-0.7 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Buy now

spot_img

Instagram Hesabı Silme | Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Instagram Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram, dünyanın en popüler toplumsal medya uygulamalarından birisidir. Fakat, kimi zaman insanlar hesaplarını silmek isteyebilirler. Hesap silme işlemi son derece kolay ve burada adım adım nasıl yapılacağı açıklanmaktadır.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Instagram Hesabı Silme

  1. İlk Başta, Instagram hesabınızda oturum açın.
  2. Profil sayfanıza gidin.
  3. Sağ üst köşedeki üç çizgiyi tıklayın.
  4. Ayarlar’a dokunun.
  5. Aşağı kaydırın ve “Hesabı Gizle” seçeneğine dokunun.
  6. Aşağı kaydırın ve “Hesabımı Sil” seçeneğine dokunun.
  7. Karşınıza çıkan sayfada, hesabınızı silmek istediğinizden güvenli olmanız için size bikaç sebep sunulacaktır. Herhangi birini seçebilirsiniz, fakat en yeterli nedeni seçmek en iyisidir.
  8. Şifrenizi yeniden girin.
  9. “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” seçeneğine dokunun.

Bu adımları tamamladıktan sonrasında, Instagram hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Not: Hesabınızı silmek, hesabınızla ilişkili herhangi bir içeriğin, yorumun yada beğeninin de kalıcı olarak silineceği manasına gelir.

Ek olarak, hesabınızı 30 gün süresince silme işleminden öncesinde geçici olarak dönem dışı bırakmanız da mümkündür. Bu, hesabınızı geri yükleme fırsatınız olması durumunda hesabınızı hızlı bir şekilde tekrardan etkinleştirmenizi sağlar. Bu seçeneği kullanmak için, yukarıdaki adımların 1-4’ü aynı biçimde uygulayın ve “Geçici Olarak Dönem Dışı Bırak” seçeneğini seçin.

Hesap silme işlemi tamamlandıktan sonrasında, hesabınızın bütün verileri kalıcı olarak silinir ve geri alınamaz. Bundan dolayı, hesabınızı silmeden öncesinde verilerinizi yedeklemek isteyebilirsiniz.

Instagram Hesabı Silme İşlemi Geri Alınabilir mi?

Instagram Hesabı Silme

Instagram hesabınızı sildikten sonrasında geri almak imkansızdır. Hesabınızı silmeden öncesinde hesabınızın yedeğini almanızı tavsiye ederiz. Böylelikle hesabınızı silseniz dahi hesap bilgileriniz, fotoğraflarınız, videolarınız ve öteki verileriniz yedeklenmiş olacaktır. Hesabınızı silmek istediğinizde ilk olarak hesap silme sayfasına erişmeniz gerekiyor. Ondan sonra, hesabınızın silinmesi için nedeninizi seçmeniz ve şifrenizi girmeniz istenecektir. İşlemi tamamlamak için “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Instagram hesabınızı yanlışlıkla sildiyseniz yada hesabınızı kurtarmak için daha farklı bir sebep var ise, Instagram Destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Fakat, hesabınızı geri yükleme garantisi yoktur ve Instagram’ın bu mevzuda fazla sıkı politikaları vardır. Bundan dolayı, hesabınızı silmeden öncesinde iyi düşünmeniz ve gerekliyse yedeklemelerinizi almanız {önemlidir}.

Instagram Hesabı Silmek Verilerimi Kaybeder mi?

Instagram Hesabı Silme

Instagram hesabınızı silmek, hesabınızda bulunan bütün verilerin kalıcı olarak silinmesine sebep olur. Bu, profilinizdeki fotoğraflar, videolar, öyküler, yorumlar, beğeniler, takipçiler ve takip ettikleriniz gibi her şeyi içerisinde bulundurur. Bunlar, hesabınızı silme işleminden öncesinde bir yedekleme alınmamışsa geri yüklenemez.

Fakat, hesabınızı silmek istemeden öncesinde, profilinizdeki verileri kaydetmek isteyebilirsiniz. Bunun için Instagram, kullananların bütün verilerini indirmelerine imkan tanıyan bir vasıta sağlamaktadır. Bu vasıta, hesabınızda bulunan bütün fotoğraflar, videolar, öyküler, mesajlar ve öteki verileri içermekte olan bir arşiv dosyası oluşturur. Bu dosya, hesabınızı silmeden öncesinde indirilebilir ve saklanabilir.

Hesabınızı silmeden öncesinde verilerinizi indirip saklamak, gelecekte hesabınızı tekrardan açmak isterseniz yada profilinizdeki verileri daha farklı bir platformda kullanmak isterseniz yararlı olabilir. Fakat hesabınızı silerseniz, verilerinizin kalıcı olarak kaybedileceğini ihmal etmeyin.

Instagram Hesabı Silmek Paralı mi?

Instagram Hesabı Silme

Instagram hesabını silmek parasızdır. Instagram hesabını silmek isteyen kullanıcılar, bu işlemi hesap ayarlarından kolay bir şekilde yapabilirler. Fakat, Instagram hesabınızı silmeden öncesinde bütün verilerinizi indirmeniz tavsiye edilir. Bu sebeple hesabınızı sildikten sonrasında verileriniz geri getirilemez. Instagram, hesabınızı silmek için herhangi bir ücret talep etmez.

Fakat, Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız ve hesabınızın bir işletme hesabı yada reklam hesabı olduğu durumlarda, bu hesap türlerinin silinmesi ile ilgili detaylı informasyon almak için Instagram Destek Merkezi’ne başvuru yapmanız gerekebilir. Ek olarak, hesabınızla ilgili bir problem yaşarsanız yada hesabınızın ele geçirildiğinden şüpheleniyorsanız, Instagram hesabınızı geri yüklemek için de belirli bir ücret talep edilmeyebilir. Bu durumlarda, Instagram Destek Merkezi’nden yardım alabilirsiniz.

Instagram Hesabı Silmek Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Instagram Hesabı Silme

Instagram hesabınızı silme işlemi çoğu zaman bikaç dakika içerisinde tamamlanır. Fakat, hesabınızın Tamamıyla silinmesi bikaç saat yada belkide bikaç gün sürebilir.

Instagram, hesabınızı silmek için birazcık vakit tanıyabilir. Bu, hesabınızın doğru şahıs tarafınca silindiğinden güvenli olmak için gereklidir. Instagram, hesabınızın silinmesinden sonrasında geri yüklenemeyeceğini ve verilerinizin kaybolacağını hatırlatır. Bundan dolayı, hesabınızı silmeden öncesinde bütün verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz.

Ek olarak, Instagram hesabınızın silinmesi için bir talepte bulunmadan öncesinde hesabınızda bulunan bütün içeriği silmeniz gerekmektedir. Hesabınızda kalmış herhangi bir içerik, hesabınızın silinmesini engelleyebilir yada geciktirebilir.

Instagram hesabımı nasıl silebilirim?

Instagram hesabınızı silmek için, ilk olarak hesabınıza giriş yapın. Arkasından, profil sayfanızda yer edinen ayarlar simgesine dokunun ve açılan menüden “Ayarlar” seçeneğini seçin. Sayfanın en altına kaydırın ve “Hesabı geçici olarak dönem dışı bırak” seçeneğine dokunun. Dönem dışı bırakma nedeninizi seçin ve şifrenizi girerek devam edin. Son olarak, “Hesabımı kalıcı olarak sil” seçeneğine dokunun ve talimatları izleyin.

Instagram hesabımı silersem verilerim kaybolur mu?

Evet, hesabınızı silerseniz hesabınıza yüklediğiniz bütün fotoğraf ve videolarınız, mesajlarınız ve öteki verileriniz kaybolur. Bundan dolayı, hesabınızı silmeden öncesinde verilerinizi yedeklemeniz tavsiye edilir.

Instagram hesabımı silmek geri alınabilir mi?

Hayır, Instagram hesabınızı sildikten sonrasında geri alamazsınız. Bundan dolayı, hesabınızı silmeden öncesinde dikkatli bir şekilde düşünmeniz {önemlidir}.

Instagram hesabımı silmek için ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır, Instagram hesabınızı silmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Hesabınızı silmek Tamamıyla parasızdır.

Instagram hesabımı silmek ne kadar sürer?

Instagram hesabınızı silmek, işlem yaptıktan sonrasında çoğu zaman 90 güne kadar sürebilir. Hesabınız silinmeden öncesinde bikaç gün içerisinde silme yöntemini geri alabilirsiniz.

Hesabımı sildikten sonrasında Instagram’a yeniden kaydolabilir miyim?

Evet, hesabınızı sildikten sonrasında Instagram’a yeniden kaydolabilirsiniz. Fakat, eski hesabınıza erişim kazanamazsınız ve yeni bir hesap oluşturmanız gerekebilir.

Benzer İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Takip Etsene

0BeğenenlerBeğen
3,742TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

İlgi çekenler