Cinsel dayanıklılığınızı artırmanın 4 doğal yolu | Cinsel Sohbet

‘Cinsel sağlamlık’ pek çok değişik anlama gelebilir. İnsanlar çoğu zaman birinin orgazma erişmesi için geçen süreyi tanımlamak için söylerler.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Sadece cinsel sağlamlık, fizyolojik uygunluk yada yorulmadan ilkin cinsellik yapmak için harcayabileceğiniz süre manasına da gelebilir.

Birtakım insanoğlu, yatakta performans gösterme yada eşlerini doygunluk etme kabiliyetleri hakkında konuşmak için ‘cinsel sağlamlık’ ifadesini de kullanır.

Araştırmalar, cinsel ilişki esnasında boşalmanın gerçekleşmesi için geçen averaj sürenin 5 buçuk dakika bulunduğunu, sadece her çiftin değişik bulunduğunu gösteriyor. Birtakım insanoğlu süre ayırmayı tercih ederken, ötekiler cinsellik süratli olduğu zaman bunu tercih eder.

Kişisel durumunuz da cinsel aktivitenin süresini etkileyebilir. Mesela, meşgul anne babalar zamanları olduğu zaman cinsellik yapabilirken, yeni bir çift yatakta beraber daha çok süre geçirebilir.

Cinsel dayanıklılığınızı iyi mi artıracağınızı merak ediyorsanız, deneyebileceğiniz şeyler var.

Tertipli egzersiz

Son araştırmalar, tertipli egzersizin bir takım cinsel soruna karşı koruyabildiğini ve erektil işlevi iyileştirebileceğini gösteriyor. Tertipli egzersiz ek olarak kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirebilir ve genel dayanıklılığınızı artırabilir.

bulunduğunu gösteren birtakım (sınırı olan) kanıtlar da vardır. tertipli kardiyovasküler egzersiz cinsel işlevi iyileştirebilir.

Ek olarak spor salonuna gitmenize gerek bulunmuyor. Yürümek, koşmak, bisiklete binmek yada dans etmek iyi egzersiz biçimleridir. Çim biçme makinesini itmek yada yürüyüş yapmak benzer biçimde daha azca geleneksel egzersiz şekilleri de sayılır.

Sadece her hafta birazcık kuvvet antrenmanı yapmak önemlidir, bu da yoga benzer biçimde bir şey yapmanız gerektiği manasına gelir.

pilates yada kaslarınızı sıhhatli tutmak için halter. Kuvvet antrenmanı sizi fizyolojik olarak daha kuvvetli hale getirebilir. Kas gücü, günlük aktivitelerinizi kolaylaştırabilir.

Kollarınızdaki gücü artırmaya destek olabilecek egzersizler içinde pazı bukleleri ve triseps uzantıları bulunur. Üst vücut gücünüzü çoğaltmak istiyorsanız, şınav çekmeyi deneyebilirsiniz. Çekirdeğinizde daha çok güç için, mekik ve planking yapmayı denemeniz ihtiyaç duyulan egzersizler.

Birtakım pelvik taban egzersizlerini deneyebilirsiniz

Pelvik taban egzersizleri mesanenizi, poponuzu, vajinanızı yada penisinizi çevreleyen kasları güçlendirmek için tasarlanmıştır. Uzmanlar, pelvik taban egzersizlerinin cinsel işlevi iyileştirebileceğini ve daha tatminkar sekse yol açabileceğini düşünüyor.

Pelvik tabanınızı çalıştırmak için çaresizce çiş yapmak istediğinizi hayal edin ve kendinizi durdurmak için kullanacağınız kasları kasın. Maksimum 10 saniyeye kadar olabildiğince fazlaca saniye tutun, arkasından bırakın ve kaslarınızı 5 saniye gevşetin.

Bu hareketi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz, sadece yeni başlıyorsanız günde 10-15 sıkma yapmak en iyisi olabilir. Dayanıklılığınız arttıkça devamlı daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Aşırıya kaçmadığınızdan ve sıkma aralarında dinlediğinizden güvenilir olun.

Sıhhatli rejimle beslen

Birtakım yiyeceklerin sizi yatakta daha uzun süre dayanabileceği fikrini destekleyecek gerçek bir kanıt olmasa da, birtakım araştırmalardengeli ve sıhhatli beslenmekilonuzu azaltmanıza yada sıhhatli bir kiloyu korumanıza destek olarak cinsel işlevinizi iyileştirebilir.

Daha kaliteli bir rejim, kardiyovasküler sağlığı da iyileştirebilir ve bu da dayanıklılığınızı artırmaya destek olabilir.

Amerikan Kalp Derneği benzer biçimde kuruluşlar, çeşit çeşit meyve ve sebzeler, kepekli ürünler, azca yağlı süt ürünleri, kuruyemişler ve baklagiller dahil olmak suretiyle gıda bakımından varlıklı gıdaları içeren bir rejim önermektedir.

Ek olarak fazlaca fazla şeker, tuz yada doymuş yağ içeren yiyeceklerden kaçınmaya çalışmalısınız.

Mastürbasyon yapmak

Mastürbasyon, erken boşalma yaşarsanız, orgazmlarınızı iyi mi denetim edeceğinizi öğreterek cinsel dayanıklılığınızı artırmanıza destek olabilir. Birtakım insanoğlu ek olarak mastürbasyonun kendilerini orgazma iyi mi getireceklerini bulmalarına destek bulunduğunu ve bunun da daha keyifli sekse yol açabileceğini düşünüyor.

Dayanıklılığımı çoğaltmak için bitkisel bir takviye alabilir miyim?

Birtakım nebat özlerinin cinsel dayanıklılığınızı artırmanıza yada yatakta daha uzun süre dayanmanıza destek olacağını duymuş olabilirsiniz.

Birtakım bitkisel özlerin cinsel işlevi iyileştirmeye destek olabileceği fikrini araştıran emekler var, sadece kullanımlarını haklı çıkarmak için kafi araştırma yok. Birtakım nebat özlerinin potansiyel olarak tehlikeli yan tesirleri olabileceğini belirtmekte yarar var.

Yukarıda belirtilen cinsel dayanıklılığınızı artırmanın güvenilir ve sıhhatli yöntemlerine odaklanmaya çalışın ve herhangi bir endişeniz yada semptomlarınız devam ederse bir tabip yada eczacı ile konuşabileceğinizi ihmal etmeyin.

Anahtar noktaları

  • ‘cinsel sağlamlık’ pek çok değişik anlama gelebilir
  • Araştırmalar, cinsellik esnasında boşalma için geçen averaj sürenin 5 buçuk dakika bulunduğunu gösteriyor.
  • tertipli egzersiz kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirebilir, genel dayanıklılığınızı artırabilir
  • uzmanlar, pelvik taban egzersizlerinin cinsel işlevi iyileştirebileceğini düşünüyor
  • Mastürbasyon, cinsel dayanıklılığınızı artırmanıza destek olabilir
  • cinsel işlevi iyileştirmek için bitkisel takviyelerin kullanımını haklı çıkarmak için kafi araştırma yok

 

**NOT: Site içeriğimizde bulunan bilgiler, Tamamıyla araştırmalara dayalı bilgiler içermektedir, kesinlikle iyileştirme edici özelliği bulunmamaktadır, yaşadığınız her hangi bir cinsel sıhhat problemlerinizde, doktorunuza, hekimlere, başvurmanızı öneri ediyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*