CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan duyurdu! ‘5 yıllığına yasaklayacağız, fiyatlar düşmeden de kaldırmayacağız’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılılçdaroğlu, yabancılara konut satışıyla ilgili olarak toplumsal medyadan açıklamalarda bulunmuş oldu. İktidara geldiklerinde yabancılara konut satışını engelleyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Fiyatlar düşmeden yasak kalkmayacak” dedi.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

thumbs_b_c_132c62993d4d4f346bf2aa9321721170

Kılıçdaroğlu açıklamasında şunları açıkladı:

“KONUT FİYATLARINI YUKARIYA ÇEKİYOR”

“Yurttaşlarımıza sıfır konut teslimlerinde; 150 m2’ye kadar %8, bu m2’yi aşan kısma ise %18 KDV uygulanıyor. Yabancılar ise parayı döviz olarak yurda getirmeleri şartıyla KDV’den kural dışı tutuluyor. Yabancılar bu avantajla yüksek alım yapıyor ve konut fiyatlarını yukarıya çekiyor.

“5 YILLIĞINA ENGELLEYECEĞİZ”

Depremler ve milyonlarca evsiz ülkesinde, vatandaşına hakaret eden sistem kurdular. Bu şekilde rezil, bu şekilde kepaze bir sistem. Biz ulaşınca yabancıya konut satışını 5 yıllığına engelleyeceğiz ve fiyatlar düşmeden yasak kalkmayacak. O denli oldukca düzelteceğimiz şey var ki, tuz koktu tuz!”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kahraman köpek  Proteo'nun adı orada yaşatılacakKahraman köpek Proteo’nun adı orada yaşatılacak
Toplantıyı 15 dakikada bitirdi! Tek tek okudu... Toplantıyı 15 dakikada tamamlamış oldu! Tek tek okudu… “Alkış istemiyorum”
'Şiddeti 9'a çıkacak' sözleri İstanbulluları düşündürüyor‘Sertliği 9’a çıkacak’ sözleri İstanbulluları düşündürüyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*