Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Tanju Özcan’ın hayatı ve biyografisi!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Bolu Belediye Meclisi Şubat Ayı Muhteşem toplantısına ilişkin haberler sonrası günün en fazlaca araştırılan adları içinde içeriyor. Tanju Özcan, evli ve bir çocuk babasıdır. İlk kere, 22 Haziran 2011 genel seçimlerinde CHP Bolu Milletvekili seçilen Tanju Özcan, pek çok görevde bulunmuştur. Tanju Özcan, 3 dönem milletvekilliğinden sonrasında 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP Bolu Belediye Başkanı olmuştur.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

t

TANJU ÖZCAN KİMDİR?

Tanju Özcan, 12 Aralık 1973’te Bolu’da dünyaya geldi. Evli ve bir çocuk babası olan Özcan, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini tamamlamış oldu. Bir müddet özgür avukat olarak çalışan Özcan ondan sonra siyasete atıldı.

Bolu Belediyesi’nde Belediye Meclis Üyeliği ve Boluspor yöneticiliği görevleri meydana getiren Özcan, CHP Bolu Merkez İlçe ve CHP Bolu İl Başkanlığı görevlerinde bulunmuş oldu.

2009 yerel seçimlerinde CHP Bolu Belediye Başkan Talibi oldu fakat seçilemedi.

Tanju Özcan ilk kere, 22 Haziran 2011 genel seçimlerinde ise Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Bolu Milletvekili seçildi.

24.dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Yazman Üyesi olan Özcan, 24.dönemde TBMM İçişleri Komisyonu Üyeliği ve Ulusal Eğitim ve Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği görevlerinde de bulunmuş oldu.

Hiçbir partinin tek başına iktidar olmak için gerekmekte olan iskemle sayısına ulaşamadığı Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde, yeniden CHP Bolu milletvekili olarak meclise girdi.

Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde de CHP Bolu milletvekili olarak meclise girdi. 2018 Türkiye genel seçimlerinde bir defa daha Bolu milletvekili seçildi.

10 yıl aradan ve 3 dönem milletvekilliğinden sonrasında 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP’den yeniden Bolu belediye başkanlığına aday yayınlandı. Tanju Özcan şu an Bolu Belediye Başkanıdır.

BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

49 yaşındaki belediye başkanı Tanju Özcan, Boluludur. Tanju Özcan, Meral Özcan ile evlilidir ve Can Özcan isminde bir erkek evladı vardır.

TANJU ÖZCAN’IN MESLEĞİ NEDİR?

Tanju Özcan, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Tanju Özcan, avukat ve siyasetçidir.

TANJU ÖZCAN 2019 SEÇİMLERİNDE KAÇ OY ALDI?

Tanju Özcan almış olduğu %52.71 oy oranı ile belediye başkanı seçildi. 5 Nisan 2019 tarihinde kendi isteğiyle Kur’an-ı Kerîm’e el basıp yemin ederek belediye başkanlığı görevini selefi Alaaddin Yılmaz’dan devralarak milletvekilliğinden çekilme etti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kahraman köpek  Proteo'nun adı orada yaşatılacakKahraman köpek Proteo’nun adı orada yaşatılacak
Canlı yayında açıkladılar, şaşkınlığını gizleyemedi! Canlı yayında açıkladılar, şaşkınlığını gizleyemedi! “Bu fazlaca acaip bir şey ilk kere öğrendim”
'Şiddeti 9'a çıkacak' sözleri İstanbulluları düşündürüyor‘Sertliği 9’a çıkacak’ sözleri İstanbulluları düşündürüyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*