-0.7 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Buy now

spot_img

Facebook Hesap Dondurma | Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Feysbuk Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Feysbuk, toplumsal medyada en çok kullanılan platformlardan birisidir. Fakat kimi zaman insanlar hesaplarını dondurmak isteyebilirler. Bu, hesabınızı Tamamıyla silmek istemiyorsanız, fakat bir süreliğine erişimini durdurmak istediğinizde kullanabileceğiniz bir seçenektir. Feysbuk hesap dondurma işlemi son derece basittir ve aşağıdaki adımları takip ederek yapılabilir:

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

 1. Feysbuk hesabınıza giriş yapın.
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki açılır menüyü açın.
 3. “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini seçin.
 4. “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklayın.
 5. “Hesabı Dondur” seçeneğine tıklayın.
 6. İşleminiz için bir neden seçin ve “Devam” düğmesine tıklayın.
 7. Feysbuk hesabınız dondurulacak ve artık görüntülenmeyecek.

Facebook Hesap Dondurma

Hesap dondurma işlemi tamamlandıktan sonrasında hesabınıza erişilemez hale gelecek, fakat hesabınız Tamamıyla silinmeyecek. Hesabınızı tekrardan etkinleştirmek istediğinizde, sadece hesabınıza giriş yapmanız ve hesabınızı etkinleştirmeniz gerekecektir.

Mühim Not: Hesabınızı dondurduktan sonrasında, hesabınızla ilişkili bilgilerin hala Feysbuk sunucularında saklandığını ihmal etmeyin. Bu yüzden, hesabınızı Tamamıyla silmeden öncesinde hesabınızdaki bütün verileri indirmenizi tavsiye ederiz. Ek olarak, hesabınızın donmuş olduğu süre süresince, hesabınıza kimse erişemeyecektir. Bu yüzden, hesabınızı dondurmadan öncesinde, hesabınızda etken olan bütün oturumlarınızı kapatmanız icap ettiğini de ihmal etmeyin.

Feysbuk Hesap Dondurma İşlemi Sonrası Neler Olur?

Facebook Hesap Dondurma

Feysbuk hesap dondurma işlemi, kullananların hesaplarına erişimlerini geçici olarak askıya almasına müsaade eden bir seçenektir. Hesap dondurma işlemi esnasında, Feysbuk kullanıcısı hesaplarını kullanamaz, profil sayfaları yada paylaşımları öteki kullanıcılara gösterilmez. Pekala, Feysbuk hesap dondurma işlemi sonrası neler olur? İşte cevaplar:

 1. Hesabınız askıya alınır: Hesap dondurma işlemi sonrası, Feysbuk hesabınız askıya alınır. Bu, hesabınızın öteki kullanıcılara görünmemesi manasına gelir. Fakat, hesabınız hala Feysbuk sunucularında saklanır.

 2. Paylaşımlarınız ve yorumlarınız görünmez hale gelir: Feysbuk hesap dondurma işlemi sonrasında, paylaşımlarınız ve yorumlarınız öteki kullanıcılara görünmez hale gelir. Fakat, hesabınız dondurulmadan öncesinde yaptığınız paylaşımlar ve yorumlar, hesabınız yine açıldığında hala orada olacaktır.

 3. Mesajlarınız erişilemez olur: Hesabınız dondurulduğunda, Feysbuk Messenger’daki mesajlarınıza erişemezsiniz. Mesajlarınız hala hesabınızda saklanır, fakat öteki kullanıcılara görünmez.

 4. Bildirimleriniz durdurulur: Hesabınız dondurulduğunda, Feysbuk size bildirim göndermeyi durduracaktır. Fakat, bildirimleri tekrardan açtığınızda, hesabınızın tekrardan etkinleştirildiği tarihten başlayarak tekrardan bildirim almaya başlayabilirsiniz.

 5. Hesabınız silinmez: Feysbuk hesap dondurma işlemi, hesabınızın Tamamıyla silinmesi manasına gelmez. Hesabınız hala Feysbuk sunucularında saklanır ve hesabınızı herhangi bir zamanda yine etkinleştirebilirsiniz.

Feysbuk hesap dondurma işlemi sonrası, hesabınızı tekrardan etkinleştirmek isterseniz, yalnızca hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Hesabınızı dondurduktan sonrasında belirli bir müddet içerisinde hesabınızı etkinleştirmezseniz, Feysbuk hesabınızı kalıcı olarak silebilir.

Feysbuk Hesap Dondurma İşlemi Geri Alınabilir mi?

Facebook Hesap Dondurma

Feysbuk hesabınızı dondurduktan sonrasında, hesabınız geçici olarak kullanılamaz hale gelir ve öteki kullanıcılar tarafınca bulunamaz. Bu yüzden, hesabınızı dondurduktan sonrasında geri dönerek hesabınızı tekrardan etkinleştirmek isteyebilirsiniz. Feysbuk hesap dondurma işlemi geri alınabilir mi?

Evet, Feysbuk hesap dondurma işlemi geri alınabilir. Hesabınızı yine etkinleştirmek için yalnızca hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Hesabınızı dondurduğunuzda, bütün profil bilgileriniz, arkadaşlarınız ve paylaşımlarınız kaydedilir ve hesabınız tekrardan etkinleştirildiğinde bütün bilgileriniz hala mevcut olan olacaktır.

Fakat, hesabınızı ne kadar süreyle dondurduğunuz {önemlidir}. Feysbuk hesabınızı bir hafta yada daha kısa bir müddet için dondurursanız, hesabınızın bütün detayları korunacaktır ve hesabınızı tekrardan etkinleştirdiğinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Fakat hesabınızı 7 günden daha uzun bir müddet için dondurursanız, hesabınızın birtakım verileri silinebilir ve hesabınızı yine etkinleştirdiğinizde birtakım bilgileriniz kaybolabilir.

Hesabınızı dondurduktan sonrasında geri dönmeniz gerektiğinde, yalnızca Feysbuk hesabınıza giriş yapın ve hesabınızı tekrardan etkinleştirmek için yönergeleri takip edin.

Feysbuk Hesap Dondurma Ne Kadar Süre için Yapılabilir?

Facebook Hesap Dondurma

Feysbuk hesap dondurma işlemi, hesabınızı geçici olarak dönem dışı bırakmanıza imkan tanır. Böylelikle hesabınızın herhangi bir halde kullanılmasını yada paylaşılmasını engelleyebilirsiniz. Bu işlem, hesabınızı silmek istemediğiniz fakat bir süreliğine kullanmaktan caymak istediğiniz durumlarda son derece faydalıdır. Pekala, Feysbuk hesap dondurma işlemi ne kadar süre için yapılabilir?

Feysbuk hesap dondurma işlemi sınırsız bir müddet için yapılabilir. Kısaca hesabınızı istediğiniz kadar süreyle dondurabilirsiniz. Fakat, hesabınızı 7, 14 yada 30 gün süresince dondurabileceğiniz seçenekler de sunulur. Bu seçenekler, hesabınızı ne kadar süreyle dönem dışı bırakmak istediğinize bağlı olarak tercih edilebilir.

Şayet hesabınızı dondurduktan sonrasında yine kullanmak isterseniz, dondurma yöntemini herhangi bir zamanda kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için yalnızca hesabınıza giriş yapmanız ve dondurma yöntemini sonlandırmanız yeterlidir. Hesabınızı dondurduğunuz süre süresince, profiliniz ve içerikleriniz öteki Feysbuk kullanıcıları tarafınca görüntülenemez. Fakat, dondurma yöntemini sonlandırdıktan sonrasında hesabınız tekrardan etken hale gelir ve öteki kullanıcılar tarafınca görüntülenebilir hale gelir.

Ihmal etmeyin ki, Feysbuk hesap dondurma işlemi sadece geçici bir çözümdür. Hesabınızı kalıcı olarak silmek isterseniz, dondurma işlemi yerine hesap silme yöntemini tercih etmeniz gerekmektedir. Hesap silme işlemi de son aşama basittir ve Feysbuk hesabınızın Tamamıyla silinmesini sağlar. Fakat, hesabınızı sildikten sonrasında geri dönüşü yoktur ve hesabınızdaki bütün bilgiler ve içerikler sonsuza kadar kaybolur. Bu yüzden hesabınızı silmeden öncesinde bütün mühim verilerinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin.

Feysbuk Hesap Dondurma ve Hesap Silme Arasındaki Fark Nedir?

Facebook Hesap Dondurma

Geçici ve Kalıcı Farkı: Feysbuk hesap dondurma işlemi, hesabınızı geçici olarak dönem dışı bırakır ve hesabınızın silinmesine neden olmaz. Hesap dondurma işlemi sona erdiğinde, hesabınıza yine giriş yapabilir ve hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat, hesabınızı silme işlemi kalıcıdır ve geri alınamaz.

Veri Gizleme Farkı: Feysbuk hesap dondurma işlemi esnasında, hesabınızın bütün detayları ve verileri Feysbuk sunucularında saklanır. Hesabınızı yine etkinleştirdiğinizde, hesabınız ve bütün verileriniz Tamamıyla aynı biçimde kalacaktır. Fakat, hesabınızı silerseniz, bütün verileriniz kalıcı olarak silinecektir.

Profil Erişimi Farkı: Hesabınızı dondurduğunuzda, profiliniz hala Feysbuk’ta mevcut olan olacak, fakat öteki kullanıcılar profilinize erişemeyecektir. Öteki taraftan, hesabınızı silerseniz, profiliniz Tamamıyla silinir ve artık daha farklı bir kullanıcının profilinize erişmesi muhtemel olmaz.

E-posta Alışkanlıkları Farkı: Hesap dondurma işlemi esnasında, Feysbuk size e-posta göndermeye devam edebilir, fakat hesabınızı silerseniz Feysbuk e-posta göndermeyi bırakacaktır.

Feysbuk Hesap Dondurma İşlemi için Gerekenler

Facebook Hesap Dondurma

 1. Feysbuk hesabınıza giriş yapın ve sağ üst köşedeki ok simgesine tıklayın.
 2. “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini seçin ve açılır menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 3. “Hesap Sahipliği ve Kontrolü” kısmına gidin.
 4. “Hesap Geçmişi” bölümünde “Hesap Dondurma” seçeneğine tıklayın.
 5. “Hesabımı Dondur” butonuna tıklayın ve yönergeleri takip edin.

Hesabınızın dondurulması için 14 günlük bir bekleme süresi vardır. Bu süre içerisinde hesabınıza kimse erişemez ve hesabınız etkin olmayacaktır. Bu süre sonunda hesabınız otomatikman etken hale gelir ve hesabınızda yapılan değişimler kaydedilir. Hesabınızı yine kullanmaya adım atmak isterseniz, sadece hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

Feysbuk hesap dondurma işlemi ne anlama gelir?

Feysbuk hesap dondurma, hesabınızı geçici olarak dönem dışı bırakma işlemidir. Bu işlem, hesabınızı silmek yerine, hesap ayarlarından geçici olarak hesabınızı dondurarak, profiliniz ve paylaşımlarınız gizlenir.

Hesabımı ne kadar süreyle dondurabilirim?

Feysbuk hesap dondurma süresi en çok 30 gün olabilir. 30 gün sonunda hesabınız otomatikman etken hale gelir.

Hesap dondurma işlemi geri alınabilir mi?

Evet, Feysbuk hesap dondurma işlemi geri alınabilir. Hesabınızı tekrardan aktive etmek için yalnızca hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

Hesabım dondurulduğunda dostlarım ne görür?

Hesabınız dondurulduğunda, arkadaşlarınız sizin profilinizi ve paylaşımlarınızı göremezler. Bununla beraber, mesajlarınız hala var olacak ve arkadaşlarınız size bildiri göndermeye devam edebilir.

Hesabımı dondurduktan sonrasında Feysbuk Messenger’ı kullanabilir miyim?

Evet, Feysbuk Messenger hesabınızı dondurmanızla beraber etkilenmez ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hesabım dondurulduğunda Feysbuk reklamları hala beni hedefleyebilir mi?

Evet, hesabınız dondurulduğunda dahi Feysbuk reklamları hala sizi hedefleyebilir. Fakat, hesabınız dondurulduğunda reklamlarınızın hedeflemesi azalabilir.

Hesabımı dondurduktan sonrasında bildirimlerimi alabilir miyim?

Hayır, hesabınızı dondurduktan sonrasında Feysbuk bildirimleri alamazsınız. Fakat, hesabınız yine etken hale vardığında, alınmış bütün bildirimler hala hesabınızda olacaktır.

Benzer İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Takip Etsene

0BeğenenlerBeğen
3,742TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

İlgi çekenler