Kuzu Gibi Yapacak Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Yaşamın getirmiş olduğu birtakım problem ve problemler iş stresi sebebi ile sinirlerine hakim olması imkansız ve hakim olması imkansız ve bağırıp çağırarak belkide daha ileri boyutta kavga ederek etraflarına zarar verebilirler. Pekala sinirlerimize nasıl sahip oluruz? Şayet siz de “sinirlerime hakim olamıyorum” diyorsanız veya “sinirlerime nasıl hakim olabilirim, neler yapmam gerekmektedir” diye soruyorsanız içeriğimiz tam size bakılırsa.

İşte sizi kuzu gibi meydana getirecek sinirlerinize hakim olmanın yolları;

1. Oyalanacağınız İşlerle Uğraşın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sinirlere hakim olmanın bir yolu kendinize oyalanacak ve meşgul edecek işlerle ilgilenmenizdir. Bir işle uğraşarak hem stresten kurtulabilir hem de daha farklı işlerle meşgul olduğunuzdan sinirlendiğiniz şeyi unutarak işinize odaklanabilirsiniz. Örnek olarak hunharca yemek yemek 🙂

2. Ağlayarak Rahatlayın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

İnsanlar keder ve sıkıntılarında ağlayarak rahatlamaktadır. Rahatlamanız da ve gevşemenize yardım ettiğinden ötürü uzmanlar sakinleşmede ağlamanın tesirli olduğunu düşünmektedir. Ağlayarak içinizdekileri boşaltabilir kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

3. Relax Olmaya Çalışın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Kendinizi relax olmaya odaklandırın. Derin nefes alarak kendinizi relax olmaya ikna edin.

4. Temiz Hava Almak

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sinirlendiğinizde sakinleşmek için dışarıya çıkarak temiz hava alıp kendinize çekmek daha iyi hissettirir. Sakinleşmek için tabiat ve temiz hava sizin daha iyi olmanızı sağlayacaktır.

5. Sinirlendiğiniz Şeyleri Not Alın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sinirlendiğiniz şeyleri bir yere not alarak ondan sonra neden sinirlendiğiniz ve size neyin yol gösterebileceği mevzusunda arkadaşlarınızla konuşup yardım isteyebilirsiniz.

6. Doğaya Çıkıp Bağırın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sinirleriniz çıkmış olduğu vakit bağırarak kendinizi rahatlatın. Kendinizi gücünüzü ve enerjinizi harcayabileceğiniz işlere verin bilhassa dövüş sporu yaparak sinirlerinizi atabilirsiniz. Naturel ortamlarda kulaklığınızı takının hoş bir müzik eşliğinde yürüyüş yapın.

7. Mantıklı Hareket Etmeye Çalışın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Yapacaklarınızdan pişman olmamak için sakinliğinizi bozmamaya çalışın. Karşınızdaki insanı ilerde kırarsanız ne kadar üzüleceğinizi düşünün.

8. Kendinizi Sevdiğiniz İşlere Yöneltin

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sakinleşmek için ilgilendiğiniz hobilerle uğraşabilirsiniz el işi yapmak, müzik dinlemek, yemek yapmak, film seyretmek veya şarkı söyleyerek rahatlamak gibi uğraşlarla ilgilenmeniz sinirlerinizin yatışmasına yarayacaktır.

9. Yalnız Kalmak

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Sinirli olduğunuz zaman tek başına olmanız ve sakinleşmeniz mantıklı olarak düşünmenizi sağlar. Sessiz bir ortamda yalnız kalmış olarak sinirlendiğiniz mevzunun ne kadar mühim olduğunu düşünün ve nasıl çözüme ulaştıracağınızı hesap edin.

10. Psikolojik Destek Alın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Her şeyi denediniz fakat bir türlü sinirlerinize hakim olamıyor musunuz o vakit psikolojik destek almaktan daha farklı yapılacak şey bulunmuyor gibi. Sorunlarınızın psikolojik olduğunu düşünüyorsanız uzman bir psikolog veya psikiyatrdan psikolojik yardım almanızda yarar vardır.

11. Mutlu Olmak İçin Kendinize Sebepler Yaratın

Sinirlerinize Hakim Olmanın Yolları

Mutlu olmak için emek göstermelisiniz. Bulunduğunuz durumdan daha kötü bir halde olabileceğinizi düşünerek şimdiki halinize şükür ederek utlu olmayı ve sevdiklerinizle yaşadığınız veya yaşayacağınız mutlulukları düşünebilirsiniz. Sinirlerinize hakim olmak için problemler bir yana aileniz ve sevdiklerinizi ne kadar önemseyip düşünürseniz sinirlendiğiniz şeylerin ne kadar boş ve anlam ifade etmeyen olduğunu anlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*