11.9 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Buy now

spot_img

Çin Hakkında Bilmediğiniz İlginç Bilgiler

Çin Hakkında Bilinmeyenler

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Bilinmiş olduğu suretiyle Dünya üstünde en kalabalık ülke olarak Çin Halk Cumhuriyeti yer almıştır. 2020 yılı verilerine bakılırsa Çin nüfusu ortalama olarak 1 Milyar 402 Milyon seviyesine ulaşmaktadır. Bu denli çok nüfusa sahip olan Çin hakkında birtakım garip bilgilerde yer almıştır.

İşte, dünyanın en kalabalık ülkesi Çin hakkında en garip bilgiler;

1. Telefon Bağımlıları İçin Hususi Yolları Vardır

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Çin’de yaşayan insanların telefona son derece bağımlı olduğun belirtilmektedir ve bu insanların yolda yürümeleri için kaldırımlarda hususi adım atma alanları yer almıştır. Bu şekilde telefon bağımlısın insanların güvenilir bir halde yürümeleri sağlanmaktadır.

2. Bir Dolara Geçinmeye Çalışan 100 Milyon Şahıs Vardır

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Dünyanın en büyük nüfusuna sahip olan Çin’de yer edinen bir öteki garip informasyon ise 100 Milyon kişiyi aşkın insanoğlunun günde yalnızca 1 dolara geçinmeye çalışmasıdır. İnsan sayısı çok olduğun için çalışan insanların aldıkları paralarda azalmaktadır.

3. Ketçap Çin’de Üretilmiştir

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Günümüzde yemeklerin yanında kullandığımız ketçap, aslen Çin’de üretilen ve kökeni Çin’e uzanan bir sostur. Aslolan ismi ise “Ke-tsiap” olarak bilinen bişeydir.

4. Muhafazakarlık Mevzusunda Son derece Baskındır

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Çin, dışarıdan bakıldığı zaman muhafazakarlık mevzusunda son derece baskındır ve bu mevzuda pek çok ülkeye bakılırsa ileride seviyedir. Bu duruma karşın Çin Halk Cumhuriyeti’nde 50 milyon üstünde Hristiyan dinine mensup insan yaşamaktadır.

5. Bekaret Zarını Diktirmek İsteyenler Kayıt Altına Alınır

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Çin Halk Cumhuriyeti’nde kızlık zarı mevzusunda enteresan bir durum söz mevzusudur. Kızlık zarı bozulan kişilerin bu zarı yenilemeleri için ortalama olarak olarak 700 $ vermeleri gerekmektedir. Bu yöntemini gerçekleştirenlerin adları kayıt altına alınmaktadır.

6. Asayiş Vakalarında Kazlar Kullanılmaktadır

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Çin’de asayiş vakalarında köpekler kadar kazlara da yer verilmektedir. Yapılan son çalışmalara bakılırsa Çin’de görevli köpeklerin yerine kazlar konulmaktadır. Bunun nedeni olarak kazların daha iyi koku alması belirtilse de Çin’de köpek yenildiği unutulmamalıdır.

Çin devrimi hakkında informasyon almak için buraya tıklayın!

7. Ailelerin 1 Çocuk Hakkı Vardır

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Çin’de aile politikası gereği yalnızca 1 tane çocuk doğurma hakkı bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı ülke genelinde her sene 1 Milyon şahıs kürtaj yaptırmaktadır.

8. Hala Mağaralarda Yaşayan İnsanlar Vardır

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Nüfusu bayağı fazla olan Çin’de bir öteki garip informasyon ise hala mağaralarda insanların yaşamasıdır. Şehirlerde ve kasabalarda yaşama olanağı bulamayan insanların sayısı 30 milyonu bulmaktadır ve bu bireyler mağaralarda yaşamını sürdürmeye devem etmektedir.

Çin kültürüyle ilgili düşündüren sözler için buraya tıklayabilirsiniz.

9. Hava Kirliliği Fazladır

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Çin’in en mühim kentlerinden bir tanesi ola Pekin’de senenin birtakım zamanları havada yer edinen oksijenin günde 21 sigara içmeğe eş kıymet durumdadır.

10. Amerika İle 10 Milyon Bayan Geçirme Anlaşması Yapılmıştır

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Elde edilmiş verilere bakılırsa 1974 senesinde Çin ile Amerika içinde, Amerika’nin nüfusunu arttırmak için 10 Milyon bayan geçirme anlaşması yapıldıysa da, bu durum gerçekleşme olanağı bulamamıştır.

11. Köpekler ve Kediler Yenilmektedir

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Çin Halk Cumhuriyeti’nde köpekler gibi kediler de yenilmektedir. Ortalama olarak her sene 4 milyon kedi Çin mutfağında yemek için sunulmaktadır.

Çinlilerin neden çubukla yemek yediğini merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

12. Görevliler Boyunlarının Altına Toplu İğne Koyar

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Çin’de yer edinen tren görevlilerinin başlarının en dik olması için boyunlarını altına toplu iğne koydukları bilinen bişeydir. Bu sistem Çin’de yer edinen seviye sistemlerinden yalnızca bitanesidir.

13. Birtakım Toplumsal Medya Platformlarına Erişim Yoktur

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Çin’de 2009 yılından başlayarak Feysbuk, Twitter, Instagram ve New York Times erişime kapalıdır. Bu durum Amerika’ye karşı anılan önlemler açıklanmaktadır.

14. Play Station Oynamak ve Kullanmakta Yasaktır

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Günümüze gelene kadar Çin’de Play Station oynamak ve kullanmakta yasaktır. Bu teknoloji kullananlara büyük cezalar verilmekteydi.

15. Beş Günde Bir Gökdelen Yapılmaktadır

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Çin’de her 5 günde bir yeni büyük ve görkemli gökdelenler inşa edilmektedir.

Çin Seddi hakkında da garip bilgiler sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayın.

16. Otuz Saniyede Bir Çocuk Dünyaya Gelir

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Çin’de her 30 saniye de bir çocuk dünyaya gelir ve bu bebeklerden bir tanesi kusurlu veya özürlü olarak hayata gözlerini açmaktadır.

17. Dünyanın En Büyük Alışveriş Merkezi Çin’dedir

Çin Hakkında İlginç bilgiler

Dünya üstündeki en büyük avm Çin’de yer almıştır fakat bu avmsinin %99’u boş durumdadır.

Benzer İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Takip Etsene

0BeğenenlerBeğen
3,743TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

İlgi çekenler