Enerji Tasarruflu 2023’ün Geniş 10 En İyi Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesi hangisi daha iyi? Günümüzde ev yaşamının olmazsa olmaz beyaz eşyalarından kabul edilen bulaşık makineleri, yüksek teknoloji ile donatılmış ve yaşamı kolaylaştıran bir donanımda tasarlanıyor. Biz de bu içeriğimizde sahip olabileceğiniz en kaliteli bulaşık makinesi modellerini araştırarak bir sıralama oluşturduk.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

En İyi Bulaşık Makinesi Sıralaması

Sıra Model Program Sayısı neoldu Puanı
1 Bosch SMS6ECI81T 8 10/9.9
2 LG DFC512FP 3 10/9.8
3 Samsung DW60M5052FW 5 10/9.7
4 Siemens SN234W01DT IQ300 3 10/9.8
5 Beko BM 5115 I 5 10/9.7
6 Arçelik 6144 4 10/9.8
7 Profilo BM4321EG 4 10/9.6
8 Hoover HF 5E5D0FW-17 6 10/9.7
9 Vestel BM 4202 4 10/9.7
10 Grundig GDF 6503 S 6 10/9.6

10 En İyi Bulaşık Makinesi Öneri

Listemizde yer verdiğimiz ürünler ise kaliteli markalara ilişik, geniş iç hacimli ve enerji tasarruflu modellerden oluşuyor. Pekala en kaliteli bulaşık makinesi hangisi? Bulaşık makinesinde olması gerekmekte olan özellikler nedir? Kuşkusuz ki iyi bir bulaşık makinesi fazla programlı ve otomatik yıkama modlarıyla üretilen modellerdir. 

İşte süratli yıkama yapabilen enerji tasarruflu bulaşık makinesi modelleri…

1. Bosch SMS6ECI81T

En İyi Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Dijital açık oturum A+++ olmaması
Düşük su tüketimi
Sessiz olması

Beyaz eşya devi Bosch’un en donanımlı ürünlerinden kabul edilen Bosch SMS6ECI81T, akıllı sistemlerle donatılmış olup telefon üstünden denetim edilebilmektedir. Dossageassist, Aquastop, ActiveWater ve cam koruma teknolojisi ile görkemli bir yıkama ortaya koyan çamaşır makinesi, sessiz çalışmasıyla dikkatleri çekiyor. Ek olarak şık tasarımıyla fark yaratan ürün, otomatik programlama yardımıyla bulaşıklarınız için en yeterli yıkama modunu seçiyor.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı A++
Kapasite 13 Kişilik
Gürültü seviyesi 44 dB
Yıkama programı sayısı 8
Senelik enerji tüketimi 262 kWh
Su Tüketimi 6.7 L

Bosch SMS6ECI81T Kullanıcı Yorumları

👤 Üründen oldukça memnunum. Hele ki üst çekmecesinin ayarlanabilir yüksekliğe çekilmesi fazla hoşuma gitti. Böylelikle büyük bulaşıkları bir kerede halledebiliyorum. Nazlı P.

👤 Ürün tasarım bakımından ve donanım bakımından fazla iyi, verdiğim parayı katiyen hakkediyor. Bir müddet voltaj düşük uyarısıyla uğraştım. Makinanın kafayı yediğini düşünüyordum ki problem elektrik hattımdaymış, sorunsuz. Candan M.

2. LG DFC512FP

En İyi Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Wi-Fi
Enerji tasarrufu
Kapsamlı Temizlik
Geniş iç hacim

A+++ enerji verimliliğine sahip olan LG DFB325HD, Quadwash teknolojisi yardımıyla bulaşıklarınızı tertemiz yapıyor. True Steam, Easy RAck Plus, Dual Zone Wash ve ThinQ özellikleri olan makine, bütün bulaşıklarınızda etkin temizlik sağlıyor. Ek olarak InverterDirect Drive motoru yardımıyla son aşama sessiz çalışan aleti akıllı telefonunuz üstünden kullanabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı A++
Kapasite 14 Kişilik
Gürültü seviyesi 41 dB
Yıkama programı sayısı 3
Su Tüketimi 9 L

LG DFC512FP Kullanıcı Yorumları

👤 En kaliteli bulaşık makinesi, tartışılmaz. Ekonomik, sessiz, kendini temizleme otomatik kapak açma, öteki markalara bakmayın. 

👤 Ortalama 1 ay oldu bu ürünü kullanıyoruz. Fazla mutlu kaldık, düşünenlere öneri ederim.

3. Samsung DW60M5052FW

En İyi Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
LED Ekran
Düşük enerji tüketimi
Sessiz olması

Dünyanın en mühim teknoloji markalarından kabul edilen Samsung, DW60M5052FW modeliyle ne kadar kaliteli bulaşık makinesi üretebileceğini kanıtlamıştır. Büyük LED ekranı yardımıyla program takibini daha rahat yapabileceğiniz makinenin 13 kişilik kapasitesi ve 5 değişik programı vardır. Ek olarak 48 dB ses seviyesine sahip olan cihazın şık bir tasarımının bulunduğunu belirtelim.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı F
Kapasite 13 Kişilik
Gürültü seviyesi 48 dB
Yıkama programı sayısı 5
Senelik enerji tüketimi 295 kWh
Su Tüketimi 12 L

Samsung DW60M5052FW Kullanıcı Yorumları

👤 6 aydır bu makineyi kullanıyorum ve fazla memnunum. Çeşit çeşit yıkama programı var. Makinem yardımıyla artık bulaşıklarımı suda akıtmıyorum. Kullandıktan sonrasında yorum yapmak istedim. Bir de su faturam azaldı. Bence alan hepimiz mutlu olacaktır. Teşekkürler Samsung. Elif K.

👤 Ürünü fazla beğendik. Ucuz ve son derece güzel bir makine. İstediğim biçimde yıkamak için 5 değişik programa sahip. Enerji tüketimi ise son derece iyi bir seviyede. 13 kişilik kapasiteye sahip ve bunun yardımıyla bütün bulaşıklarımı tek seferde yıkayabiliyorum. Her insana öneri ederim. Melek S.

4. Siemens SN234W01DT IQ300

En İyi Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Dijital açık oturum Ses seviyesi yüksek
Ayarlanabilir sepet yüksekliği
Geniş iç hacim
İQdrive motor

Siemens SN234W01DT IQ300, Eko, Süratli, Kümülatif programlarıyla ön plana çıkmaktadır. Aşınmaz iQdrive motoru yardımıyla sessiz, randımanlı ve uzun ömürlü emek harcama sunan makine, dosageAssist teknolojisi yardımıyla tablet deterjanlarının hususi deterjan gözünde çözülüp eşit bir halde dağılmasını sağlıyor. Cihazın kullanıcıları tarafınca sevilmesini elde eden en mühim özelliği ise üst sepetin hareket edebilmesidir. Sepetin üst kısmanda bulunan hususi ekipmana basarsanız buradan yüksekliği ayarlayabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı D
Kapasite 13 Kişilik
Gürültü seviyesi 48 dB
Yıkama programı sayısı 3
Su Tüketimi 9.5 L

Siemens SN234W01DT IQ300 Kullanıcı Yorumları

👤 2 senedir bu ürünü kullanıyorum. Kalitesi fazla iyi ve bulaşıklarımda en küçük bir çizik dahi yapmadı. En kısa programda yıkamama karşın her şey pırıl pırıl çıkıyor. Siemens hayatımda yaptığım en doğru seçimmiş. Dilara A.

👤 İnternetten bu şekilde makineler almayı düşünüp de korkanlar sakın korkmasın. O şekilde bir sistem kurmuşlar ki; öncesinde satmaca geliyor, sonrasında aygıt daha farklı bir kargo ile geliyor. Hiçbir problem yaşamadım. Her insana öneri ederim. Doğan K.

5. Beko BM 5115 I

En İyi Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Çelik beden
Düşük enerji tüketimi
Sessiz olması
Geniş iç hacim

Bulaşık makinesi tavsiyelerini verdiğimiz içeriğimize Beko BM 5115 I ile devam ediyoruz. Paslanmaz çelik iç gövdeye sahip olan Beko BM 5115 I, taşma emniyetli su güvenlik sistemi vardır. 14 kişilik kapasitesiyle son derece geniş bir iç hacmi olan makine, hareketli çatal kaşık sepetine sahiptir. Ek olarak bardak koruma sistemi ve 3 aşamalı üst sepeti olan cihazın kullanıcıları tarafınca en fazla sevilen özelliği ise şık ve çağdaş tasarımıdır.

Teknik Özellikler
Kapasite 14
Gürültü seviyesi 48 dB
Yıkama programı sayısı 5
Su Tüketimi 12,9 L

Beko BM 5115 I Kullanıcı Yorumları

👤 Aslına bakarsan Beko markası olduğundan gözü kapalı alacaklar vardır fakat ürünün kendisi de son derece güzel. 14 kişilik kapasitesi ile beni kendine çekti. Yıkama ve kurutma performansı da son derece iyi. Gözünüz kapalı alabilirsiniz ve her insana öneri ediyorum. Cenk Ş.

👤 Kargo son derece süratli geldi. Son derece sessiz bir üründür ve kendisinin en sevdiğim yanı budur. Bulaşıklarımı hangi programı alırsam alayım hepsinde son derece parlak ve temiz yapıyor. Kararsız kalanlar var ise bir dakika düşünmeden alabilirsiniz. Emre D.

6. Arçelik 6144

En İyi Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Geniş iç hacim
Enerji tasarrufu
LED açık oturum

Listemize Arçelik markasının en kaliteli bulaşık makinelerinden olan 6144 modeliyle devam ediyoruz. Son derece şık bir tasarıma sahip olan Arçelik 6144, 4 değişik yıkama programı yardımıyla bulaşıklarınızı arzu ettiğiniz benzeri yıkayabilmenizi sağlıyor. LED denetim paneli yardımıyla son derece kullanışlı olan model, düşük ses seviyesi ile dikkatleri üstüne çekiyor. Geniş iç hacmi ve sepetleriyle fark yaratan aygıt, hem motor hem de kasa bakımından son aşama sağlamdır.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı Belirtilmemiş
Kapasite 14 Kişilik
Gürültü seviyesi 48 dB
Yıkama programı sayısı 4
Senelik enerji tüketimi 266 kWh
Su Tüketimi 12,9 L

Arçelik 6144 Kullanıcı Yorumları

👤 Beklediğim kadar bir makine olmadı ancak gene de öneri ederim. Cansel A.

👤 Görünmüş olduğu benzeri fazla güzel, kaliteli. Ambalajlaması, her şeyi fazla güzeldi. Memnunum. Hale A.

7. Profilo BM4321EG

En İyi Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Geniş iç hacim
Düşük enerji tüketimi

Profilo BM4321EG, HijyenEkstra seçeneği ile derinlemesine temizlik yapmaktadır. 48 dB değerinde ortalama olarak bir ses seviyesine sahip olan makine, 4 programa ve 4 ayrı ısı derecesine sahiptir. Bardak koruma ve Rackmatic özellikleri ile uzun ömürlü kullanım sunan cihazın kazanı ise paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı D
Kapasite 13 Kişilik
Gürültü seviyesi 48 dB
Yıkama programı sayısı 4
Su Tüketimi 12 L

Profilo BM4321EG Kullanıcı Yorumları

👤 En yeterli fiyatta aldığımı ve daha aşağısını da bulamayacağımı düşünüyorum. Profilo bildiğim ve uzun senelerdir kullandığım markadır. Son derece kaliteli ve güzel bir makine beni şaşırtmadı. Her insana öneri ederim. Onur C.

👤 Bu ürünü 1 senedir kullanıyorum ve bir saatlik programda dahi mükemmel yıkıyor. Hakikaten on numara bir makine ve katiyen koku bırakmıyor. Ne yüksek ne de düşük ortalama olarak bir seviyede sesi var. Makine çalışırken dahi çocuğumu rahat bir halde uyutabiliyorum. Her insana öneri ederim. Gül A.

8. Hoover HF 5E5D0FW-17

En İyi Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Geniş iç hacim
Enerji tasarrufu
Uzaktan Denetim

Hoover HF 5E5D0FW-17, 15 kişilik geniş yıkama kapasitesi ile ön plana çıkmaktadır. 45 dB ses düzeyine sahip olan bu makine, beyaz beden rengiyle çağdaş ve şık bir görünüm oluşturmuştur. Wifi ve Bluetooth bağlantısına da imkan tanıyan bu bulaşık makinesi ile işlerinizi yönetmek asla olmadığı kadar kolaylaşır.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı E
Kapasite 15 Kişilik
Gürültü seviyesi 45 dB
Yıkama programı sayısı 9

Hoover HF 5E5D0FW-17 Kullanıcı Yorumları

👤 Hoover markasının güzel bulunduğunu evvelinde almış olduğum çamaşır makinesinden biliyorum. Şimdi çamaşır ve bulaşık makinem Hoover oldu. 120 senelik Alman kalitesi katiyen vazgeçmem. Hakikaten güvenilir bir marka ve servisi son derece iyi, fazla memnunum. Her insana öneri ederim. 

👤 Kargo geldiği gün aradım servisi. Derhal gelip parasız kurulumunu yaptılar. Kargo mevzusunda tam puan veriyorum. Makine ise her türlü bulaşığı yıkayabilecek seviyede. Bulaşıklarda hiçbir vakit kirliliğe rastlamadım. Fazla güzel bir ürün fazla memnunum. 

9. Vestel BM 4202

En İyi Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Dijital açık oturum
Uzaktan Denetim

Vestel BM 4202, bardak ve cam koruma teknolojileri yardımıyla bütün bulaşıklarınızın ilk günkü benzeri parlak görünmesini sağlamaktadır. 13 kişilik kapasitesiyle ortalama olarak bir evin bulaşık yıkama ihtiyacını karşılayabilen makine, 4 değişik programa sahiptir. Bununla beraber Wifi ile desteklenen bu ürün, uzaktan denetim imkanını da bununla beraber getiriyor.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı E
Kapasite 13 Kişilik
Gürültü seviyesi 49 dB
Yıkama programı sayısı 4
Senelik enerji tüketimi 261 kWh
Su Tüketimi 12 L

Vestel BM 4202 Kullanıcı Yorumları

👤 Teslimat ve kurulum aynı anda yapılıyor. Kurulum için Vestel servisi aramanız gerekmiyor. Şirket fazla ilgili telefonla arayarak kargo süreci hakkında informasyon veriyor. Kurulum için gün ve saat bilgisini size bildiriyor. Makine ise oldukça sessiz çalışıyor. Üst rafı asansörlü ve fazla kullanışlı bir halde tasarlanmış. Makinenin kapasitesi ise oldukça kafi, son derece beğendim.

👤 Sipariş verdikten sonrasında kısa bir müddet içinde teslim edildi. Kargodan mutlu kaldım. Makine ise oldukça sessiz bir halde çalışıyor. O denli sessiz ki çalıştığını dahi duymuyorsunuz. Enerji tüketimi ise oldukça iyi bir seviyede ve elektrik faturasını düşünmenizi gerektirmiyor. Her insana öneri ederim.

10. Grundig GDF 6503 S

En İyi Bulaşık Makinesi

ARTILAR EKSİLER
Geniş iç hacim
6 değişik program

Kalabalık davetlerden sonrasında meydana gelen bulaşık yığınının üstesinden tek seferde gelecek olan Grundig GDF 6503 S sizin kurtarıcınız olacak. Gelişmiş yıkama teknolojileri yardımıyla zamandan, sudan ve enerjiden tutum yapmanızı sağlayacak ürünün bardak koruma fonksiyonu bulunmaktadır. Bu fonksiyon yardımıyla şebeke suyunun sertliğini otomatikman algılayan aygıt, bulaşıkların kireç ve iyondan korunmasını sağlıyor. Sonuç olarak makineniz uzun seneler süresince ilk günkü benzeri bulaşıklarınızı tertemiz yıkamaya devam eder.

Teknik Özellikler
Enerji sınıfı D
Kapasite 14 Kişilik
Yıkama programı sayısı 6

Grundig GDF 6503 S Kullanıcı Yorumları

👤 Eski makineme gore son derece iyi bir ürün. Ses seviyesi ne yüksek ne de düşük. Kalabalık konuk geldiği vakit tek seferde bütün bulaşıkları yıkayabiliyorum. Ürünü sırf kapasitesi yüzünden aldım ve pişman olmadım. Ece S.

👤 Kargo oldukça hızlıydı. Mükemmel bir ürün son derece mutlu kaldım. Bir tanıdığım bana öneri etti, ben de birazcık araştırdıktan sonrasında derhal aldım. Geniş aileler için veya fazla çok bulaşık çıkanlar için ideal bir ürün. Her insana öneri ederim. Talha Y.

Bulaşık makinesi almak isteyen kişiler için özenle hazırlamış olduğumuz bu öneri muhteviyatında mevzu ile ilgili sık sık sorulan sorulara ve cevaplarına yer verdik.

2023’ün en kaliteli bulaşık makinesi hangisi?

En kaliteli bulaşık makinesi tavsiyesine gelecek olursak Bosch SMS6ECI81T, LG DFC512FP, Samsung DW60M5052FW, Siemens SN234W01DT IQ300, Beko BM 5115 I, Arçelik 6144, Profilo BM4321EG gelişmiş teknolojisi, işlevsel programları ve düşük enerji tüketimi ile en fazla tercih edilen bulaşık makineleri içinde yerini alıyor.

Bulaşık makinesi alırken nelere özen gösterilmelidir?

Bulaşık makinesi almak isteyenlerin başlıca dikkat etmesi gerekmekte olan özellikleri şu biçimde sıralayabiliriz;

1. Yıkama kapasitesi
2. Enerji sınıfı
3. Program sayısı
4. Güvence süresi
5. Teknik Donanımları

Bulaşık makinesi ses seviyesi ne kadar olmalıdır?

Bulaşık makinelerin ses seviyesi çoğu zaman 55-60 dB seviyesinde olmaktadır fakat teknolojik gelişmeler bu seviyeyi 45-55 dB arasına indirmeyi başardı. Sizde bulaşık makinesi alırken ses seviyesinin 45-50 dB içinde olduğuna dikkat edin ve tercihinizi bu seviyelerden yana kullanın.

Bulaşık makinesi programları ne işe yarar?

Bulaşık makinesi programları rahat yada ağır lekeleri çıkartmak için değişik enerji tüketimi harcanmasını sağlar. Rahat lekeler için yüksek enerji harcamak yerine düşük programlar yardımıyla su ve elektrikten tutum edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*