Motorcuların Tercihi 2023’ün En İyi 10 İntercom Modeli

Bluetooth motosiklet interkomları, son dönemlerde büyük bir gelişme kaydetti ve kulaklık teknolojisi ile beraber pek çok ayar ve özellik sunuyor.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Sürüş sırasında, en düzgün interkom sistemiyle arkadaşlarınızla keyifli sohbetler edebilir, yol tariflerinizi alabilir, müzik dinleyebilir ve belkide birtakım modellerde bulunan kamera özelliği yardımıyla anılarınızı kaydedebilirsiniz.

Sürüş keyfinize 21. yüzyıl dokunuşunu katan interkom modelleri, basit kurulumu ve kullanımı ile motorcular için eğer olmazsa olmaz ekipmanların başlangıcında geliyor.

En İyi İntercom Sıralaması

Sıra Motosiklet İntercom Konuşma Süresi neoldu Puanı
1 Cardo Packtalk Edge Duo 13 saat 10/9.9
2 Sena 10C-EVO 20 saat 10/9.9
3 Cardo Spirit 10 saat 10/9.8
4 Schuberth Sc2 C5 12 saat 10/9.8
5  SCS S11 30 saat 10/9.7
6 Airide G5PRO 4 Riders 20 saat 10/9.7
7 Cellular Line Interphone Bağlantı 15 saat 10/9.6
8 Prozone 17 saat 10/9.6
9 Crown Micro CMMK-06 PLUS+ 28 saat 10/9.5
10 Knmaster KN550 40 saat 10/9.5

10 En İyi Motosiklet İntercom Sistemi

Sıradışı Bluetooth intercom sistemleri önerilerimiz, sürücü grubunuzla keyifli sohbetler edebilmenize, müzik dinleyerek yolculuğunuzu daha keyifli hale getirmenize, eve dönmenize destek olacak GPS yön tariflerine ve belkide birtakım durumlarda bütün deneyiminizi belgelemenize imkan elde eden bir kameraya sahip olmanızı sağlar. 

“Sıradışı Intercom Öneri ve Önerisi” başlıklı blog yazınızda bu ürünleri daha geniş kapsamlı bir halde inceleyerek, siz de motosiklet sürüşünüze renk katabilirsiniz.

1. Cardo Packtalk Edge Duo Jbl Bluetooth ve Intercom

En İyi Motosiklet İntercom

Cardo Packtalk Edge Duo JBL Bluetooth ve Interkom; yağmur, güneş, balçık, toz yada kar gibi her türlü hava koşuluna karşı güçlü kuvvetli olan su geçirmez özellikte bir cihazdır. 40 mm yüksek çözünürlüğünde olan hoparlörler, JBL uzmanları tarafınca mükemmelleştirilen, geliştirilmiş bir müzik işlemcisi ve üç tekrardan tasarlanmış ses profiliyle güçlendirilmiş bir ses sunar.

Model, ileri teknoloji ikinci nesil dinamik ağ iletişimi yardımıyla, 1.6 kilometre/1mi menzile kadar olan mesafelerde 15 sürücüyle bağlantı kurabilirsiniz. Öte taraftan Universal uyumlu olan Cardo Packtalk Edge Duo JBL Bluetooth ve Interkom, -20 ˚C ile 55 ˚C arasındaki sıcaklıklarda sorunsuz bir halde çalışır. FM radyo, 6 ön ayarlı istasyon hafızası, TFT bağlantısı, çok fazla güncelleme ve USB kablosu güncellemesi gibi özellikleri mevcuttur.

JBL ses kalitesi ile 13 saatlik konuşma süresi, 2 saatlik şarj süresi, 20 dakikalık süratli şarj sonrası 2 saatlik konuşma süresi, 10 günlük bekleme süresi gibi uzun ömürlü bataryaya sahip Cardo Packtalk Edge Duo, en düzgün interkom önerileri içinde yer verilmiştir. Şayet bir motorcuysanız, bu ürünün sunmuş olduğu benzeri olmayan özelliklerden yararlanmak isteyebilirsiniz.

2. Sena 10C-EVO Kameralı Motosiklet Interkom

En İyi Motosiklet İntercom

Sena 10C-EVO Kameralı Motosiklet Interkomu, benzeri olmayan özellikleriyle öteki interkom sistemlerinden ayrılıyor. 4K/30FPS kalitesinde video kaydı yapabilen entegre bir kamera ve kuvvetli Bluetooth kontakt platformunu bir araya getiren bu aygıt, rahat ve sorunsuz bir sürüş deneyimi sunuyor.

10C-EVO’nun aerodinamik tasarımı, dış kabuğa sıkı bir şekilde oturarak rüzgar direncini ve gürültüyü azaltıyor, bu sayede daha iyi bir ses deneyimi sunuyor. Öteki benzer kamera sistemleriyle karşılaştırıldığında, daha ince bir tasarıma sahip olmasına karşın 20 saatlik konuşma süresi ve 1.5 saatlik video kaydı gibi mühim avantajlar sunuyor.

10C-EVO, video standardını 4K/30FPS’ye kadar çıkaran yeni bir kamera platformuna sahip. Tek dokunuşla kayıt yapmanızı elde eden kamera düğmesi ve Sesli İşaretler ile kameranın ilerlemesini takip edebilirsiniz. Devamlı bir video kaydından mühim vakaları kaydedebileceğiniz video etiketleme özelliği yardımıyla anlık vurgular yaratabilirsiniz. 10C-EVO, 128 GB’a kadar MicroSD kartlara uyumlu.

3. Cardo Spirit Bluetooth ve Intercom

En İyi Motosiklet İntercom

Cardo Spirit Bluetooth ve Intercom, kullanıcılarına üstün bir bağlantı deneyimi sunan, güçlü kuvvetli ve su geçirmez bir cihazdır. Yağmur, balçık, toz yada kar ne olursa olsun, SPIRIT sizinle bağlantıda kalacaktır.

Bilhassa TFT bağlantısı yardımıyla bu interkom, mobil cihazınızı ve GPS’inizi kolay bir şekilde bağlayarak sizi seyahat süresince bağlı tutar. Ek olarak, Bluetooth 5.2 bağlantısı yardımıyla, SPIRIT, herhangi bir marka Bluetooth kulaklığıyla basit ve ağrısız bir halde bağlanır. Öte taraftan 10 saatlik konuşma süresi ve süratli şarj özelliği yardımıyla, uzun soluklu kullanım için ideal bir cihazdır.

Kompakt tasarımı ve 32mm hoparlörleri yardımıyla, SPIRIT yüksek ses kalitesi ve konforlu bir kullanım sunan aygıt, iki sürücü içinde 400 metre/0.25 mil mesafeye kadar tesirli bir halde çalışan Universal Bluetooth intercom özelliğine sahiptir. Ek olarak, kullanıcı dostu arayüzü ve çoklu dil seçenekleri yardımıyla basit ve kullanışlıdır.

4. Schuberth Sc2 C5 Kask Uyumlu Sena Intercom Sistemi

En İyi Motosiklet İntercom

Schuberth SC2, motosiklet iletişiminde yeni bir standardı belirleyen, son aşama basit kurulabilen ve kullanılabilen bir cihazdır. Yeni Mesh 2.0 teknolojisi yardımıyla “kontakt ağı” terimini tekrardan tanımlayan model, veri transferi miktarını %80 arttırarak sıkıntılı koşullarda dahi neredeyse sınırsız sayıda katılımcıya bağlanma olanağı sağlar.

HD hoparlörler ve HD mikrofon boom kombinasyonu ile yeni bir sensör ile üstün bir ses performansı sunan SC2, Advanced Noise Control ile bir araya getirilerek dünya standartlarında bir ses deneyimi sağlıyor. Açık arazide çalışma mesafesi 2 kilometre’ye kadar çıkmakta olan model, kaskın arkasına muhteşem biçimde entegre edilen ana birim ile Muhabbet ve sohbet süresini 12 saate kadar sağlayabilen yüksek performanslı bir bataryaya sahip. 

SC2’nin kurulumu son aşama basittir: HD BOOM mikrofonunu takının, kaskın arkasındaki kapakları çıkarın, yan tarafta yer edinen uzaktan kumanda kabini özgür bırakın, ikisini de takının, açın ve hazırsınız!

5. Scs S11 Kameralı Bluetooth ve Intercom

En İyi Motosiklet İntercom

SCS S11, yolculuklarınızın her anını kaydedebilmeniz için entegre aksiyon kamerası ile tasarlanmış bir Bluetooth ve intercom sistemidir. Full HD 2K videolu kameraya sahip olan S-11, 4 saatlik video kaydı özelliği ve Wi-Fi vesilesiyle telefonunuzdaki Mcam Uygulaması ile hareket halindeyken görüntüleri yayınlama ve ayarları değişiklik yapma olanağı sunar. 

5.0 Bluetooth bağlantısı yardımıyla aramaları yanıtlayabilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Entegre interkom özelliği, öteki SCS cihazları ile kontakt kurmanıza izin verir ve grup interkomu ile 800 metre mesafeye kadar 4 sürücüye kadar bağlanabilirsiniz. SCS S11, dahili kamera üstündeki mikrofonu yardımıyla kaydınıza ses eklemenizi sağlar ve vlog için harikadır. 

Ek olarak, su geçirmez bir IPX6 derecesine sahip ve 30 saat interkom ömrü, 4 saat video ve 15 gün bekleme süresine sahip olan uzun pil ömrüne sahiptir. SCS S11, CVC Dijital Gürültü Azaltma ve APTX Ses gibi özellikleri ile yüksek kaliteli bir ses deneyimi sunar.

6. Airide G5PRO 4 Riders Grubu Interkom Hd 1080P

En İyi Motosiklet İntercom

Airide G5PRO 4 Riders, HD 1080P video kaydı ve dahili fotoğraf özelliği ile beraber Interkom mesafesi 500 metre olup, Bluetooth sürümü CSR8670 4.1’dir. Harici TF arayüzü ile beraber gelen AiRide G5PRO, 1800mAh pil kapasitesine sahiptir ve tam şarjla 8-10 saat sürebilir. 

Müzik ve sesli aramaların yüksek sadakatli Bluetooth iletimi yardımıyla, 80-100km/s hızlara kadar iletim paraziti yoktur. Ek olarak, 4 sürücüye kadar grup interkom özelliği, 20 saatlik çalışma süresi ve çevrimiçi güncelleme gibi özellikler de mevcuttur. AiRide G5PRO, 1080P & 720P alternatifleriyle kamera/video seçimi yapabilir ve sesli komutlarla kontrol edilebilir.

7. Cellular Line Interphone Bağlantı Bluetooh

En İyi Motosiklet İntercom

Interphone Bağlantı, şehiriçi yada uzun yolda hareket eden biniciler için muhteşem bir seçenektir. İletişim mesafesi 300 metreye kadar olan Interphone Bağlantı, her tür kaskla uyumlu olup, Bluetooth bağlantısı ile navigasyon talimatlarını takip ederek herhangi bir varış noktasına güvenilir bir halde ulaşmanızı sağlar.

15 saatten çok özerklik süresi ile kuvvetli bir enerji kaynağına sahip olan Interphone Bağlantı, müzik dinleme ve GPS navigasyon için Bluetooth bağlantısı sunar. Ek olarak dahili FM radyo özelliği de mevcuttur. Bununla beraber su geçirmez seviyesi IP67 olan güçlü kuvvetli bir yapıya sahip model; çift ses ayar modu, evvelinden kaydedilmiş sesli mesajlar, NDVC – gürültüye bağlı ses kontrolü, yönlü rüzgar geçirmez mikrofon gibi ses özelliklere de sahip.

Interphone Bağlantı, piyasada bulunan bir çok kask, Bluetooth teknolojisine sahip bütün akıllı telefonlar, Bluetooth teknolojisine ve HFP profiline sahip GPS navigasyon cihazları ve öteki markalar tarafınca kullanılan interkomlar ile uyumludur.

8. Prozone Kask Kulaklığı Intercom Sistemi

En İyi Motosiklet İntercom

Prozone Kask Kulaklığı Intercom Sistemi, motosiklet binicileri için muhteşem bir kontakt cihazıdır. 1800 metreye kadar ıntercomlar arası 15 saat konuşma süresi ile uzun mesafelerde dahi kontakt sağlar. Bütün kask modellerine uyumlu olan bu evrensel intercom, geliştirilmiş 800 mAh bataryası yardımıyla uzun soluklu kullanım olanağı sunar.

Telefon bağlantısı ile 17 saat kullanım süresi olan Prozone Kask Kulaklığı Intercom Sistemi, suya karşı dayanıklıdır ve eş zamanlı çift telefon bağlantısı özelliği ile de ergonomik bir kullanım sunar. Geliştirilmiş dinamik hoparlörleri yardımıyla kaliteli bir ses deneyimi sunan model, stereo müzik özelliği ile dinlediğiniz müzikleri kristal netliğinde aktarır.

FM radyo özelliği de bulunan Prozone Kask Kulaklığı Intercom Sistemi, geliştirilmiş gürültü azaltıcı özelliği ile net bir kontakt sağlar. Bu şekilde, yoldaki gürültülü ortamlarda dahi rahatça konuşabilirsiniz.

9. Crown Micro 6 Kişilik Motosiklet Kask Bluetooth intercom Seti CMMK-06 PLUS+

En İyi Motosiklet İntercom

Crown Micro intercom, Qualcomm Bluetooth 5.0 ses çip versiyonu, akıllı DSP ses ve CVC 12. jenerasyon ses azaltma işlemi, 16K ses iletimi ve 3D stereo ses özellikleri yardımıyla HD ses kalitesi sunar.

Tek tuşla eşleşme özelliği ile 2KM grup intercom mesafesi elde eden Crown Micro CMMK-06 PLUS+, 6 şahıs çift yönlü intercom özelliği ile muhteşem bir kontakt olanağı sunar. Ultra süratli bağlantı eşleşme hızı, müzik paylaşım işlevleri, müzik ekolayzer (EQ) işlevleri ve FM radyo özellikleri ile de dikkat çeker.

900mAh pil kapasitesi yardımıyla 28 saat kesintisiz intercom ve telefon, 33 saat müzik dinleme ve 500 saat hazırda bekleme (standby) süresi sunar. Öteki marka intercomlar ile eşleşebilme (evrensel eşleşme) ve yazılım güncelleme desteği de bulunan Crown Micro CMMK-06 PLUS+, motosiklet binicileri için muhteşem bir seçimdir.

10. Knmaster KN550 Motosiklet Bluetooth Kulaklık Mikrofon Seti

En İyi Motosiklet İntercom

Knmaster KN550, elverişli fiyatı ve çağdaş tasarımı ile dikkat çekiyor. Hem Türkçe hem de İngilizce olmak suretiyle iki dil seçeneği sunan aygıt, bütün motosiklet kask modellerine uyumlu olarak çalışıyor. 

Geliştirilmiş bataryası yardımıyla tam gün kullanıma elverişli olan KN550,  üstünde yer edinen tuşlar yardımıyla aramaları cevaplayabilir, sonlandırabilir ve müzik çalar kontrolünü sağlayabilirsiniz. 

Teknik özellikleri içinde 20-30 metre içinde telefona uzaklık, Bluetooth sürümü 5.0 + EDR, CSR, 1 metrelik mikrofon iletim mesafesi, 40 saatlik kullanım süresi, 1000mAh 3.7v batarya, 1 saatlik şarj süresi, 300 saatlik bekleme süresi ve Bluetooth bağlantı ismi KN550 gibi özellikleri de barındırıyor.

Sıradışı motosiklet interkom hangisi?

Sıradışı motosiklet intercom önerilerine gelecek olursak; Cardo, Sena, Schuberth, Scs, Airide, Cellular, Prozone, Crown ve Knmaster bilhassa ses kalitesi, tasarımı, kullanım kolaylığı, menzili, batarya süresi ve suya dayanıklılığı ile en fazla insanların tercih ettiği kaliteli interkom markaları olarak öneri ediliyor.

Hangi marka ve model intercom sistemleri en iyileri?

Sıradışı intercom sistemleri, marka ve modeline gore çeşitlilik göstermektedir. Değişik ihtiyaçlara ve bütçelere elverişli seçenekler bulunmaktadır. İnceleme ve karşılaştırma yaparak, kendinize en elverişli intercom sistemini seçebilirsiniz.

Sıradışı intercom markaları içinde:

 • Cardo
 • Sena
 • Schuberth
 • Scs
 • Airide
 • Cellular
 • Prozone
 • Crown
 • Knmaster

Intercom sistemleri nedir ve ne işe yararlar?

Intercom sistemleri, bir nokta yada birbirine bağlı birden çok nokta içinde iki yönlü kontakt elde eden elektronik sistemlerdir. 

Motosiklet intercom nedir?

Motosiklet intercom sistemleri ise motosiklet üstünde kontakt oluşturmayı kesintisiz bir halde elde eden cihazlardır. Sözlü ve görüntülü konuşmaya destek olan bir kontakt cihazıdır ve bireysel olarak yada pek çok şahıs tarafınca kullanılabilir.

Motosiklet kask intercom sistemi nasıl kullanılır ve ne işe yarar ve nereye takılır?

Motosiklet kask intercom sistemi, sürüş esnasında gelen aramalara cevap verme, telefonla konuşma ve müzik dinleme olanağı sunar. Intercom aleti, kaskın sol tarafındaki kulaklığa ve mikrofon bağlantısına giden kulaklık olmalıdır. Böylelikle, gaz kolunu bırakmadan sol el ile intercom aletine erişmek mümkündür.

Motosiklet interkom alırken nelere dikkat edilmeli?

Motosiklet interkom alırken dikkatli olmanız gerekmekte olan özellikler şunlardır:

 • İnterkom menzili: Ufak gruplar yada açık arazi sürüşü için 500 metreye kadar menzil kafi olabilir. Fakat, daha büyük gruplar yada kent içi sürüş için minimum 1000 metre menzil gereklidir.
 • Ses kalitesi: Gürültü azaltma özellikleri, dijital sinyal işleme (DSP) ve rüzgar ve motor sesi azaltma gibi özelliklere sahip bir interkom seçin. Böylelikle, arkadaşlarınızla kontakt kurarken rüzgar yada motor sesi gibi dış etkenlerden etkilenmezsiniz.
 • Kablosuz teknoloji: Bluetooth yada Mesh teknolojisi kullanılan interkomlar piyasada bulunur. Mesh teknolojisi daha çok bağlantıya izin verir ve tekrardan bağlanma ihtiyacını azaltır.
 • Pil: Pil ömrüne ve şarj yöntemine dikkat edin. Uzun bir seyahat esnasında interkomunuzun şarjının bitmesini istemezsiniz.
 • Sesle Kontrol/Eller Özgür: Sıradışı interkomlar sesle etkinleştirilir. Fakat, birtakım durumlarda manuel anahtarları kullanmanız gerekebilir.
 • Bağlantı Sayısı: Ne kadar fazla bağlantıya ihtiyacınız var ise, interkomunuzun maliyeti de o denli yüksek olacaktır. Fakat, ihtimaller içinde bağlantı sayısını gözden kaçırmadan öncesinde iki defa düşünün.
 • Küresel Konumlama Sistemi: GPS kullanmak istiyorsanız, satın almadan öncesinde interkomunuzun bu özelliği desteklediğinden güvenli olun.
 • Su yalıtımı: Yağmurlu havalarda vasıta kullanıyorsanız, interkomunuzun su geçirmez olduğundan güvenli olun.
 • Kask Hoparlörler – Radyo ve Müzik: Birtakım interkomlar müzik paylaşımı özelliğine sahiptir. Bu özellik için, interkomunuzun kask hoparlörlerinin müzik dinlemek için elverişli olduğunu ya da olmadığını deneyin.

Bu özelliklere dikkat ederek, ihtiyaçlarınıza elverişli en düzgün motosiklet interkomunu seçebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*