İstanbul depremi için ‘yüzde 64 olasılık’ diyerek tarih verdi! Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Doğan Kalafat’tan çok konuşulacak sözler…

İstanbul depremi ile ilgili yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son günlerde İstanbul depremi ile ilgili izahat meydana getiren yetkililere bu sefer Kandilli Rasathanesi Zelzele Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Doğan Kalafat da katıldı. Kalafat, “7 yıl içinde yüzde 64 olasılıkla İstanbul’da 7’nin üstünde bir zelzele olacak” açıklamasında bulunmuş oldu.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Kahramanmaraş’ta 9 saat arayla meydana gelmiş olan 7’nin üstündeki iki zelzele bölgede yıkıma neden oldu. Depremlerde 40 binden fazla şahıs hayatyını kaybetti, on binlerce şahıs yaralandı. Maraş depreminin tesirleri geçmemişken dün de Hatay’da 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

Bu depremlerin arkasından Türkiye’nin gözü kulağı İstanbul’da beklenen depremle ilgili haberlere ve açıklamalara çevrildi.

‘2030’A KADAR YÜZDE 64 OLASILIKLA İSTANBUL’DA DEPREM OLACAK’

Haber Global’e konuşan, Prof. Dr. Doğan Kalafat da İstanbul depremi ile ilgili şu açıklamalarda bulunmuş oldu:

“Şimal Anadolu Fay Hattı’nın orta kesiminde de bir zelzele olabilir. Fakat Marmara Denizi kaynaklı bir olacaktır. Bunun tehlikesi bellidir. Marmara’da fay oradan geçti buradan geçti konuşmamıza gerek bulunmuyor. Marmara Denizi’nin içinde geçen bir kol. Bu kol 7’nin üstünde bir zelzele üretecektir. Bunun yeri bellidir fakat zamanını söyleyebilmemiz imkansız. Sadece yapabileceğimiz istatiksel çalışmalardır. Bu da işte 2030’a kadar yüzde 64 olasılık, 2050’ye kadar yüzde 75 olasılık 2090 kadar yüzde 95 olasılıkla bu zelzele olacaktır.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Demirden 10 kat daha güçlü! Dört tarafına sarılıyor...Demirden 10 kat daha kuvvetli! Dört tarafına sarılıyor…
Toplantıyı 15 dakikada bitirdi! Tek tek okudu... Toplantıyı 15 dakikada tamamlamış oldu! Tek tek okudu… “Alkış istemiyorum”
Bahçeli'den 'İstanbul depremi' mesajı: "Tek seçenek! Kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı"Bahçeli’den ‘İstanbul depremi’ mesajı: “Tek seçenek! Kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*