Saç Dökülmesine Karşı En İyi 10 Şampuan Tavsiyesi

Dökülme Karşıtı Şampuan Önerileri

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Günümüzde genç/yaşlı derhal herkesi tesir eden saç dökülmesi problemi çoğu zaman stres, beslenme bozuklukları, çevresel etkenler, birtakım ilaç tedavileri, yaş ve genetik etkilere bağlı olarak meydana gelmektedir. Saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalan pek çok şahıs kimi vakit bu durumu görmezden gelmeyi denese de ilerleyen süre içerisinde incelen saçlara ve kafa derisinde boşluklara sahip olabilir.

Yapılan yeni klinik çalışmalar neticesinde elde edilmiş şampuanlarla bu soruna dur demek muhtemel! Doğal olarak her şeyden öncesinde saç kaybınızın sebebini öğrenmek için bir dermatoloğa başvuru yapmanız bir fazlaca mühim. Hekiminiz saç dökülmesi problemine karşı almanız gerekmekte olan önlemler hakkında sizi bilinçlendirecekken hem de günlük saç bakım rutinlerinizde tercih edeceğiniz şampuanlarla da bu duruma katkıda bulunabilirsiniz. Öyleyse sizler için özenle seçtiğimiz saç dökülmesine karşı hususi olarak üretilen şampuanlara geçebiliriz.

En İyi Dökülme Karşıtı Şampuan Sıralaması

Sıra Markalar Tesiri neoldu Puanı
1 Grand Hair Dökülme Karşıtı 10/9.9
2 Diamond Hair Daily Canlandırıcı 10/9.9
3 Vichy Dercos Energising Besleyici 10/9.6
4 Ducray Anaphase Plus Dökülme Karşıtı 10/9.7
5 Kerastase Specifique Bain Prevention Onarıcı 10/9.6
6 La Roche-Posay Kerium Ds Kepek Karşıtı 10/9.8
7 Sebamed Anti Hairloss Dolgunlaştırıcı 10/9.8
8 Bioxcin Forte Naturel Tesir 10/9.7
9 Bioblas Natural Bakım 10/9.8
10 Clear Men Bakım 10/9.6

En İyi 10 Dökülme Karşıtı Şampuan Tavsiyesi

Saç dökülmesine karşı en tesirli şampuan markalarını bir araya getirdik. Doktorların ve kuaförlerin çoğunlukla öneri etmiş olduğu dökülme karşıtı şampuan markalarına kesinlikle göz atmalısınız.

İşte sıradışı dökülme karşıtı şampuan markaları:

1. Grandhair Grand Hair Saç Bakım Şampuanı

dökülme karşıtı şampuan

Dökülmeye eğimli saçlar için sıradışı şampuanlardan bahsederken her geçen gün daha çok şahıs tarafınca öneri edilen Grand Hair Saç Bakım Şampuanı ile dökülme karşıtı şampuan listemize başlıyoruz. Saç dökülmesine karşı hususi olarak geliştirilen bu şampuan, içeriğindeki E vitamini, tatlı badem yağı, argan yağı ve papatya özütü formülü yardımıyla saçınızı kökten uca besler.  

Özellikler
Hacim 500 ml
Saç Tipi Bütün Saçlar
Kullanıcı Bayan-Erkek
Bakım Tesiri Dökülme Karşıtı

Kullanıcı Yorumları

💬 Kullanmaya başlayalı hemen hemen 2 hafta olmasına karşın kepek problemi gözle görünür derecede azaldı. Keşke daha öncesinde alsaymışım. S***Ö***

💬 Saçta kepek oluşumunu engellemekle kalmıyor hem de saç oluşumunu da destekliyor. Seyrekliklerimde ince ince saçlar çıkmaya başladı. Fazla güzel ürün. F***K***

2. Diamond Hair Daily

dökülme karşıtı şampuan

Saç dökülmelerine karşı sıradışı ürün olarak Diamond Hair Daily şampuanını öneriyoruz. Keratin ile daha zengin hale getirilmiş formülü yardımıyla saçı derinlemesine besleyen şampuan, ilk kullanımdan başlayarak saç tellerini kalınlaştırıyor. Bu şekilde zayıflamadan meydana gelen saç dökülmeleri önleniyor. İçeriğinde bulunan Ozon minerali yardımıyla saç derisine nüfuz eden şampuan, saçlarınızın oksijen almasını sağlayarak uzama hızını arttırıyor. Ek olarak tertipli kullanımlarda saça esneklik ve canlılık katan ürünün kepek oluşumunu önlendiğini de belirtelim.

Özellikler
Hacim 350 ml
Saç Tipi Kuru
Kullanıcı Erkek, Bayan
Bakım Tesiri Besleyici, Canlandırıcı

Kullanıcı Yorumları

💬 Daha öncesinde de kullandım, fazla güzel bir ürün. Saç dökülmesini azaltıyor. A***** G.

💬 Saçlarım derhal nemlenmiş gibi yumuşacıktı. Kreme gerek duymadım. Banu S.

İlginizi Çekebilir: Yağlı saçlarla mücadele etmenize destek olacak şampuanlar hakkında ayrıntılı data için “En İyi 10 Yağlı Saçlar İçin Şampuan Önerisi” isimli içeriğimize göz atabilirsiniz.

3. Vichy Dercos Energising

dökülme karşıtı şampuan

Saç dökülmesine karşı sıradışı şampuanlardan bahsederken Vichy Dercos Energising’i atlasak büyük doğru olmayan olurdu. Saç dökülmelerini azaltan ve köklerin kalınlaşmasını elde eden şampuan, B3, B5 ve B6 vitaminlerini içeriyor. Bu vitaminler yardımıyla saçlarınızı nemlendirip daha dolgun görünmesini elde eden şampuanı saç tipi fark etmeden hepimiz kullanabilir.

Özellikler
Hacim 200 ml
Saç Tipi Bütün Saçlar
Kullanıcı Erkek, Bayan
Bakım Tesiri Besleyici

Kullanıcı Yorumları

💬 Daha iki defa kullandım fakat farkı belli oluyor. Tekrar aldığımda daha fazla belli olur. Şükriye B.

💬 Fazla fazla memnunum. Saçlarım fazla dökülüyordu. Dökülmede gözle görünür bir azalma oldu. Katiyen öneri ederim. S**** Ç.

4. Ducray Anaphase Plus

dökülme karşıtı şampuan

Listemize her geçen gün daha çok şahıs tarafınca öneri edilen Ducray Anaphase Plus ürünüyle devam ediyoruz. Saçları yumuşatmaya ve kırılmalarını minimum seviyeye indirmeye destek olan ürün hem de saçınızın nemlenmesini sağlıyor. Kısa süre kullanımda dahi saçlarınızın daha yumuşak olmasını elde eden şampuan, uzun solukta ise saçlarınızı tekrardan yapılandırıyor ve hacim kazanmasına destek oluyor.

Özellikler
Hacim 400 ml
Saç Tipi Dökülen Saçlar
Kullanıcı Erkek, Bayan
Bakım Tesiri Dökülme Karşıtı

Kullanıcı Yorumları

💬 Ürün pahalı fakat saç dökülmesini azaltma mevzusunda başarı göstermiş. Hekim tavsiyesi üstüne kullanıyorum. Ek olarak güzel paketleme için satıcıya teşekkürler. M**** O.

💬 İlkini bitirmeden ikinciyi aldım. Saçlarım çok fazla dökülüyordu. Bikaç yıkamadan sonrasında tesirini gördüm. Dökülmeyi Tamamıyla tamamladı diyebilirim, fazla memnunum. Kargo fazla süratli ve dikkatlice, teşekkürler. F**** Ö.

İlginizi Çekebilir: Yıpranan ve cansız saçlara karşı en tesirli kuru şampuanlar hakkında ayrıntılı data için “En İyi 10 Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerisi” isimli içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

5. Kerastase Specifique Bain Prevention

dökülme karşıtı şampuan

Daha parlak, pürüzsüz ve bakımlı saç istiyorsanız Kerastase Specifique Bain Prevention tam size gore. Dökülen saçlar için hususi olarak geliştirilen şampuan, içeriğindeki glukolipid yardımıyla saç köküne enerji katıyor ve saçları besliyor. Ek olarak bu ürün, saç derisine derinlemesine bakım yaparak daha sıhhatli bir saça sahip olmanıza destek oluyor.

Özellikler
Hacim 250 ml
Saç Tipi Normal Saçlar
Kullanıcı Erkek, Bayan
Bakım Tesiri Dökülme Karşıtı

Kullanıcı Yorumları

💬 Annem fazla beğenmiş, ben de aldım derhal. Paketleme harikaydı. Üstündeki notunuz için teşekkür ederim. E***** E.

💬 Ürün aslına bakarsanız güzel, paketleme de fazla güzeldi. Hakikaten süratli kargo, bravo. Küçük armağan için de fazla teşekkürler. P**** A.

6. La Roche-Posay Kerium Ds

dökülme karşıtı şampuan

Saç dökülmesine karşı şampuanlardan bahsederken La Roche-Posay Kerium Ds’yi atlarsak olmazdı. Bu ürün ihtiva ettiği temizleyici karmaşık yardımıyla saç derisindeki sebum dengesini sağlıyor. Fazla kuvvetli bir kepek karşıtı olan bu şampuan, içeriğindeki Vitamin PP yardımıyla deride oluşmuş bulunan kaşıntıları da rahatlatıyor.

Özellikler
Hacim 125 ml
Saç Tipi Kepekli Saçlar
Kullanıcı Erkek, Bayan
Bakım Tesiri Kepek Karşıtı

Kullanıcı Yorumları

💬 Tesiri gözle görünür. Fazla azca gibi görünse de küçük bir miktar ile uzun saçlar Tamamıyla arınıyor. Haftada 2 defa kullanmak lazım minimum. Teşekkürler. O**** T.

💬 İlk kullanım değerlendirmem. Hakikaten ben beğendim. Pek çok ürün kullandım farkı fark ediyorsunuz. B**** Y.

7. Sebamed Anti Hairloss

dökülme karşıtı şampuan

Listemize Sebamed’in saç dökülmesine karşı şampuanıyla devam ediyoruz. Kurumuş ve yıpranmış saçların günlük temizliği için geliştirilen Sebamed Anti Hairloss, Kafein ve Ginkgo Biloba özlerini içeriyor. Şampuan içeriğindeki bu özler yardımıyla saçın korunmasına, hacim ve güç kazanmasına destek oluyor. Ek olarak bu ürünün paraben içermediğini belirtelim.

Özellikler
Hacim 200 ml
Saç Tipi Dökülen Saçlar
Kullanıcı Bayan
Bakım Tesiri Dökülme Karşıtı

Kullanıcı Yorumları

💬 Saç dökülmesi yaşayan biri olarak ilk kullanımdan başlayarak yararını gördüm. Hem banyoda hem de banyo sonrası tarama işleminde saç dökülmesi minimum düzeye indi. Gün içerisinde de katiyen dökülmüyor. Katiyen devam edeceğim bir ürün. E*** A.

💬 Vazgeçilmezim oldu. 4 senedir kullanıyorum, mükemmel ürün. Pahalı fakat kıymet. Semra H.

8. Bioxcin Forte

dökülme karşıtı şampuan

Bioxcin Forte, hanımefendilerin en fazla kullandığı dökülme karşıtı şampuanlardan birisi. Bütün saç tiplerinde kolaylıkla kullanılabilen şampuan, naturel içeriği yardımıyla saçınızı derinlemesine temizliyor ve besliyor. Bu şekilde saçınızın dökülmesini engellediği gibi hem de saç yapınızın kuvvetlenmesine de destek oluyor. Ek olarak bu ürünün bitki bazlı olduğunu belirtelim.

Özellikler
Hacim 300 ml
Saç Tipi Bütün Saçlar
Kullanıcı Bayan
Bakım Tesiri Dökülme Karşıtı

Kullanıcı Yorumları

💬 Oldukça güzel geldi. Ayrıca benim gibi araştıranlar ve sual işareti olanlar için 8 ay öncesinde saçımda dökülme başladı. 8 aydır bir tek bu ürünü kullandım. Dökülme Tamamıyla durdu fakat saç çıkarma diye bir şey bekleyenler var ise o şekilde bir netice almadım. A***** A.

💬 Devamlı bilhassa kullandığım bir ürün. Ürünün teknolojisi yenilenmiş. Haberim yoktu. Liposomal teknoloji Bioxcin için fazla daha iyi olmuş. Bu fırsat için teşekkürler… Ş**** D.

9. Bioblas Siyah Sarımsak Şampuanı

dökülme karşıtı şampuan

Listemize Bioblas’ın ürettiği saç dökülmesine karşı şampuanla devam ediyoruz. Siyah sarımsak aslı ile geliştirilen formülü yardımıyla saçlarınızı besleyen şampuan, bu sayede saç dökülmelerini önlüyor. İçeriğinde bulunan varlıklı vitamin, sülfür ve aminoasit yardımıyla saçlarınızın dayanıklılığını arttıran ürünü hepimiz gönül rahatlığıyla kullanabilir. Ek olarak şampuanın günlük kullanıma elverişli olduğunu açıklayalım.

Özellikler
Hacim 1000 ml
Saç Tipi Bütün Saçlar
Kullanıcı Erkek, Bayan
Bakım Tesiri Dökülme Karşıtı

Kullanıcı Yorumları

💬 Kargo sağlam geldi, şampuan güzel. Hiç can sıkıcı kokusu yok, ben sevdim. Canan B.

💬 Uzun süredir saç dökülme sıkıntım vardı. Bioblas siyah sarımsak şampuanı ile normal seviyeye geldi. Ek olarak büyük ambalaj olduğu içerisinde derhal bitmiyor. N***** O.

10. Clear Men Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

dökülme karşıtı şampuan

Saç dökülmelerine karşı sıradışı şampuanları listelerken Clear Men’i atlasak olmazdı. Saçları kökünden ucuna kadar besleyen şampuan hem de saçın derisine bakım uygulayarak kepekleri ortadan kaldırıyor. Ek olarak hususi formülü yardımıyla dökülme problemini on kata kadar azaltan Clear Men, günümüzde en fazla insanların tercih ettiği şampuanlardan birisi.

Özellikler
Hacim 600 ml
Saç Tipi Bütün Saçlar
Kullanıcı Erkek
Bakım Tesiri Dökülme Karşıtı

Kullanıcı Yorumları

💬 Sevmiş olarak kullandığımız bir ürün. Market fiyatından daha elverişli ve kargo parasız bir halde satın aldık. Paketleme ve kargo hizmeti de fazla iyiydi. Tahmini teslim süresinden öncesinde ulaştırdıkları için satıcıya ve kargo çalışanlarına fazla teşekkürler… A**** E.

💬 Hep kullandığım ve mutlu kaldığım şampuan. Fiyatını elverişli bulunca aldım. Oldukça iyi paketlenmişti, teşekkür ederim. H**** B.

Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuanlar Hakkında Çokça Sorulan Sorular

Dökülmeyi önleyen sıradışı şampuanları yukarıda detaylıca inceledik. Bu bölümde ise saç dökülmesi hakkında merak edilenleri cevaplayacağız. İşte saç dökülmesi hakkında sık sık sorulan sorular.

🔎 Saç dökülmesi sebep olur?

Saç dökülmesine yediğiniz yiyecekler ve hormonlarınız sebep olabilir. Hormonal etkenleri etkileyemeseniz de yediğiniz yemeklere dikkat edebilirsiniz. Bunların aynı zamanda kimyasal maddelere maruz kalmak, ilaçlar, psikoloji ve saç hastalıkları gibi durumlar da saç dökülmelerine sebep olabilir. Bu dökülmeler 2 ay sürebilmektedir.

Saç dökülmesine karşı hangi şampuan kullanılmalı?
Vichy Dercos Energising
Ducray Anaphase Şampuan Plus
Kerastase Specifique Bain Prevention
La Roche-Posay Kerium Ds Şampuan
Phyto Cyane
Syoss Şampuan Saç Dökülmesine Karşı
Bioxcin Forte
Bioblas Siyah Sarımsak Şampuanı
Clear Men Saç Dökülmesine Karşı
Elidor Saç Dökülmesine Karşı Bakım Saç Bakım Şampuanı

🔎 Saç dökülmesi nasıl önlenir?

1. Şayet fazla çok saçlarınızı kurutan biri iseniz daha azca bir halde saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyor veya saçlarınızı bir havlu yardımı ile kurutabilirsiniz.

2. Boya ve kimyasal bileşenleri saçlarınızda kullanıyorsanız bu durum da saçlarınızın dökülmesine sebep olabilir.

3. Saçınız uzunsa ve fazla sıkı bir halde bağlıyorsanız saçlarınız dökülebilir. Bu sebepten dolayı saçlarınızı daha gevşek bir halde bağlayın.

4. Perma yaptırmak da saç dökülmesinin nedeni olabilir. Bu sebepten dolayı perma yaptırmaktan muhtemel olmasıyla birlikte kaçının.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*