Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Bilinmeyenler

Bermuda Şeytan Üçgeninin Bilinmeyenleri

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Onlarca vapur ve uçağın okyanusun ortasında birden yok olması ve tekrar iz bulunamaması bu efsaneleri destek sağlar niteliktedir. Fakat işin aslı nedir? Tonlarca ağırlığındaki vapur ve uçaklar nasıl birden yok olabilmektedir? Aslen insanlığın bilgisiz zamanlarında bu gibi şeylere doğaüstü güçler nedeni ile damgası vurmak basitti. Fakat günümüzde gelinen teknolojik nokta ve bilimin gelişmesi bu gibi kolay yakıştırmaları kabullenmiyor. Bermuda’da olan şey ne olabilir? Aslen bunun bir tek tek bir açıklaması yok, birden çok açıklamayla mevzuya açıklık getirebilir.

1. Gulf Stream Akıntıları

Bermuda Şeytan Üçgeni Bilinmeyenler

Bermuda şeytan üçgeni denilen alanda son derece tesirli olan bu akıntılar son derece kuvvetlidir. Bu akıntının özelliği üstünde geçen gemileri kısa süre içerisinde yutmasıdır.

2. Pusulalar

Bermuda Şeytan Üçgeni Bilinmeyenler

Dünyanın manyetik kuzeyiyle coğrafi kuzeyi aynı değildir. Pusulanın birtakım bölgelerde değişik bir halde göstermesi gemicilerin yanlarını şaşırmasına sebep olabilir. Okyanus içerisinde zikzak çizen vapur yönünü kaybetmiş olduğu gibi dengesini kaybedebilir veya yakıtının bitmesi ötürü akıntıya kapılıp batabilir.

3. Coğrafya

Bermuda Şeytan Üçgeni Bilinmeyenler

Bu bölgede bir birine benzer irili ufaklı binlerce ada vardır. Şimdiki gibi teknolojik cihazlar olmadığından dolayı o dönemlerde pusulalarla ve işinin ehli kaptanlarla seyahat yapılırdı. Bu bölgede yol tahini yapmak son derece zor oluyordu.

4. Hava Koşulları

Bermuda Şeytan Üçgeni Bilinmeyenler

Bu zamana kadar en büyük kasırgaların hortumların yaşandığı bir bölge içerisinde yer edinen şeytan üçgeninde yaşanılan bu kazaların sebebi negatif hava koşulları olabilir. Ek olarak bölgede tesirli olan Gulf Stream kuvvetli akıntılarıyla birleşen kasırgalar bir uçağı yutabilecek türdendir.

Bermuda Şeytan Üçgeni benzeri gizemli bölgeleri öğrenmek için “Gizemini Sakınan 15 Büyüleyici Yer” içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

5. Metan Gazı

Bermuda Şeytan Üçgeni Bilinmeyenler

Üçgen bölgesinde Altan sızan metan gazı, üstünde bulunan havanın ve suyun yoğunluğunu değiştiriyor. Metan gazının en mühim özelliği kaldırma gücünü ve de kuvvetini sıfırlayarak nesneleri okyanusun en altına çeker. Bakılmış olduğu vakit bilim adamlarının Bermuda Üçgeni hakkında bilimsel izahat getirmiş olduğu sağlam kanıttır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*