Kokusu İçinizi Isıtacak 2023’ün En İyi 15 Kadın Kış Parfümü

Parfüm seçimi bilhassa bayanlar için son derece zor ve kafa karıştırıcı bir durumdur. Kış mevsiminde ise kokuların daha süratli dağılıyor olması parfüm seçerken daha dikkati olmamızı gerektiriyor. Bayanlar için kış parfümü önerileri verdiğimiz bu içeriğimizde odunsu ve baharat benzeri kümülatif notalara sahip, kalıcılık oranı yüksek parfümleri listemize ekledik.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

En İyi Hanım Kış Parfümü Sıralaması

Sıra Model Nota neoldu Puanı
1 Coco Mademoiselle Odunsu, Kümülatif 10/9,9
2 Valentino Donna Çiçeksi, Oryantal 10/9,8
3 Miss Dior Turunçgil, Çiçeksi 10/9,9
4 Chloé Nomade Odunsu, Meyveli 10/9,8
5 Bright Crystal Absolu Çiçeksi, Zarif 10/9,9
6 Armani Si Odunsu, Sofistike 10/10
7 The Only One Çiçeksi, Odunsu 10/9,9
8 Eros Pour Femme  Odunsu, Meyveli 10/9,8
9 Pleasures Intense Çiçeksi, Egzotik 10/9,9
10 Love Yıldız Çiçeksi, Fresh 10/9,8
11 Mon Paris Çiçeksi, Meyveli 10/9,9
12 MK Wonderlust Çiçeksi, Baharatlı 10/9,8
13 Calvin Klein Beauty Çiçeksi, Odunsu 10/9,9
14 Elie Saab Le Parfum Çiçeksi, Odunsu 10/9,8
15 Twilly d’Hermès Çiçeksi, Baharatlı 10/9,9

15 En İyi Hanım Kış Parfümü Tavsiyesi

Şayet sizde kendiniz için en yeterli kış parfümü hangisi diye merak ediyorsanız aşağıda yer edinen hanım parfümü modellerini detaylıca incelemelisiniz. Şimdi gelelim akıllarda ki o sorulara; “sıradışı kış parfümü hangisi?”, “kış için hangi parfüm”, “en kalıcı hanım parfümleri hangileri?”… 

İşte kümülatif notalara sahip en kalıcı hanım kış parfümü önerileri…

1. Chanel Coco Mademoiselle Intense

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Büyüleyici, Odunsu, Kümülatif
Hacim 100 ml

Mükemmel hanım kış parfümleri listemize Chanel Coco Mademoiselle Intense ile başlıyoruz. Özgür ve büyüleyici bayanın temsilcisi olan bu parfüm, odunsu kokusuyla kuvvetli bir karaktere sahip olduğunuzu gösteriyor. Oryantal havasıyla dikkatleri çeken parfüm, baştan çıkartıcı kokusu yardımıyla bütün ilginin üzerinizde olmasını sağlayacak. Ek olarak parfümün kokusunun kümülatif olması yardımıyla haddinden fazla uzun süre kalıcılığa sahip bulunduğunu belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Yaz kış kullanılacak hususi günler için mükemmel bir koku. Kullandığımda hepimiz kesinlikle soruyor. Fazla fazla güzel bir koku. C**** C.

👤 Fazla güzel bir koku ve haddinden fazla uzun süre kalıcılığı var. Öneri ederim. P***** R.

2. Valentino Donna

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Çiçeksi, Oryantal, Zarif
Hacim 100 ml

Dolce Vita ruhunu yansıtan zamansız bir koku olan Valentino Donna, asil özlerin kontrastından oluşmuş bulunan oryantal bir tecrübe sunuyor. Gül ve şeftali özlerini barındırmasıyla zarif ve duygusal bir iz bırakan koku, zambak ve paçuli notalarıyla benzeri olmayan bir tesir yaratıyor. Ek olarak şişesi Roma mimarisinden esinlenen parfüm son derece zarif bir görüntü sunuyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 Fazla eskiden beri kullandığım bir parfüm. İnanılmaz güzel bir koku fakat yayılımı azdır. E**** Ş.

👤 Güzel kalıcı bir kokusu var. Fazla memnunum. A***** S.

3. Dior Miss

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Turunçgiller, Çiçeksi, Yumuşak
Hacim 100 ml

Listemize Dior markasının son derece popüler parfümlerinden olan Miss ile devam ediyoruz. Duygusal güllerin odunlarla olan dansını betimleyen Dior Miss, kalbinde Grasse ve Damascus bölgelerinden yürekli gül kokularını bulunduruyor. Yumuşak yapısı yardımıyla narin olduğunuzu hissettirecek koku, turunçgil notalarıyla dikkatlerin üzerinizde toplanmasını sağlıyor. Ek olarak çiçeksi notalarıyla son derece beğenilen parfümün Reunion adasından gelen pembe biberle daha güzel bir tecrübe yaşatacağını belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Görkemli bir koku. Çiçeksi tatlı. Katiyen insanı mutlu ediyor. F***** R.

👤 Senelerdir kullanıyorum akıl almaz güzel bir koku. Öneri ederim. S**** K.

4. Chloé Nomade

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Odunsu, Meyvemsi
Hacim 75 ml

Kendinden güvenilir ve özgürlük düşkünü bayanların ruhunu yansıtan Chloé Nomade, saflık ve gücün karışımıyla tazeliği hissettirecek. Sınırlardan uzak bir yolculuğa çıkan bayanın yol haritasını çizen ürün, meşe odunu yosununun kümülatif esintisiyle taze bir esinti yaratıyor. Ek olarak meyvemsi notalarla hafifçe tatlı bir koku oluşturmakta olan parfümün enerjinizi en üst seviyeye çıkartacağını belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Mükemmel, fazla istiyordum ve şuan benim. Dahası olması imkansız herhalde. Kokusu görkemli, şiddetle öneri edilir. T**** S.

👤 Parfümünün markası nedir diye çokça sorular almak istiyorsanız, hem naif hem de kalıcı bir parfüm arıyosanız katiyen fazla fazla güzel bir koku. E**** Ç.

5. Versace Bright Crystal Absolu

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Baştan Çıkarıcı, Çiçeksi
Hacim 90 ml

Parıltılı ve kusursuz görünümüyle elmastan esinlenen bu parfüm, Versace ruhunu sıradışı yansıtan eserlerden birisidir. Daima şık olan bayanların ilk tercihlerinden olan Versace Bright Crystal Absolu, çiçeksi notalarıyla lükslüğü temsil ediyor. Ek olarak yoğunlaştırılmış yöntemiyle daha uzun bir müddet süresince kalıcılık elde eden parfümün bütün gözleri üzerinize çevireceğini ekleyelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Ablam yardımıyla tanıştım bu kokuyla, kendimi bu denli hususi hissettiğim, soft çok iyi bir koku daha olabilir mi bilmiyorum. Oldukça kalıcı, edp bilhassa tercih ettim, kıyafetlerin üstüne kelimenin tam anlamıyla yapışıyor koku çok iyi. E***** E.

👤 Kızım için aldım. Ferah, misk, tatlımsı, çiçeksi. Fazla fazla güzel bir koku. Hafifçe fakat fazla kalıcı. Günlük olarak fazla yeterli. İ****R.

6. Giorgio Armani Si

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Büyüleyici, Odunsu, Sofistike
Hacim 100 ml

Giorgio Armani’nin ruhundan bir parçayı taşıyan bu parfüm, büyüleyici etkisi ile bütün duyuların ortaya çıkmasını sağlıyor. Benzeri olmayan ve zerafet dolu yapısıyla çıktığından beri bayanların temsil kokusu olmayı başaran Giorgio Armani Si, çağdaş bayanların bir numaralı tercihidir. Bununla birlikte şık, zarif, yumuşak, sofistike ve karizmatik bir yapısı olan bu koku, odunsu havasıyla İtalyan tarzının özünü somutlaştırıyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 Anneme doğum günü hediyesi olarak aldım bayıldı! Kokusu bir mükemmel ve son derece kalıcı, teşekkür ederim. S**** Ö.

👤 Muhteşem ötesi bir koku çok önemli… Kalıcılığı da görkemli. Hafifçe tatlı kokuları sevenlerin vazgeçemeyeceği cinsten. F**** G.

7. Dolce Gabbana The Only One

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Çiçeksi, Sofistike, Odunsu
Hacim 100 ml

Sofistike yapısıyla hipnotize edici hanımefendileri temsil eden Dolce Gabbana The Only One, büyüleyici çilek kokusuyla çevrenizdekilerin bütün dikkatini üzerinize çekiyor. Odunsu havasıyla karşı tarafa tarifsiz bir tesir bırakan koku, kahve ve iris notalarının birleşimiyle eşi olmayan bir tecrübe yaşatıyor. Ek olarak bu parfümün son derece kümülatif bulunduğunu ve bu sayede daha haddinden fazla uzun süre kalıcılık sunduğunu belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Tam bir kış kokusu. Kahvemsi ve odunsu bir koku fazla ağır değil. Kalıcı bir koku. 3. defa alışım markanın ödül almış kokusu. Basit değil değişik. İ**** Ö.

👤 Parfümüm pudramsı birazcık sulu ve tatlısı bir kahve kokusu. İlk ve sonbaharlık diyebilirim. Aldığıma memnunum. E**** G.

8. Versace Eros

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Odunsu, Meyvemsi, Çiçeksi
Hacim 100 ml

Şakayık taç yapraklarıyla kadifemsi bir dokunuş elde eden Versace Eros, limon çiçeğinin parıltısıyla İtalya’nın geleneklerini hatırlatıyor. Saf zambak ile gizem yaratan koku, güçlü musktan oluşmuş bulunan akorla görkemli bir uyum sağlıyor. Ek olarak büyüleyici ve kümülatif notalarıyla karşı tarafı baştan çıkartan parfümün bütün duyguları ortaya çıkaracağını ekleyelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Arkadaşımda görüp kokusuna aşık olmuştum. Bundan sonrasında kullanacağım gözde parfümlerim arasına girdi asla düşünmeden alın bence. A***** K.

👤 Koku son derece hafifçe fakat doğal olarak şöyleki ben normalde paçuli karabiber notalı parfümler kullanıyorum. Onlara nazaran fazla hafifçe kalıyor fakat son derece kalıcı sabahtan sıktım akşama kadar kokusu benimleydi. Açık tenliyim ayrıca. D**** E.

9. Estee Lauder Pleasures Intense

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDT
Koku Tipi Çiçeksi, Egzotik, Kümülatif
Hacim 100 ml

Mükemmel kış hanım parfümlerini listelerken Estee Lauder markasını atlasak büyük hata olurdu. Yeşil zambağın, şakayık bitkisinin ve Fas gülünün muhteşem birleşiminden meydana gelen bu koku, yeni bir parfüm trendinin ilk temsilcisi. Kümülatif yapısıyla hazzı en üst seviyeye çıkartan Estee Lauder Pleasures Intense, kadifemsi havasıyla parfüme yeni bir yorum katıyor. Ek olarak çağdaş parfümlere yeni bir nefes katan bu ürünün egzotik notaları da barındırdığını açıklayalım.

Kullanıcı Yorumları

👤 Ortalama 15 senedir kullanıyorum; arada değişik parfümler de kullanıyorum fakat en vazgeçemediğim parfümüm budur. G**** S.

👤 Çiçek kokusu severlere öneri ederim. Ben bayılıyorum. Paketleme harikaydı. E**** S.

10. Victoria’s Secret Love Yıldız

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Çiçeksi, Meyvemsi, Fresh
Hacim 50 ml

Rakiplerine nazaran daha yeni bir koku olan Victoria’s Secret Love Yıldız, 2018 senesinde piyasaya sürüldü. 3 yıl benzeri kısa süre içerisinde son derece popüler olmayı başaran bu koku, fresh havasıyla teninizde bir esinti oluşturuyor. Çiçeksi notalarıyla kadınlığın büyüleyiciliğini temsil eden parfüm, meyvemsi aromalarıyla baştan çıkartıcı etkiye sahip. Ek olarak yumuşak baharatlı notaları da olan parfüm, bu sayede kış mevsiminde kullanabileceğiniz güzel kokular içinde içeriyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 En sevdiğim koku bu. Senelerden beri kullanırım ve katiyen eskimiyor. S**** D.

👤 Bir arkadaşımdan görüp de almıştım. O gün bugündür hastası oldum. Her insana öneri ederim. A***** G.

11. Yves Saint Laurent Mon Paris

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Çiçeksi, Meyvemsi
Hacim 90 ml

Listemize son derece kaliteli parfümler üreten Yves Saint Laurent markasının Mon Paris ürünüyle devam ediyoruz. Baş döndürücü kokusuyla karşı tarafın bütün duygularını ortaya dökmesini sağlayacak olan Yves Saint Laurent Mon Paris, aşkın kışkırtıcılığını temsil ediyor. Çiçeksi ve meyvemsi notalarıyla her daim ilgi gören bayanların seçimi olan parfüm hem de şık şişe tasarımıyla duygusallığın kapılarını aralıyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 Fazla güzel bir koku. Tatlı değil fazla fresh de değil fakat o denli narin bir kokusu var ki anlatamam. M**** V.

👤 Fark etmeden fark edilmenizi elde eden bir koku. N**** Ç.

12. Michael Kors Wonderlust

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Çiçeksi, Baharatlı, Odunsu
Hacim 100 ml

İtalya’da yetişen bergamotun tazeliğinin ve pembe biberin davetkar patlamasının akıl almaz karışımı olan Michael Kors Wonderlust, büyüleyici imza kokusuyla kışkırtıcılığın son noktasını temsil ediyor. Sri Lanka’nın egzotik notalarını barındırmakta olan koku, odunsu havasıyla bütün ilgileri üzerinize topluyor. Son olarak parfümün çiçeksi notalarıyla aşkın büyüleyici havasını yakalamanıza imkan sağladığını belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Daima enfes bir koku olarak yaşamımıza devam edeceğiz seninle Michael Kors. İndirimde bu güzel kokuya da yine sahip olduğum için fazla şanslıyım, iyi ki olmuş. Kaçırmayın. Esasen bir tanışınca asla vazgeçilmiyor, bunu da lütfen bütün bayanlar kabul etsin artık. B**** B.

👤 Mükemmel bir koku ve fazla kalıcı. Kış için ideal bulunduğunu söyleyebilirim. S**** T.

13. Calvin Klein Beauty

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Çiçeksi, Odunsu, Sıcak
Hacim 100 ml

Mükemmel hanım kış parfümleri listemize Calvin Klein markasını almasak olmazdı. Kendine itimatı tam olan bayanların bir numaralı seçimi olan Calvin Klein Beauty, lityuma yeni bir yorum getiriyor. Her daim ışık saçan ve esin veren hanımefendileri temsil eden koku, salt ambrette tohumları ile ortamın sıcaklığını yükseltiyor. Ek olarak sedir ağacıyla enerjik ve çekici bir hava yaratan parfüm, çiçeksi notalarıyla duygusallığın ön plana çıkmasını sağlıyor.

Kullanıcı Yorumları

👤 En sevdiğim parfümüm mis benzeri kokuyor fazla soranı da oldu. Daha farklı bi parfüm almıştım fakat yine geri dönüş yapacağım. M**** T.

👤 Senelerdir kullandığım parfüm. Fiyatına nazaran kalıcılığı yüksek segmentindeki parfümlere fark atar. Çiçek kokusu. Azca sıkmanız lazım yoksa ilk saatler başınızı ağrıtır. E**** Y.

14. Elie Saab Le Parfum

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Çiçeksi, Odunsu, Büyüleyici
Hacim 90 ml

Odunsu havasıyla bayanların ışıltısını ve parlaklığını temsil eden parfüm, Akdeniz tomurcuklarıyla güneşi çağrıştırıyor. Kalp notasındaki kıymetli yaseminler yardımıyla size duyulan bütün duyguların ortaya çıkartılmasını elde eden koku, sedir ağacı ve beyaz çiçeklerle ortama yoğunluk katıyor. Son olarak bal gülü notasıyla bağımlılık yaratan parfümün büyüleyici bir havasının bulunduğunu ekleyelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Fazla güzel bir koku. Bitmek suretiyle yine alacağım. B**** H.

👤 Eşim kullanıyor ve fazla fazla mutlu. Her insana öneri ederiz. S**** D.

15. Hermes Twilly d’Hermès

kadın kış parfümleri

Özellikler
Tip EDP
Koku Tipi Çiçeksi, Baharatlı, Odunsu
Hacim 85 ml

Mükemmel hanım kış parfümleri listemizi Hermes Twilly d’Hermès ile bitiriyoruz. Pembe karabiber, paçuli ve gonca gülü ile daha zengin hale getirilmiş yöntemiyle cesurluğun tekrardan tanımlanmasını elde eden parfüm, duygusallığın ön plana çıkmasını sağlıyor. Büyüleyici çiçeksi notalarıyla duyguların harekete geçmesini hızlandıran koku, baharatlı havasıyla baştan çıkartıcı bir tesir yaratıyor. Ek olarak odunsu havasıyla varlığınızı hissettirecek olan parfümün haddinden fazla uzun süre kalıcılık sunduğunu ekleyelim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Kümülatif bir koku bekledikçe daha hafifçe hale geliyor fakat daha fazla kış kokusu. D**** Y.

👤 Anneler gününde armağan olarak aldım ve annem fazla beğendi. Her insana öneri ediyorum. R**** R.

Kış için hangi kokular tercih edilmeli?

Soğuk kış günlerinde amber, misk, tarçın, balkabağı, vanilya, baharatlı ve odunsu kokuların tercih edilmesi daha doğru olur. Şundan dolayı bu kokuların yoğunluğu daha yüksektir. Bu nedenle bu kokuya sahip parfümleri bir tek kış mevsiminde kullanmanızı öneriyoruz. Yaz günlerinde bu kokular ağır gelebilir.

Kışın parfümler nasıl kullanılmalı?

Soğuk kış havalarında parfümler daha süratli bir halde moleküllerine parçalanırlar. Bu nedenle kış mevsiminde yoğunluğu daha yüksek baharatlı ve odunsu kokuların tercih edilmesi gerekiyor.

Baharatlı kokular nedir?

Baharatlı kokular kümülatif ve sıcak notalara sahiptirler. Bu kokuların içeriklerinde tütün, tarçın, sedir ağacı, zencefil ve sandal ağacı notaları bulunuyor. Ek olarak birtakım parfümlerde paçuli notası da kümülatif olarak kullanılıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*