Kadınlarda Orgazm Sorununa İyi Gelecek 6 Yöntem

Orgazm, zihnin seksüel faaliyetleri dolu bir şekilde alarak bedenin gerçekleşen etkileşimlere reaksiyonudur. Bayanlarda cinsel zevkin doruklarına ulaşınca meydana gelen orgazm esnasında üreme organları ansızın gerilmiş bir hale gelir. Yalnız orgazm problemi yaşayan bayanlar çoğunlukla orgazm taklidine başvururlar. Bu durumun pek çok nedeni olabilmekle beraber bayanlar orgazm olamama sebeplerini de öğrenmelidir.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Bayanlarda Basit Orgazm için Yapılması Gerekenler

Orgazm olamama pek çok insanda görünen cinsel problemler içinde yer almıştır. Orgazm için lüzumlu olanlar; çiftin birbirini iyi tanıması ve diyalogu, ön sevişme, sporsal faaliyetler, sıhhatli ürünler tüketmek son aşama {önemlidir}. Ek olarak orgazm problemi yaşamaktaysanız taklitle bunu göstermeniz değil, eşinizle durumu paylaşmanız daha doğru olacaktır. Bununla birlikte bayanlar orgazm olmalarını aşağıdaki önerilerle daha basit hale getirebilirler.

İşte, bayanlar için orgazmı kolaylaştırma tavsiyeleri;

1. Doğru Nefes Alıp Verin

Kadınlarda Kolay Orgazm için Yapılması Gerekenler

 

Orgazm problemi yaşayan bayanların büyük bölümünün cinsel birleşme esnasında nefes problemi yaşamış olduğu saptandı. Doğru nefes alıp vermek orgazmı yakalamanın ilk adımıdır. Cinsel zevk alma sürecinde doğru solunum, bayanlar için orgazm ihtimalini artırabilir. Nefes alma, bedenin rahatlamasına ve kasların gerginliğinin azalmasına destek olabilir. Ek olarak, doğru nefes alma tekniği, bayanların kendilerine odaklanmalarını ve daha da önemlisi, cinsel enerjilerinin artmasını sağlar.

Her bayanın vücut yapısı ve cinsel deneyimi değişik olduğundan, doğru solunum tekniği hepimiz için aynı olabileceği manasına gelmez. Fakat, tecrübe etmek sadece yarar getirecektir

2. Eylemsiz Davranmayın

Kadınlarda Kolay Orgazm için Yapılması Gerekenler

Cinsel ilişkide bayanlar çoğunlukla eylemsiz bir tablo çizer. Fakat bu orgazmı zorlaştırır. Bu sebepten dolayı bayanların cinsel ilişkide etken olmaları ve süreci birazcık da kendilerinin yönetmeleri gerekmektedir. Bayanların kendilerine güvenilir ve rahat hissetmeleri, bedenlerini tanımaları ve partnerlerine açık olmaları, orgazmın daha basit elde edilmesine destek olacaktır. Bunların bununla beraber, partnerlerinin de bayanların gereksinimlerine, isteklerine saygı göstermeleri {önemlidir}.

3. Pelvik Kaslarını Harekete Geçirin

Kadınlarda Kolay Orgazm için Yapılması Gerekenler

Bayan cinsel organında aşk adaleleri olarak kabul gören pelvik adalelerinin uyarılması orgazmı yakalamanın en mühim noktasıdır. Pelvik kaslarının güçlendirilmesi, bayanların cinsel ilişki esnasında daha çok kontrol sahibi olmasına ve daha iyi hissetmesine destek sunar. Bunun bununla beraber, pelvik kaslarının güçlendirilmesi cinsel ilişki esnasında daha kümülatif orgazm elde etmeyi de muhtemel kılabilir.

4. Ön Sevişme Sürecini Uzun Tutun

Kadınlarda Kolay Orgazm için Yapılması Gerekenler

Orgazmı kolaylaştıran bir öteki etmen de ön sevişmedir. Bilinmiş olduğu gibi ön sevişme süresinin uzunluğu cinsel ve duygusal hazzı daha da arttırabileceği gibi çiftleri de birbirine daha çok bağlı tutar.

Ön sevişme, cinsel ilişki esnasında ulaşılması hedeflenen orgazm için mühim bir faktördür. Cinsel uyarının artmasına destek olan, zevk ve doygunluk düzeyini arttıran ön sevişme, hanımlarda orgazmı kolaylaştırabilir. Ek olarak, partnerinizle beraber ön sevişme planlaması yapmak, cinsel ilişki sırasındaki iletişiminizi geliştirebilir, orgazm için gerekmekte olan dönemin verilmesine destek olabilir.

5. Spor ve Egzersiz Yapın

Kadınlarda Kolay Orgazm için Yapılması Gerekenler

Spor yapmak kan dolaşımını ve kan basıncını fazlaca arttırır. Bununla beraber insanın cinselliğe yönelimi daha da artar. Spor orgazm olmayı basitleştirdiği gibi cinsel hayatınızın uzun seneler devamlılığını temin eder. 

Spor, bayanların basit orgazm elde etmelerine destek olabilecek bir faktördür. Pelvik kaslarının güçlenmesi, vajinal, klitoral uyarıların daha iyi hissetilmesine, orgazm sürecinin daha basit ve süratli olmasına destek olabilir.

Pelvik kas egzersizleri, yoga yada pilates gibi egzersizler yapmak, pelvik kaslarınızın güçlenmesini sağlar. Ek olarak, spor yapmak çoğunlukla fizyolojik sağlığınızı ve cinsel enerjinizi artırabilir.

6. Doğru Gıdayı Tercih Edin

Kadınlarda Kolay Orgazm için Yapılması Gerekenler

Cinsel arzuyu azaltan halsiz hissetme, bitkinlik halini; et ve et ürünleri, süt ürünleri, sakatat, fındık, yumurta, yeşil sebzeler vs. tüketerek aşabilirsiniz. Bu besinler bayan cinsel bölgesini dinamik ve daha esnek duruma getirir. Vitamin katkısı hanımlarda vajina esnekliğini, hareketliliğini artırır.

Bayanların basit orgazmını elde etmeleri için doğru beslenme de son derece {önemlidir}. Besinler, hormonlarımızın dengelenmesi ve enerji seviyelerimizin artmasına destek sunar. Magnezyum, cinsel performansı arttırır ve kas gerginliğini azaltır. Magnezyum içermekte olan besinler içinde badem, fındık, kabak çekirdeği, avokado, tahıl ve bezelye bulunur.

Omega-3 yağ asitleri, bedende anti-inflamatuar tesir yapar, cinsel performansı arttırır. Omega-3 yağ asitleri içermekte olan besinler içinde somon, sardalya, ringa balığı, chia tohumları ve ceviz bulunur.

Bitkisel proteinler, bedende enerji seviyesini artırarak, cinsel performansı ve orgazm potansiyelini arttırır. Bitkisel proteinler içermekte olan besinler içinde quinoa, fasulye, soya, tofu ve nohut bulunur.

Orgazm nasıl sağlanır?

Bayanların orgazmını edinmek için fizyolojik ve ruhsal faktörlerin birleşimi {önemlidir}. Bunlar içinde doğru cinsel teknikler, rahat bir ortam, güvenilir, açık bir kontakt ve bedensel egzersizler gibi etkenler bulunabilir.

Orgazm ne kadar sürede gerçekleşir?

Orgazm süresi insandan insana ve cinsel aktiviteye gore değişebilir. Pek çok bayan orgazmını 5 ila 20 dakika içinde gerçekleştirebilir.

Hangi yollar orgazm edinmek için en etkilidir?

Orgazm edinmek için en etkililer içinde pelvik kas egzersizleri, doğru beslenme, stres yönetimi ve partnerle beraber çabalama gibi yollar bulunabilir. Her bayan farklıdır, en etkilisi olarak görmüş olduğu yollar değişik olabilir.

Her bayan orgazm sağlayabilir mi?

Her bayan orgazm sağlayamayabilir, fakat pek çok bayan orgazm sağlamayı öğrenerek ve bedenlerinin fonksiyonunu keşfetmeleriyle başarabilir.

Orgazm edinmek için ne vakit bir uzmana başvurmak gerekmektedir?

Şayet orgazm sağlamaya çalışmanız esnasında fizyolojik yada ruhsal sıkıntılarla karşılaşıyorsanız bir uzmana başvuru yapmanız tavsiye edilir. Uzman bir hekim, cinsellik terapisti olabilir, size en düzgün çözüm yolunu sunabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*