Farklı Kategorilerde En İyi 70 Yabancı Dizi Önerisi

Yabancı dizi takipçilerine hususi olarak hazırlamış olduğumuz bu listede değişik kategorilerde alanının en kaliteli dizilerini sıraladık. Öneri listemizde yabancı serüven dizileri, yabancı aksiyon dizileri, yabancı güldürü dizileri, ve yabancı gerilim dizileri gibi değişik türlerde en kaliteli 88 yabancı dizi yer almıştır. Listemizi oluştururken zaman kaybı yaşamayacağınız, izlemekten pişman olmayacağınız yapımları bir araya getirmeye itina gösterdik. Geçmişten günümüze seyircilerinden tam not almış en kaliteli yabancı diziler.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Yabancı Dizi Önerileri Öneri Sıralaması

İşte, soluksuz bir halde izleyeceğiniz en kaliteli yabancı diziler;

1. The Sandman

Yabancı Diziler
Modern kurgu, tarihin draması olarak isimlendirilen bu yapımda; çağdaş mit ve karanlık fanteziler bir tüm olarak sergilenmektedir. Rüya Kralı olarak tanınan Morpheus kaçırılmıştı. Onun kaçırılmasının üstüne insanlar ve şehirler büyük kaoslara sürüklenmişti. Bir halde kaçıranın elinden kurtulan Rüya Kralı bu kaosun altındaki nedeni ve düzeltebilecek olmasını araştırmak için zamanlar içinde yolculuğa adım atar.

Tür Dram Fantastik Korku
IMDb 7,7
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Neil
Gaiman
David
S. Goyer
Oyuncular Tom
Sturridge
Boyd
Holbrook
Patton
Oswart

2. House of Dragon

Yabancı Diziler
Senelerce çekilerek insanların sevgisini kazanan Game of Thrones serisinin yeni dizisi sizlerle. Bu dizimizde Targanyen ailesinin yaşamı sizlere sunulacak. Targaryen hanedanından tanıdığımız o görkemli Khaleesi’nin, hikayesinden tam olarak 300 sene öncesi sizlerle olacak. Bu dönemdeki krallık sistemi, aile bağları, iç savaşları ve Demir Tahtı koruma altına almak adına verilmekte olan bütün mücadeleler de dizimizde sizlerle olacak.

Tür Aksiyon Serüven Dram
IMDb 8.6
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Ryan J.
Condal
George
R.R. Martin
Oyuncular Matt
Smith
Rhys
Ifans
Fabien
Frankel

3. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri

Yabancı Diziler
Mükemmelliğin temelini yazmış olan Yüzüklerin Efendisi filmini bilmeyen, izlemeyen veya duymayan yoktur. Amazon Prime ise bizlere bu evrene yeni bir görüş açısı ile tekrardan getiriyor. Sulh periyodunun başladığı senelerde, Orta Dünya’ya tekrardan kötülükler geliyor. Dumanlı Dağları’nın en karanlık derinliğinden Lindon’un görkemli ormanlığına kadar bütün diyarları detaylıca görebilecekken, Galadriel’in gençliği ile benzeri olmayan bir mücadeleye hazır olun.

Tür Dram Fantastik  Aksiyon
IMDb 6,8
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Wayne
Yip
J.A.
Bayona
Oyuncular Morfydd
Clark
Robert
Aramayo
Markella
Kavenagh

4. Yıldızların Altında

Yabancı Diziler
Emekli çifler Irene ve Franklin’in bir sırrı vardır. Arka bahçelerinde gömülü olan ve çok fazla derecede acayip, tenha bir gezegene açılan bir geçit bulunur. Sırlarla Dolu bir delikanlı geldiği vakit bu çiftlerin sessiz yaşamı Tamamıyla alt üst olur. İyi bildiklerini sandıkları gizemli geçit, hayal edilemeyecek bir duruma dönüşür.

Tür Gerilim Fantastik Bilim Kurgu
IMDb 7,4
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Juan J.
Campanella
Philip
Martin
Oyuncular Sissy
Spacek
J.K.
Simmons
Chai
Hansen

5. She-Hulk: Attorney at Law

Yabancı Diziler
Jennifer, basit yaşamı olan genç bir avukattı. Bigün kaza geçirerek kuzeni olan ve hepimiz tarafınca Hulk isminde tanınan Bruca Banner’dan kan alır. Bu kan nakliyesi ile Jennifer’ında artık süper güçleri bulunur. Süper güçlerini kullanmayı öğrenirken, kendi zekası ve özgüveni ile muhteşem bir maceraya atılır. 

Tür Bilim Kurgu Güldürü Aksiyon
IMDb 5.0
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Jessica
Gao
Oyuncular Tatiana
Maslany
Jameela
Jamil
Josh
Segarra

6. Wedding Season

Yabancı Diziler
Kendisinin bir nişanlısı olmasına karşın bir düğünde birbirlerine aşık olan ve gizli saklı bir ilişkiye başlamış olan Katie ve Stefan’ın hikayesi sizlerle. İlişkilerinin başlamasından iki ay sonrasında Kate’in düğününde kocasını ve geride kalan bütün ailesini öldürür. Polis, bu iki kaçak sevgiliyi ararken, Stefan’da bu cinayetleri Kate’in yaptığını düşünmeye adım atar.

Tür Aksiyon Güldürü Serüven
IMDb 6,7
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Oliver
Lyttelton
Oyuncular Rosa
Salazar
Gavin
Drea
Jade
Harrison

7. The Imperfects

Yabancı Diziler
Deneysel bir gen terapisi devamlılık durumunda insanları canavara dönüştürmektedir. İnsanlara canavara dönüştüren deneye doğal olarak tutulan Abbi, Tilda ve Juan; olaylardan görevli olan bilim insanını bulmak suretiyle harekete geçerler. Canavara dönüşmelerini durdurmak için bir tedavi ararken bir taraftan da onları bu hale getiren bilim insanından intikam almaları ise an meselesidir.

Tür Aksiyon Serüven Dram
IMDb 6.0
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen
Oyuncular Italia
Ricci
Morgan Taylor
Campbell
Rhianna
Jagpal

8. Cyberpunk: Edgerunners

Yabancı Diziler
Teknoloji ve vücut modifikasyonların meşhur olduğu geleceğin şehrinde hayatta kalmak pek de düşünüldüğü kadar basit değildir. Dizimizde bu şehirde hayatta kalmaya çalışan bir sokak evladı, siberpunk olarak malum para asker kaçağı Edgerunner ile hayatta kalmak için mücadele etmeye başlarlar.

Tür Animasyon Aksiyon Serüven
IMDb 8,7
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Rafal
Jaki
Oyuncular Aoi
Yuki
Kenjiro
Tsuda
Wataru
Takagi

9. Reacher

Yabancı Diziler
Emekli askeri polis subayı Jack, işlemediği bir katliam yüzünden tutuklanır. Kendini kirli polislerle, karanlık iş adamlarıyla ve yozlaşmış siyasetçilerle dolu ölümcül bir komplonun ortasında bulur. Aklında hiçbir plan olmayan Jack, Georgia’da neler olup bittiğini idrak etmek ve çözmek zorundadır.

Tür Gerilim Aksiyon Dram
IMDb 8,1
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Norberto
Barba
Oyuncular Alan
Ritchson
Malcolm
Goodwin
Willa
Fitzgerald

10. Yaban

Yabancı Diziler
Geçirdikleri tayyare kazasıyla beraber kendilerini tek edilmiş bir adada gören bir grup genç kız, hayatta kalmak için mücadele etmeye başlarlar. Bu başlarına gelen durum özenle hazırlanmış olan bir toplumsal gözlem olduğu ortaya çıkınca işler kötüye gitmeye adım atar. Hayatları çekince altında olan genç kız grubunun büyük bir cenk vermesi gerekmektedir.

Tür Dram Serüven
IMDb 7,2
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Alison
Maclean
Nima
Nourizadeh
Oyuncular Charles
Alexander
Sophia
Ali
Shannon
Berry

11. Tierra Incógnita

Yabancı Diziler
Ailesini sekiz sene öncesinde esrarengiz bir halde kaybeden genç Eric, gerçeği aramak suretiyle yola koyulur. Esrarengiz bir halde kayıplara karışan ailesinin son olarak görmüş olduğu yer olan Tierra Incognita’dan adım atmak için, korku eğlence parkının içine girer. Arkadaşları, teyzesi ve kız kardeşi ile bu vakası çözmeye çalışır iken, içlerinde sakladıkları korkuları yenmeye çalışırlar.

Tür Güldürü Gizem
IMDb 6,4
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Sebastian
Pivotto
Oyuncular Mora
Fisz
Pedro
Maurizi
Carla
Pandolfi

12. Senden Daha Güzel

Yabancı Diziler
Büyü’un rahat bir yaşamı bulunuyordu. Büyü ve babasını terk eden anası, seneler sonrasında İstanbul’a yerleşerek Türkiye’nin en mühim güzel duyu cerrahlarından birisi haline gelir. Lakin seneler yaşları doldurturken Büyü annesinin vefat döşeğinde olduğu haberini alarak onunla görüşmeye gider. İstanbul’a gitmesi ile beklenmeyen sürprizler yaşamaya hazır olun.

Tür Duygusal Güldürü
IMDb 7.0
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Deniz
Kolos
Oyuncular Cemre
Baysel
Burak
Çelik
Ebru
Cündübeyoğlu

13. Cennete Hoş Geldiniz

Yabancı Diziler
Gözlerden uzak bir adada düzenlenen bir partiye dahil olmak ne kadar mantıklı olabilir ki? Dizimizde bu partiye katılan bir grup genç, çekici görünen ve cenneti çağrıştıran yerden çıkmayı istemezler. Gün geçtikçe tuzakları ve tehlikeli sırları keşfederken adadan kurtulmaları gerekmeye adım atar.

Tür Aksiyon Bilim Kurgu
IMDb 5,5
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Joaquin
Gorriz
Guillermo Lopez
Sanchez
Oyuncular Amaia
Aberasturi
Tomy
Aguilera
Diego
Garisa

14. Aşığım Kardeşim!

Yabancı Diziler
Aşkı bulmak adına Fransa’nın en lüks villasında bir araya gelen bekar kardeşler, birbirlerine ruh eşi bulmak için yardım etmektedirler. Yarışma süresince aşkı gören ve aşk için yarışan hepimiz netice olarak 100.000 dolarlık büyük ödülün de kazananı olacaktır. Pekala, hakikaten da aşkı bir yarışma ile bulmak ve sonsuz biçimde yönlendirmek muhtemel müdür?

Tür Reality Britanya
IMDb 4,3
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Melinda
Berry
Oyuncular Joey
Roppo
Jason
Cohen
Christopher
Hahn

15. The Dropout

Yabancı Diziler
Elizabeth’in akıl almaz hırsı yüzünden ters giden bir şöhret hikayesi sizlerle. Hemen hemen on dokuz yaşlarında olup, tahsil görmüş olduğu üniversitesini bırakarak kendi şirketi Theranos’u kuran genç Elizabeth süratli bir halde şöhret basamaklarını tırmanın. Zamanının Steve Jobs’u olarak anılmaya başlamasının yanında malvarlığı ile milyarder hanımefendiler sıralamasında birinci sıraya yerleşse de ansızın değişen şeyler yardımıyla düşüşü de süratli olur.

Tür Yaşam öyküsü
IMDb 7,5
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Elizabeth
Meriwether
Oyuncular Amanda
Seyfried
Naveen
Andrews
Utkarsh
Ambudkar

16. Solar Opposites

Yabancı Diziler
Shlorp gezegeninden dünyaya düşen ve Orta ABD’da yaşaması gerekmekte olan uzaylı ailesi sizlerle. Dört uzaylı dünyalılar ile anlaşmaya çabalarken bir taraftan da dünyadaki hayatın mı yoksa gezegenlerindeki hayatın mı iyi olduğu mevzusunda bir düşünce elde etmeleri gerekmektedir. Dünyada bulunan korkulu gerçeklerle yüzleşirken bir taraftan da kahkaha dolu zamanlar geçirmeye hazır olun.

Tür Animasyon Güldürü Bilim Kurgu
IMDb 8.0
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Justin
Roiland
Mike
McMahan
Oyuncular Justin
Roiland
Thomas
Middleditch
Mary
Mack

17. The Terminal List

Yabancı Diziler
Binbaşı James, bütün müfrezesinin öldürülmesi ile gizemli güçleri araştırmak suretiyle hareket etmeye adım atar. Onun müfrezesini kimlerin öldürdüğünü bulup intikam almak için uğraşmaktayken, ordunun komuta yapısından bağımsız olarak hareket etmeye adım atar. Görevli kişileri yakalamak adına yirmi senelik muharebe deneyimi kullanmaktan da hiç çekinmez.

Tür Gerilim Aksiyon
IMDb 8.0
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Antoine
Fuqua
Ellen
Kuras
Oyuncular Chris
Pratt
Constance
Wu
Taylor
Kitsch

18. All of Us Are Dead

Yabancı Diziler

Gerilim ve korku dolu senaristliği ile dikkat çeken bu dizide bir grup öğrencinin uğramış olduğu zombi salgını ve sonrasında yaşananları izliyoruz. Bir lisenin içinde başlamış olan salgın hızlı bir şekilde yayılarak neredeyse bütün öğrencilerin zombiye dönüşmesine sebep olur. Hayatta kalan küçük bir grup ise sağ bir halde okuldan çıkıp güvenilir bölgeye ulaşmaya çalışacaklardır.

Tür Korku Gerilim Serüven
IMDb 7.6
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Sung-il
Chun
Oyuncular Chan-young
Yoon
Ji-ho
Park
Yi-Hyun
Cho

19. Archive 81

Yabancı Diziler

2022 yılının dikkat çeken yabancı dizilerinden önde gelen Archive 81’de video arşivcisi olan Dan Turner’ın gizem dolu öyküsünü izliyoruz. Yeni işinde geçmişe ilişkin video kasetleri restore eden Dan izlediği videolarda meşhur belgeselci Melody Pendras’ın keşfettiği paranormal bir vakaya tanık olur. İzlediklerinden son aşama etkilenen Dan Melody’nin yarım bıraktığı araştırmaya devam edecektir.

Tür Korku Gerilim
IMDb 7.4
Izlenme
Zamanı
2022
Yönetmen Rebecca
Sonnen
-shine
Oyuncular Mamoudou
Athie
Dina
Shihabi
Martin
Donovan

20. Squid Game

Yabancı Diziler

2021 yılının en fazla izlenen ve toplumsal medyada dahi viral olan Güney Kore yapımı bu dizide paraya ihtiyaç duyan olan bir grup insanoğlunun hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor. ülkenin her yanından toplanılan 400 şahıs özenle hazırlanan bir oyun alanına getirilirler. Oyunları geçmeyi başarıp finale kaşa şahıs 40 milyonluk büyük ödülün sahibi olacaktır. Ödülün ebatlarına razı gelen insanlar anlaşmayı derhal kabul ederlerken vefat riskinin olduğunu sonradan fark edeceklerdir.

Tür Dram Gerilim
IMDb 8.0
Izlenme
Zamanı
2021
Yönetmen Hwang
Dong-hyuk
Oyuncular Jung
-jae Lee
Park
Hae-Soo
Heo
Sung-Tae

21. Tribes of Europa

Yabancı Diziler

Distopik bir maceranın anlatıldığı bu yabancı dizide yaşanmış olan bir yıkım sonrası Avrupa devletlerinin küçük topluluklara bölündüğünü görüyoruz. İnsanlık için mühim olan 3 kardeş ise her yanında kaosun yaşandığı Avrupa’da hayatta kalmaya çalışıyor.

Tür Serüven Dram Bilim Kurgu
IMDb 6.8
Izlenme
Zamanı
2021
Yönetmen Philip
Koch
Oyuncular Henriette
Confurius
Oliver
Masucci
Emilio
Sakraya

22. Shadow and Bone

Yabancı Diziler

2021’in en fazla izlenen yabancı dizilerinden bir tanesi olan Shadow and Bone’nin hikayesi, Rus Krallığı’nda yetimhanede yetişen biri kız biri erkek iki gencin orduya katılmasıyla başlıyor. Evren ikiye ayrılmıştır. Bir yanda karanlık güçler ve yırtıcı yaratıklar, diğer yanda insanlık ve büyücü ordusu… Her insanın merak etmiş olduğu ise, Grisha güçlerine sahip Alina Starkov’un, savaşın paramparça etmiş olduğu dünyasının kaderini değiştirip değiştiremeyeceğidir.

Tür Aksiyon Fantastik Dram
IMDb 8.2
Izlenme
Zamanı
2021
Yönetmen Eric
Heisserer
Oyuncular Jessie
Mei Li
Archie
Renaux
Ben
Barnes

23. The Falcon and the Winter Soldier

Yabancı Diziler

İlk bölümüyle büyük beğeni toplayan ve IMDb sitesinde 8.2 puana sahip Marvel evreni dizisi The Falcon and the Winter Soldier… Disney+ ‘da yayınlanmaya başlamış olan yapım iki süper kahraman Falcon ve WinterSoldier’ın bir araya gelip düşmanlara karşı mücadelesini ele alacak. Dizide Captain America; Ciwil War filminden de fazla iyi tanıdığımız düşman karakter Baron Zemo mühim bir role sahip olacak. Marvel yapımı bu dizi son dönemlerin en kaliteli yabancı dizileri içinde yer ediniyor.

Tür Aksiyon Fantastik Serüven
IMDb 8.2
Izlenme
Zamanı
2021
Yönetmen

Malcolm
Spellman

Oyuncular Anthony
Mackie
Sebastian
Stan
Wyatt
Russell

24. Resident Alien

Yabancı Diziler

2021 yılının IMDB’de en yüksek puanını alan yabancı dizisi Resident Alien, çizgi romandan ekrana uyarlanan mükemmel bir yapım. Dizinin ana karakterlerinden Harry, kendisine söylenen hususi bir vazife için dünyaya indirilir. Dünyaya iniş esnasında mecburi iniş yapar ve Colorado’nun minik bir nahiyesinde tabip kimliğine bürünür. Son görevini yerine getirmeye çalışan Harry, ikilime düşer. Acaba insanlar hakikaten kurtarılmaya kıymet mi?

Tür Güldürü Dram Bilimkurgu
IMDb 8.4
Izlenme
Zamanı
2021
Yönetmen

Chris
Sheridan

Oyuncular Alan
Tudyk
Corey
Reynolds
Alice
Wetterlund

25. Superman and Lois

Yabancı Diziler

DC evreninin en bilindik karakteri Süperman’in 2021 senesinde seyirciyle buluşan dizisi… {Clark Kent} ve Lois Lan bir tek iki gazeteci değil hem de bebekleri olan evli bir çifttir. Bir taraftan çalışan öteki taraftan ise çocuklarına güzel bir gelecek sunmak isteyen anne babalar bütün stres ve baskıyı da üstünden hissetmektedir. Evlatları için daha rahat bir gelecek planlayan Süperman {Clark Kent}, tekrardan Smallville’e taşınma sonucu verir. Bir aile babası rolüyle karşımıza çıkan C. Şehir, hem de aksiyon ve çekince dolu vakaları da çözmek içim mücadeleye devam edecektir.

Tür Aksiyon Fantastik Serüven
IMDb 8.0
Izlenme
Zamanı
2021
Yönetmen Todd
Helbing
Oyuncular Tyler
Hoechlin
Elizabeth
Tulloch
Jordan
Elsass

26. WandaVision

Yabancı Diziler

Marvel evrenininde yeni bir yapım ile karşınızdayız. Marvel karakterleri içinde yer edinen Wanda Maximoff and Vision’un 2021 senesinde büyük bir merakla beklenen mini yapımı… IMDb sitesinde de en popüler yabancı diziler içinde gösterilen yapım, tam olarak Avengers; Endgame filmi sonrasını konu alıyor.

Yalnızca 6 bölüm yayınlanacak dizinin ilk iki bölümünde bir sitcom havası olsa sonraki 4 bölümde gizem, aksiyon ve gerilim yükselerek artıyor. Yapımcılar aslına bakarsak bu diziyle beraber, seyirciyle buluşacak yeni Marvel filmleri ve dizilerine ortam hazırlıyor.

Tür Fantastik Güldürü Dram
IMDb 8.0
Izlenme
Zamanı
2021
Yönetmen

Jac
Schaeffer

Oyuncular Elizabeth
Olsen
Paul
Bettany
Kathryn
Hahn

27. Your Honor

Yabancı Diziler

Breaking Bad dizisiyle tanıdığımız usta oyuncu Bryan Cranston’un başrolünde bir yargıcı canlandırdığı gizem, gerilim ve polisiye dizileri türünde son derece etkisinde bırakan bir yapım. Üniversite talebesi oğlu bigün otomobiliyle vur kaç vakasına karışır.

Kaza neticesinde ölen çocuğun, bölgede fazla kuvvetli bir kabahat örgütü liderinin oğlu olduğu öğrenilince her şey altüst olur. Bryan Cranston, oğlunun daha kötü vakalara bulaşmaması için kariyerini tehlikeye atacak bir durumun içine girecektir.

Tür Polisiye Gerilim Kabahat
IMDb 8.1
Izlenme
Zamanı
2020
Yönetmen

Peter
Moffat

Oyuncular Bryan
Cranston
Hope
Davis
Sofia
Black
D’Elia

28. Lupin

Yabancı Diziler

Listemizde IMDb puanı 8’den düşük olmasına karşın ısrarla eklemek istediğimiz, ek olarak vatanımızda de en fazla izlenen yabancı diziler içinde yer edinen Lupin… Maurice Leblanc’ın son derece meşhur “Arsen Lüpen” kitabından uyarlanan yapım, çocukluklarında varlıklı aile tarafınca babasına uygulanan adaletsizliğin öcünü alan beyefendi bir hırsızın hikayesine odaklanmaktadır. Bunun için yapacağı ilk iş milyon dolar değerinde olan bir kolyeyi çalmak olacaktır.

Tür Aksiyon Kabahat Gizem
IMDb 7.6
Izlenme
Zamanı
2021
Yönetmen

George
Kay

Oyuncular Omar
Sy
Ludivine
Sagnier
Clotilde
Hesme

29. Watchmen

Yabancı Diziler

2009 senesinde beyaz perdede gösterime giren ve büyük beğeni kazanan Watchmen, günümüzde ise HBO dizileri içinde seyirciyle buluşuyor.

Kostümlü ve maskeli olarak yaşan bir grup kahraman, alternatif bir paralel evrende kanunsuz ve suçlu olarak gösterilmektedir. Devlet başkanı ve polisler bu maskeli kahramanları yakalamak için uğraşmaktadır. Dizi, gizemli adam öldürmeye atılan karakterlerin büyük bir komployla karşılaşmalarını ve bu komplodan kurtulmak için verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.

Tür Gizem Dram Aksiyon
IMDb 8.1
Izlenme
Zamanı
2020
Yönetmen

Zack
Snyder

Oyuncular Jackie
Earle
Haley
Patrick
Wilson
Malin
Åkerman

30. The Mandalorian

Yabancı Diziler

2019 dizileri içinde en popüler ve en fazla izlenen yabancı dizilerden bir tanesi olan The Mandolorian, Yıldız Wars hayranlarını son derece heyecanlandıran bir yapım. Yıldız Wars evreni içinde geçen ilk ve tek dizi olman özelliği taşıyan yapım hem de 2019 en kaliteli dizleri sıralamasında yer ediniyor. Dizinin baş kahramanı Mandalorian, savaşını tek başına veren birisidir ve kafa avcısının verdiği bir görevi yerine getirmek için uğraşır. İlk sezonuyla büyük bir tesir yaratan yapımı en kaliteli yabancı diziler sıralamasında katiyen öneriyoruz.

Tür Bilimkurgu Aksiyon
IMDb 9.1
Izlenme
Zamanı
2019
Yönetmen

Jon
Favreau

Oyuncular Pedro
Pascal
Carl
Weathers
Barry
Lowin

31. Gangs of London

Yabancı Diziler

2020’nin en fazla ses getiren yabancı dizilerinden Gangs Of London, internasyonal çetelerce parçalara ayrılmış günümüz Londra’sında geçiyor. Bölgede 20 senedir gücü elinde tutan Finn Wallace (Colm Meaney), bir suikast sonucunda yaşamını kaybeder. Bu vaka sonrası masada tüm dengeler değişmiş olur fakat suikastı kimin azmettirdiği belli değildir. Çeteler arası barışın pamuk ipliğine bağlı olduğu hal böyle olunca Finny’nin oğlu Sean Wallace’da (Joe Cole) intikam peşine fikir vakalar daha da çözülemez bir noktaya gider. Başrolünde Peaky Blinders dizisinde John Shelby karakteri ile adını duyuran Joe Cole’ün yer almış olduğu dizi Türkiye’de en fazla izlenen yabancı diziler listesidedir.

Tür Dram Kabahat Aksiyon
IMDb 8.6
Izlenme
Zamanı
2020
Yönetmen Gareth
Evans
Oyuncular Joe
Cole
Michelle
Fairley

Colm
Meaney

32. The Outsider

Yabancı Diziler

HBO’nun 2020 senesinde seyircilerle buluşturduğu ve kısa süre içerisinde büyük beğeni kazanılmış olduğu yapımı The Outsider… Dizide, 11 yaşlarında feci biçimde katledilen bir çocuğun cesedi parkta bulunur. Etraftaki görgü tanıkları ve cesedin üstündeki bulgular, şehirde yaşayan saygı duyulan bir iş adamını Delâlet etmektedir. Bu şahıs ise koçluk ve İngilizce öğretmenliği meydana getiren, hem de iyi bir eş ve kız babası olan Terry Maitland’dır. Soruşturmanın şefi, Terry’i hepimiz in önünde tutuklar. Terry suçsuz olduğunu belirtse de dava aleyhinde ilerlemektedir. Araştırmalar derinleşip, Terry’nin anlattıkları ile polis ekiplerinin çalışmaları birbirini tutunca davanın seyri değişmeye adım atar…

Tür Kabahat Dram Gizem
IMDb 8.1
Izlenme
Zamanı
2020
Yönetmen

Richard
Price

Oyuncular Ben
Mendelsohn
Bill
Camp
Jeremy
Bobb

33. Kingdom

Yabancı Diziler

Netflix’in bünyesinde 2019 senesinde seyircilerle buluşan, hem de Kore dizileri sıralamasında de üst sıralarda kendisine yer edinen baş yapıt… Dizide, yozlaşma ve açlıktan ötürü bir krallık diz çökmüştür. Tüm gücüne kaybeden krallık, bulaştığı insanları canavara dönüştüren bir salgının da tesirinde kalmıştır. İnsanlar haksız yere veliaht prensi suçlamaktadır. Prensin maksadı ise karanlıkta gizlenen kötülüğü açığa çıkarmaktır.

Tür Korku Tarih Aksiyon
IMDb 8.3
Izlenme
Zamanı
2019
Yönetmen

Kim
Seong-hun

Oyuncular Ji-hoon
Ju
Ryu
Seung-Ryong
Doona
Bae

Yabancı Diziler

Netflix’in fantastik dizisi The Witcher… Uzun senelerdir insanlar, cüceler ve elfler sulh içinde yaşamıştır fakat bir vakit sonrasında bu sulh sonlanmış olur. Dünyayı yıkmaya sebep olacak bütün ırkların savaşı adım atar. Bu sırada ise The Witcher olarak isim yapmış Geralt of Rivia isminde usta bir suikastçı, kendisi için vaat edilen çocuğunu beklemektedir. Vaadedilen çocuk öyleki basit bir çocuk değildir. Dünyanın bütün dengesini değiştirecek büyük bir gece sahiptir.

Tür Serüven Dram Aksiyon
IMDb 8.3
Izlenme
Zamanı
2019
Yönetmen Lauren
Schmidt
Oyuncular Henry
Cavill
Freya
Allan
Anya
Chalotra

Yabancı Diziler

Kitabından uyarlanan yabancı diziler sıralamasında Netflix’in 2018 senesinde seyircilerle buluşmuş olduğu Altered Carbon 25 Y.Y ‘da geçmektedir. Dizide, insan zihni dijitalleştirilirse ve ruhlar bir bedenden diğerine geçirme edilebilse neler olabileceği işlenmektedir. Netflix’te en fazla izlenen dizilerin başlangıcında gelen Altered Carbon, dizisinde her bölüm aksiyon ve gerilimin doruklarına ulaşacağınızda güvenli olabilirsiniz.

Tür Bilim Kurgu Aksiyon
IMDb 8.0
Izlenme
Zamanı
2018
Yönetmen Laeta
Kalogridis
Oyuncular Anthony
Mackie
Lela
Loren
Renée
Elise

Yabancı Diziler

2019 yılı dizi severler için son derece coşku bir yıl oldu desek {hiç de} abartmış olmayız. Bu yıl yeni çıkan dizilerden birisi de The Boys… Oyuncu kadrosunda Karl Uban, Jack Quaid, Antony Starr ve Erin Moriarty’nin yer almış olduğu dizi, süper kahramanların güçlerini ve popülerliklerini kötüye kullandıkları bir dönemde geçmektedir. Dizide, “The Boys” isminde grup kanunların işlemesine yardım ederken ve süper güçlerini kötüye kullananları ortadan kaldırmaktadır. Her kısmı aksiyon ve coşku dolu The Boys, bilhassa süper kahraman dizileri içinde mevzusu itibarıyla son derece değişik olması ile dikkat çekmektedir.

Tür Kabahat Aksiyon Bilimkurgu
IMDb 8.8
Izlenme
Zamanı
2019
Yönetmen

Eric
Kripke

Oyuncular Karl
Urban
Jack
Quaid
Antony
Starr

37. Taboo

Yabancı Diziler

Son yılların en gözde oyuncularında Tom Hardy’nin başrolünde yer almış olduğu Dram, Gerilim ve Gizem türünde ekranlara gelen Taboo, yabancı diziler sıralamasında sizlere önermekten zevk duyduğumuz efsanevi bir yapım. Dizide, Tom Hardy’nin yaşam verdiği James Keziah Delaney, babasının kendisine bıraktığı mirası bulabilmek için 10 sene öncesinde gittiği Afrika’dan Londra’ya 1814 senesinde geri döner. İngiltere ile Amerika’nin savaştığı dönemde iki ülke içinde tehlikeli bir oyun oynayan Delaney, aniden Doğu Hindistan Şirketi’yle başını belaya sokar. Bu öyleki bir beladır ki, bu olayın sonunda Delaney kendi denizcilik imparatorluğunu kurar.

Tür Gizem Gerilim Dram
IMDb 8.5
Izlenme
Zamanı
2017
Yönetmen Steven
Knight
Oyuncular Tom
Hardy
Leo
Bill
Oona
Chaplin

Yabancı Diziler

Netflix dizileri arasına 2019 senesinde katılan ve hem de 2019 en kaliteli dizleri sıralamasında kendisine üst sıralarda yer gören When They See Us, Amerika’de her insanın dikkatini çeken son derece garip bir yapım. Tarihte Central Park Beşlisi olarak anılan ve işlemedikleri saldırı suçundan tutuklanan beş gencin dram yüklü hikayesi gerçekçi bir halde seyirciye aktartılmaktadır. Yalnızca 4 bölümden oluşmuş bulunan ve mini dizi olma özelliği taşıyan yapımda Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana ve Korey Wise isimli Harlemli beş gencin yaşadıkları anlatılıyor.

Tür Dram
IMDb 9.0
Izlenme
Zamanı
2019
Yönetmen

Ava
DuVernay

Oyuncular Asante
Blackk
Caleel
Harris
Ethan
Herisse

39. Ozark

Yabancı Diziler

Son dönemlerde dizi sektörüne giriş meydana getiren Netflix’in en fazla beğenilen yapımlarından bir tanesi olan Ozark, Finans ve Danışmanlık Şirketi’nde çalışan Marty Byrde’ın Meksika’nın en büyük uyuşturucu karteli ile içinde yaşanmış olan ve yaşanacak olan problemleri bizlere aktarır. Marty’ın, tehlikeden uzaklaşmak için, uyuşturucudan elde edilmiş parayı aklaması gerekmektedir ve süresi kısıtlıdır. Ailesiyle birlikte Güney Missouri’ye giden aile, burada pek çok negatif vakayla karşılaşır. Coşku ve gerilimin zirve yapmış olduğu yapımlardan önde gelen Ozark’ı mutlak izlemenizi öneri ederiz.

Tür Kabahat Gerilim Gizem
IMDb 8.4
Izlenme
Zamanı
2017
Yönetmen Bill
Dubuque
Oyuncular Jason
Bateman
Laura
Linney
Sofia
Hublitz

Yabancı Diziler

Cehennem Lordu olarak malum Lucifer, karanlıklar dünyasından sıkılmıştır ve mutsuz bir haldedir. Bu sebepten dolayı görevinden çekilme eder ve melekler şehri olan Las Angelas’a yerleşip kendisine bir bar açar. Bigün, çevresinde bir katliam yaşanır ve bu vakadan sonrasında Los Angeles Polis Departmanına suçluları yakalamalarında yardım etmeye adım atar. Karanlık dünyadan geri dönmesi için de baskı yapılmaktadır.

Tür Kabahat Fantastik Dram
IMDb 8.2
Izlenme
Zamanı
2015
Yönetmen

Tom
Kapinos

Oyuncular Tom
Ellis
Lauren
German
D.B.
Woodside

41. The Bing Bang Theory

Yabancı Diziler

Dizi seyircileri tarafınca her sezonuyla tam not alan ve her bölümüyle gülme krizine girmenize sebep olan The Big Bang Theory, en büyük zevkleri kuantum fiziğine kafa yormak olan üstün zekalı iki arkadaşın güzel bir kızla karşılaştıktan sonrasında yaşadıklarını en gülünç biçimde aktarmaktadır. Karşı karşıya geldikleri güzel kız Penny, bu iki arkadaşın yaşamlarında büyük değişimlere neden olacaktır. Büyük bir zevkle izleyeceğiniz en kaliteli yabancı diziler içinde gösterilen bu yapımı, en kısa süre içerisinde izlemeye başlamalısınız.

Tür Duygusal Güldürü Sitcom
IMDb 8.2
Izlenme
Zamanı
2007
Yönetmen

Chuck
Lorre

Oyuncular Jim
Parsons
Johnny
Galecki
Kaley
Cuoco

42. Homeland

Yabancı Diziler

2011 senesinde tv ekranlarına gelen Homeland, CIA ajanı Carrie Mathison’un başından geçen birbirinden heyecanlı ve gerilim dolu vakaları konu alıyor. Dizinin ilk sezonunda kahramanımız Carrie, sekiz senedir yitik olan ve artık öldüğü farz edilen Birleşik Devletler askeri Nicholas Brody’nin kurtarılmasını elde eden istihbaratın bir tuzak olduğuna inanır. Nicholas Brody’nin El Kural komplosuyla bağlantılı olduğuna inanmaktadır. İnancının doğru olduğunu ya da olmadığını araştırma peşine düşen Carrie, bu yolun {hiç de} rahat bir yol olmadığını sonradan anlayacaktır.

Tür Kabahat Gerilim Gizem
IMDb 8.3
Izlenme
Zamanı
2011
Yönetmen Gideon
Raff
Oyuncular Claire
Danes
Mandy
Patinkin
Maury
Sterling

43. Bodyguard

Yabancı Diziler

2018 yılının en kaliteli yabancı dizilerinden bir tanesi olan Bodyguard, hemen hemen ilk sezonunda büyük bir fanatik kitlesine ulaşmayı başardı. Bütün dünyada popüler olan Bodyguard dizisi, Türkiye’de en fazla izlenen diziler içinde yer almıştır. Başrolünde Game Of Thrones’un başarıya ulaşmış oyuncularından bir tanesi olan Richard Madden yer almıştır.

2018’in en güzel dizilerinden gösterilen Bodyguard, mevzu olarak İçişleri Bakanı Julia Montague (Hawes) ve onu koruma altına almak suretiyle atanan David Budd (Madden) isminde kahraman bir cenk gazisini işlemektedir.

Tür Gerilim Dram Kabahat
IMDb 8.3
Izlenme
Zamanı
2018
Yönetmen Jed
Mercurio
Oyuncular Richard
Madden
Keeley
Hawes
Gina
McKee

44. Euphoria

Yabancı Diziler

2019 yılının en kaliteli yabancı dizileri içinde gösterilen Euphoria’da, Spider-Man Homecaming ve Spider-Man Far From Home filmlerinden tanıdığımız Zendeya rol almaktadır. 2019 HBO dizileri içinde son aşama mühim ve etkisinde bırakan bir yapım olan Euphoria, aynı isme sahip İsrail yapımlı bir eserden esinlenmektedir. Dizide bir grup lise öğrencisinin kimlik arayışı, travma, cinsellik ve toplumsal medya dolu yaşamlarına odaklanmaktadır. Yeni dizi bulmakta güçlük çeken okurlarımız için 2019 yılının en kaliteli HBO dizileri içinde gösterilen Euphoria’yı kesinlikle öneriyoruz.

Tür Dram Bilimkurgu
IMDb 8.4
Izlenme
Zamanı
2019
Yönetmen Sam
Levinson
Oyuncular Zendaya Hunter
Schafer
Jacob
Elordi

45. Mr. Robot

Yabancı Diziler

Ödüllü yabancı diziler sıralamasında yer edinen mükemmel bir yapım… Mr. Robot! İlk sezonu 10 bölümden oluşmuş bulunan ve sonrasında yarattığı tesir yardımıyla 2. ve belkide 3. sezonun garantisini alan dizi, fırsat bulduğunuz zaman katiyen izlemeniz gerekmekte olan eserlerden. Hikayenin ana mevzusu, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışır iken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor.

Tür Dram Gerilim Kabahat
IMDb 8.4
Izlenme
Zamanı
2015
Yönetmen

Sam
Esmail

Oyuncular Rami
Malek
Christian
Slater
Carly
Chaikin

Yabancı Diziler

Dizinin giriş bölümünde polis memuru olarak karşımıza çıkan Rick Grimes, gözlerini bir hastane odasında açar ve dünyanın artık eskisi gibi olmadığını farkına varır. Dünyada bir zombi salgını boy göstermektedir. Bununla beraber ailesi dışarıdadır ve bir an öncesinde harekete geçip ailesini kurtarmak istemektedir. 2010 senesinde ekranlara gelen ve büyük bir fanatik kitlesine sahip en kaliteli yabancı diziler içinde gösterilen The Walking Dead, kesinlikle izlenmesi gerekmekte olan diziler arasın ilk sıralardadır.

Tür Korku Bilimkurgu Dram
IMDb 8.4
Izlenme
Zamanı
2010
Yönetmen Frank
Darabont
Oyuncular Andrew
Lincoln
Norman
Reedus
Melissa
McBride

47. Lost

Yabancı Diziler

Hiçbir vakit hatırlanası, izleyen her insanın hafızasına kazınmış efsanevi dizilerden birisi de Lost. Bir yolcu uçağının düşmesiyle başlamış olan öykü, kim bilir, sırlarla dolu bir adada devam eder. Her bölümde izleyiciyi daha farklı bir gizem bekleyen dizi yayınlandığı dönemde oldukça çok seyirci kitlesine ulaşmıştır. Finaliyle ilgili tam beklentileri karşılayamamış olsa bile, her insanın bir nebze de olsa aklının bir köşesinde kalmayı başarmıştır.

Tür Gizem Fantastik Serüven
IMDb 8.4
Izlenme
Zamanı
2004
Yönetmen Damon
Lindelof
Oyuncular Matthew
Fox
Evangeline
Lilly
Josh
Holloway

48. Prison Break

Yabancı Diziler

İzleyicilerden gelen yorumlar üstüne bir oturuşta pek fazla insanoğlunun 1 ve 2 sezonunu bitirdiği, insanoğlunun başından kalkamadığı final yapmış olsa bile tıpkı Breaking Bad gibi gelecek yıllarda yeniden çekileceği dedikodusu kulaktan kulağa gezen unutulmaz görkemli dizi.

İki kardeş olan ve iki kardeşten birinin hapse girmesiyle başlamış olan dizi, öteki kardeşin onu kurtarmak için verdiği mücadeleyi, kavgayı ve savaşı konu alıyor.

Tür Aksiyon Hapishane Kabahat
IMDb 8.4
Izlenme
Zamanı
2005
Yönetmen Paul
Scheuring
Oyuncular Wentworth
Miller
Sarah
Wayne
Callies
Dominic
Purcell

49. Outlander

Yabancı Diziler

Dizi 1945 senesinde başlıyor… Eski bir cenk hemşiresi olan Claire, evine dönmüştür ve yeniden bir araya gelmiş olduğu eşi ile ikinci defa balayına çıkmıştır. Balayı gezisinde zamanı taş çemberini ziyaret ederler. Bu taşlardan birine dokunan Claire, kendisini aniden cenk yüzünden yıkılmış bir halde bulunan İskoçya’da bulur. Yıl 1743’tür. Mevzusu açısından son derece değişik bir his yaratan dizi hem de son yılların IMDB’de en kaliteli puan alan dizileri içinde yer almıştır.

Tür Dram Fantastik Duygusal
IMDb 8.5
Izlenme
Zamanı
2014
Yönetmen Ronald
D. Moore
Oyuncular Caitriona
Balfe
Sam
Heughan
Tobias
Menzies

50. Hannibal

Yabancı Diziler

Büyük umutlarla ekranlara gelen ve çoğunlukla izleyicilerin beğenisini kazanmış son yılların en başarıya ulaşmış gerilim dolu yabancı dizileri içinde gösterilen Hannibal, kelimenin tam anlamıyla nefessiz izleyeceğiniz bir yapım. Dizinin mevzusu; FBI hususi dedektifi Will Graham, FBI ile sekiz genç kızın kaybını araştırmaktadır. Fakat ardında olduğu seri katilin zihnini anlamakta zorlanır ülkenin en bilindik psikiyatrları Dr. Hannibal Lecter’dan yardım istemektedir. Fakat yardım istediği şahıs de fazla masum birisi değildir…

Tür Korku Gerilim Kabahat
IMDb 8.5
Izlenme
Zamanı
2013
Yönetmen Bryan
Fuller
Oyuncular Hugh
Dancy
Mads
Mikkelsen
Gillian
Anderson

Yabancı Diziler

Son yılların en fazla izlenen yabancı dizileri içinde gösterilen The Haunting of Hill House, hem de Netflix bünyesinde yer edinen bir yapım. Dizide, parçalanmış bir ailenin, eski evlerinden ayrılmasına yol açan olayların anılarıyla boğuşmasını mevzu edinir. Gerilim dolu sahneleriyle izleyiciyi kendisine bağlayan yapım geçmişe dönüşleri ve günümüzdeki vakaları birlikte işlemektedir.

Tür Korku Gerilim Gizem
IMDb 8.6
Izlenme
Zamanı
2018
Yönetmen Mike
Flanagan
Oyuncular Michiel Huisman Carla
Gugino
Henry
Thomas

Yabancı Diziler

Alman dizisi olan ve son zamanların en kaliteli yabancı dizileri içinde gösterilen Dark dizisi, tv ekranlarından yayınlanmaya başladığı andan başlayarak IMDb sıralamasında da son derece başarıya ulaşmış bir giriş gerçekleştirmiş oldu. Dark dizisinde mevzu olarak, iki ufak ufak çocuğun kaybolduğu bir Alman kasabası olan Winden’ı işlemektedir.

Dizinin her anı coşku ve gerilim içerisinde geçer iken, işlenen güzel öykü izleyiciyi de ekrana bağlamaktadır. İlk sezonunda yarattığı etkiyle birlikte Netflix’te ikinci sezonuda seyirciyle buluşan yapımda, güvenli olun beyniniz bir yerlerde hata verebilir. Fazla dikkatli izlemeniz gerekmekte olan Netflix dizilerinden bir tanesi… Bir sonraki bölümünü merakla bekleyeceğiniz son devrin en güzel yabancı dizileri arasındaki Dark şu demek oluyor ki Karanlık dizisini kesinlikle izlemelisiniz.

Tür Gizem Dram Kabahat
IMDb 8.6
Izlenme
Zamanı
2017
Yönetmen Baran bo
Odar
Oyuncular Louis
Hofmann
Lisa
Vicari
Maja
Schöne

Yabancı Diziler

Ragnar insanın dibi. Dizide zamanı vakalar efsaneleştirilerek anlatılıyor. Baş karakter Ragnar… Adam yakışıklı, deli, ruh hastası ve daha neler neler… Dizide her şey var. Cinsellik, uyuşturucu, iktidar, güç, bayan, kan, revan… 😉 Ragnar’ın bir de eski karısı var. Bayan hem savaşçı, hem seksi ne istersen o var hanımda. Ragnar’da o bayanı bırakıp ne idüğü belirsiz bir tiple evlenmesin mi? Ondan da çocuklar yapmış oldu. Fakat bana kalırsa o bayanın vakaya dahil olmasının tek nedeni sakat evladı. Yeni sezonlarda hepimiz onu konuşacak. Bu sebeple dünyayı Ragnar’ın onca çocuğundan biri değil… Sakat olan o evladı yönetecek. Anlatmadım ya izle sen. Benim anlattıklarım bir şey değil diyorum, anlamıyor musun?

Tür Dram Aksiyon Serüven
IMDb 8.6
Izlenme
Zamanı
2013
Yönetmen Michael
Hirst
Oyuncular Katheryn
Winnick
Travis
Fimmel
Gustaf
Skarsgård

54. Dexter

Yabancı Diziler

Bu Dexter bizim evin bireylerinden biri oldu çıktı. Aslen adli tıp görevlisidir. Polis departmanında adli tıp görevlisi olarak hizmet verir. Fakat görevi fazla {önemlidir}. Kendisi bir kan uzmanıdır. Kısaca Dexter vaka mahaline gider, cesedi ve etrafa sıçrayan kanları inceler. Kimi zaman eşyaların durumuna bakıp cinayeti yorumladığı olur. Fakat bu işi öyleki bu şekilde yapmaz. Bizde Engin Iyi sabahlar’ın oynadığı Galip Derviş karakteri gibi değil şu demek oluyor ki 😉 Derhal aklınıza o gelmesin… Diziden kalite fışkırıyor. Bununla beraber bu Dexter bir seri katildir. Suça bulaşmış olan ve kanunlardan yırtmayı başaran suçluları öldürmektedir. Şimdi içinizden diziyi anlattın esasen demeyin. Daha hiçbir şey anlatmadım. Diziye ilk başladığınızda 2-3 bölüm sıkılırsanız bırakmayın, sakın haa… Devam edin, izledikçe bağlanacaksınız. Ulan niye benim bu şekilde yeteneklerim yok, niye bu şekilde bir akrabam yok kabul edebilirsiniz 😉

Tür Dram Gizem Kabahat
IMDb 8.7
Izlenme
Zamanı
2006
Yönetmen
Oyuncular Michael
C. Hall
Jennifer
Carpenter
Desmond
Harrington

Yabancı Diziler

Kraliçe II. Elizabeth’in yaşamını ve tahta geçtikten sonraki politik yaşamını mevzu alan The Crown, başarıya ulaşmış bir Netflix dizisi olarak listemize adını yazdırıyor.

Altın Küre başta olmak suretiyle pek çok ödülü aldı. 10 bölümlük ilk sezonunda minimum Elizabeth kadar Winston Churchill’e de bol miktarda rastladığımız bu dizide; Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Jeremy Northam ve John Lithgow gibi başarıya ulaşmış isimler yer ediniyor.

Tür Dram Tarih
IMDb 8.7
Izlenme
Zamanı
2016
Yönetmen Peter
Morgan
Oyuncular Olivia
Colman
Tobias
Menzies
Helena
Bonham
Carter

56. Doctor Who

Yabancı Diziler

Bütün diziler içinde en uzun soluklu olanıdır ve bildiğime göre dizinin bir emsali de yok şu sebeple ilk kısmı 1963’de gösterildi. Bilim kurgu ve eğlencenin doruklara ulaşmış olduğu dizi, Tardis isminde muhteşem güçlere sahip olan uzay aracıyla vakit ve mekan yolculuğu meydana getiren Doctor isminde Gallifreyli fazla bilgili, insana benzeyen birinin yolculuklarını konu alıyor. İlk Hekimin fazla yaşlı olması sebebiyle rejenerasyon geçirip daha farklı bir simaya bürünmesiyle dizi senelerce devam etti. Dizi 2005’den öncesinde ve sonrasında olmak suretiyle klasik ve çağdaş seri olarak ikiye ayrılıyor. Ek olarak Tabip, zamanda ve mekanda seyahat yaparken yol arkadaşları edinmeyi dikkatsizlik etmiyor. 19 Eylül 2015’de 9. Sezonu başlamış olacak olan diziyi nefesimizi tutarak bekliyoruz.

Tür Serüven Dram Aile
IMDb 8.7
Izlenme
Zamanı
2005
Yönetmen Russell T
Davies
Oyuncular Matt
Smith
David
Tennant
Jodie
Whittaker

Yabancı Diziler

Bastırılmış duygularınız açığa çıkacak. İddia ediyorum. Cinsellik, uyuşturucu, eğlence, sertlik, sokak kültürü her şey var şu demek oluyor ki. Bir tane Fiona var evin büyük kızı. Dizinin en masum karakteri. En masumu fakat onda da her şey var doğal olarak. Siz düşünün dizinin masumiyetini. Hele bir baba var… Ayyaşın teki. Her yol var adamda. Üvey kızıyla dahi düzüşüyor, düşünün. “Yok artık izlenir mi lan bu” demeyin. Bırakın bu işleri.. Sonuçta senaryo! Senaryo nedir? Real hayatta olan şeylerdir bana kalırsa. Her insanın içerisinde bir sapıklık, sapkınlık, kösnü, suça eğilim vardır. Fakat bastırabilmektir mühim olan. Bastıramayacağınız duygulara sahipseniz sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı için izlememenizi tavsiye ederim. Ayrıca benim favorim Amerikan versiyonu değil, İngiliz versiyonudur.

Tür Dram Güldürü
IMDb 8.7
Izlenme
Zamanı
2011
Yönetmen Paul
Abbott
Oyuncular William
H. Macy
Jeremy
Allen White
Emmy
Rossum

58. OZ

Yabancı Diziler

Oswald Hapishanesi olarak malum fakat dizide “OZ” adıyla da anılan bu hapishane, öteki pek çok hapishaneden farklıdır. Mahkumlar ile gardiyanları yaşadıkları psikoloji, vakalara verilen tepkiler sizi kelimenin tam anlamıyla hapishane içerisindeymiş gibi hissettirmektedir. Hapishane içinde, uyuşturucu satıcıları, lezbiyenler, kaçakçılar, Çete üyeleri ve belkide Müslüman gruplar yer almıştır. Her kesim, hapishanede hayatta kalmak için kendi çıkarlarını koruma altına almak zorundadır.

Tür Dram Gerilim Kabahat
IMDb 8.7
Izlenme
Zamanı
1997
Yönetmen Sung-il
Chun
Oyuncular Ernie
Hudson
Kirk
Acevedo
Terry
Kinney

59. Daredevil

Yabancı Diziler

Netflix Marvel dizileri içinde son derece beğenilen bir yapım olan Daredevil serisi, her anı coşku dolu bir yapımdır. Dizide sokağın içinden çıkan kahramanların efsaneleşmiş hikayesi canlandırılıyor. 2015 senesinde Netflix ekranlarına gelen Daredevil, IMDB sıralamasında da en kaliteli Marvel dizileri içinde yer almıştır.

Tür Dram Kabahat Aksiyon
IMDb 8.7
Izlenme
Zamanı
2015
Yönetmen Steven
S. DeKnight
Oyuncular Charlie
Cox
Deborah
Ann
Woll
Elden
Henson

Yabancı Diziler

İlk Başta 2014 senesinde gösterime giren ve yayınlandığı ilk andan başlayarak her insanın beğenisini kazanan Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’de geçmektedir. Anlatılan dönemde İngiltere’de yasadışı etkinlik gösteren çeteler yer almıştır. Bu çetelerden birisi de at yarışı bahislerinden ve soygunculuktan para kazanan Peaky Blinders’dır. Her şey tıkırında giderken son bir soygunda hata yapılır ve çetenin başına bala olacak bir müfettiş görevlendirilir… Son dönemlerde izlemeye kıymet yeni bir yabancı dizi bulamadıysanız Peaky Blinders tam da size gore…

Tür Kabahat Dram Serüven
IMDb 8.7
Izlenme
Zamanı
2013
Yönetmen Steven
Knight
Oyuncular Cillian
Murphy
Tom
Hardy
Helen
McCrory

Yabancı Diziler

La Casa de Papel son dönemde İspanyolların ortaya çıkardığı en güzel dizilerden bitanesidir. İspanyol kanalı Antena3 için çekilen dizi sonrasında Netflix tarafınca satın alındı ve şuan için 2 sezonu ile burada gösterilmektedir. Dizinin öyküsünü kısaca üzerinde durmak gerekirse; Profesör lakaplı şahıs senelerdir tasarladığı bu soygun için kendisine yepyeni bir ekip oluşturur. Ekip İspanyol Kraliyet Darphanesini soymak için beş ay süresince herkesten uzak bir evimizde Profesörden eğitim alır. Her insanın adları şehirlerden meydana gelmektedir. Berlin, Tokyo, Rio, Denver, Moskova, Oslo, Helsinki ve Nairobi hikayenin kahramanları…

Tür Gizem Gerilim Kabahat
IMDb 8.7
Izlenme
Zamanı
2017
Yönetmen Sung-il
Chun
Oyuncular Chan-young
Yoon
Ji-ho
Park
Yi-Hyun
Cho

Yabancı Diziler

Netflix Orijinal Serileri’nden biri olarak karşımıza çıkan bu dizi, Bizleri gizemli bir macerayla 80’li yıllara götürüyor. Gizem türünün aynı zamanda dram, gerilim ve fantastik türlerini de bünyesinde barındırıyor.

80’li yılları kendine fon meydana getiren Stranger Things, devrin korku filmlerine slm çakmayı da atlamayan bir fantastik gerilim dizisidir. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono’yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir evladı ve onu bulmaya çalışan annesinin öyküsünü konu alıyor. Dizinin ilk sezonu o denli fazla beğenildi ki, Netflix dizinin ikinci sezonunu da çekerek seyircilerle buluşturdu.

Tür Dram Fantastik Korku
IMDb 8.9
Izlenme
Zamanı
2016
Yönetmen Sung-il
Chun
Oyuncular Chan-young
Yoon
Ji-ho
Park
Yi-Hyun
Cho

Yabancı Diziler

Her sezonunda yeni bir mevzu işleyen Black Mirror, hem de her sezonda yeni oyuncular, yönetmenler ve senaristler barındırmakta olan bir yapım. Her sezon değişik olmasına karşın ortak tek nokta Black Miror… Anlamı ise Kara Ayna… Dizi, mevzu olarak teknolojik aletlerin insanlarını yaşamını ne kadar derinden etkilediğini son derece çarpıcı biçimde anlatırken, hem de izleyen insanın kendi yaşantısını uzun bir müddet sorgulamasını da mevzu edinir. Hızla gelişen teknolojinin insanoğluna verdiği zararların tesirini görmek istiyorsanız, en kaliteli dizilerden bir tanesi olan Black Mirror’u katiyen izlemelisiniz.

Tür Bilim Kurgu Gerilim Dram
IMDb 8.9
Izlenme
Zamanı
2011
Yönetmen Charlie
Brooker
Oyuncular Andrew
Scott
Topher
Grace
Anthony
Mackie

Yabancı Diziler

Gelmiş geçmiş en kaliteli diziler sıralamasında her zaman kendisine yer bulabilecek bir yapım… Kaç sezon oldu biz sayamadık fakat hala daha eski tadını verdiği kati. Supernatural dizisi ABD’da 13 sezondan fazladır devam ediyor. Bir takım için hakikaten bu büyük bir başarı… Dizinin mevzusu; evleri yanan ve bu yangından annesini kaybeden Dan ve Sam Winchester kardeşlerin yaşam öyküsünü anlatır. Bu gençlerin babası bir avcıdır fakat normal bir avcı değil. Kendisi, hayalet, ruh, vampir gibi doğaüstü yaratıkların avcısıdır. Babalarının kaybolduğunu öğrenen bu kardeşler, onu bulmak için yeni bir maceraya atılırlar. Her kısmı coşku, gerilim ve aksiyon dolu bu yapımı, katiyen izlemenizi öneri ederiz.

Tür Bilim Kurgu Fantastik Aksiyon
IMDb 8.4
Izlenme
Zamanı
2005
Yönetmen Eric
Kripke
Oyuncular Jared
Padalecki
Jensen
Ackles
Misha
Collins

Yabancı Diziler

Adamlar öyleki bir takım yapmış ki… Dünyanın en büyük ve an azılı uyuşturucu kaçakçısı, kan emici Pablo Escobar’ın yaşamını konu alıyor fakat Escobar’ı canlandıran oyuncuyu kişiyi öyleki bir seçmişler ki… Adam hakkını veriyor. Öyleki bir bağlanıyorsunuz Escobar’ın başına bir sorun vardığında üzülebiliyorsunuz. Dünyanın en azılı kanun kaçaklarından birinin kurtulması için, başarıya ulaşmış olması için yeri geliyor dua ediyorsunuz. Özetle diziden kalite akıyor, akıyor…

Tür Dram Polisiye Gerilim
IMDb 8.9
Izlenme
Zamanı
2015
Yönetmen Carlo Bernard
Oyuncular Pedro Pascal Damian
Alcazar
Francisco
Denis

66. Death Note (Vefat Defteri)

Yabancı Diziler

Anime türünde dünya üstünde bir numara olan Japonlar, haddinden fazla uzun süre hafızlardan çıkmayacak mükemmel bir esere imza attılar. Death Note, listede yer edinen pek çok diziden IMDb’de fazla daha çok puana sahiptir ve bunu hakikaten de hak etmektedir. Anime çeşidi bu dizide, Yagami Light, üniversite giriş imtihanlarına hazırlanan bir lise son derslik öğrencisidir. Bunalımda olan Yagami, ders esnasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düşmüş olduğu yere yönelir. Defterin üzerinde “Death Note” yazmaktadır. “Bu deftere adı yazılan insan ölecektir.”

Tür Animasyon Kabahat Dram
IMDb 9.0
Izlenme
Zamanı
2006
Yönetmen
Oyuncular Mamoru
Miyano
Shido
Nakamura
Kappei
Yamaguchi

Yabancı Diziler

Britanya asıllı tv dizisidir. Romandan alınma olan dizi ABD’da ilk önce mini dizi olarak yayınlanmaya başladı. Fakat görmüş olduğu büyük ilgiden sonrasında dizi için belirli bir saat konuldu ve devam etti. Polisiye formatında olan dizinin mevzusu Sherlock Holmes isminde dedektifin vakaları aydınlatırken yaşadıklarını ve başına gelenleri konu alıyor.

Tür Kabahat Gizem Dram
IMDb 9.1
Izlenme
Zamanı
2010
Yönetmen Steven
Moffat
Oyuncular Benedict
Cumberbatch
Martin
Freeman
Amanda
Abbington

Yabancı Diziler

Yalnızca 2 yıl ömrü kaldığını ve hasta olduğunu öğrenen, işine, eşine, çocuklarına aşık bir adam..

The X-Files’ın yapımcısı Vince Gillian’ın eseri olan Breaking Bad ölümle dalga geçen, fazla mütevazi bir yaşamı olan basit hayat devam eden bir insanın öyküsünü konu alıyor. Ailesi ile mutlu yaşayan biriyken kanser olduğunu öğrenen kimya öğretmeni olan Walter White yaşamının kimyasını aniden değiştirir.

Bundan sonrasında ki tek maksadı fazla sevmiş olduğu ailesine öldükten sonrasında fazla yüklü bir miras bırakabilmektir. Fakat bunu kendisi ile hiç örtüşmeyen bir yöntem ile çözmeye çalışır. O fazla sevmiş olduğu işini denklemler üstündeki başarısını uyuşturucu üretmek için kullanır. Ven o andan başlayarak de apayrı bir adama dönüşür.

Breaking Bad final yapmış, geçtiğimiz günlerde ise yeniden başlayacağına dair senaryoların döndüğü izleyenlerin hala ne diziydi be diyerek bahsetmiş olduğu görkemli yapıt.

Tür Dram Gerilim Kabahat
IMDb 9.5
Izlenme
Zamanı
2008
Yönetmen Vince
Gilligan
Oyuncular Bryan
Cranston
Aaron
Paul
Anna
Gunn

Yabancı Diziler

İhanet, kösnü, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, taht oyunları özetlemek gerekirse Game of Thrones. Son günlerin en popüler dizilerinden önde gelen Game Of Thrones izlenme rekorları kırmaktadır. Dizide Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller ‘Demir Taht’ için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.

Tür Aksiyon Serüven Dram
IMDb 9.5
Izlenme
Zamanı
2011
Yönetmen D.B.
Weiss
Oyuncular Peter
Dinklage
Emilia
Clarke
Kit
Harington

70. Chernobly

Yabancı Diziler

2019 senesinde HBO tarafınca tv ekranlarına getirilen Chernobyl, 1986 senesinde yaşanmış olan Çernobil nükleer felaketini mini bir takım olarak karşımıza çıkıyor. İlk bölümünden başlayarak her insanın beğenisini kazanan ve IMDB’de 9,7 puan alarak bütün zamanların en kaliteli dizileri arasına giren Chernobyl, Ukrayna’nın Belarus sınırındaki Çernobil şehrine kurulan nükleer tesiste yaşanmış olan patlama sonrasında yetkililer tarafınca alınan karaları işlemektedir. Bir nevi devrin Sovyet Birliği’nin doğru bilgiyi gizlemesi sonucunda uzun senelerdir devam edecek felakete dünyanın hepsi şahitlik ediyor.

Tür Dram Gerilim Tarih
IMDb 9.7
Izlenme
Zamanı
2019
Yönetmen Craig
Mazin
Oyuncular Jared
Harris
Stellan
Skarsgård
Paul
Ritter

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*