Düğün Günü Kusursuz Bir Gelin Olmanızı Sağlayacak 9 Tavsiye

Kusursuz Bir Gelin Olmanın Yolları

Düğün gününüzde kusursuz gözükmek için kesinlikle sıhhatli beslenin. Bunun bununla beraber makyajınızın nasıl olacağını, gelinliğinizi, saç şeklinizi özenle seçin. Her şeyin çok önemli olmasını istiyorsanız birazdan sizlere sunacağımız tavsiyeleri dikkate alın.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

İşte düğünde kusursuz olmanızı sağlayacak tavsiyeler;

1. Bireysel Bakımınıza Itina Gösterin

Kusursuz Bir Gelin Olmanın Yolları

Her gün duş alın, temiz kalınca, bütün vücut bakımlarınızı yapın, cildinizi nemlendirin. Bununla birlikte rejiminize dikkat edin, sıhhatli beslenmeyi içermekte olan yiyecekler tüketin. Bunlar sizi hem daha enerjik ve sıhhatli hissettirecek, hem de daha güzel görüneceksiniz. Gelin olmanın bununla beraber, iç dünyanızın da güzelleşmesine katkıda bulunacaksınız.

2. Mütevazi Bir Makyaj Yapın

Kusursuz Bir Gelin Olmanın Yolları

Düğün günü her insanın odak noktası olmak isteyeceğiniz bigün olduğundan görüntünüz fazla {önemlidir}. Fakat, fazla çok makyaj yapmak hem naturel görünmenizi engelleyebilir hem de yapılan hatalardan ötürü gün boyu rahatsız olmanıza sebep olabilir.

Bundan dolayı, mütevazi bir makyaj tercih etmeniz daha iyi bir netice verecektir. Hepimiz size daha natural ve güzel görüneceksiniz. Bununla birlikte, makyajınızın haddinden fazla uzun süre dayanmasına destek olacak kaliteli ürünler kullanmayı ihmal etmeyin.

3. Zayıf Noktalarınıza Odaklanın

Kusursuz Bir Gelin Olmanın Yolları

Kusursuz bir gelin olmak her insanın hayalidir, fakat bu zamanda zayıf noktalarımızı görmezden gelmek yerine, onlarla başa çıkmak daha doğru bir yaklaşımdır. Zayıf noktalarımız, bizi daha iyi bir insan yapmak için fırsatlar sunar, onlarla baş etme sürecinde kendimizi geliştiririz. Bununla birlikte, öteki insanlarla daha anlayışlı ve hoşgörülü olabiliriz. 

Bundan dolayı, kusursuz bir gelin olmanın yolunda devam ederken, kendinize vakit ayırarak zayıf noktalarınızı tanıyın, onlarla nasıl başa çıkabileceğinizi düşünün

4. Nikah Öncesi Stres Yapmayın

Kusursuz Bir Gelin Olmanın Yolları

Kusursuz bir gelin olmanın yolunda devam ederken, nikah öncesi stres yapmak sizin için zararı olan olabilir. Nikah, hayatınızın en mühim ve mutlu anılarından birisidir. Stresli ortamda geçen bir periyodu anımsamak istemeyebilirsiniz.

Bundan dolayı, nikah öncesi stresi en az seviyeye indirmek, kendinizi rahat sezmek için nikah hazırlıkları sürecinde zamanınızı iyi kullanın, süreci vaktinde tamamlayın. Aile ve arkadaşlarınızdan yardım isteyin. Onlar size moral verir, stresli hissettirmezler. Meditasyon ve yoga, stresi minimuma düşürmek için tesirli yollarıdır. Nikah hazırlıkları sürecinde kendinize vakit ayırın, rahatlamak için türlü türlü aktiviteler yapın.

5. Düğün Hazırlıklarını Tertipli ve Organize Biçimde Yürütün

Kusursuz Bir Gelin Olmanın Yolları

Kusursuz bir gelin olmak isteyen hepimiz, düğün hazırlıklarını tertipli, organize biçimde yürütmek ister. Fakat, düğün hazırlıkları esnasında pek çok şeyin yapılması gerektiği için kafanız karışabilir. Düğün hazırlıkları esnasında yapılması gerekmekte olan her şeyi yazın, işlerin süresini ve tarihlerini belirleyin. Hangi işlerin acil bulunduğunu ve hangilerinin bekleyebileceğini belirleyin, listeyi bu biçimde güncelleyin.

6. Düğün Günü Makyaj ve Giyinme Düzenini Planlayın

Kusursuz Bir Gelin Olmanın Yolları

Kusursuz bir gelin olmanın yollarından birisi, düğün günü makyaj ve giyinme düzeninin planlanmasıdır. Düğün günü stresli ve zorlu olabilir, fakat iyi bir planlama ile bu stres azaltılabilir.

Düğün gününde ne giyileceğine ve nasıl makyaj yapılacağına karar vermek için denemeler yapın. Düğün gününde erken kalkın, kendinize vakit ayırın. Makyaj için ustalaşmış bir uzmandan yardım alın. Böylelikle düğün gününde rahat hissedeceksiniz. Düğün günü makyaj ve giyinme düzeninize elverişli takıları seçin, hazır bulundurun.

7. İletişim Becerilerinizi Geliştirin

Kusursuz Bir Gelin Olmanın Yolları

İletişim becerilerinizi geliştirmeye çalışın. Düğüne gelecek misafirlerinizi mükemmel biçimde ağırlamak için devamlı olarak ergonomik yapın. Onlar ulaştığında nasıl bir karşılama sergileyeceğinizi düşünün. Eşinizin dostlarıyla kontakt kurmakta güçlük çekiyorsanız bu mevzuda kendinizi geliştirin. Akrabalarınızın gözünde iyi bir görüntü çizmek için kontakt kurmaya çalışın.

8. Beslenmenize Dikkat Edin

Kusursuz Bir Gelin Olmanın Yolları

Düğüne azca kaldığında beslenmenize dikkat edin. Gelinliğiniz vücudunuza bakılırsa hazırlandığı için kesinlikle kilo almamaya itina gösterin. Aynı biçimde zayıflamanız durumunda da gelinlik üzerinize büyük gelebilir. Bu nedenle kilonuzu durağan(durgun) tutmaya çalışın. Son bir haftada beslenme düzeninde hiçbir biçimde değişim yapmayın.

9. Gençlik Aşısı Yaptırın

Kusursuz Bir Gelin Olmanın Yolları

Cildin genç görünmesini elde eden bu yöntem ile cilt canlanır, tekrardan yapılandırılır, naturel biçimde nemlenir, kollajen ve elastin aktivitesi artar, özgür radikallerin tesirleri azaltılır. Bu yöntemde cilde 3 kez değişik aralıklarla küçük aşılar yapılır. Bu aşılar yardımıyla cildin kendi kendini onaran, rutubet ve esneklik elde eden, sıkılaştıran hücrelerine çabalama emri verilir.

Kusursuz bir gelin nasıl olunur?

Kusursuz görünen bir gelin olmak istiyorsanız kesinlikle bireysel bakımınıza itina göstermeli, gelinliğinizi iyi seçmeli, stresinizi azaltmalı, makyajınızı ve saçınızı size yakışacak biçimde yaptırmalısınız.

Gelin kuaföre giderken ne giymeli?

Gelin kuaföre giderken hem şık hem de rahat giyinmelidir. Genel anlamda geline makyaj ve gelin saçı yapılırken askılı bir body veya iç çamaşırının üstüne sabahlıklar giyilebiliyor. 

Düğünde sırasıyla neler yapılır?

Düğünde ilk önce damatla karşılaşılır, gelin otomobiliyle eve gidilir, evden gelin alınır, düğün fotoğrafı çekimi yapılır. İsteğe bağlı olarak düğün fotoğrafı çekimi düğünden öncesinde yada sonrasında yapılabilir. Düğün mekanına gidilir ve dinlenilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*