Saç Diplerine Masaj Yapmak Saçları Uzatır mı?

Saçınıza İyi Gelecek Saç Derisi Masajı Tüyoları

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Günlük saç derisi masajlarının fazla tesirli bir saç uzatma tekniği olduğu kanıtlanmıştır. Tıpkı cildimiz gibi kafa derimizin de şımartılmaya ve nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Saç dolaşımı, naturel saç gelişme yolculuğunda mühim bir unsurdur ve saç derisi masajları saçınızın sıhhatli uzamasını kolay hale getirecektir. Saç masajı nasıl yapılır? Saç diplerine masaj yapmak saçı uzatır mı? Saça masaj yapmanın yararları nedir? İçeriğimizde bütün bu sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Kafa Derisi Masajı Nasıl Yapılır?

saç derisi masajı

Saça nasıl masaj yapılır? Kuşkusuz saç derisine masaj yapmış olup rahatlatmak isteyen kişilerin ilk sordurulmuş olduğu sual bu oluyor. Parmak uçlarınıza sürdüğünüz yağ yada besleyici nemlendiricilerle kafa derinize masaj yapabilirsiniz. Doğal ki ilk olarak kafa derinizin alerjik olup olmadığına güvenli olmanız gerekmektedir. Aksi halde bu masajı uygulamanız kafa derinizde yaralara ve kızarıklıklara neden olabilir.

Bir kaseye birazcık yağ dökün ve kabı bir miktar sıcak suya yerleştirerek yağı iyice ısıtın. Yağ sıcak olmalıdır ancak katiyen kafa derinize etkileşim ettiğinde yakacak kadar değil. Şayet ısıtmak sizin için kötü bir tercihse sevdiğiniz yağı direkt şişeden de kullanabilirsiniz. Parmak uçlarınızı kullanarak yağı fazla azca bir miktar saç derisine uygulayın ve saçlarınızı gerektiği gibi ayırın. Hemen sonra gene parmak uçlarınızı kullanarak yağı daire şeklinde hareketler ile kafa derinize gösterim. İlk başta yavaş hareketler ile derinizi dinlendirin. Masajın sonlarına doğru ise daha kuvvetli hareketler uygulayın. Bu, enerji ve dolaşımın artmasına destek olacaktır.

Saç Derisi Masajı İçin Hangi Yağlar Kullanılabilir?

saç derisi masajı

Saç derisi masajı yağarken her yağ kullanılmaz. Fakat basit bir halde bulabileceğiniz sızma zeytinyağı gibi yağları kullanabilirsiniz. Ek olarak avokado, Hindistan cevizi, jojoba, badem Jamaikalı siyah Hint, Emu, rutubet ve üzüm çekirdeği yağını da masaj esnasında kullanabileceğinizi belirtelim.

Saç derisine masaj için yukarıdaki yağları uygulanabileceğiniz gibi birtakım bitkileri de kullanabilirsiniz. Isterseniz bu bitki özlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Saç Derisi Masajlarının Yararları

saç derisi masajı

Saça masaj yapmanın yararları nedir sorusunun bir sürü cevabı bulunduğunu belirtmemiz gerekiyor. Zira muntazam yapılan bir saç derisi masajı, saç köklerindeki kan dolaşımını artırır, gevşemeyi kolay hale getirir ve stresi azaltır. Ek olarak masaj tertipli yapıldığında saç köklerinin enerjisini de artıracaktır. Masajla uygulanan yoğurma basıncı cildi ısıtır ve dolaşımı çoğaltmak için kan damarlarını açar. Artan dolaşım, kıl hücrelerinin optimal saç gelişme fonksiyonu için lüzumlu olan besinlerin daha fazlasını alacağı manasına gelmektedir. Sürtünme hareketi gevşemeyi destek sağlar ve iyi hissettirir. Böylelikle bedendeki stres hormonlarının daha azca emek vermesi cildinizdeki kimyasalların üretimini arttıracaktır.

Düşük stres seviyeleri, organlarınızın daha randımanlı çalışmasını sağlar ve böylelikle saç bezlerinizin saç uzatma kabiliyetini artırır. Saç derisine uygulanan yağlar, sert kimyasal şampuanlar yüzünden pullu ve kurulaşan saç derisini engellemeye destek sunar. Ek olarak saç derisini gevşetmeye ve esnekliğini artırmaya destek olur. Uygulanan bu hususi masaj, baş ve boyun bölgesindeki kan dolaşımını artırmasıyla sizi daha sıhhatli kılacaktır. Kafa derisi stresten sıkılaştıkça dolaşım ve saç büyümesi engellenmektedir. Saçı yumuşatmaya yol açan yağlar yardımıyla saçınız daha basit yönetilebilir hale gelecektir. Bu masajlar, saçınızın zaman içinde esnekliğini artırarak güneşin ve sert havaların zararı dokunan etkilerinden korunmasına destek sunar.

Saç derisi masajı hem de egzamanın oluşumuna da engel oluyor. Ancak tek başına saç derisi masajının egzamayı ortadan kaldıramayacağını belirtelim. Uzmanlar kullanılacak birtakım bitkiler yardımıyla egzamadan kurtulabileceğinizi belirtiyor. Isterseniz bu bitkilere aşağıdaki içeriğimize göz atarak ulaşabilirsiniz.

Saç Derisi Masajı İçin İpuçları

saç derisi masajı

Kafa derisi masajı kollarınızı devamlı başınızın üzerinde tutmak mecburiyetinde olmanızdan dolayı yorucu olabilir. Yorulduktan sonrasında masaja devam etmeleri için çocuklarınızdan, eşinizden yada arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Televizyonda en sevdiğiniz programı – diziyi izleyerek, kitap okuyarak yada internete gezinirken saç derisi masajınızı yapabilirsiniz.

Saç derisi masajından öncesinde saçınızın yeni yıkanmış olmaması gerekmektedir. Masaj sonrasında keyifli bir duş size iyi gelecektir.En Süratli Saç Uzatan Bakım Ürünü Sıralaması

Sıra Ürün Biçim Tesiri Editör Puanı
1 DIAMOND HAIR Serum Onarıcı, Besleyici 10/10
2 Dax Supergro Bakım Yağı Besleyici, Bakım Yapıcı 10/9.9
3 Boom Butter Peeling Maske Nemlendirici, Canlandırıcı 10/9.8
4 MANE’N TAIL Şampuan Şampuan Besleyici, Canlandırıcı 10/9.7
5 Kerastase Extentioniste Şampuan Besleyici, Bakım Yapıcı 10/9.8

Yukarıdaki bölümde saç derisi masajının nasıl yapıldığını ve saça olan yararlarını anlattık. Bu bölümde ise saç derinize masaj yaparken kullanabileceğiniz saç bakım ürünlerini bir araya getirdik. O vakit zaman kaybetmeden saç uzatmada büyük yararları olan bu ürünleri sıralayalım.

1. DIAMOND HAIR Saç Serumu

saç uzatmada etkili ürünler

Mükemmel saç uzatan ürünler listemizin ilk esnasında kuşkusuz Diamond Hair bakım seti bulunuyor. Senelerdir kullanıcılarından tam not alan bu ürünü öbürlerinden ayıran en büyük özelliği naturel içerikli olmasından kaynaklanıyor. Hem de bir tek süratli saç uzatmak isteyen kullananların seçimi de değil.

Bilhassa çok fazla yıpranmış ve saçları dökülen kişilerin de tercih etmiş olduğu ürünlerden biri. İşlem görmüş saçlarda da son derece tesirli olduğu incelediğimiz yorumlarda öne çıkıyor. İçinde 12 değişik bitkiden soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiş yağ karışımı bulunuyor. Kür biçiminde kullanılıyor.

Bakım yağını saç diplerinden saç uçlarına kadar uyguladıktan sonrasında mavi tüplü arındırıcı ve besleyici şampuanı ile durulama yapmanız gerekiyor. Kullananlar üründen maksimum etkiyi alabilmek için yağı saçlarında minimum 1-2 saat beklettiklerini bilhassa vurguluyor. (10 saatten çok bekletilmemesi gerekiyor.) Bigün arayla kullanılıyor fakat birtakım kullanıcılar haftada bir uygulayarak da tesirli netice aldıklarını ifade ediyor.

Gene kullanıcılar mavi tüplü şampuanı her durulamada 3’e bölerek kullandıklarını ifade ediyor. (Doğrusu duş alırken aynı tüple 3 kez ard arda durulama yaptıklarını belirtiyorlar.) Bu seanslarda şampuanı her defasında saç köklerinden saç uçlarına kadar uygulayıp minimum 2-3 dakika beklettiklerini dile getiriyorlar. Zira şampuan kümülatif keratin, ozon, at kuyruğu aslı gibi besleyici içeriklerden oluşuyor. Tüpler minik gibi görünse de şampuan kümülatif bir halde köpürüyor. Yağı saçtan arındırma mevzusunda da son derece tesirli.

İncelediğimiz yorumlarda birtakım kullanıcılar ürünün ilk günlerde saçı sertleştirdiğini dile getiriyor. Fakat sonraki günlerde saçların uyum sağladığını geçiş sürecinde saç kremi kullanarak saçlarını yumuşattıklarını ifade ediyor.

Not: Bitkisel saç ürünleri yumuşatıcı, silikon gibi kimyasallar içermediğinden saçlarda sertleşme meydana getirebilir. Bunun için durulanmayan saç kremi veya duş esnasında saç kremi kullanımı tavsiye edilmektedir. (Saç kremi mevzusunda da kaliteli markaların tercih edilmesi tavsiye ediliyor.)

2. Dax Supergro Saç Bakım Yağı

saç uzatmada etkili ürünler

İçeriğinde bulunan türlü türlü botanik yağlarla saç derisinin rahatlamasını ve canlanmasını elde eden Dax Supergro, bu sayede saçın ince olmasından meydana gelen kırılmaları önlüyor. Kümülatif gıda kıymeti taşıyan formülü yardımıyla saçın gereksinim işittiği proteinleri karşılayan bakım yağı, kısa süre içinde saçınıza ipeksi bir yumuşaklık kazandıracak. Son olarak saçın rutubet dengesini koruyarak kuruluğu önleyen bu ürünü yavaş uzayan saçlara sahip okurlarımıza öneri ediyoruz.

3. Boom Butter Peeling

saç uzatmada etkili ürünler

Listemize Herbal Science markasının saç peelingiyle devam ediyoruz. Hususi yöntemiyle kökleri uyararak saç derisini canlandıran peeling, bu sayede saç tellerinin daha kalınca ve kuvvetli olmasını sağlıyor. İçeriğinde bulunan bitki özleri yardımıyla saça derinlemesine bakım tatbik eden ürün, tertipli kullanımlarda kırılmaları ve yıpranmaları onarıyor. Son olarak saça rutubet katarak kuruluğu gideren saç peelinginin saçınıza yumuşaklık ve canlılık katacağını belirtelim.

4. MANE’N TAIL Saç Uzatmaya Destek At Kuyruğu Şampuanı

saç uzatmada etkili ürünler

At kuyruğu şampuanlarının saça olan etkilerini azca fazla tamamımız biliyoruz. Saç derisine direkt nüfuz ederek masaj icra eden at kuyruğu şampuanı, bu sayede köklerin canlanmasına ve daha kuvvetli olmasına destek oluyor. Kısa süre içinde saçlarınızın daha parlak, sıhhatli ve kuvvetli olmasına destek olan şampuan, tertipli kullanımlarda ise saçın uzama hızını arttırıyor. Ek olarak bu ürünün saçın yağlanmasını geciktirdiğini belirtelim.

5. Kerastase Extentioniste Saç Uzatan Şampuan

saç uzatmada etkili ürünler

Saç derisine masaj icra eden en kaliteli ürünler listemizi Kerastase Extentioniste ile bitiriyoruz. Formülündeki kuvvetli aminoasitlerle saça ve derisine kökten uca kadar tesir eden Kerastase Extentioniste, bu sayede hem saç derisini rahatlatır hem de saç köklerinin daha canlı olmasına destek sunar. İçeriğinde bulunan bitki özleri yardımıyla saçın gereksinim işittiği gıdaları karşılayan ürünle kırılmaların ve yıpranmaların önüne geçmeniz muhtemel. Son olarak saçı kir ve yağlardan arındıran bu şampuan yardımıyla daha yumuşak ve parlak saçlara sahip olacağınızı belirtelim.


Saç derisine masaj için en kaliteli ürünler hangisi?

Saç derisine masaj yapmak için naturel çözüm önerilerini tercih edebileceğiniz gibi saç derisine masaj icra eden en kaliteli ürünler içinde yer edinen; DIAMOND HAIR Saç Serumu, Dax Supergro, Boom Butter Peeling, MANE’N TAIL At Kuyruğu Şampuanı, Kerastase Extentioniste ürünlerini kullanabilirsiniz.

Saç derisine masaj yapımı nasıldır?

Saç derinizi iyileştirmek için bitkisel şekilleri kullanabilmenizin aynı zamanda yukarıda derlediğimiz bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bitkisel ve naturel yöntemler içinde en fazla insanların tercih ettiği saç derisine masaj yapma uygulaması ise sızma zeytinyağıdır. Her insanın evinde bulunan bu yağ ile saç derinize masaj yaptırabilirsiniz.

Sıhhatli saç derisi için ne yapmalı?

Saç derinizin sıhhatli ve canlı olmasını istiyorsanız fazla çok bakım uygulamalarından kaçınmanız gerekiyor. Bilhassa perma ve keratin uygulaması gibi saç derisine etkide bulunan bu biçim bakımların sıklığını azaltmalı, belkide Tamamıyla bırakmalısınız. Hemen sonra tertipli olarak saç derinize masaj yaptırmalısınız. Son olarak ise saç derisine masaj için en kaliteli bakım ürünleri içinde yer edinen şampuan, bakım yağı ve maskeleri kullanmaya itina göstermelisiniz.

Saç neden yavaş uzar?

Saçların uzama hızının düşmesinin son derece değişik nedenleri olsa bile karşımıza çıkan en mühim nedenler içinde; stres, ruhsal travma, yetersiz bakım, çok fazla bakım, fazla çok saç şekillendirme, çok fazla kimyasal kullanımı içeriyor. Buradaki sebepleri ortadan kaldırdığında saçlarınız tekrardan süratli uzayacağından güvenli olabilirsiniz.

Saç masajı saç çıkartır mı?

Gün içinde 10 dakika olmak suretiyle saçlara masaj yapmak dökülmeleri engeller, kan dolaşımını hızlandırır, saçların hacim kazanmasına destek sunar, saçların daha gür çıkmasını sağlar. Ek olarak saçlarınız saça dolgun görünür.

Saç diplerine masaj yapmak nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Saç diplerine masaj yapmanın pek çok yararı vardır. Saç köklerini kuvvetlendirir, kan akışını hızlandırır, saç tellerini kalınlaştırır, saçların daha süratli ve sıhhatli uzamasına destek sunar, saç kırıklarını onarır ve dökülmeleri engeller.

Her gün saça masaj yapılır mı?

Her gün günde 10 dakika ayırarak saçlarınıza masaj yapmanız fazla yararlı olacaktır. Sabah ve akşam olmak suretiyle 2 kez de saçlarınıza masaj yapabilirsiniz.

Saça kaç dakika masaj yapılır?

Saçınıza şayet herhangi bir yağ kullanmadıysanız 10 dakika kadar parmak uçlarınızla masaj yapmak kafi olacaktır. Yağlarla masaj yapıldıysa 15 ile 20 dakika uygulanması gerekmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*