Ebeveynlerin Tercihi 2023’ün En İyi 10 Akıllı Çocuk Saati

Hangi akıllı çocuk saat modelini almalıyım? Günümüzde evlatların güvenliğinin giderek daha çok ehemmiyet arz etmesinden ötürü kullanılan son teknoloji harikaları akıllı saatler, anne ve babanın rahat etmesini sağlıyor.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Gün içerisinde çocuğunun ne yaptığını nereye gittiğini merak eden anne ve babanın kurtarıcısı olan çocuk akıllı saatleri pek çok değişik özelliğiyle hem evlatların hem anne babaların gönlünü kazanıyor.

Görüntülü ve sesli konuşma özellikleriyle telefon işlevi gören bu cihazlar, GPS özelliği yardımıyla de evladı adım adım izleyebilmeyi sağlıyor. Bu nedenle evladı için daima güvenlik endişesi yaşayan anne ve babanın rahat etmesini elde eden akıllı saatler bilhassa telefon kullanmaya elverişli olmayan yaş aralıkları için daha çok tercih ediliyor.

Ek olarak çocuğun evimizde, okulda, sporda parkta ve daha pek çok yerde kullanabildiği bu saatler fotoğraf çekebilme özellikleriyle de minik kullananların beğenisini kazanıyor.

En İyi Akıllı Çocuk Saati Sıralaması

Sıra Model Ekran neoldu Puanı
1 Wiky Watch 1.4 inç 10/10
2 TCL MT40X 1.3 inç 10/9.9
3 Bilicra Vision 1.3 inç 10/9.7
4 Onkatech Q500S/2021 1.44 inç 10/9.6
5 Elari 4GR 1.4 inç 10/9.7
6 Apple Watch SE 1.78 inç 10/9.7
7 Bilicra BLC 101 1.22 inç 10/9.8
8 Tcl MT42 1.54 inç 10/9.7
9 QFit Q4  1.4 inç 10/9.5
10 Bilicra Connect 1.4 inç 10/9.5

En İyi Akıllı Çocuk Saati Tavsiyesi

İşte mükemmel akıllı çocuk saatleri:

1. Wiky Watch

En İyi Akıllı Çocuk Saati

ARTILAR EKSİLER
Sınırsız
Sesli Mesajlaşma
Ayak İzi
Çoklu Kamera
Suya Sağlamlık

Anne babalar tarafınca çoğunlukla öneri edilen Wiky Watch Akıllı çocuk saati; 2 değişik  renk seçeneği , 7 değişik renkte kordonu  ve 3 değişik modeli ile görüntülü görüşme , konum takip edeni , toplu görüntülü konuşma , toza ve suya sağlamlık , Planlanmış açma ve kapatma , S.O.S. acil durum çağrısı , elektronik çit ve rehber belirleme gibi geniş çaplı özellikleri yardımıyla Türkiye’nin en fazla insanların tercih ettiği akıllı çocuk saati markaları içinde listemizin ilk esnasında içeriyor. 

Teknik Özellikler
Şarj Süresi 1.5-2 Saat
GPS Var
Kamera Var
Kullanım Süresi 24-36 Saat
Acil Arama Butonu Var
Dokunmatik Ekran Evet
Uzaktan Fotoğraf Çekme Var

Kullanıcı Yorumları:

👤 **** ***: Fazla güzel bir saat oğluma aldik ve fazla mutlu kaldık her an her yerde takip edebiliyoruz ek olarak nerdeyse fotoğraf dahi çekip görebiliyorum.

👤 **** ***: Kızım için aldım okuldan çıkınca haberleşmek için fazla iyi oldu oldukça memnunuz wiky den şaşmayın ürün başarı göstermiş.

2. TCL MT40X Movetime Family Watch

En İyi Akıllı Çocuk Saati

ARTILAR EKSİLER
Kamera Uyku Takip edeni
Su Geçirmezlik
Sesli Görüşme

1.3 inç ekrana sahip olan TCL MT40X pembe ve mavi renk alternatifleriyle evlatların seveceği tasarımda satılıyor. Suya dayanıklılığı yardımıyla her yerde gönül rahatlığıyla kullanılabilen bu akıllı saat, görüntülü konuşma yapabilmeye olanak sağlıyor. Bu şekilde istenildiği vakit çocukla hem sesli hem görüntülü hem de ileti kanalıyla kontakt kurulabiliyor. Bütün bunların yanında güvenilir alan uygulaması yardımıyla çocuklar ebeveyninin istemediği bir yere gittiğinde aileye uyarı bildirimi yollayarak çocuğun güvenliğini üst düzeyde tutuyor.

Teknik Özellikler
Ekran 1.3 inç
Çözünürlük 240 x 240 p
Adımsayar Var
GPS Var
Kamera Var

Kullanıcı Yorumları:

👤 FERHAT O****  Saat dün elimize ulaştı, basit bir kurulum sağladık.. Menüleri rahat ve anlaşılır tam ufaklıklara gore tasarlanmış. Araç-gereç kalitesi tatminkar. Sesli konuşma iyi çalışıyor görüntülü konuşmada kötü değil. Konum bilgisi de muntazam çalışıyor. Şarj süresi ile ilgili daha tam bir şey söylemek erken gibi fakat sanırım 1 yada 1,5 gün gidecek gibi görünüyor. Netice parasını hak ediyor mu? evet. Bende kararsızlıkta kalmıştım ucuz bir şey mi alsam diye fakat mevzu çocuk olunca riske atamadım. Başarıya ulaşmış bir ürün bence.

👤 Yasin B******* 4. sınıftaki evladımız ortalama 10 gündür kullanıyor. Bundan önceki akıllı saatine gore oldukça kullanışlı. Şarjı 1,5 gün rahat gidiyor. Ses düzeyi ve görüntülü konuşma güzel, kalabalık ortamda dahi konuşabiliyoruz. Ek olarak kordonu pimli, kopsa dahi yerine ikamesi basit. Öneri ederim.

3. Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati

En İyi Akıllı Çocuk Saati

ARTILAR EKSİLER
5 Renk Seçeneği Görüntülü Görüşme
GPS
Kamera

5 değişik renk seçeneği ile satışa sunulan Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati, 48 saat devam eden pil ömrü ile kullanıcıları mutlu ediyor. GPS özelliği yardımıyla çocuğun nerede olduğunu istenilen saat kontrol etmeye destek olan bu akıllı saat, arama ve sesli mesajlaşma özelliği yardımıyla de daima iletişimde kalmayı sağlıyor. Adım sayar özelliği yardımıyla çocuğun daha çok hareket etmesine teşvik olur iken kamerasıyla da anılarını ölümsüzleştirmesini sağlıyor. Ek olarak acil durum özelliği yardımıyla ihtimaller içinde güvenlik probleminde kurtarıcı görevi üstüne alan saat su geçirmez özelliğinden ötürü her türlü hava koşulunda kullanılabiliyor.

Teknik Özellikler
Uyku Takip edeni  Var
İşletim Çeşidi Standart
Adımsayar Var
GPS Var
Kamera Var

Kullanıcı Yorumları:

👤 F**** M**** Fazla iyi işimizi fazla iyi güzel görüyor fakat şarjı yarıya indiğinde birini arasanız dahi kapanıyor bide yalnızca kayıt ettiğin kişileri arama yapabiliyorsun bence bu iyi bir şey.

👤 E*** A******* Saatten fazla memnunum oğlum için aldım şarjı iki gün gidiyor ses kalitesi iyi konum daima gps olmadığından dolayı net göstermiyor fakat benim ihtiyacımı karşıladı.

4. Onkatech Q500S/2021

En İyi Akıllı Çocuk Saati

ARTILAR EKSİLER
Sesli Bildiri Su Geçirmezlik
GPS
Ortam Dinleme

İçinde evlatların eğlenebilmesi için zeka oyunları barındırmakta olan bu akıllı saat, ders modu yardımıyla ürünle meşgul olmayı önlüyor. Ortam dinleme özelliği yardımıyla çocuğun bulunmuş olduğu alanı haberi olmadan dinleyebilmeyi elde eden akıllı saat, uzaktan kamera özelliğiyle de gizli bir şekilde ortamı görüntülemeye destek oluyor. Belirlenenen 10 numara haricinde kimseyi aramayan saat, evladı güvende tutarken sesli görüşme özelliğiyle de ailesi ile kontakt durumunda olmasını sağlıyor. Ek olarak sos düğmesi yardımıyla ihtimaller içinde durumda basılmış olduğu anda anne baba otomatikman aranarak konum bilgisi ileti kanalıyla ileten cihazın şarjı bitmeden hiçbir biçimde kapatılma özelliği bulunmuyor.

Teknik Özellikler
Uyku Takip edeni  Var
İşletim Çeşidi Standart
Adımsayar Var
GPS Var
Kamera  Var

Kullanıcı Yorumları:

👤 Ö**** Y***** Ürün hakikaten güzel tek kötü yanı su geçirmezlik özelliğinin olmaması alın teri dökenlere fazla teşekkürler sıhhatli günler dilerim.

👤 B***** A***** Süper bir doğum günü hediyesiydi! Saati elinize aldığınızda hakikaten kaliteyi hissedebiliyorsunuz. Ek olarak paketin içerisine Whatsapp satın alan hizmetleri numarası var… fazla süratli destek oldular teşekkürler Onkatech. Pahalı saatlere daha çok para vermenize gerek bulunmuyor satılan saatler katiyen bundan daha iyi değil…

5. Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati

En İyi Akıllı Çocuk Saati

ARTILAR EKSİLER
Su Geçirmezlik Fiyatı
Müzik Dinleme
Oyun
Türkçe Dil Desteği

Türkçe dil desteğiyle basit kullanım sunan Elari 4GR, Android işletim sistemine sahip. Rakiplerine oranla daha işlevsel olan bu akıllı saat, görüntülü konuşma, müzik dinleme, sesli asistan kullanma gibi özellikleri ile kullanıcı memnuniyeti yaratıyor. IP67 sertifikasına sahip olan saat su geçirmez özelliği yardımıyla uzun seneler sorunsuz kullanılabiliyor. Ek olarak özelleştirilebilir temasının aynı zamanda eğitici oyunlar barındırmakta olan saat bu sayede çocuğun eğlenirken öğrenmesini sağlıyor.

Teknik Özellikler
Ekran 1.3 inç
IP Derecesi IP67
Bellek 4GB
Batarya 580 mAh

Kullanıcı Yorumları:

👤 A** Y**** Piyasadaki en kaliteli çocuk saati bence. Araç-gereç kalitesi ekranı netliği, parlaklığı fazla iyi. Takip yazılımı da Elari nin kendi yazılımı ve Baya ayrıntılı. Çocuk saati kokundan çıkarttığında veya kapandığında size ileti geliyor. Sesli ve Görüntülü konuşma fazla net. Aygıt android yazılım kullanıyor ve 1.45 sürümü ile Türkçe desteği de geldi. Bundan önceki saate su kaçtığı için pert  oldu. Bunu bilhassa IP 67 koruma sınıfı yüzünden tercih ettim. Öneri ederim.

👤 E**** Ü*** Çocuklar için fazla ideal. GPS üstünden konum takip edeni, güvenilir alan belirleme, ortam takip edeni. Gene kurulan program üstünden görüntülü görüşme. Sesli görüşme. Hepsi etken ve çalışıyor. Birazcık yavaş. Fazla şık. Evlatların kendini erişkin gibi hissedeceği güzel saat. Evlatların taktığı daha farklı marka, çocuğun kolundan daha büyük görünen o kaba saatler gibi değil. Fazla şık, fazla güzel saat.

6. Apple Watch SE

En İyi Akıllı Çocuk Saati

ARTILAR EKSİLER
Türkçe Dil Desteği

 Family Setup özelliği ile ön plana çıkan Apple Watch SE, çocuğunuzu kendi iPhone’unuz üstünden kontrol edebilmenize imkan tanır. Acil SOS ve sıhhat özellikleriyle desteklenen bu model, aktivite takip edeni noktasında da kullanıcılarını mutlu etmeyi başarır. Family Setup ile aile üyelerinizle telefon ve FaceTime üstünden görüşmeniz de mümkündür.

Teknik Özellikler
GPS Var
İşletim Çeşidi IOS
Su Geçirmezlik Var

Kullanıcı Yorumları:

👤 Çocuğumun gereksinimleri doğrultusunda aldım, benimle kontakt kurması muhtemel. Memnunum.

👤 Hakkaten mükemmel, çocuğum için aldım. Apple kalitesi esasen şaşmıyor, beğendim.

7. Bilicra BLC 101

En İyi Akıllı Çocuk Saati

ARTILAR EKSİLER
Su Geçirmezlik Kamera
İşletim Sistemi

Hem Android hem İOS uyumluluğu bulunan Bilicra BLC 101, fazla satan akıllı saat modelleri içinde içeriyor. Kullanıcı memnuniyeti elde eden ürün, SİM kart ile beraber kullanılıyor. GPS özelliği yardımıyla çocuğun nerede olduğunu takip etmeye destek olan aygıt bununla birlikte geçmiş ayak izlerini de kontrol edebilmeyi sağlıyor. Telefon, sesli ve yazılı ileti kanalıyla kontakt kurabilmeyi elde eden bu akıllı saat, SOS özelliği yardımıyla acil durumlarda ebeveyne bildirim yollayarak çocuğun güvende kalmasını sağlıyor.

Teknik Özellikler
GPS Var
İşletim Çeşidi Android – İOS
Kamera Yok
Su Geçirmezlik Var

Kullanıcı Yorumları:

👤 Ş** S** 6 aydır kullanıyoruz. Fazla memnunuz.

👤 Suad S** Saati 10 gündür kullanıyoruz, şarj 2  gün gidiyor, 1 amper adaptör(iPhone adaptörü uyumlu) ile şarj edilmeli, aksi halde şarjınız erken bitecektir.  Konum hassasiyeti dahili GPS alıcısının düşük kapasitesi sebebi ile kapalı alanda 50 m hata verebilir. Fakat açık alanda hatasız çalışıyor. Ek olarak pil tasarrufu ve konum hassasiyeti için Lbs konum ayarını kapatınız.

8. Tcl MT42 Akıllı Çocuk Saati

En İyi Akıllı Çocuk Saati

ARTILAR EKSİLER
Kamera Adımsayar
Şarj Süresi
Su Geçirmezlik

4G görüntülü görüşme özelliğiyle dikkat çeken ürün, şık tasarımıyla da çocuklar tarafınca beğeniliyor. bir haftalık uzun pil ömrüne sahip olan bu akıllı saat 2 saatte şarj oluyor. 1.54 inç ekrana sahip olan ürün, IP65 sertifikası yardımıyla su geçirmez özelliğiyle rahat kullanım sunuyor. Ek olarak GPS özelliği yardımıyla çocuğun her anını kontrol edebilmeyi elde eden aygıt; sesli, yazılı ve görüntülü kontakt kurmaya destek oluyor.

Teknik Özellikler
Ekran 1.54 inç
Su Geçirmezlik IP65
Kamera 2 MP
İşletim Çeşidi Android

Kullanıcı Yorumları:

👤 M** G*** Daha öncesinde daha farklı  marka akıllı saatimiz vardı.  Camı çatladı ve servis saat kadar ücret talep etti.  Uzun araştırmalarım sonunda MT42 ye karar verdim. Sipariş verdim ertesi gün elime sorunsuz ulaştı.  Paketleme sorunsuzdu. Kurulum basit oldu. Piyasadakilarin bence en iyisi. Fazla özellikli.  Konum bilgisini birebir veriyor. İçim daha rahat. Ortalama 1ay oldu. Geç yazdım belirleyici olsun istedim. Katiyen öneri ederim.

👤 N** B*** Kaliteli araç-gereç konum nokta atışı şarj süresi kafi piyasada alınabilecek sayılı ürünlerden biri karar sizin!!!

9. QFit Q4 

En İyi Akıllı Çocuk Saati

ARTILAR EKSİLER
Kamera
Konum Takip edeni

QFit Q4 akıllı çocuk saati, kısa mesaj bilgilendirme özelliği ve görüntülü görüşme olanağı ile çocuğunuzdan daima haberdar olabilmenize destek verir. Karşılıklı arama desteği de bulunan bu ürün, ayak izi uygulaması ile çocuğunuzun geçmiş konumlarını öğrenmenize destek verir. Bununla beraber adımsayar özelliği de aktivitelere karşı ilgi duymasına destek verir.

Teknik Özellikler
GPS Var
Sesli Görüşme  Var
Kamera Var
Titreşim Yok

Kullanıcı Yorumları:

👤Üründe belirtilen her özellik mevcut olan, sevmiş olarak kullanıyorum.

👤 Mutlu kaldım, oğlum için almıştım o da sevmiş olarak kullanıyor.

10. Bilicra Connect

En İyi Akıllı Çocuk Saati

ARTILAR EKSİLER
Gece Modu
Konum İzleme

Bilicra Connect, renkli ve dokunmatik ekranı ile çocuklarınızın kolay bir şekilde kullanabileceği bir yapıya sahiptir. Elektronik çit ve konum takip edeni özellikleri bulunan bu akıllı saat, acil durum çağırısına da olanak sağlar. Ayak izi menüsünden çocuğunuzun geçmişte bulunmuş olduğu bölgeleri de tespit etmenizi sağlar. Bununla beraber 22.00-06.00 saatleri içinde şebeke kullanımını kapatan gece modu özelliği de bulunmaktadır.

Teknik Özellikler
GPS Var
Bildiri Var

Kullanıcı Yorumları:

👤 Bilicra kalitesi gene de şaşırtmadı. Fazla beğendim hakikaten.

👤 Bütün özellikleri fazla güzel çalışıyor, mutlu kaldım. Çok büyük.

2023’ün mükemmel akıllı çocuk saati hangisi?

Sıradışı akıllı çocuk saati modellerine gelecek olursak; TCL MT40X Movetime Family, Bilicra Vision, Onkatech Q500S, Elari 4GR, Twox, Bilicra BLC 101, Tcl MT42, MyWatch, Kallow Z500 ve Smartbell Q539 anne ve babanın çocuklarıyla haberleşmesine ve canlı takip yapmasına müsaade eden kaliteli çocuk saatleri içinde içeriyor. 

Akıllı çocuk saati alırken nelere dikkat etmek gerekmektedir?

Çocuğunun her anını izlemek isteyen anne ve babanın tercih etmiş olduğu akıllı saatler değişik özellikleriyle birbirinden ayrılsa da eğer olmazsa olmaz özelliklere dikkatli olunması gerekiyor. Bunların başlangıcında gelen GPS özelliği çocuğun nerede olduğunu görebilmeye destek olduğundan ailelerin rahat etmesini sağlıyor. Bir daha farklı dikkatli olunması gerekmekte olan özellik ise sesli ve yazılı çift yönlü kontakt kurabilme. Bu özellik yardımıyla telefonu olmayan yada telefon kullanmaya yaşı el vermeyen evlatların aileleriyle iletişimde kalması kolaylaşıyor. Bu özelliklerin haricinde bir öteki mühim nokta ise su geçirmezlik. Çocuğun kullanımına elverişli olacak biçimde su geçirmez özellik bulunması el yıkama yada sulu ortamda kullanma gibi durumlarda problem yaşamayı önlüyor.

Akıllı çocuk saati hangi yaş için elverişli?

15 yaşa kadar kullanım aralığına sahip olan akıllı saatler bilhassa telefon kullanım yaşına elverişli olmayan çocuklar için ailelerin ilk tercih etmiş olduğu ürün oluyor. Okulda dahi sorunsuz kullanım elde eden bu saatler 4 yaşlarında başlayarak kullanılabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*