Komedi Filmleri | Bol Ödüllü Aşırı Komik 39 Film

Güldürü Filmleri

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Bu içeriğimizde güldürü dozu yüksek gelmiş geçmiş en gülünç filmlerle karşınızdayız. Listemiz yabancı filmlerden oluşmakta olup yerli güldürü filmleri listesine bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ek olarak ödüllü güldürü filmleri, ailecek izlenebilecek güldürü filmleri ve aksiyon güldürü filmleri türünde en fazla izlenen yapımları da listemizde bulabilirsiniz. Güldürü filmleri ne izlesem? diye düşünüyorsanız şayet sizler için hazırlamış olduğumuz dünyanın en gülünç filmleri listesini dikkatli bir şekilde okumalısınız.

İşte en kaliteli güldürü filmleri;

1. The Unbearable Weight of Massive Talent (Yetenekli Bay C)

komedi filmleri

2022’nin oldukça dikkat çeken yapımlarından kabul edilen Yetenekli Bay C filmimizde başarı göstermiş erkek oyuncu Nicolas Cage’in serüven dolu serüvenini izliyoruz. Bir hayranının doğum gününü kutlamak suretiyle para karşılığında anlaşarak Meksika’ya giden Nicolas Cage anlaştığı insanların bir uyuşturucu baronu olduklarını sonradan idrak edecektir. Hem de bu uyuşturucu baronu Meksika başkan adayının kızını da kaçırınca işler Nicolas için çığrından çıkar. CIA tarafınca ziyaret edilen Nicolas’ı güldürü dolu vakalar bekliyordur.

Tür Aksiyon Güldürü
IMDb 7.6
Yayınlanma
Zamanı
2022
Yönetmen Tom
Gormican
Oyuncular Nicolas
Cage
Pedro
Pascal
Tiffany
Haddish

2. Free Guy (Gerçek Kahraman)

komedi filmleri

Bilimkurgu ve komediyi biraraya getiren bu eşi olmayan filmimizde bir banka memuru olan Guy’un açık dünya oyunu olan Free City’nin içinde olduğunu keşfetmesiyle başlamış olan hikayeyi izliyoruz. Yaşamının oyundan ibaret olduğunu öğrenen Guy renksiz yaşamına hareket getirerek kendi öyküsünü yamaya karar verir.

Tür Serüven Aksiyon Güldürü
IMDb 7.2
Yayınlanma
Zamanı
2021
Yönetmen Shawn
Levy
Oyuncular Ryan
Reynolds
Jodie
Comer
Lil
Rel
Howery

3. The Boss Baby: Family Business (Patron Bebek 2)

komedi filmleri

Animasyon türünde tatlı bir film olan Patron Bebek serisinin bu ikinci filmimizde süper zekalı bebek Tina yapmış oldukları ile gene herkesi şaşırtıyor. Ailenin akıllı kızı Tabitha’nın gittiği okulda acayip olayların olduğunu fark eden Tina gerçekleri ortaya çıkarmak için maceradan maceraya atılacaktır.

Tür Animasyon Güldürü Aile
IMDb 5.9
Yayınlanma
Zamanı
2021
Yönetmen Tom
McGrath
Oyuncular Alec
Baldwin
James
Marsden
Amy
Sedaris

4. Yes Day (Herşeye Evet)

komedi filmleri

Yes Day filmimizde katı kuralları olan Allison Torres adlı iki çocuk anası bir bayanın ve ailesinin maceralarını izliyoruz. Ailesi için can sıkan bir karakteri olan Allison bu durumu değişiklik yapmak ister ve senenin bir gününü “Herşeye Evet” günü olarak duyuru eder. Ailecek bu oyuna uyan çocuklar ve anne babalar görkemli bir komediyi bizlere sunuyor.

Tür Aile Güldürü
IMDb 5.7
Yayınlanma
Zamanı
2021
Yönetmen Miguel
Arteta
Oyuncular Jennifer
Garner
Édgar
Ramírez
Jenna
Ortega

5. Dolittle

komedi filmleri

Hayvanlar alemi ile iç içe bir senaryoyu sunan Dolittle filmimizde güldürü ve eğlenceye doyacağınıza eminiz. Filmimizde Dr. John Dolittle yaşamış olduğu sıkıntılı yılların arkasından kabuğundan çıkarak ülkenin genç kraliçesinin hastalığına derman olmaya çalışıyor. Bu zamanda en büyük yardımcıları ise bir goril, ördek devekuşu, kutup ayısı ve akıllı bir papağan olacaktır. 

Tür Aile Güldürü
IMDb 5.6
Yayınlanma
Zamanı
2020
Yönetmen Stephen
Gaghan
Oyuncular Robert
Downey
Jr.
Antonio
Banderas
Jessie
Buckley

6. Love Wedding Repeat

komedi filmleri

Evlilik ve aşk üstüne en kaliteli güldürü filmlerinden kabul edilen Love Wedding Repeat, kız kardeşinin düğününde bir zamanlar kaybetmiş olduğu eski sevgilisini yeniden kazanmak isteyen bir adam öyküsünü izliyoruz. Delikanlı kız kardeşi için görkemli bir düğün planlarken karşısına çıkan bu tesadüfle bütün planları eski kız arkadaşını tavlamak üstüne kurar. Oturma planında yapmış olduğu ufacık bir hata ise düğünün kaderini değiştirecektir.

Tür Duygusal Güldürü
IMDb 5.5
Yayınlanma
Zamanı
2020
Yönetmen Dean
Craig
Oyuncular Sam
Claflin
Olivia
Munn
Freida
Pinto

komedi filmleri

Netflix’in 2020 senesinde seyircisine sunmuş olduğu en keyifli filmlerden kabul edilen Wrong Missy filmi ile kelimenin tam anlamıyla komediye doyacaksınız. Filmimizde yeni tanıştığı Missy adlı iki bayanı birbirine karıştıran Tim Morris şirket tatiline güzeller güzeli Missy’i çağrı eder fakat ileti doğru olmayan Missy’e gitmiştir. Tatil günü vardığında ise olanlar olur.

Tür Duygusal Güldürü
IMDb 5.7
Yayınlanma
Zamanı
2020
Yönetmen Tyler
Spindel
Oyuncular David
Spade
Lauren
Lapkus
Nick
Swardson

8. Once Upon A Time Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood)

komedi filmleri

Bir zamanlar Western dizilerinde boy gösteren Rick Dalton ve dublörü Cliff Booth’un Hollywood filmlerine girme çabalarını mevzu alan filmimizde keyifli görüntüler sizleri bekliyor. Git gide yaşlanan ikili Hollywood’un rüyalar alemine kapılsa da o kapıdan içeri adım atmak için fazlaca uğraş vermeleri gerekiyor. Güldürü filmleri öneri listemizde yer edinen bu filmin başrolünde Leonardo Di Caprio ve Brad Pitt rol almıştır.

9. Booksmart (Kitap Evlatları)

komedi filmleri

Gençlik ve güldürü filmleri türünde dikkatleri üstüne çeken yapımda, Lise yaşamını ders emek harcayarak ve sorun içinde geçiren iki yakın dost artık eğlence vaktinin geldiğini düşünürler ve 4 senelik eğlenceyi tek gecede yaşamak için hazırlık yaparlar. Güldürü ve eğlencenin tadına varacağınız Booksmart filmini kesinlikle izlemelisiniz.

Tür Güldürü
IMDb 7.2
Yayınlanma
Zamanı
2019
Yönetmen Olivia
Wilde
Oyuncular Kaitlyn
Dever
Beanie
Feldstein
Skyler
Gisondo

10. I am not an Easy Man

komedi filmleri

Netflix’in 2019 senesinde seyircilerine sunmuş olduğu efsaneleşmiş güldürü filmlerinden kabul edilen I am not an Easy Man hanımefendilere karşı acımasız bir adam olan Damien’in maceralarını mevzu ediniyor. Yaşamını hanımefendileri kandırarak geçiren Damien aniden bayan hegomonyasıyla dönen bir dünyaya uyanır. Bu uyanış güldürü dolu vakalara ve Damien tarafınca hanımefendilerin değerinin anlaşılmasına sebep olacaktır.

Tür Duygusal Güldürü
IMDb 6.4
Yayınlanma
Zamanı
2019
Yönetmen Eléonore
Pourriat
Oyuncular Vincent
Elbaz
Marie
-Sophie
Ferdane
Pierre
Bénézit

11. The Grinc (Grinç)

komedi filmleri

Keyifli animasyon filmleri tarzında güldürü dolu bir film olan Grinç, Noel gecesine dair plan meydana getiren iki ana karakterimizin maceralarını konu alıyor. Grinç Noel gecesini bir ağırlık basma olarak görmektedir ve bu geceki eğlenceyi insanlardan çalmak ister. Serüven ve güldürü dolu Grinç filmini Netflix üstünden seyredebilirsiniz.

Tür Aile Güldürü Animasyon
IMDb 6.3
Yayınlanma
Zamanı
2018
Yönetmen Scott
Mosier
Oyuncular Yekta
Kopan
Azra
Ayorak
Ebru
Saçar
Aktaç

12. Tag

komedi filmleri

5 kişilik bir dost grubu çocukluklarından beri her sene tertipli olarak bir araya gelmiş olarak elim sende oyunu oynarlar. Hepimiz bu sene ki yarışmaya hazırlanırken aralarından birinin düğün zamanı oyun vaktiyle çakışır. Hem düğün hem de oyun güldürü dolu vakalara sebep olacaktır. 2018 senesinde gösterilen Tag filmimizde Marvel filmlerinden tanıdığımız Jeremy Renner başrolde içeriyor.

Tür Güldürü
IMDb 6.5
Yayınlanma
Zamanı
2018
Yönetmen Jeff
Tomsic
Oyuncular Ed
Helms
Jake
Johnson
Annabelle
Wallis

13. Isle of Dogs (2018) IMDb; 7,9

komedi filmleri

Megasaki City’de yaşayan bütün köpeklerin bölgeden çıkartılması emredilince Atari Kobayashi’nin köpeği Spots’da evinden sürgün edilir. Bunun üstüne Atari köpeğini bulmak için uzun ve keyifli bir yolculuğa çıkar. Bu seyahat evlerinden atılan bütün köpeklerin kaderini değiştirecektir. Yabancı güldürü filmleri öneri listemizin en kaliteli filmmlerinden kabul edilen Isle of Dogs verdiği toplumsal mesajlarla kaliteli bir yapım olduğunu gösteriyor.

Tür Serüven Güldürü Animasyon
IMDb 7.9
Yayınlanma
Zamanı
2018
Yönetmen Wes
Anderson
Oyuncular Bryan
Cranston
Liev
Schreiber
Edward
Norton

14. Deadpool 2

komedi filmleri

Süper kahramanımız Deadpool macerasının ikinci kısmında sıkıntılı düşmanlara karşı oluşturduğu yeni ekibiyle savaşmaktadır. X Force ekibi ile beraber gelecekten gelen Cable’e karşı savaşan Deadpool izleyenlerini gene kahkahaya boğuyor. Aksiyon güldürü filmleri türündeki bu filmin başrolünde Ryan Reynolds rol almıştır.

Tür Serüven Güldürü Aksiyon
IMDb 7.7
Yayınlanma
Zamanı
2018
Yönetmen David
Leitch
Oyuncular Ryan
Reynolds
Josh
Brolin
Morena
Baccarin

15. Yes Man (Bay Evet)

komedi filmleri

Bir insan düşününki ne olursa olsun her şeye hayır diyor. Yes Man filmimizde, Carl Allen (Jim Carrey) bigün katılmış olduğu bireysel gelişim programıyla her şeye “evet” demeye karar verir. Bu sonucu aldıktan sonrasında yaşamının daha güzel olacağını düşünür fakat bu durum tam da istediği gibi olmaz. Hem fazla güldüren hem de düşündüren mükemmel bir güldürü film…

Tür Dram Güldürü
IMDb 6.8
Yayınlanma
Zamanı
2008
Yönetmen Peyton
Reed
Oyuncular Jim
Carrey
Zooey
Deschanel
Bradley
Cooper

16. Ted (Ayı Teddy)

komedi filmleri

2012 senesinde gösterime giren ve seyirci ile buluşmuş olduğu andan başlayarak her insanın beğenisini kazan Ayı Teddy, oyuncak ayının canlanmasını mevzu edinir. Filmimizde, başrolünde bulunan John’un dileği bigün gerçek olur. Artık fazla sevmiş olduğu ayısı canlanmıştır fakat kendisi de bu dileği ile erişkin bir insana dönüşür. Son derece değişik bir senaryoya sahip olan Ted filmi, dost ortamında izleyebileceğiniz etkisinde bırakan bir yapım.

Tür Fantastik Güldürü
IMDb 7.0
Yayınlanma
Zamanı
2012
Yönetmen Seth
MacFarlane
Oyuncular Mark
Wahlberg
Mila
Kunis
Joel
McHale

17. American Pie (Amerikan Pastası)

komedi filmleri

Türkiye’de en fazla izlenen yabancı güldürü filmlerinden bir tanesi olan Amerikan Pie, ilk önce 1999 senesinde gösterime girdi. Filmimizde, kızlara nasıl yaklaşacaklarını bilmeyen 4 genç adamın ve bu mevzularda işinin ehli olan 4 kızın yaşadıkları anlatılır. Bilhassa adamların izlemesi gerekmekte olan filmler içinde yer edinen bu yapım, son derece güzel zamanlar geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Tür Güldürü
IMDb 7.0
Yayınlanma
Zamanı
1999
Yönetmen Chris
Weitz
Paul
Weitz
Oyuncular Jason
Biggs
Seann
William
Scott
Chris
Klein

18. SPY (Gizmen)

komedi filmleri

Güldürü ve aksiyon filmleri türünde yer edinen yapımda, CIA’de masa başı işi meydana getiren ve analist olan Susan Cooper, başarı göstermiş operasyonların görünmeyen kahramanlarından birisidir. Operasyonlarda görevli partneri Bradley Fine (Jude Law) ve İngiltere’den gelen Rick Ford (Jason Statham) deşifre olmuştur. Görevi yerine getirmek artık Cooper’a kalmıştır. Çömez gizmen, dünyanın kurtuluşu için tek umuttur ve başına gelecek garip olaylardan hemen hemen haberdar değildir.

Tür Aksiyon Güldürü
IMDb 7.0
Yayınlanma
Zamanı
2015
Yönetmen Paul
Feig
Oyuncular Melissa
McCarthy
Jason
Statham
Jude
Law

19. Easy A (Ismi Çıkmış)

komedi filmleri

Lisede okuyan ve kendi durumunda bir talebe olan Olive hakkında, her insanın meraklanmasına yol açan birtakım dedikodular yayılır. Okulda konuşulan dedikoduya bakılırsa Olive bekaretini yitirmiştir. Olive bunun yalan olduğunu anlatmaya çalışır iken, dedikodu daha da gerçekçi bir hale dönüşmeye adım atar. Kendi durumunda bir kız olan Olive, bu haber yardımıyla okulun en popüler kızı haline gelir.

Tür Duygusal Güldürü
IMDb 7.1
Yayınlanma
Zamanı
2010
Yönetmen Will
Gluck
Oyuncular Emma
Stone
Malcolm
McDowell
Patricia
Clarkson

20. War Dogs (Vurguncular)

komedi filmleri

Amerika’nin Miami eyaletinde yaşayan iki yakın dost Efraim Diveroli ve David Packouz, hemen hemen fazla genç olmalarında karşın, Amerika Ordu ihalelerine girme fırsatını yakalayan iki kahramanımızdır. Girdikleri işlerde güzel paralar kazanan ve gününe gün demeyen iki dost, bigün Afganistan Ordusu’na tabanca temin etmek mecburiyetinde kalır.

Tür Harp Güldürü Dram
IMDb 7.1
Yayınlanma
Zamanı
2016
Yönetmen Todd
Phillips
Oyuncular Miles
Teller
Jonah
Hill
Ana de
Armas

21. Dumb and Dumber (Salak İle Avanak)

komedi filmleri

1994 senesinde gösterime giren ve pek çok ülkede minimum bir defa benzeri çekilen Dumb & Dumber filmi gelmiş geçmiş en kaliteli güldürü filmleri içinde yerini korumaktadır. Filmimizde, yaşamlarında hiçbir işte başarı göstermiş olamayan iki salak arkadaşın yaşadıkları anlatılmaktadır. Birbirinden gülünç maceralara atılan bu iki kahramanımızı izlerken kahkahalarınıza engel olamayabilirsiniz.

Tür Güldürü
IMDb 7.3
Yayınlanma
Zamanı
1994
Yönetmen Peter
Farrelly
Oyuncular Jim
Carrey
Jeff
Daniels
Brady
Bluhm

22. Crazy, Stupid, Love (Deli, Aptal, Aşk)

komedi filmleri

Son dönemlerde çekilen ve duygusal güldürü film türünde her insanın beğenisini kazanan Crazy, Stupid, Love, bazen duygulandıran bazen ise yüzünüzde gülümsemeye sebep olabilecek mükemmel bir film. 2011 senesinde gösterime giren filmimizde tutucu bir adam olan Cal Weaver’ın eşi Emily’nin (Julianne Moore) kendisini aldattığını ve boşanmak istediğini öğrendikten sonraki gelişimleri anlatır. Her anı keyifli olan bu filmi duygusal güldürü türünde tercih edebilirsiniz.

Tür Aile Güldürü
IMDb 7.4
Yayınlanma
Zamanı
2011
Yönetmen Glenn
Ficarra
John
Requa
Oyuncular Ryan
Gosling
Steve
Carell
Julianne
Moore

23. Blindspotting (Kör Nokta)

komedi filmleri

2018 yılının en fazla izlenen güldürü filmleri içinde yer edinen Blindspotting, ırk ve sınıflarla ilgili güncel bir hikayeyi komediyle birleştirip seyirciye aktarıyor. Hapiste bulunan Colin’in tahliyesine 3 gün vardır ve bu günlerini sakim geçirmelidir. Normal hayatında işi ve sorumluluğu olan Colin, en en yakın dostu yüzünden tahliyesine sayılı günler kala sıkıntılarla boğuşmaktan mecburiyetinde kalır.

Tür Dram Güldürü
IMDb 7.4
Yayınlanma
Zamanı
2018
Yönetmen Carlos
Lopez
Estrada
Oyuncular Daveed
Diggs
Rafael
Casal
Janina
Gavankar

komedi filmleri

Bütün zamanların en fazla izlenen yabancı güldürü filmlerinden bir tanesi olan Home Alone, bilhassa vatanımızda kış mevsiminde televizyonlarda gösterilen ve her defasında gösterilen kanalın reytinglerinin yükselmesine olanak tanıyan bir yapım. Filmimizde, fazla akıllı ve yaramaz bir çocuk olan Kevin, ailesi tatildeyken evi hırsızlardan korumaya çalışır. Ailecek izlenebilecek filmler içinde gösterilen Evinizde Tek Başına, günümüzde yeni versiyonları ile seyirciyle buluşmaya devam etmektedir.

Tür Serüven Güldürü
IMDb 7.5
Yayınlanma
Zamanı
1990
Yönetmen Chris
Columbus
Oyuncular Macaulay
Culkin
Catherine
O’Hara
Joe
Pesci

25. 500 Days of Summer (Aşkın 500 Günü)

komedi filmleri

2009 yılının aşk güldürü filmlerinden bir tanesi olan ve uzun senelerdir hafızlardan silinmeyen 500 Days Of Summer, aşık olan bir erkekle aşık olmayan bir bayanın öyküsünü beyaz perdeye yansıtmaktadır. Yer yer hüzünlendiren fakat daha fazla güldüren bu film, gelmiş geçmiş en kaliteli duygusal güldürü filmleri içinde son derece başarı göstermiş bir konumdadır.

Tür Duygusal Güldürü Dram
IMDb 7.7
Yayınlanma
Zamanı
2009
Yönetmen Marc
Webb
Oyuncular Joseph
Gordon
-Levitt
Zooey
Deschanel
Geoffrey
Arend

26. The Hangover (Felekten Bir Gece)

komedi filmleri

Yabancı güldürü filmleri içinde son yılların en kaliteli güldürü filmlerinden bir tanesi olarak olarak gösterilen The Hangover, bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden ve kaldıkları otelde geçirdikleri gecenin arkasından hiçbir şey hatırlamayan dört arkadaşın başından geçen vakaları anlatmaktadır. Gösterime girdikten sonrasında büyük bir fanatik kitlesine oluşmuş bulunan filmin sonraki senelerde devam filmleri de çekilmiştir.

Tür Güldürü
IMDb 7.8
Yayınlanma
Zamanı
2009
Yönetmen Todd
Phillips
Oyuncular Bradley
Cooper
Ed
Helms
Zach
Galifi
-anakis

27. Shaun of the Dead (Zombilerin Şafağı)

komedi filmleri

2004 senesinde gösterime giren güldürü filmleri içinde son derece değişik bir tür olan Shaun Of The Dead, film eleştirmenlerinden büyük övgüler alan bir yapım. Zombi içerikli korku filmlerini sert bir üslupla eleştiren Zombilerin Şafağı filmi ile son derece keyifli anlamış olur geçireceğinizden güvenli olabilirsiniz.

Tür Korku Güldürü
IMDb 8.0
Yayınlanma
Zamanı
2004
Yönetmen Edgar
Wright
Oyuncular Simon
Pegg
Nick
Frost
Dylan
Moran

28. The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli)

komedi filmleri

İkinci Dünya Savaşı’nın kelimenin tam anlamıyla ince ince işleyen bir film olan The Grand Budapest Hotel, çalışan iki görevlinin arkadaşlığını yansıtıyor. Otelde kapıo görevlisi görevinde bulunan Gustave H ile Mustafa’nın yaşadıklarına hem fazla güleceksiniz hem de ikinci dünya savaşının derin izlerini derinlemesine hissedeceksiniz.

Tür Dram Güldürü
IMDb 8.0
Yayınlanma
Zamanı
2014
Yönetmen Wes
Anderson
Oyuncular Ralph
Fiennes
Tony
Revolori
F.
Murray
Abraham

29. Deadpool

komedi filmleri

Marvel Filmlerinin en sevilen ve en yeni süper kahramanları içinde bulunan Deadpool, kanser teşhisi konulmuş olan Wilson’un başına gelenleri seyirciye aktarmaktadır. Marvel Evreni’nin anti kahramanı Deadpool’u güldürü, bilim kurgu ve aksiyon türünde seyredebilirsiniz.

Tür Aksiyon Güldürü Fantastik
IMDb 8.0
Yayınlanma
Zamanı
2016
Yönetmen Tim
Miller
Oyuncular Ryan
Reynolds
Morena
Baccarin
Ed
Skrein

30. Truman Show

komedi filmleri

Parlak zeka insanların izlemesi gerekmekte olan filmler içinde yer edinen Truman Show, tv sektörü üstüne yapılan en esaslı eleştirileri meydana getiren güldürü ve dram türünde mükemmel bir yapıt. The Truman Show’da başrolde yer edinen Jim Carrey (Truman) 30 sene süresince bir film stüdyosunda yaşamını geçiren ve bu durumdan haberi olmayan birisini canlandırmaktadır. Bigün ölmüş babasını görür, görmüş olduğu insanın aniden ortadan kaybolduğunu anlamış olur. 1998 senesinde gösterime girmesine karşın günümüzde halen daha tesiri sürdüren Truman Show’u kesinlikle izlemelisiniz.

Tür Dram Güldürü
IMDb 8.1
Yayınlanma
Zamanı
1998
Yönetmen Peter
Weir
Oyuncular Jim
Carrey
Laura
Linney
Natascha
McElhone

31. P.K

komedi filmleri

Son dönemlerde gösterime giren güldürü filmlerinden birisi de Hint sinemasının başarı göstermiş adı Aamir Khan’ın rol almış olduğu Peekay filmi… Aamir Khan filmleri içinde cemiyet eleştirisini iğneleyici ve gülünç bir üslupla özetleyen yapım Peekay, filmimizde dini kendi çıkarları için kullanan insanları gerçek yüzünü seyirciye gösteriyor. 2014 senesinde gösterime giren P.K, Hindistan sinemasının ne kadar ilerlediğini bizlere açıkça gösterin efsanevi bir yapım.

Tür Drama Güldürü
IMDb 8.2
Yayınlanma
Zamanı
2014
Yönetmen Rajkumar
Hirani
Oyuncular Aamir
Khan
Anushka
Sharma
Sanjay
Dutt

32. The Big Lebowski (Büyük Lebowski)

komedi filmleri

Günün tüm yorgunluğu üstünüzden atmak için güzel için tek yapmanız gerekmekte olan güzel bir güldürü izlemekse bu tercihinizi The Big Lebowski’den yana kullanabilirsiniz. Beyaz perdenin güldürü ve kabahat türünün bir araya gelmiş olduğu etkisinde bırakan yapımın replikleri günümüzde halen daha kullanılmaktadır. Filmi açın ve geriye doğru yaslanın. Gülmek için tercih ettiğiniz bu yapımdan hiç pişman olmayacaksınız.

Tür Kabahat Güldürü
IMDb 8.2
Yayınlanma
Zamanı
1998
Yönetmen Ethan
Coen
Joel
Coen
Oyuncular Jeff
Bridges
Julianne
Moore
John
Goodman

33. Lock, Stock and Two Smoking Barrels (Alevden Kalbe, Akıldan Dumana)

komedi filmleri

Beyaz perdenin en olağan dışı filmlerinden bir tanesi olan Lock, Stock And Two Smoking Barrels, polisiye bir film olmasına karşın bununla birlikte güldürü türünün de en başarı göstermiş örnekleri içinde yer verilmiştir. Güldürü, aksiyon, kabahat ve polisiye filmleri türlerini içine alan bu eseri katiyen izlemelisiniz. Bugün beyaz perde dünyanın en fazla kazanan isimlerini bu filmimizde bir arada görürseniz hiç şaşırmayın.

Tür Kabahat Güldürü
IMDb 8.2
Yayınlanma
Zamanı
1998
Yönetmen Guy
Ritchie
Oyuncular Jason
Statham
Nick
Moran
Dexter
Fletcher

34. Snatch (Kapışma)

komedi filmleri

2000’li yılların başlangıcında gösterime giren, hem güldürü hem de aksiyon türünde güzel bir yapım alan Snatch, yer altı kabahat örgütünü ilgilendiren iki değişik mevzuyu ele almaktadır. İki olayın birbiri ile başta bağlantısı olmasa da sonrasında vakalar öyleki bir gelişir ki, öykü kelimenin tam anlamıyla Arap saçına döner.

Tür Polisiye Güldürü
IMDb 8.3
Yayınlanma
Zamanı
2000
Yönetmen Guy
Ritchie
Oyuncular Jason
Statham
Brad
Pitt
Vinnie
Jones

35. 3 İdiots (Üç Aptal)

komedi filmleri

Son dönemlerde son derece gelişen Hint sinemasından bir yapım ile listemize devam ediyoruz. En fazla izlenen yabancı güldürü filmlerinden bir tanesi olan 3 Idiots, Aamir Khan’ın baş yapıtları içinde yer verilmiştir. Filmi izlerken birbirinden gülünç vakalara şahitlik ederken, bununla birlikte sistem üstüne de eleştirel düşüncelere yönelmenizi sağlayacaksınız.

Tür Dram Güldürü Bollywood
IMDb 8.4
Yayınlanma
Zamanı
2009
Yönetmen Rajkumar
Hirani
Oyuncular Aamir
Khan
Madhavan Kareena
Kapoor

36. Çağdaş Times (Çağdaş Zamanlar)

komedi filmleri

Charlie Chaplin filmleri içinde baş yapıt olan Çağdaş Times, güldürü film türleri içinde olmasına karşın bununla birlikte devrin en büyük eleştirel filmlerinden de bitanesidir. 1936 senesinde çekilmesine karşın günümüze de ışık tutan bu yapım, bütün zamanların en gülünç filmleri içinde yer verilmiştir.

Tür Aile Güldürü Dram
IMDb 8.5
Yayınlanma
Zamanı
1936
Yönetmen Charlie
Chaplin
Oyuncular Charlie
Chaplin
Paulette
Goddard
Henry
Bergman

37. Le Dictateur (Büyük Diktatör)

komedi filmleri

Dünyanın en mühim gülmece ustası olan Charlie Chaplin’in bütün zamanların en gülünç filmi The Great Dictator’de Nazi Almanyası’yla ve Hitlerle ilgili espirileri kelimenin tam anlamıyla kahkahalar atmanıza sebep olacak. Fazla fazla eski bir yapım olmasına karşın günümüzde güldürü ve harp filmleri türünde IMDB sıralamasında halen daha en tepelerde yerini korumaktadır.

Tür Harp Güldürü Dram
IMDb 8.5
Yayınlanma
Zamanı
1940
Yönetmen Charlie
Chaplin
Oyuncular Charlie
Chaplin
Jack
Oakie
Paulette
Goddard

38. Back to the Future (Geleceğe Dönüş)

komedi filmleri

Bilim kurgu filmleri içinde karşımıza çıkan fakat minimum bilim kurgu türünde olmasıyla birlikte güldürü türünde de yer almayı hak eden Back to the Future filmi 80’li yıllara damgasına vuran bir yapım. Filmimizde, son derece deli fikirlere sahip olan Dr. Brown ile deli dolu bir genç olan Marty içinde yaşananlar anlatılır. Marty, deli hekimin buluş etmiş olduğu 1950 yılına döner. Bu andan sonrasında vakalar gelişir ve seyirci hem maceraya, hem aksiyona hem de komediye doyar.

Tür Bilim Kurgu Güldürü Serüven
IMDb 8.5
Yayınlanma
Zamanı
1985
Yönetmen Robert
Zemeckis
Oyuncular Michael
J. Fox
Christopher
Lloyd
Lea
Thompson

39. Life is Beautiful (Yaşam Güzeldir)

komedi filmleri

İkinci dünya savaşı temalı filmler içinde gösterilen Life Is Beautiful, daha fazla dram türünde bir film olarak bilinse de aslına bakarsak içinde geçen görüntüler ile pek çok güldürü filmine taş çıkartmaktadır. Filmimizde, başrolde bulunan kahramanımız Guido, oğlunu savaşın yıkıcı etkilerinden koruma altına almak adına yaşananları bir oyun gibi anlatmaktadır. Her sahnesi ayrı bir dram olan fakat bunu da güldürü ile aktaran son derece etkisinde bırakan bir yapım. 1999 senesinde gösterime giren Yaşam Güzeldir filmi 7 dalda Oscar’a aday yayınlandı ve 3 dalda da ödüllerin sahibi oldu.

Tür Duygusal Güldürü Dram
IMDb 8.6
Yayınlanma
Zamanı
1997
Yönetmen Roberto
Benigni
Oyuncular Roberto
Benigni
Horst
Buchholz
Marisa
Paredes

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*