En İyi 10 Koenzim Q10 Takviyesi Önerisi

Koenzim Q10 yada CoQ10, insan vücudundaki nerede ise her hücrede naturel olarak bulunan bir kimyasaldır. CoQ10, enerji üretimini teşvik etmek ve zararı olan özgür radikalleri nötralize etmek gibi bikaç mühim rol üstlenir. Bu yüzden, bedende kafi oranda CoQ10 seviyesinin korunması sıhhat bakımından son derece {önemlidir}.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

CoQ10 takviyesi almak için piyasada pek fazla seçenek bulunurken hangilerinin en güvenilir ve en tesirli olduğunu bulmak zor olabilir. Bu yüzden, bu makalemizde CoQ10’un ne işe yaradığını, yararlarını, kullanım talimatlarını ve size hangi markanın sıradışı takviyeleri yaptığını ve nasıl size destek olabileceğini inceledik. 

En İyi 10 Koenzim Q10 Sıralaması

Sıra Marka Hacim Neoldu Puanı
1 Solgar 100 Mg 10/10
2 Venatura 100 Mg 10/9,9
3 New Life 100 Mg 10/9,8
4 Voonka 100 Mg 10/9,8
5 Ocean 30 Kapsül 10/9,9
6 Imuneks 100 Mg 10/9.7
7 Dynavit 200 Mg 10/9,9
8 FLX 200 Mg 10/9,8
9 Moore For Me 200 Mg 10/9,9
10 Lipozone  100 Mg 10/9,9

10 En İyi CoQ10 Takviyesi

Şimdi makalemizi okumaya devam ederek sıradışı koenzim Q10 takviyesi seçiminizi yapabilir ve sıhhat hedeflerinize ulaşmak için en elverişli desteği sağlayabilirsiniz.

1. Solgar Coenzyme Q-10

En İyi Koenzim Q10 Takviyesi

Solgar Coenzyme Q-10 100 mg, 100 mg Koenzim Q-10 içermekte olan yumuşak jelatin kapsül formunda bir takviyedir. Solgar, araştırmaya ve bilime dayalı ürünler kullanarak sürdürülebilir hammaddeler ile global üretim yapıyor. Devamlı kalite kontrol ve yüksek kalite standartları (USP Su Filtrasyonu, HEPA Hava Filtrasyonu) yardımıyla müşterilerine en kaliteli ürünleri sunuyor.

Solgar Coenzyme Q-10, yetişkin insanlar için tercihen yemek vakti günde bir kapsül biçiminde kullanılabilir. İçeriğinde pirinç kepeği yağı, sığır jelatini, gliserin, paprika ekstraktı, titanyum dioksit, ve soya lesitini emülgatörü barındırmakta olan kapsül, şeker, tuz ve nişasta içermez. Ek olarak, potansiyel alerjenleri olan maya, buğday, glüten ve süt ürünleri içermez. Suni aroma, tatlandırıcı ve koruyucu kullanılmadan üretilmiştir.

2. Venatura Coq-10 Koenzim

En İyi Koenzim Q10 Takviyesi

VeNatura markasının Koenzim Q10 takviye edici besin ürünü, içeriğindeki ayçiçek yağı, ubikinon (Koenzim Q10) ve lesitin gibi bileşenlerle desteklenir. Ürünün menşe ülkesi Singapur olsa bile ürün Türkiye’de satışa sunulmaktadır. 

Ürün, 100 mg yada 200 mg olarak gösterilmekte olup, günde bir kapsül tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Ürünün gizleme koşulları, serin ve kuru yerlerde 25°C’nin altında tutulmasıdır. Bu takviye edici besin ürünü, 11 yaş ve üstü kişilerin kullanımı için uygundur ve T.C. Sıhhat Bakanlığı tarafınca onay verilmiştir.

3. New Life Coenz Qh

En İyi Koenzim Q10 Takviyesi

New Life Coenz Qh, İtalya’da üretilen ve 1 kapsülde 100 mg etken biçim CoQ10 (Ubikinol) içermekte olan bir takviyedir. Ubikinol şekli yardımıyla bedende dönüşüme gerek kalmadan tesir gösterir ve standart formlara gore 4 kat daha yüksek biyoyararlanıma sahiptir. 

Zeytinyağı bazlı kapsülleri, sindirim sistemine uyumludur ve kötü koku/tada yol açmaz. Tekli paketleme yardımıyla havayla etkileşim etmeden kullanım olanağı sunar ve Kaneka QH patentli formül içermektedir. Gluten içermez. CoQ10 takviyesi arayan kişiler için kaliteli ve tesirli bir seçenek olarak öne çıkıyor.

4. Voonka Co Q10 

En İyi Koenzim Q10 Takviyesi

Voonka Co Q10, koenzim Q10 içermekte olan bir takviye edici gıdadır. Koenzim Q10, vücudumuzda kalp, karaciğer ve böbrek dokularında en yüksek oranda bulunurken, seneler içerisinde bu hücrelerde en büyük yitik gerçekleşir. Formülündeki koenzim Q10 desteği, vücudun enerji üretimine destek olur iken bununla birlikte naturel bir antioksidan görevi görür. 

Voonka gingseng, öneri edilen günlük porsiyon, yetişkin insanlar için yiyeceklerden sonrasında günde bir kere bir yumuşak kapsüldür. Voonka Co Q10, normal beslenmenin yerine geçemez ve ilaç değildir. Gebelik, emzirme periyodu yada hastalık/ilac kullanımı durumlarında hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

5. Ocean Koenzim Qh

En İyi Koenzim Q10 Takviyesi

Ocean Koenzim QH, bütün vücut hücrelerimizde bulunan mühim bir bileşen olan koenzim Q10’un etken şekli olan ubikinolü içermekte olan patentli bir besin takviyesidir. Yaşın ilerlemesiyle beraber bedende koenzim Q10 üretimi azalırken Ocean Koenzim QH, her kapsülünde 100 mg ubikinol içeriği ile bedendeki enerji üretimine destek olur. 

Kaneka firmasına ilişik patentli bir bileşik olan ubikinol, koenzim Q10’nun en tesirli ve biyolojik olarak etken formudur. Orzax İlaç’ın “Sağlığa Armağan” sloganıyla sunmuş olduğu Ocean Koenzim QH, karnınız tok iken günde bir kapsül kullanımı ile tavsiye edilmektedir.

6. Imuneks Q10

En İyi Koenzim Q10 Takviyesi

Imuneks Q10, beta glukan 1,3/1,6 ve koenzim Q10 içermekte olan bir takviye edici gıdadır. Koenzim Q10, hücrenin mitokondri bölümünde yer almaktadır ve vücudun enerji üretiminde mühim bir role sahiptir. 

Yaş ilerledikçe bedende üretimi azalırken, kalp hastalığı gibi birtakım rahatsızlıklara sahip bireylerde daha düşük seviyelerde görünür. Karaciğerimizde naturel olarak üretildiği gibi, pek çok gıdada da ufak miktarlarda bulunabilir. Imuneks Q10 ile koenzim Q10 seviyelerini arttırarak enerji üretimine destek olabilirsiniz.

7. Dynavit Coenzyme Q10 

En İyi Koenzim Q10 Takviyesi

Dynavit Coenzyme Q10, zeytinyağı kullanarak çözünen bir takviye edici gıdadır. Ubikinon formunda olan Coenzyme Q10, sığır jelatininden elde edilmiştir. Emilmesini çoğaltmak için 300 mg’dan düşük dozlarda tok karna alınması tavsiye edilir. 

Dynavit Coenzyme Q10, 100 mg ve 200 mg formlarında mevcuttur. Glutensiz, koruyucu ve tatlandırıcı içermez. Günde 1 yumuşak kapsül alınması tavsiye edilen bu takviye edici besin, 11 yaş ve üstü yetişkinler tarafınca kullanılabilir.

8. FLX Coenzyme Q-10

En İyi Koenzim Q10 Takviyesi

FLX Coenzyme Q-10, içeriğindeki Q10’un bununla beraber Alpha Lipoic Acid ve Acetyl L-Carnitine’i içermektedir. Coenzyme Q10, hücrelerimizin enerji üretiminde mühim bir rol oynar ve yaş ilerledikçe bedende üretimi azalır. Alpha Lipoic Acid ve Acetyl L-Carnitine ise bedende naturel olarak üretilen antioksidanlar ve enerji üreticilerdir. 

Bir tablette 100 mg Coenzyme Q10, 100 mg Alpha Lipoic Acid ve 100 mg Acetyl L-Carnitine bulunur. Bu takviye edici besin, sıhhatli hayat tarzının bir parçası olarak yetişkinler tarafınca kullanılabilir.

9. Moore For Me Koenzim Q10

En İyi Koenzim Q10 Takviyesi

Moore For Me Koenzim Q10, Fransız Quimdis firmasının yüksek kaliteli Koenzim Q10 ham maddesi ve Alman Alzchem firmasının patentli Alipure formulasyonu ile üretilen Alfa Lipoik Asit R-alfa lipoik asit şekli içermektedir. 

Bu ürün, yüksek kaliteli bileşenleri ile beraber sinerjik bir tesir yaratır ve gluten, laktoz, tatlandırıcı, koruyucu ve domuz katkı maddesi içermez. Zeytinyağı bazlı yumuşak kapsüller, 11 yaş ve üstü yetişkin insanlar için günde bir defa alınması öneri edilir. Moore For Me Koenzim Q10, yüksek kaliteli bileşenleri ve üstün üretim süreci ile kuvvetli bir besin takviyesi seçeneği sunar.

10. Lipozone Coenzyme Q10

En İyi Koenzim Q10 Takviyesi

Lipozone Coenzyme Q10, natural, naturel ve yağda çözünen bir vitamin benzeri madde olan Koenzim Q10 içermekte olan bir takviye edici gıdadır. Vücut tarafınca üretilen ve hücrelerin mitokondrilerinde depolanan CoQ10, bilhassa kalp, akciğerler, karaciğer, böbrekler, dalak, pankreas ve adrenal bezlerde bolca oranda bulunur. Fakat yaş ilerledikçe bedende üretimi azalır. 

Lipozone Coenzyme Q10, 11 yaş ve üstü yetişkinlerin kullanımına uygundur ve glüten, laktoz ve şeker içermez. Koenzim Q10, kardiyovasküler hastalıklar, statin grubu ilaç kullananlar, migren, egzersiz performansı, infertilite ve enerji gibi alanlarda kullanılabilir. Gebelik, emzirme yada hastalık/ilaç kullanımı durumlarında hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Yukarıda yer edinen Koenzim Q10 takviye edici besin çeşitleri ilaç değildir. Herhangi bir hastalığın tedavisinde veya önüne geçilmesinde kullanılamaz. Gebe ve emzirme dönemindeki bayanların, hastalık veya tedavi altında olan kişilerin hekimine müracaat ederek kullanımı gerekmektedir. Açılan paketlerin kullanılmaması ve belirtilen porsiyonların aşılmaması gerekmektedir. Ek olarak ürünün evlatların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmesi son derece {önemlidir}. 

Sıradışı koenzim Q10 hangisi?

Sıradışı koenzim Q10 markalarına gelecek olursak: Solgar, Venatura, New Life, Voonka, Ocean, Imuneks, Dynavit, FLX, Moore ve Lipozone bilhassa migren, bitkinlik, yaşlanma vb. durumlarla mücadelede kas, cilt, kalp, tansiyon ve direnç durumlarına karşı yararlı kaliteli CoQ10 tavsiyeleri içinde yer ediniyor.

Koenzim Q10 nedir ve nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Koenzim Q10 vücudun kendi üretebildiği bir maddedir ve hücre sağlığına katkı sağlar. Antioksidan özelliği yardımıyla özgür radikallerin tesirini azaltır ve enerji sağlanmasında rol oynar.

Koenzim Q10 kilo aldırır mı?

Yüksek dozlarda koenzim Q10’i bir tek besinlerle almaya çalışmak, çok kalori alımı sebebiyle kilo artışına neden olabilir.

Koenzim Q10 takviyesi ne vakit kullanılmamalı?

Koenzim Q10 takviyesi kullanırken kan sulandırıcı ilaçlar, tiroid ilaçları ve kemoterapi tedavisi alan kişilerin doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Ek olarak hamilelik ve emzirme döneminde kullanımının güvenliği mevzusunda kafi çalışma bulunmamaktadır.

Koenzim Q10 yan tesiri var mı?

Koenzim Q10 takviyeleri çoğu zaman güvenilir kabul edilir ve bir çok insan yüksek dozlarda dahi kullanabilir. Fakat, Koenzim Q10 takviyeleri birtakım yan etkilere sebep olabilir, mesela:

 • Mide bulantısı
 • Karın ağrısı
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Bitkinlik
 • Işık hassasiyeti
 • Uyku problemleri
 • Deri döküntüsü

Koenzim Q10 takviyeleri, kan sulandırıcılar (mesela warfarin), insulin ve birtakım kemoterapi ilaçları gibi belirli ilaçlarla etkileşime girebilir. Bu yüzden, herhangi yeni bir ilaç yada gıda takviyesi, Koenzim Q10 dahil, kullanmadan öncesinde doktor ile konuşulmalıdır.

CoQ10 içermekte olan besinler nedir?

CoQ10, insan bedeninin neredeyse her hücresinde bulunan temel bir gıda maddesidir. Aşağıdaki besinler de CoQ10 içermektedir:

 • yağlı balıklar
 • sakatat
 • yumurta
 • fındık
 • tam tahıllar

CoQ10, enerji üretimi ve DNA replikasyonu ve onarımında yaşamsal bir rol oynar. Ek olarak, zararı olan özgür radikalleri nötralize ederek bir antioksidan olarak vazife yapar.

CoQ10 seviyesini düşüren etkenler nedir?

Bedendeki CoQ10 seviyelerini düşüren türlü türlü etkenler vardır. Bunlar şunları içermektedir:

 • yaşlanma
 • kolesterol düşürücü ilaçlar olan statinlerin kullanımı
 • CoQ10 üretimini tesir eden genetik mutasyonlar
 • enerji üreten hücreler olan mitokondrilerin bozuklukları

Koenzim Q10 eksikliği sebep olur?

Koenzim Q10 eksikliği, kalp hastalığı, kanser, Alzheimer hastalığı gibi pek çok hastalıkla ilişkilidir. Koenzim Q10 takviyeleri, bu hastalıkların tedavisinde ve önüne geçilmesinde yarar sağlayabilir.

Koenzim Q10 bedende görevi nedir?

Vücudun CoQ10’u kullanabilmesi için, hareket etmeden şekli ubiquinondan etken şekli ubiquinole dönüştürmesi gerekmektedir.

Mitokondriler, vücudun hücrelerini güçlendirmekten mesuldür. Bunun için CoQ10 kullanarak kimyasal adenozin trifosfat (ATP) üretirler. Bu süreç ATP sentezi olarak bilinmektedir. ATP, vücudun hücreleri için ana enerji deposudur. Fakat, mitokondriler ATP sentezi esnasında özgür radikaller üretirler.

Normal koşullarda, özgür radikaller hücreler arası iletişimi düzenler ve bedeni enfeksiyöz mikroplara karşı korur. Fakat çok özgür radikaller DNA hasarına neden olur, bu da şunlara sebep olabilir:

 • iltihaplanma
 • DNA mutasyonları
 • doku hasarı

CoQ10, özgür radikalleri nötralize ederek antioksidan olarak vazife yapar. Bu biçimde, CoQ10, hücreleri DNA hasarının zararı olan etkilerinden korumaya destek sunar.

Koenzim Q10 yararları nedir?

CoQ10, bedendeki hücrelerin neredeyse hepsinde bulunan ve enerji üretimi ile hücre korunmasında eleştiri bir rol oynayan bir besindir. CoQ10 takviyeleri türlü türlü sıhhat yararları sunabilir. 

 • Kas ağrısını hafifletir.
 • Yaşa bağlı hastalıklara karşı direnç sağlar.
 • Cilt gençleştirir.
 • Yaşlanma emarelerini azaltır.
 • Kalp sağlığını iyileştirir.
 • Kalp rahatsızlıklarını ve kalp yetmezliği riskini minimuma indirir.
 • Kan basıncını düşürmeye destek sunar.
 • Parkinson tedavisine destek olabilir.
 • Statine bağlı miyopati semptomlarını azaltır.
 • Migrenle başa çıkmanıza destek sunar.
 • Fizyolojik performansı ve dayanıklılığı artırır.

Koenzim Q10 kimler kullanamaz?

Koenzim Q10 takviyesi pek fazla sıhhat problemi için yararlı olabilir fakat kan sulandırıcı, tiroid ilaçları ve kemoterapi tedavisi alan kişilerin, ilaç etkileşimleri sebebiyle CoQ10 kullanmadan öncesinde hekimlerine danışmaları {önemlidir}. Ek olarak, hamilelik ve emzirme döneminde CoQ10 kullanımı hakkında kafi çalışmalar bulunmadığından, bu dönemlerde de hekim önerisi ile almak tavsiye edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*