Depremde ailesini kaybeden annenin feryadı yürek yaktı! “Ben hanginize sarılayım, hanginizle hasret gidereyim”

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat günü meydana gelmiş olan iki ayrı zelzele 11 ilde tesirli oldu.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Yıkılan binalarda yıkıntı altında kalan 42 binden fazla insan yaşamını kaybederken yüz binlerce yurttaş evsiz kaldı. Depremin en oldukça etkilediği illerden birisi de Hatay oldu.

“HANGİNİZE SARILAYIM…”

Hatay’da Antakya Devlet Hastanesinde hemşirelik meydana getiren karı koca Emine (28) Ahmet (29) Yıldırım, evlatları Zeynep ve Erbap Yıldırım (2) ile küçüklere bakmaya gelen teyze Seher Güngör (21) yıkıntı altında kaldı. Baba Mahmut Güngör (56) depremden sonrasında Hatay’daki çocuklarına ulaşamayınca derhal akrabalarıyla beraber Hatay’a gidip onları kurtarmak için mücadele başlattı. Fakat günlerce yapılan emek verme neticesinde damadı, torunu Zeynep ve kızı Emine’nin cansız bedenine ulaştı. Öteki kızı Seher ve torun Erbap sağ olarak kurtarıldı. Seher Güngör de hastanede yaşamını yitirdi. Torun Erbap’ın ise ayağı kesildi. Aileden geriye bir tek 2 yaşındaki Erbap kaldı. Baba Güngör, damadı, iki kızı ve torununun cenazesini Adana’da Kabasakal Mezarlığında toprağa verdi. Anne Ümmü Gülsüm Güngör ise mezarda iki kızı, torunu ve damadının mezarlarına sarılarak gözyaşlarına boğuldu. Güngör, Hatay’a yeğenlerine bakmak için depremden iki gün öncesinde giden kızı Seher Güngör’ün mezarına sarılıp toprağa öperek, “Ben sana gelinlik giydirecektim kefen giydirdim. Beyaz kefenlerle gittin kuzum sen. Beyaz kefenlere karıştın kuzum sen” diye ağlaması yürekleri yaktı. Anne Güngör’ün ondan sonra torunu Zeynep’in mezarına sarılıp, “Zeynep’im küçücük Zeynep’im. Hanginize sarılayım ben hanginize. Hanginizle özlem gidereyim ben. Kuzum ciğerim Emre’m. Seher’im, Emine’m ciğerim kuzum” demesi herkesi duygulandırdı.

“AYAĞI KESİLDİ”

Baba Güngör ise, “Depremde eniştem, iki kızım, bir torunum öldü. Kurtaramadık, biri sağ çıktı kurtaramadık. Bir torunumu kurtardık onun da ayağı kesildi. Kızım ve damadım hemşire Antakya Devlet Hastanesinde, öteki kızım da iki gün öncesinde yeğenlerine bakmak için Hatay’a gitmişti. O da orada depreme yakalandı. Bina depremde yıkılmış. Ikimiz de Adana’dan gittik. Köylüler sağ olsun yardım ettiler fakat kurtaramadık” dedi.

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Naci Görür haklı çıktı... Bingöl'de deprem oldu!Naci Görür haklı çıktı… Bingöl’de zelzele oldu!
Erdoğan deprem bölgesinden duyurdu: Hemen yarın başlıyorErdoğan zelzele bölgesinden duyurdu: Derhal yarın başlıyor
Bahçeli'den 'İstanbul depremi' mesajı: "Tek seçenek! Kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı"Bahçeli’den ‘İstanbul depremi’ mesajı: “Tek seçenek! Kimsenin gözünün yaşına bakılmamalı”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*