Hatay’da sil baştan yeniden inceleme! 6.4’lük sarsıntı sonrası harekete geçildi…

Kahramanmaraş merkezli 11 ili vuran 2 büyük depremin en oldukça etkilediği kentlerden önde gelen Hatay’da son yaşanmış olan 6.4 büyüklüğündeki depremin peşinden tekrardan harekete geçilmiş olduğu öğrenildi.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Depremlerin en oldukça etkilediği kentlerin başlangıcında gelen Hatay’da Kentteki yüzlerce bina, yerle bir olurken, yıkılan binaların çoğunda artık yıkıntı kaldırma çalışmalarına başlandı. Hasarlı birtakım binalar için de yıkım emek harcamaları sürüyor.

HATAY’DA BİNALAR YENİDEN İNCELENİYOR

Merkez üssü Hatay’ın Defne ilçesi olan 6.4 büyüklüğündeki son depremin peşinden binaların tekrardan incelenmeye başlandığı öğrenildi. Savcılarla beraber binaların hasar durumları tekrardan değerlendiriliyor. 6.4’lük son zelzele Hatay’da yıkılmayan binaların birçoğunu da yıktı. Bundan dolayı bütün binaların durumu tekrardan gözden geçirilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri de incelemeye başladı. Savcılar da burada, binalardan tekrardan karot örnekleri alınacak.

Birtakım kamu kuruluşları kamu binaları da tekrardan inceleniyor. Daha önceki depremlerde hafifçe hasarlı olarak değerlendirilen binaların da incelenerek tekrardan değerlendirileceği öğrenildi.

2

İLK İNCELEMEDE HATAY’DA YIKIK BİNA SAYISI 8 BİN 268 OLARAK AÇIKLANMIŞTI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ilk hasar tespit verilerine bakılırsa depremlerden en oldukça hasar alan illerin başlangıcında Hatay gelmişti.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık yıkıcı depremlerin peşinden bölgede Hatay’da il genelinde yapılan ilk incelemede toplam incelenen bina sayısı 37 bin 813; acil yıkılacak, ağır hasarlı, yıkık bina sayısı ise 8 bin 268 olarak açıklandı.

Hatay’ın depremden en oldukça etkilenen ilçesi, araştırma yapılan 5 bin 382 binadan 2 bin 619’u acil yıkılacak, ağır hasarlı, yıkık olarak tespit edilen Antakya oldu.

Reyhanlı ilçesinde ise incelenen bina sayısı 462, acil yıkılacak, ağır hasarlı, yıkık bina sayısı ise 2 olarak belirlendi. Bu kapsamda Reyhanlı, ilk tespitlere bakılırsa minimum ağır hasara sahip ilçe olarak belirlendi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erken uyarı sistemiyle 40 saniyede... 'Maraş ve Hatay'da olsaydı...'Erken uyarı sistemiyle 40 saniyede… ‘Maraş ve Hatay’da olsaydı…’
Erdoğan'dan çok sert sözler: Böyle vicdansızlık olur mu!Erdoğan’dan oldukça sert sözler: Bu şekilde vicdansızlık olur mu!
'Şiddeti 9'a çıkacak' sözleri İstanbulluları düşündürüyor‘Sertliği 9’a çıkacak’ sözleri İstanbulluları düşündürüyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*