Benzersiz Görüntü Sunan 2023’ün En İyi 10 Drone Multikopter

Türkçe karşılığı ”İnsansız Hava Aracı” olan dronelar, günümüzde en fazla kullanılan teknolojik aletlerden bitanesidir. Yeni neslin son derece basit kullanabildiği bu cihazlar, her geçen gün popülerleşmeye devam etmektedir. Ustalaşmış çekimlerden hobi uçuşuna kadar pek çok biçimde kullanılabilen en düzgün drone modelleri ve başlangıç drone tavsiyeleri içeriğimizde yer almıştır.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Drone nasıl kullanılır? Sorusuna yanıt verdiğimiz ve en düzgün fiyatlara sahip drone modellerinin bulunmuş olduğu içerik, yeni bir drone alacaksanız en büyük yardımcınız olacak. Drone almadan öncesinde bilinmesi gerekmekte olan drone markaları ve özellikleri, droneyi ne için alacağınıza bakılırsa değişim izah edebilir. Bu sebepten drone alırken dikkatli olmanız gerekmektedir. En kaliteli drone hangisi? Diye soruyorsanız.

En İyi Drone Sıralaması

Sıra Model Uçuş Süresi neoldu Puanı
1 AEE Sparrow 10 dakika 10/9.8
2 Corby Zoom 14 dakika 10/9.6
3 Dji Mavic 2 Pro 31 dakika 10/9.9
4 DJI Mavic Mini 30 dakika 10/9.9
5 Corby Cx007 12 dakika 10/9.8
6 Xiaomi Mitu  25 dakika 10/9.7
7 DJI Ryze Tello 13 dakika 10/9.6
8 Aden E58 Pro 20 dakika 10/9.7
9 MF Atlas 7 dakika 10/9.3
10 Fimi X8 Se 35 dakika 10/9.9

10 En İyi Drone Tavsiyesi

Listemizde yer edinen drone modelleri, bütün zamanların en fazla insanların tercih ettiği en düzgün drone markaları tarafınca üretilmiştir. Listemizde yer edinen drone modelleri, derhal her bütçeye elverişli uzun ömürlü ve dayanıklılığa sahip sektörde kendini kanıtlamayı başarmış markalar tarafınca üretilmiştir. Her biri birbirinden kaliteli en düzgün drone multikopterleri inceleyebilir, özellikleri açısından size en elverişli modeli tek tıkla satın alabilirsiniz. 

İşte yüksek çözünürlüğünde olan en düzgün drone tavsiyeleri:

1. AEE Sparrow

En İyi Drone

ARTILAR EKSİLER
Hafifçe olması Kısa uçuş süresi
Yüksek video kalitesi

Full HD 60 FPS video çekebilme özelliğine sahip olan AEE Sparrow 360 aşama dönebilmektedir. Panoramik çekim modu ve 30 metre kontrol aralığı olan drone engellerden kaçınma gibi özelliklere de sahiptir. 12 MP kamera çözünürlüğü olan Drone’un ağırlığı ise 200 gramdır. Ek olarak Drone’da otomatik kalkış ve iniş seçenekleri de vardır. Listemizin ilk esnasında yer edinen ürün, 2023 yılının en düzgün drone markaları içinde bulunmaktadır.

Teknik Özellikler
Marka: AEE
Model: Sparrow
Ağırlık: 200 gram
Video: 1080p
Kamera: 12 MP
Uçuş Süresi: 10 dakika

2. Corby Zoom Voyager

En İyi Drone

ARTILAR EKSİLER
Menzilinin uzun olması
Araç-gereç kalitesi

Corby markasının en fazla sevilen modellerinden birisi olan Zoom Voyager, drone öneri içeriğimizde 720p kamerasıyla kıvrak manevralar yapabilen bir Drone’dur. Her yere kolay bir şekilde götürebileceğiniz Voyager Drone’un 14 dakika havada kalma özelliği vardır. Kendi sınıfında önder olan bu drone, katlanabilir yapıya sahiptir. Isterseniz Voyager’i kumandası ile kontrol edebilir, isterseniz de telefonunuz üstünden yönetebilirsiniz.

Teknik Özellikler
Marka: Corby
Model: Zoom Voyager
Video: 720p
Batarya Kapasitesi: 1200 mAh
Menzil: 80 metre
Uçuş Süresi: 14 dakika

3. Dji Mavic 2 Pro: En İyi Kameralı Drone

En İyi Drone

ARTILAR EKSİLER
Uzun uçuş süresi Ağır olması
Uçma hızının yüksek olması

Daha yaratıcı çekimler yapmak isteyen kişiler için hususi olarak üretilen Mavic 2 Pro, güçlü rüzgarlarda dahi konumunu koruma özelliğine sahiptir. Tam şarj ile 31 dakikadan çok havada kalabilen bu aygıt, ustalaşmış çekim yapmak isteyen fotoğrafçılar, YouTuber’lar ve tabiat tutkunları için büyük avantajlar sunmaktadır. Öte taraftan aerodinamik gövdesi yardımıyla 72 kilometre/s maksimum hıza ulaşabilen Mavic 2 Pro, FOC sinüzoidal tahrikli ESC’ler ve düşük gürültülü pervaneleri yardımıyla uçuşunuzu akıl almaz derecede sessiz duruma getirir.

Teknik Özellikler
Marka: DJI
Model: Mavic 2 Pro
Ağırlık: 907 gram
Kamera: 20 MP
Pil Boyutu: 3,850mAh
Menzil: 8 kilometre
Hız: 72 kilometre/s
Uçuş Süresi: 31 dakika

4. DJI Mavic Mini Fly Drone

En İyi Drone

ARTILAR EKSİLER
Uzun uçuş süresi Fiyatının yüksek olması
Kompakt dizayn
Menzilinin uzun olması

Telefon kadar olan hafifliği ile dikkat çeken DJI Mavic Mini isimli model, 2.7K kamera çözünürlüğü ile ustalaşmış çekimler yapabilmenize imkan sağlar. Saatte 30 kilometre hız ile uçabilen model, havada durağan(durgun) kalma özelliğiyle size kolaylık sağlar. Kısa bir şarj süresi sonrasında yarım saat süresince uçabilen bu drone, günümüzde oldukça çok insanların tercih ettiği modellerden bitanesidir. Bu drone, küçük bikaç dokunuş ile muhteşem çekimler yapmanızı elde eden yeni DJI Fly uygulamasına sahiptir. Katlanabilir olan bu ürün, CineSmooth modu yardımıyla sinematik görüntüler çektiğinizde hızı ve hareketi yavaşlatarak ultra yumuşak görüntüler ortaya çıkarır. Dar alan çekimleri için drone ihtiyacı duyan yapımcılar, YouTuber’lar, yeni nesil rap sanatçılarının ve fenomenlerin oldukça çok kullandığı ürünün kontrol mesafesi 2 kilometredir. 12 MP fotoğraf çekme özelliği bulunan drone, şık tasarımı ve beyaz rengiyle son derece güzel duyu bir duruş sergilemektedir.

Teknik Özellikler
Marka: DJI
Model: Mavic Mini Fly More Combo
Ağırlık: 249 gram
Kamera: 12 MP
Menzil: 2 kilometre
Hız: 30 kilometre/s
Uçuş Süresi: 30 dakika

5. Corby Cx007 Zoom Drone

En İyi Drone

ARTILAR EKSİLER
Uçma hızının yüksek olması Kısa uçuş süresi
Hafifçe olması

Corby’nin en fazla satan modelleri listesine girmeyi başaran, siyah rengi, katlanabilir tasarımı ile dikkatleri üstüne çeken Corby Cx007 Zoom Pro Smart, hareket tanıma sistemiyle video çekiminde kolaylık sağlamaktadır. 7v 1200 mAh bataryası ile 13 dakikalık bir uçuş süresine sahip olan ürün, 75 metre uzaklıktan kontrol edilebilmektedir. Altimetre sensörü yardımıyla kumandadan müdahale edilmedikçe havada asılı kalan drone’u, ister kendi kumandasından ister Android yada iOS cep telefonlarından kontrol edebilirsiniz. Üstündeki kameranın görüntüsünü anlık telefon ekranınıza yansıtan drone, bununla birlikte kumanda üstündeki tek tuşla 360 aşama otomatik takla atabilmektedir.

Teknik Özellikler
Marka: Corby
Model: Cx007
Ağırlık: 200 gram
Kamera: 8 MP
Pil Boyutu: 1200mAh
Menzil: 75m
Hız: 25 kilometre/s
Uçuş Süresi: 12 dakika

6. Xiaomi Mi Drone

En İyi Drone

ARTILAR EKSİLER
Mütevazi dizayn Küçük boyut
Uzun uçuş süresi

En kaliteli drone modelleri listemizin 6. esnasında bulunan Xiaomi Mitu mini drone, dahili 720p kamerası yardımıyla mükemmel fotoğraf ve videolar yakalayabilmektedir. Yeni nesil irtifa tutma özelliğiyle iç ortamlarda, durağan(durgun) ve pürüzsüz bir uçuş elde eden drone modeli, 88 gram ağırlığıyla kullanıcılarının beğenisini toplamaktadır. 360 aşama yuvarlanma özelliği bulunan ürün, bu sayede yaptığınız çekimlerin düzenlenmesinde kolaylık sağlamaktadır. Drone kullanmaya yeni başlayanlar için elverişli olan aygıt, kızılötesi harp teknolojisiyle dostlar içinde coşku verici oyunlar oynamanıza olanak vermektedir.

Teknik Özellikler
Marka: Xiaomi
Model: MiTu
Ağırlık: 88 gram
Kamera: 8 MP
Pil Boyutu: 920mAh
Menzil: Belirtilmemiş
Hız: 18 kilometre/s
Uçuş Süresi: 25 dakika

7. DJI Ryze Tello Drone

En İyi Drone

ARTILAR EKSİLER
Araç-gereç kalitesi Hızının düşük olması
Hafifçe olması

14 çekirdekli işlemcisi, çarpma idrak etme, pervane koruması ve ultra hafifçe ağırlığı ile dikkatleri üstüne çekmeyi başaran ürün, ilk kere drone uçuracak insanoğlu için biçilmiş kaftandır. Çoğu zaman eğitim aracı olarak kullanılan ürün, sizin ve sevdiklerinizin keyifli zaman geçirmenizi sağlamaktadır. Düşük bataryayı otomatikman algılayan drone, oto pilota geçerek kendini indirebilmektedir. 100 metre uçuş mesafesi olan ve 2 adet anteni yardımıyla 720p anlık görüntü aktarımı elde eden ürün, tam pil ömrü ile 13 dakika yol alabilmektedir. Sarsıntısız görüntüleme teknolojisi ile donatılan drone, hareket halindeyken çekim yapsanız dahi net görüntüler sunabilmektedir. 5MP kamerası ile yüksek çözünürlükte görüntü elde eden drone ile EZshots: Circle360 Veup ve Away uygulamalarını kullanarak kısa videolar çekebilirsiniz.

Teknik Özellikler
Marka: DJI
Model: Ryze Tello
Ağırlık: 80 gram
Kamera: 5 MP
Pil Boyutu: 1250mAh
Menzil: 100 m
Hız: 8 kilometre/s
Uçuş Süresi: 13 dakika

8. Aden E58 Pro

En İyi Drone

ARTILAR EKSİLER
Wi-Fi üstü kontrol Engel sensörü yok
Beni takip et özelliği

245 gram ağırlığıyla listemize giren Aden E58 Pro 4K, Wi-Fi üstünden kontrol edilebilir olmasıyla kolaylık sağlamaktadır. Beni takip özelliği yardımıyla yüksek kalitede pürüzsüz çekimler yapabileceğiniz model, waypoint teknolojisiyle extrem çekimler çıkarabilmektedir. Başsızmod ve eve dönüş gibi yeni nesil teknolojileri içinde barındırmakta olan drone, tek tuş ile iniş kalkış yapabilmektedir. Basit kullanımı sebebi ile kullanıcılarından tam puan almayı başaran drone, yeni ve deneyimli kullanıcılar tarafınca epeyce tercih edilmektedir.

Teknik Özellikler
Marka: Aden
Model: E58 Pro
Ağırlık: 245 gram
Kamera: 4K
Pil Boyutu: 1200 mAh
Menzil: 1000m
Hız: 18 kilometre/s
Uçuş Süresi: 20 dakika

9. MF Product Atlas 0510

En İyi Drone

ARTILAR EKSİLER
Ultra hafifçe Kısa menzin
Kol üstü kontrol Süratli şarj bitmesi

Multikopter öneri listemizde 9. sırada yer edinen MF Product Atlas 0510, bilekten kontrol edilen kumandasıyla dikkat çekmektedir. Bilekten kontrol yardımıyla kullanım kolaylığı bulunan ürün, 50 gram ağırlığında satışa sunulmaktadır. Çömez kullanıcılar için elverişli olan drone, 250 mAh pil boyutuyla 7 dakika süresince uçabilmektedir. Pek çok şahıs tarafınca insanların tercih ettiği aygıt, 25 metrelik menziliyle mükemmel çekimler yapmanızı sağlamaktadır. Katlanabilir tasarımıyla azca yer kaplayan drone, kameralı yapısıyla 720p çekimler yapabilmektedir.

Teknik Özellikler
Marka: MF Product
Model: Atlas 0510
Ağırlık: 50 gram
Kamera: 6 MP
Pil Boyutu: 250 mAh
Menzil: 25 m
Hız: Belirtilmemiş
Uçuş Süresi: 7 dakika

10. Fimi X8 Se

En İyi Drone

ARTILAR EKSİLER
Yüksek hız Ağır olması
Uzun uçuş süresi

İçeriğimizin son esnasında bulunan Fimi X8 Se 2020 modeli, ustalaşmış kullanımlar için tasarlanmıştır. 765 gram ağırlığı bulunan ürün, 4K HDR çekimi yardımıyla stüdyo kalitesinde çekimler yapabilmektedir. 4500 mAh bataryası bulunan drone, bu sayede tam şarj ile 35 dakika uçabilmektedir. Saatte 65 kilometre hıza ulaşan aygıt, 8000 metre menzile kadar açılabilmektedir. Müşterileri tarafınca öneri edilen drone, bizce ustalaşmış çekimlerde katiyen kullanmanız gerekmekte olan makineler içinde yer almıştır.

Teknik Özellikler
Marka: Fimi
Model: X8 SE 2020
Ağırlık: 765 gram
Kamera: 12 MP
Pil Boyutu: 4500 mAh
Menzil: 8000 m
Hız: 65 kilometre/s
Uçuş Süresi: 35 dakika

Bizce

Drone; insansız hava aracı (İHA) olarak da isimlendirilen bir çeşit uzaktan kumandalı uçuş aracıdır. Fotoğrafçılık alanında genel olarak kullanılan drone, havadan görüntü almanıza ve kayıt etmenize izin vermektedir. Piyasada satışa sunulan en düzgün drone modellerini araştırdık. Yeni başlayanlardan ustalaşmış kullanıcılara kadar her bütçeye elverişli en düzgün drone multikopter markalarını sıraladık. Hangisinin sizin için en düzgün drone olduğunu anlamanız için dikkate almanız gerekmekte olan etkenleri inceledik.

Gelişen teknolojiyle bununla beraber çığır açan fotoğrafçılık, günümüzde pek çok değişik hava aracına eklenen donanımlarla eşi olmayan bir görüntü deneyimi sunuyor. Hem amatör hem ustalaşmış fotoğrafçılar tarafınca genel olarak kullanılan bu hava araçları, yeni neslin drone multikopter modelleriyle olmazsa olmaz aktiviteleri içinde içeriyor. Normal kameraların yapamayacağı alanlara ulaşabilen drone’lar, çevrenizde meydana gelen her şeyi havadan izlemenize ve kayıt etmenize izin vermektedir.

Drone nasıl yapılır?

Drone yapmak için internet üzerinden yada bir fizyolojik mağazadan bu ürünün setini almanız gerekmektedir. Hemen sonra bu seti birleştirerek drone’u yapabilirsiniz.

Drone ehliyeti nasıl alınır?

Drone ehliyetinizi SHGM veya SHGM tarafınca yetkilendirilmiş kurumlardan alabilirsiniz. Bu ehliyeti almanız için iyi birer drone sürücüsü olmanız gerekmektedir. Üst düzey drone’lar için geçerli olan bu ehliyeti alınca işlerinizi daha ustalaşmış biçimde halledebilirsiniz.

Drone nasıl uçurulur?

Aslına bakarsak drone’ların uçma prensibi fazla basittir. Sol taraftaki joystick’i kaldırırsanız drone’unuz yükselir, aşağı indirirseniz de alçalır. Sağ taraftaki joystick ise drone’unuzu sağa veya sola çevirmenizi sağlar.

Drone nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Drone’ların günümüzde pek fazla kullanım alanı vardır. Eğlenceden ustalaşmış çekimlere kadar kullanım alanı olan drone’lar günümüzde fazla popülerdir. Neredeyse günümüzdeki bir çok aksiyon ve üstün dereceli çekimleri bu kameralarla yapılmaktadır.

Qualcopter yada multicopter olarak da malum drone’lar, her köşesinden dikey kaldırma elde eden dört yada daha çok pervaneye ve her rotordan kontrolü edinmek için yerleşik bir işlemciye sahiptir. Şaşırtıcı derecede süratli ve çevik olan bu cihazlar, uzun uçuş menzili yardımıyla kilometrelerce uzaklıktan dahi en düzgün görüntü standardını elde etmenize imkan sağlamaktadır. Bu makalemizde drone almak isteyen kullananların bu yüksek teknolojili minik uçaklar hakkında bilmesi gerekenleri sıraladık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*