Sağlam ve Dayanıklı En 10 İyi Kayak Kaskı

Kayak yapmak kışın kasketine renk ve coşku katan aktivitelerden birisidir. Ancak kayak esnasında en mühim nokta güvenliktir. Kar yada buz ne kadar keyifli olsa bile daima güvenilir değildir. O nedenle bu içerikte kayak yağmayı daha güvenilir hale getirecek kayak kasklarını inceledim. Hazırsanız başlamış olalım.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

En İyi Kayak Kaskı Sıralaması

Sıra Model Boyut neoldu Puanı
1 Smith X Tnf Code 52 santimetre 10/9.9
2 Uvex Helmet 700 59-61 santimetre 10/9.8
3 Roxy Rowley X Angie Srt 53-54 santimetre 10/9.7
4 Quiksilver Theory  60-62 santimetre 10/9.6
5 Salomon Pioneer 53-56 santimetre 10/9.8
6 Uvex Legend 55-59 santimetre 10/9.8
7 Cebe Dusk 49-53 santimetre 10/9.7
8 Mango Wind Free 53-54 santimetre 10/9.6
9 Tchibo Snowboard 55-59 santimetre 10/9.8
10 Wedze H100 59-62 santimetre 10/9.6

10 En İyi Kayak Kaskı Tavsiyesi

Kayak kaskları değişik tasarımlara ve özelliklere sahip olan ürünlerdendir. Bu kayak kaskı alırken özelliklerine ve size uyup uyumadığını dikkate almalısınız. Hangi kayak kaskı bana uyar diyorsanız bu içeriğe bir göz atın derim.

İşte sizler için hazırladığım en kaliteli kayak kaskı sıralaması:

1. Smith X Tnf Code

En İyi Kayak Kaskı

ARTILAR EKSİLER
Hava Akışı Fiyat
Uzun ömürlü
Hafifçe

Smith X Tnf Code, Zonal Koroyd ve MIPS darbe korumasıyla üstün güvenlik sunar. Altı tane havalandırma deliği bulunan bu kask, buğusuz görüş sunmak için gözlükle birlikte çalışır. Ayarlanabilir 360 Fit sistemi yardımıyla kişiselleştirilmeye uygundur. Örgülü astarı, ısı konforu sunarak soğuktan da korunmanıza destek sağlar. Dayanıklılığının yanında hafifçe yapıda olması, harcayacağınız eforu azaltır. Kaskın tam sarması amacı ile ense kısmında bir kadranla üretilmiştir. AirEvac havalandırma sistemiyle nefes alan bir biçim kazanmıştır.

Teknik Özellikler
Havalandırma 6 tane
Boyut 52 santimetre

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Mükemmel Fazla Yönlü Kask!! Yamaçlardaki çok fazla soğuk günlerde dahi fazla iyi uyuyor ve fazla sıcak. 

👤 *** ***: Boyutuna yeterli mükemmel bir ürün. Denediğim nerede ise her kaskta bir orta boy takıyorum ve bu da muhteşem bir halde uyuyor.

2. Uvex Helmet 700

En İyi Kayak Kaskı

ARTILAR EKSİLER
Hava Akışı
Uzun ömürlü
Ayarlanabilir

Hardshell teknolojisiyle üretilen Uvex Helmet 700, fonksiyonel ve ilerici bir tasarıma sahiptir. Zarif ve mütevazi formdaki bu kask, görünümünüzü tamamlarken sizlere üstün koruma sunar. Monomatik kilit sistemiyle sabitlenebilen bu kask, kayak esnasında sizi desteklemeyi bırakmaz. İç astarı, dolgu formunda tasarlanarak rahatlık ön plana çıkarılmıştır. Gözlüklerin üstüne takılmaya yeterli biçimi, görüşü desteklemesini sağlar. Kapatılabilir havalandırma sistemiyle üretilen bu kask, IAS uyum ayarı yardımıyla kolay bir şekilde kişiselleştirilebilir.

Teknik Özellikler
Boyut 59 -61 santimetre

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: çok fazla şık duruyor sevmiş olarak kullanıyorum

👤 *** ***: hem sıcak tutuyo hem de sağlam cidden öneri ederim

3. Roxy Rowley X Angie Srt

En İyi Kayak Kaskı

ARTILAR EKSİLER
Hava Akışı
Uzun ömürlü
Hafifçe

Roxy Rowley X Angie Srt, çift mikro kabukla üretilmiş olup darbeleri engellemeyi başarır. Eps iç kanalları yardımıyla hava akışı artırılarak nefes alabilen bir biçim kazanmıştır. Kulak yastıkları sherpa kumaş kullanılarak tasarlanmıştır ve ısı ve koruma sağlar. Fidlock toka sistemiyle sabitlenen bu kask 400 gram ağırlığıyla hem ergonomik hem de rahattır. Plastik materyalden üretilen dış kabuk, darbelere karşı üstün koruma sunar. 

Teknik Özellikler
Ağırlık 400 gr
Materyal Plastik
Boyut 53-54 santimetre

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: fazla rahat yumuşacık astarı var bayıldım

👤 *** ***: öneri ederim hakikaten fazla mutlu kaldım soğukta bana mısın demiyor

4. Quiksilver Theory 

En İyi Kayak Kaskı

ARTILAR EKSİLER
Hava Akışı
Uzun ömürlü

400 gram ağırlığındaki Quiksilver Theory, güvenliği maksimuma çıkarmak amacı ile EPS amortisörle üretilmiştir. Hava akışını artırarak terlemeyi azaltan havalandırma delikleri yardımıyla nefes alabilen bir yapıya sahiptir. Kulak yastıkları hem havaya uyum sağlar hem de konforunuzu ön planda meblağ. File ve polar formdaki iç astarı konforunuzu artırırken korunmayı da optimize etmeyi başarır. Sherpa çene pedi, her açıdan darbeye karşı korunmanız için tasarlanmıştır.

Teknik Özellikler
Boyut 60-62 santimetre
İç Astar Polar
Ağırlık 400 gram

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: rahat oldukça iyi

👤 *** ***: ürünü öneri ederim, pistte denedim iş görmüş oldu

5. Salomon Pioneer

En İyi Kayak Kaskı

ARTILAR EKSİLER
Hava Akışı
Uzun ömürlü
Hijyenik

Salomon Pioneer, çıkarılabilir ve yıkanabilir iç astarla üretilerek hijyeni ön plana çıkarmıştır. Kulak yastıkları, konfor için yumuşak dolgulara sahiptir. Bununla beraber çıkarılabilen kulak yastıkları, serin kış havalarında sıcak tutarken sıcak havalarda bunaltmaz. EPS teknolojisiyle üretilen bu kask, darbeleri emerek şok tesirini azaltırken kanallı yapısıyla hava akışı sağlar. Çene kayışıyla sabitlenen bu kask, kaymaz formuyla performansınızı güçlendirmenize destek sağlar.

Teknik Özellikler
Boyut 53-56 santimetre

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: ÇOK BAŞARILI

👤 *** ***: Güzel ve kullanışlı 

6. Uvex Legend

En İyi Kayak Kaskı

ARTILAR EKSİLER
Hava Akışı
Uzun ömürlü

Uvex Legend, destekleyici kulak yastıkları yardımıyla sıcaklığınızı korumanıza destek sağlar. Havalandırma delikleri hava akışı sağlayarak kaska nefes alabilen bir biçim kazandırmıştır. Darbelere karşı sağlam materyali ve çene kısmında sabitlenmesi yardımıyla üstün bir koruma sunar.  Fileli iç astarı yardımıyla başınıza kolay bir şekilde sabitlenerek kayma yapmaz. 

Teknik Özellikler
Boyut 55-59 santimetre
İç Astar Fileli

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: uvex kalitesi mükemmel

👤 *** ***: güzel..

7. Cebe Dusk

En İyi Kayak Kaskı

ARTILAR EKSİLER
Hava Akışı
Uzun ömürlü
Ayarlanabilir

Cebe Dusk, hafifçe bir tasarıma sahiptir. Polikarbon materyal kullanılarak üretilen kabuğu extra kuvvetli bir biçim kazanarak darbelere karşı üstün koruma sunar. Antibakteriyel iç astarı, nefes alarak terlemeyi engeller. Bununla beraber yıkanabilen bu iç astar, hijyenik kullanım için idealdir. Ayarlanabilir çene emniyeti yardımıyla her açıdan korumayı muhtemel hale getirir. Hafifçe ancak kuvvetli bu kask, kayak maceranız için destekleyici bir kalite taşır.

Teknik Özellikler
Materyal Polikarbon
Boyut 49-53 santimetre

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: oturumu sıkı birazcık benim kafa ölçüm 52 santimetre birazcık sıkı.

👤 *** ***: iyi bana tam oldu

8. Mango Wind Free

En İyi Kayak Kaskı

ARTILAR EKSİLER
Hava Akışı
Uzun ömürlü

Mango Wind Free, çene emniyetiyle beraber tasarlanarak koruma bakımından üstün bir performans gösterir. Kulak yastıkları hava alan materyaliyle hem soğuktan hem darbeden korunmanızı sağlar. Fileli iç astarı yardımıyla kafanızı konforlu bir halde sararak rahatlığınızı ön plana çıkarmayı başarmıştır.

Teknik Özellikler
Boyut 53-54 santimetre

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Güzel bir kask. Daha soğuk havalar için aldım.

👤 *** ***: f/p oldukça kafi

9. Tchibo Snowboard

En İyi Kayak Kaskı

ARTILAR EKSİLER
Hava Akışı
Uzun ömürlü

Tchibo tasarımlı bu kask polikarbonat dış kabuğuyla darbeleri engeller. 4 tanesi sürgülü 14 havalandırma deliği yardımıyla pistte hava akışını muhtemel kılarak terlemenin önüne geçer. Kulak ve çene astarı, yıkanabilen biçimi yardımıyla hijyenik bir kullanım sunar. 420 gram ağırlığındaki bu kask, hafifçe yapısıyla hareketlerinizi engellemez. Çevirmeli düğmesiyle baş kafa yapınıza yeterli biçimde ayarlayabileceğiniz bu kask fiyat ve performans bakımından beklentileri karşılayacaktır.

Teknik Özellikler
Havalandırma 14 tane
Ağırlık 420 gr
Boyut 55-59 santimetre

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: fazla iyi

👤 *** ***: rengi fazla tatlı fiyatı iyi sıcak tutuyor

10. Wedze H100

En İyi Kayak Kaskı

ARTILAR EKSİLER
Hava Akışı
Uzun ömürlü

Wedze H100, baş yapınıza yeterli biçimde ayarlayabileceğiniz düğmesi yardımıyla kolay bir şekilde kişiselleştirilebilir. 6 tane havalandırma deliği bulunan bu kask, nefes alabilen yapısıyla hava sirkülasyonu sağlar. Konforlu ve dolgulu iç astarı, rahatlığınız için tasarlanmıştır. Kulak yastıkları hem darbeye hem de soğuğa karşı dirençli olmanıza destek sağlar.

Teknik Özellikler
Havalandırma 6 tane
Boyut 59-62 santimetre

Kullanıcı Yorumları

👤 *** ***: Ürün hakikaten fazla güzel almak isteyen gözü kapalı alabilir

👤 *** ***: ürünün kalitesi fiyatina bakılırsa fazla başarıya ulaşmış.2023’ün en kaliteli kayak kaskı hangisi?

Sıradışı kayak kaskı tavsiyesine gelecek olursak Smith X Tnf Code, Uvex Helmet 700, Roxy Rowley X Angie Srt, Quiksilver Theory, Salomon Pioneer. sağlam ve sağlam materyali, hava alan yapısı, çene desteği, ayarlanabilir oluşu benzeri özelliklerle en fazla tercih edilen kayak kaskları içinde yerini alıyor. 

Kayak yaparken kask mecburi mu?

Kask, güvenlik ve güvenlik bakımından son derece mühim bir yere sahiptir. Kar ve buzun etkisi ile yitik düşme oranı çok olabiliyor. Bu yüzden pek çok pistte kask takma zorunluluğu getirilmiştir.

Kayak kaskı nasıl seçilir?

Kayak kaskı seçiminin en mühim noktası boyutudur. Kaskın kafanıza tam oturarak sizi koruması gerekmektedir. Ayarlanabilir kasklarla da bu muhtemel olur. Havalandırma da kayak kaskı için mühim olan bir öteki unsurdur. Bunun haricinde kask materyali güvenlik şartlarına yeterli olmalı, sağlamlığı ve dayanıklılığı noktasına ehemmiyet verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*