Kayak Yaparken Kullanmanız Gereken 9 Ekipman Tavsiyesi

Soğuk ve kasvetli kış günlerine sevinç ve adrenalin katmak için sıradışı seçenek kayak yapmaktır. Kayak, karın keyfini çıkarmanıza ve keyifli süre geçirmenize destek olacak sporlardan birisidir. Doğal olarak ki her sporda olduğu benzeri kayakta da gereksinim duyabileceğiniz birtakım malzemeler vardır.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Kayak Malzemeleri Sıralaması

Sıra Malzemeler Özellik neoldu Puanı
1 Kayak Montu Su Geçirmez 10/9.9
2 Kayak Pantolonu Esnek 10/9.8
3 Kayak Ayakkabısı Flex 10/9.7
4 Kayak Eldiveni Hareket Özgürlüğü 10/9.6
5 Kayak Gözlüğü UV Koruma 10/9.8
6 Kayak Kaskı Sağlam 10/9.8
7 Kayak Uzunluk 10/9.7
8 Snowboard Tahtası Uzunluk 10/9.6
9 Kayak Çantası Uzunluk 10/9.8

Kayak Malzemeleri Tavsiyesi

Bu içerikte kayak için gereksinim duyabileceğiniz malzemelerin listesini oluşturduk. Kusursuz ve eksiksiz kayak yapmak isteyenler bu içeriğe katiyen göz atabilirsiniz. Hepimiz hazırsa başlamış olalım.

İşte sizler için hazırlamış olduğumuz kayak malzemeleri sıralaması:

1. Kayak Montu

Kayak Malzemeleri

ARTILAR EKSİLER
Sıcak Tutma
Su Geçirmez

Kayak için gereksinim duyacağınız en mühim malzemelerden birisi kayak montudur. Kayak montları çoğu zaman su geçirmez formda tasarlanan yapıları yardımıyla sıcaklığı muhafaza etmeye destek verir. Bununla beraber kayak montları, nefes alabilen kumaş yapılarıyla terlemenin de önüne geçmeyi başarır. Kaliteli kumaş yapısıyla kayak sırasında soğuğun tesirini kıracak sıradışı kayak montlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Kumaş Yapısı Su İtici

2. Kayak Pantolonu

Kayak Malzemeleri

ARTILAR EKSİLER
Esnek
Su Geçirmez

Kayak pantolonu kayak ekipmanlarının eğer olmazsa olmazı içinde yer almaktadır. Kayağa elverişli biçimde tasarlanan bu pantolonlar soğuk hava koşullarına uyum sağlayabilirler. Esnek yapılarıyla hareket imkanını artırırken su geçirmez kumaşı yardımıyla sıcaklığınızı da korur. Hem hareket özgürlüğünüzü kısıtlamayacak hem de sıcak kalmanızı sağlayacak sıradışı kayak pantolonlarına buradan göz gezdirebilirsiniz.

Teknik Özellikler
Kumaş Yapısı Su İtici
Biçim Esnek

3. Kayak Ayakkabısı

Kayak Malzemeleri

ARTILAR EKSİLER
Güvenlik
Sağlam Adım Atma

Kayak ayakkabıları, pistte veya arazide hem güvenlik hem de hareket özgürlüğü bakımından en fazla gereksinim duyulan malzemelerdendir. Kayak ayakkabısı yardımıyla karlı zeminde yürümeniz kolaylaşırken adımlarınızı da daha sağlam ve emin bir halde atabilirsiniz. Kayak ayakkabısı için en gözle görülen özellik sertlik derecesidir. Başlangıç seviyesi için düşük flex, ustalaşmış kayakçılar için daha yüksek flex tercih edilebilir. Profesyonellere de amatörlere de hitap eden sıradışı kayak ayakkabılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Sertlik Derecesi Flex

4. Kayak Eldiveni

Kayak Malzemeleri

ARTILAR EKSİLER
Sıcak Tutma
Su Geçirmez
Hareket Özgürlüğü

Kayak malzemeleri listemize fazla mühim bir gereksinimle devam ediyoruz: kayak eldiveni. Kayak eldivenleri, pistte veya arazide sıcak ve kuru kalmanızı sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Genel anlamda manşetleri ayarlanabilir biçimde hazırlanan kayak eldivenleri soğuğu engellerken kişiselleştirilebilir biçimi yardımıyla rahat bir kullanım sunar. Birtakım eldivenlerde dokunmatik ekran tanıyıcı da bulunur. Bu şekilde sıcaklıktan da taviz vermek mecburiyetinde kalmazsınız. Değişik tasarımlarıyla dikkat çeken ve hareket özgürlüğü sunan sıradışı kayak eldivenlerini incelemek için buraya göz atabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Kumaş Su Geçirmez
Manşet Ayarlanabilir

5. Kayak Gözlüğü

Kayak Malzemeleri

ARTILAR EKSİLER
UV Koruma
Buğu Engelleme

Daha öncesinde de bahsettiğimiz benzeri kayak, adrenalini üst seviyelere çıkaran bir spordur. Bundan dolayı geniş bir görüş alanına gereksinim duyabilirsiniz. Kayak gözlükleri yardımıyla görüş netliğini yakalayarak performansınızı yükseltebilirsiniz. Kayak gözlükleri, gözlerinizi güneş ışınlarından korur ve buğulanmayı engeller. Bundan dolayı kayak gözlüğü, kayak için en mühim ekipmanlardan birisidir. Değişik özelliklere sahip sıradışı kayak gözlüklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Cam Yapısı UV Koruma

6. Kayak Kaskı

Kayak Malzemeleri

ARTILAR EKSİLER
Sağlam
Güvenilir

Kayak, kar ve buz üstünde yapılan bir spor olduğundan daima güvenliğinizden güvenilir olmanız gerekmektedir. Yaralanma veya sakatlanma riskini azaltacak kayak kaskları yardımıyla güvenliğinizi güvence altına alabilirsiniz. Ancak kask alırken dikkatli olunması gerekmekte olan en mühim unsur, boyuttur. Kaskınız kafanıza tam oturmalıdır. Havalandırma noktaları yardımıyla hava akışı sunarak terlemeyi de azaltmalıdır. Güvenlik şartlarına elverişli biçimde tasarlanan sıradışı kayak kasklarını buradan inceleyebilirsiniz.

Teknik Özellikler
Kask Yapısı Ayarlanabilir
Hava Akışı Havalandırma Noktası

7. Kayak

Kayak Malzemeleri

ARTILAR EKSİLER
Sağlam
Sağlam

Kayağın daha keyifli hale gelmesini sağlayacak en mühim nokta normal olarak kayaktır. Ancak kayak seçerken boy ve kilonun önemini dikkatsizlik etmemenizi öneri ederiz. Kayaklar değişik uzunluklara sahip ekipmanlardır. Bununla beraber kenar tutuşu, titreşim azaltan yapısıyla eğlenceyi doruklara çıkarır. Ancak her kayak başlangıç seviyesine elverişli değildir. Özgür yoldam, Alpin, Kros, Atlama, Snowboard ve Nordik disiplinleri için değişik kayak tipleri hazırlanmaktadır. Size elverişli kayak, stilinize de elverişli olmalıdır. Buradan değişik uzunlukta olan sıradışı kayaklara ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Uzunluk Değişken
Bağlama Değişken

8. Snowboard Tahtası

Kayak Malzemeleri

Snowboard tahtası, kayak zevkini katlamanıza destek olacak bir ekipmandır. Doğal tahta seçiminde de mühim olan birtakım noktalar vardır. Boy da bunun önderlik yapar. Daha doğru ve basit kullanım için seçeceğiniz tahtanın boyunuza elverişli olması gerekmektedir. Kenar tutuşu ve yan kesimleriyle hareket kabiliyetini artırmalıdır. Tarzınıza hitap edecek tasarımlarıyla sıradışı snowboard tahtalarını buradan inceleyebilirsiniz.

Teknik Özellikler
Boy Değişken
Materyal Değişken

9. Kayak Çantası

Kayak Malzemeleri

ARTILAR EKSİLER
Ergonomik Taşıma Askısı
Boyut

Kayak yapmak için gereksinim duyacağımız bütün malzemeler hazır, peki bu tarz şeyleri nasıl taşıyacağız? Doğal olarak ki kayak çantasıyla. Şunu unutmayalım ki kayak çantalarının seçiminde kayak boyuna dikkatli olunması gerekmektedir. Şayet çanta boyunuz kayak boyundan ufak olursa kayağınızı taşıması da muhtemel olmaz. Onun haricinde geniş hacme sahip olan kayak çantaları, öteki ekipmanlarınız için de gizleme alanı oluşturur. İç astar ve dış materyali uzun ömürlü olan çantalar, daha uzun soluklu kullanım sunacaktır. Bir öteki mühim nokta ise taşıma askısıdır. Çantanızı ergonomik bir halde taşımanız için konforlu askılara sahip çantaları tercih edebilirsiniz. Geniş hacimli sıradışı kayak çantalarına buradan göz atabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Boy Değişken
Materyal Değişken


2023’de gereksinim duyacağınız kayak malzemeleri nedir?

Kayak, öteki sporlarda olduğu benzeri birtakım ekipmanlarla yapılmaktadır. Bunlar: kayak montu, kayak pantolonu, kayak ayakkabısı, kayak eldiveni, kayak gözlüğü, kayak kaskı, kayak, snowboard tahtası ve kayak çantasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*