarak ağız kokusunu yok ederken ferah nefes tesiri yaratır. Portatif oluşu yardımıyla diş bakımınızı her yer yerde yapmanıza imkan sağlar. 2000 mAhlık batarya kapasitesi ve 10 w güç tüketimi ile kuvvetli bir ağız duşu modelidir. 6 çalışma gibi olmaktan isterseniz masajlı, isterseniz noktasal temizliği seçerek kişiselleştirilmiş bakımın keyfini sürebilirsiniz.

Teknik Özellikler
Su Haznesi 260 ml
Ayarlama Modu 6
Batarya Kapasitesi 2000 mAh

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: iş görmüş oldu ben sevdim

👤 *** ***: kuvvetli su akışı mevcut olan başarı göstermiş bir ürün

9. Dr.Bei Gf3

En İyi Ağız Duşu

ARTILAR EKSİLER
Hijyenik
Ergonomik

Dr Bei Gf3, taşınabilir yapısı yardımıyla devamlı ve her yerde diş bakımını olanaklı hale getirerek sizleri mutlu etmeyi hedefler. 360 aşama dönebilen başlığı en kör noktalara dahi ulaşarak maksimum temizliği hedefler. 4 saat Tamamıyla şarj ederek 30 gün süresince kullanabileceğiniz bu ürün, 180 ml su haznesi ile 1 dakika gibi kısa süre içerisinde ağız bakımınızı tamamlamanızı sağlar. Spa mod seçeneği ile dişlerinize masaj yaparak diş etlerinizi rahatlatır.

Teknik Özellikler
Su Haznesi 180 ml
Başlık Hareketi 360 aşama

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Fazla tazikli su atıyor diş etlerinde kanama yapıyor çoğunlukla fazla güzel 

👤 *** ***: Emek harcaması Bas çek sisteminde değil. Açtığınızda 2dk. sonrasında otomatik duruyor. Veya açıp elinizi çekip güç düğmesine yine bastığınızda duruyor. implantlarım için mükemmel oldu tazyiği fazla iyi. Düşünenlere öneri ederim. 

10. Sowash Family

En İyi Ağız Duşu

ARTILAR EKSİLER
Hijyenik
Ergonomik
Fonksiyonel

Sowash Family, aile boyu kullanıma imkan veren tasarımı yardımıyla sürekli olarak insanların tercih ettiği ürünler içinde yerini alıyor. Musluğa takılarak kullanılan bu ürün için fazladan hazneye gereksinim duymazsınız. Portatif yapısı ve 4 yedek ucu yardımıyla 4 kişilik bir ailenin ağız bakımını üstlenerek sizleri mutlu eder.

Teknik Özellikler
Su Haznesi
Yedek Uç 4

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Ürün hakikaten güzel ve temizlik hissiyatı veriyor. Plakta azalma oldu. Bu ürünü ve haftada 2-3 defa şarjlı diş fırçası kullanırsanız hakikaten fark ediyor

👤 *** ***: Cok guzel ürün ağız sağlığım level atladı…2023’ün en kaliteli ağız duşu hangisi?

Mükemmel ağız duşu tavsiyesine gelecek olursak Philips Sonicare, Panasonic Cordless,Waterpik Cordless Advanced, Oral-B Professional Care Oxyjet, waterpulse Npo kuvvetli su akışı, derinlemesine temizlik, diş eti temizliği ve masajı gibi özelliklerle en fazla tercih edilen ağız duşları içinde yerini alıyor. 

Ağız duşu işe yarıyor mu?

Ağız duşları, değişik akış modları sunarak diş ve diş etlerinizi herhangi bir diş ipine oranla daha iyi temizler. Temizliği devamlı hale getiren bireylerde ağız sağlığını destekleyerek plak oluşumunu ve kanamayı engeller.

Ağız duşu nasıl yapılır?

Ağız duşu, su haznesine yerleştirilen su ile tazyik uygulayarak diş ve diş etlerini masaj etkisi ile temizler. İnce su akışı yardımıyla ağız içindeki en dip noktalarda yer edinen yemek artıklarına dahi ulaşarak ağız sağlığınızı ortalama 1 dakikalık bir uygulama ile yükseltmenize katkı sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*