Dünyadaki En Muazzam 18 Kraliyet Evi!

Gözlerinizi Alamayacağınız 18 Kraliyet Sarayları

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Kraliyet aileleri bütün dünyadaki insanların hayal enerjisini yakalar. Bu denli büyük oranda zenginlik ve bununla beraber gelen şaşırtıcı zamanı mimari ile yaşamı sürdürmenin nasıl olacağını düşlemek eğlencelidir. Bu kraliyet saraylarının listesine bakmalısınız.

İşte görenleri şoke eden en güzel kraliyet evleri ve sarayları;

1. İsveç’teki Drottningholm Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Drottningholm Sarayı, İsveç kraliyet ailesinin hususi evidir. Aslen 1500’lerde inşa edildi. Saray ve bahçe tiyatrosu dahil, sarayın birtakım kısımları halka açıktır. Saray ek olarak, 1700’lerde geleneksel Çin tarzında inşa edilmiş bir Çin Pavyonuna sahiptir.

Saray, görkemli mimarisi ve barok bahçeleriyle UNESCO Dünya Mirası listesine alındı. Saray İsveç kraliyet ailesinin resmi ikametgahı olarak kabul edilirken, bazıları yalnızca bir yazlık ev olarak kullanıyor.

2. En Tanınmış Saray Buckingham Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Dünyadaki bütün kraliyet aileleri ve saraylardan kim bilir en fazla tartışılanı, İngiliz kraliyet ailesine ev sahipliği icra eden Buckingham Sarayı. Buckingham Sarayı, bununla birlikte, herhangi bir kraliyetin doğumunu duyuru ettikleri bölgeler de dahil olmak suretiyle, İngiliz kraliyetlerinin geleneklerinin çoğunda bir yere sahiptir. Genel anlamda, devlet başkanları Buckingham’da ağırlanır. Ortaklar da dahil öteki onurlar burada verilmiştir.

Örneğin bu fotoğrafta Kraliçe II. Elizabeth, St Michael ve St George’un en güzide düzeninin Onursal Dame Büyük Haç amblemi ile kadın oyuncu Angelina Jolie’yi tanıtıyor. Jolie, insancıl çalışmaları sebebiyle Onursal olarak Adlandırıldı.

3. Prens’in Monako Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Monaco’nun kraliyet ailesi, Prenses Grace’in dahil olması sebebiyle ilginçtir. Grace Kelly, Prens Rainier ile tanışan ve evlenen, fakat son zamanlarda Meghan Markle ve Prens Harry tarafınca rakip olan bir masalda tanınmış bir Amerikalı aktrisdi. Hem Kral Rainier hem de Prenses Grace çoktan vefat etmiş olsa bile, oğulları Prens Albert tahtı ele geçirmişti.

Monako Prens ailesinin hususi konutu Prens’in sarayıdır. Bu fotoğraf, Prens Albert’in genç yaşta babasının fotoğrafının yanında durduğunu gösterir.

4. Norveç Kraliyet Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Bu güzel bina Norveç Kraliyet Sarayı’dır. Norveç kraliyet ailesinin ülke çapında pek çok evi var. Fakat, bu ev kendi tabanı olarak kabul edilir ve birincil konuttur. Kral ve Kraliçe devasa mülkü eve çağırırlar.

Saray ek olarak konukları ve devlet başkanlarını ağırlamak ve mühim kraliyet işlerini yürütmek için bir yer olarak hizmet vermektedir. Norveç’in en zamanı parklarından kabul edilen sarayı çevreleyen meşhur bir park var. Bu fotoğraf 2017 senesinde King Harald ve Queen Sonja 80. doğum günlerini kutladıklarında çekildi.

5. Fas’ın Görkemli Monarşisi

En Güzel kraliyet Sarayları

Fas kraliyet ailesi, Rabat şehrinin merkezinde güzel bir saraya sahiptir. Bu fotoğrafta, VI Kral Muhammed , 2011’de İngiliz kraliyet ailesinin Prens Charles’ına ev sahipliği yapıyor. Bu fotoğraf bununla birlikte sarayın sık görünmeyen kısmına da bakıyor.

Kraliyet sarayının şaşırtıcı bir daha farklı özelliği de sarayın tam karşısında hususi bir camiye sahip olmasıdır. Tesis ek olarak kraliyet ailesinin birincil ikametgahı olarak kabul edilir. Saray 1864 senesinde inşa edilmiş ve Dâr-al-Makhzen olarak isimlendirilmiştir.

6. Harry ve Meghan’ın Yazlık Evi

En Güzel kraliyet Sarayları

Prens Harry ve Düşes Meghan Markle yeni evliler, beraber yeni hayatlarını yaşıyorlar. Yeni evlenenlerin bir çok düğün hediyelerini açarken, bu yeni evliler kendilerine birazcık daha pahalı bir şeyle armağan ettiler. İkilinin Cotswolds’ta bir ev için kira imzaladığı söyleniyor.

Büyük Tew Emlak’taki evler Tamamıyla pastoral olarak tanımlanabilir. Alan kırsal olarak kabul edilir ve evlerin bir çok saz çatılı evlerdir. İngiliz toplumunun üst kademesinin öteki iyi niyetli üyeleri, David ve Victoria Beckham gibi bölgede yazlık evlere sahiptir. Mutlu bir evliliğe adım atmak için en duygusal yer diyebiliriz.

7. Lüksemburg’un Lüks Evi: Berg Kalesi

En Güzel kraliyet Sarayları

Berg Kalesi, bikaç yüzyıl süresince Lüksemburg’un kraliyet ailesinin ana konutu olmuştur. 1940’larda, harpte ev Nazi askerleri tarafınca ele geçirildi. Fakat, kraliyet ailesi hemen sonra kontrolü ele geçirdi ve 1960’larda kaleyi restore etti. Bu fotoğrafta, Lüksemburg Büyük Düşesi Maria Teresa, Grand Ducal’daki bir fotoğraf için poz veriyor.

Gördüğünüz gibi, fotoğraf masif kaleye, mermer duvarlara ve sütunlara bir bakış atıyor. Bu fotoğraf, Düşes’in monarşinin daha çağdaş ve “saydam” olmasının gerekliliğini tartıştığı bir röportaj verdiği için çekildi.

8. Krallara Yeterli Bir Konak: Eikenhorst Konağı

En Güzel kraliyet Sarayları

Bu büyük konak, Hollanda’daki Villa Eikenhorst. Kral Willem-Alexander ve Kraliçe Maxima’nın ana konutu. Bu saray aslına bakarsak bir konağa benziyor ve Lahey’deki Wassenaar’da bulunuyor. Bu Kral ve Kraliçe’nin gerçek evi olur iken, öteki ülkelerden gelen ziyaretçileri ve devlet başkanlarını da ağırlıyor.

Aile, konukları ağırlamak için üst katları ve giriş katlarını bir alan olarak kullanıyor. Bu fotoğrafta, Kraliçe Maxima ve Kral Willem-Alexander Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile beraber poz veriyorlar. Konağı ziyaret eden öteki krallıklar içinde, Cambridge Düşesi Kate Middleton vardır.

Hollanda’da gezilecek bölgeleri öğrenmek için buraya tıklayın.

9. Wadiyar Ailesi Rezidansı Mysore Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Burası Hindistan’daki Mysore Sarayı. Hindistan şu anda kendilerine hükmeden gerçek bir kraliyet ailesi olmayan bir cumhuriyet olmasına karşın, eski kraliyet ailesi hala sarayda yaşıyor. Wadiyar ailesi 1399’dan 1950’ye kadar Hindistan’ın hükümdar hanedanıydı. Sarayın mimarisi hem içte hem dışta katiyen şaşırtıcı.

Aslen 1800’lerin sonunda inşa edildi. Şu anda, dışarıda her gece yanan binlerce ışıkla da süslüdür. Saray ışıklarının görülmesi hakikaten nefes kesicidir ve onu Hindistan’ın en fazla rağbet gören gezinsel yerlerinden biri haline getirmiştir.

10. Madrid Kraliyet Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Madrid’in kraliyet sarayı, İspanya Ülkesinin Birleşik Devletler’deki Beyaz Saray versiyonuna benziyor. İspanya Ülkesinin kraliyet ailesinin resmi konutu olarak kabul edilir. Bir milyon metrekareden çok yer kaplayan devasa bir saray ve ilk önce 1700’lerde inşa edildi.

Saray ek olarak 3.000’den çok odaya sahiptir ve çoğu zaman öteki ülkelerden gelen misafirleri ağırlamak için kullanılır. Ek olarak günlük olarak halka açık bikaç oda vardır. Saray resmi ikametgah olarak kabıl ediliyor olsa bile, Kral Felipe ve ailesi orada yaşamıyor.

Madrid’de gezilecek bölgeleri öğrenmek için buraya tıklayın.

11. İspanya Zarzuela Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Kraliyet sarayı yerine, Kral Felipe, karısı Kraliçe Letizia ve kızları Prenses Leonor ve Sofya daha mütevazı Palacio Zarzuela’nın evini çağırıyor. Bu fotoğraf, Kraliyet ailesinin Kral Felipe’nin doğum gününde bir öğle yemeğinin tadını çıkardığını gösteriyor. Hala görkemli bir konut gibi görünmesine karşın, kraliyet sarayından fazla daha azca yeryüzünde.

Palace, Madrid’in eteklerinde yer almıştır ve adını almış olduğu bir tiyatroya sahiptir. Tiyatronun opera seçimi Zarzuela’nın çıkış noktası olduğu söylenir. İspanyol kraliyet ailesi, kraliyet olmanın ne demek olduğu mevzusundaki çağdaş yaklaşımıyla tanınır.

12. En Görkemli Kraliyet Serası

En Güzel kraliyet Sarayları

Laeken Kraliyet Sarayı hakikaten şaşırtıcı bir mimari örneğidir. Belçika Kralı Philippe’in ve ailesinin birincil ikametgahı. Iyelik en şaşırtıcı özelliklerinden bazıları kraliyet seraları vardır. Bahar aylarında halka açıktırlar ve dünyanın dört bir yanından insanlar çoğu zaman onları görmek için bölgeye akın eder.

Seranın cam tavanları Art Nouveau tarzında yapılmış ve Belçikalı bir mimar olan Alphonse Balat tarafınca tasarlanmıştır. Bu fotoğrafta, neredeyse cam tavana ulaşan şaşırtıcı mimariyi ve billowing palmiye ağaçlarını görebilirsiniz.

Bu saraylar benzeri tarihin derinliklerine insanları götürmüş olan Türkiye’nin zamanı eserlerini buraya tıklayıp öğrenebilirsiniz.

13. Amalienborg Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Danimarka monarşisi, Amalienborg Sarayı’nı evlerine çağırıyor. Saray, Kopenhag, Danimarka’da bulunmaktadır ve 1700’lerin ortalarında inşa edilmiştir. Kraliyet bileşiği aslına bakarsak tasarımda Tamamıyla aynı olan dört değişik binadan oluşuyor. Binaların ikisi kraliyet ailesinin ana evleridir. Öteki ikisi konukları ağırlamak için kullanılır.

Bu fotoğraf çarpıcı mermer zeminlere ve sütunlara sahip olan saray resepsiyon salonunun içerisinde çekildi. Ek olarak sarayı sakınan Kraliyet Muhafızları da görebilirsiniz. Buckingham Sarayı’nın önünde gördüğünüz İngiliz muhafızlarına benziyorlar.

14. Al Alam Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Al Alam Sarayı, Muscat, Umman’da yer almıştır. Umman’da fazla sayıda kraliyet konutu varken, Al Alam, temel olarak Umman’ın ‘kralı’ olan Sultan’ın sarayı olarak kabul edilir. Resmi konut olarak kabul edilirken, Sultan Qaboos bin Said Al Said tertipli olarak öteki evlerinde kalmaktadır.

Al Alam tipik olarak resmi bir buluşma yeri, öteki liderleri ağırlayacak bir yer ve törenlerin yapılacağı bir yer olarak kullanılır. Bu fotoğrafta Sultan Qaboos bin Said El Said, Mısır Devlet Başkanı Abdel Fattah el-Sisi ile görüşüyor.

15. Amsterdam Kraliyet Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Amsterdam Kraliyet Sarayı, aslen belediye binası olarak inşa edilmiş ve monarşinin evi olan bir yapıdır. Halen, Hollanda Kralı Willem-Alexander’ın ikametgahı ve ailesidir. Bu ailenin daha farklı resmi mülkleri de var, fakat bu onların resmi işlerini yürütmek için kullanıldıkları halde.

Kraliyet Sarayı, devlet ziyaretleri ve öteki merasim girişimlerine ev sahipliği yapmak gibi hususi etkinlikler için kullanılır. Ek olarak kimi zaman turistlere açık. Bu fotoğrafta, turistler konseyin odasını yada Alet odasını inceliyorlar.

16. Kamboçyalı Kraliyet Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Kamboçya kraliyet ailesinin kraliyet sarayı Kamboçya, Phnom Penh’te bulunur. Saray, ailenin resmi konutu olarak kabul edilir ve turistlere kapalıdır. Kraliyet ailesi, 1860’lardan beri sarayı ev olarak adlandırmıştır.

Sarayı çevreleyen alan, çeşit çeşit dini tapınaklar ile dekore edilmiştir ve ek olarak çeşit çeşit bahçelere ev sahipliği yapmaktadır. Bu bölgeler, turistler için gezinmek için hazır durumdadır ve popüler bir turizm merkezidir. Saray, taht salonu ve çeşit çeşit pavyonlar dahil olmak suretiyle her biri için değişik amaçlarla çeşit çeşit binalardan oluşmaktadır.

17. Mandalay Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Mandalay Sarayı, eski Myanmar monarşisinin son evi idi. Ülke o zamandan beri üniter bir parlamento cumhuriyeti oldu. Aslen 1800’lerde inşa edildi ve senelerce monarşinin birincil konutu olarak hizmet etti. Günümüzde, çoğu zaman bir turizm merkezi olarak hizmet vermektedir.

Fotoğrafta göründüğü gibi, Mandalay Sarayı’nın önünde bir kız kılığında. Sarayın birtakım şaşırtıcı özellikleri içinde bugün hala duran pek çok süslü taht ve salon bulunmaktadır. Saray bununla birlikte Myanmar halkına, İngiliz sömürgeciliği süresince olduğu gibi bağımsızlığın bir simgesi olarak da hizmet ediyor.

18. Tokyo İmparatorluk Sarayı

En Güzel kraliyet Sarayları

Japonya monarşisi dünyadaki en eski monarşidir. Tokyo İmparatorluk Sarayı, Japonya İmparatoru ve ailesinin birincil ikametgahıdır. Eski Edo Kalesi’nin sitesinde inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı esnasında Japonya’nın yıkımının arkasından, yeni konutlar 1960’larda inşa edildi.

Sarayın en garip özelliklerinden biri, etrafı çukurlarla çevrili olmasıdır. Ailesi meşhur bir halde korunmasına karşın, son zamanlarda giderek daha fazla ortaklara ulaşmaya başladılar. Son dönemlerde, Japonya İmparatoru, nükleer bir sızıntıya yol açan Mart 2011 tsunamisinden etkilenen insanlarla halka açık bir halde ziyaret etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*