En çok İzmir için korkuluyor! Yeni deprem riski olan bölgeleri birer birer açıkladılar: “Maalesef topun ağzında”

Türkiye 6 Şubat’ta meydana gelmiş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin yaralarını sarmaya çalışırken 2 hafta sonrasında bu defa Hatay’da büyük bir zelzele meydana geldi. Devamında yaşanmış olan artçıyla yürekler bir defa daha ağza geldi. Bütün Türkiye’yi teyakkuz haline geçiren depremler sonrası hangi bölgelerin zelzele riski altında olduğu merak mevzusu oldu.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

3 İLİ SAYDILAR

Uzmanlar yaşanmış olan büyük depremlerin daha farklı noktaları da tetiklediği görüşünü paylaştı. Prof. Dr. Süleyman Pampal ve Prof. Dr. Samet Arslan’ın Show Haber’e yapmış olduğu değerlendirmelere bakılırsa İzmir, Bingöl ve Bolu zelzele riski altındaki bölgelerde içeriyor.

“MAALESEF TOPUN AĞZINDA”

Prof. Dr. Süleyman Pampal bu zelzele esnasında yörede meydana gelmiş olan örselenmeye dikkat çekerken “Şu anda Hatay’dan güneye doğru, Ölüdeniz fayı, Ortadoğu, Suriye, Lübnan ve İsrail maalesef topun ağzında” diye konuştu.

“HEM ZEMİNİ İYİ DEĞİL HEM DE KIRILMAMIŞ PARÇA VAR

Pampal’ın dikkat çekmiş olduğu öteki iller ise Bolu ve İzmir oldu. “Bolu’nun hem zemin olarak iyi değil hem de kırılmamış bir parça var” diyen Pampal buradaki riske karşı uyardı.

“EN ÇOK KORKTUĞUMUZ YERLERDEN BİRİ”

Öte taraftan Pampal, İzmir’deki tehlikeye de dikkat çekti. “Şu anda en fazlaca korktuğumuz yerlerden biri İzmir” diyen Pampal, “Körfez’den, Mustafakemalpaşa’dan doğuya doğru uzanan İzmir fayı var” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Samet Arslan ise Hatay merkezli depremin Kahramanmaraş merkezli depremlerden bağımsız, tetiklenen bir zelzele bulunduğunu ifade ederken daha farklı bir yarar yaşandığını söylemiş oldu ve şöyleki konuştu:

“Adana’ya fazlaca yakından geçip, Akdeniz’e gidip, Kıbrıs’ın güneyinden Ege bölgesine doğru gidiyor. Kıbrıs’ta kayıtlarda 7.2, 7.3’e kadar depremler olmuş.”

Depremin şimal batı yönünde bir hareket başlattığını belirten Arslan, Bingöl ve çevresinin risk altında bulunduğunu kaydetti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erken uyarı sistemi ile 40 saniye içinde... 'Kahramanmaraş ve Hatay'da kurulmuş olsaydı...' Sadece o bölgede var! Depremi önceden haber veren sistem gerçek mi oluyor?Erken uyarı sistemi ile 40 saniye içerisinde… ‘Kahramanmaraş ve Hatay’da kurulmuş olsaydı…’ Yalnızca o bölgede var! Depremi evvel haber veren sistem gerçek mi oluyor?
Canlı yayında açıkladılar, şaşkınlığını gizleyemedi! Canlı yayında açıkladılar, şaşkınlığını gizleyemedi! “Bu fazlaca acaip bir şey ilk kere öğrendim”
'Şiddeti 9'a çıkacak' sözleri İstanbulluları düşündürüyor‘Sertliği 9’a çıkacak’ sözleri İstanbulluları düşündürüyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*