Hangi ilde ne kadar çadır var? AFAD açıkladı – Trabzon Haber, Son Dakika Trabzonspor Haberleri

Hatay’da dün yaşanmış olan iki şiddetli zelzele, çadır tartışmalarını yine gündeme taşıdı. Depremzedelerin çadır yetersizliği sebebiyle hasarlı evlerine girmek mecburiyetinde kalması ve depreme yakalanmasına yönelik tepkilerin arkasından AFAD, il il çadır açıklaması yapmış oldu.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır yıkıma uğrayan 11 ilden önde gelen Hatay, dün akşam 3 dakika arayla yaşanmış olan iki depremle sarsıldı.

Hasarlı pek çok binanın yıkıldığı kentte, çadır olmadığı için evlerine giren ve depreme yakalanan yurttaşların da olduğu belirtilerek, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) reaksiyon yayınlandı.

Bu tepkilerin ardınan izahat icra eden AFAD, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde kurulan çadır sayısını deklare etti.

“300 BİN 809 ÇADIRIN KURULUMUNU TAMAMLADIK”
AFAD’dan yapılan izahat, il il çadır sayılarına yer verilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“Kahramanmaraş merkezli meydana gelmiş olan depremlerin arkasından yurttaşlarımızın geçici barınma ihtiyacını karşılamak amacı ile bölgeye ilk andan başlayarak başlattığımız çadır sevkiyatlarımız aralıksız devam ediyor. Depremin tesirli olduğu illerimizde şu ana kadar 270 noktada çadır şehir alanları oluşturduk. Bireysel çadır talepleri ile beraber 300.809 çadır kurulumunu tamamladık.

Depremden etkilenen illerimizde kurulan çadır sayısı;

Hatay – 69.766

Kahramanmaraş – 66.685

Gaziantep – 49.670

Adıyaman – 45.852

Malatya – 25.380

Adana – 17.515

Şanlıurfa – 8.838

Osmaniye – 7.170

Diyarbakır – 6.328

Kilis – 3.605

İlgili kurumlarımız, sivil cemiyet kuruluşlarımız, gönüllülerimiz ve Aziz milletimizin destekleri ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*