Başkan Erdoğan duyurdu! Gaziantep’te yarın başlıyor – Ereğli Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’te depremzedeler için kurulan konteyner kenti ziyareti sonrasında izahat yapmış oldu.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gaziantep’te depremzedeler için kurulan konteyner kenti ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki konteyner kenti ziyaret etti. Erdoğan, kent merkezlerinde inşa edilecek 200 bin konuttan yerbilim ve zemin etütleri tamamlanan yerlerdeki ilk sözleşmeleri imzaladıklarını söylemiş oldu.

Cumhurbaşkanı, “Nurdağı’nda 456, İslahiye’de 399, Kilis merkezde 645 ve Adıyaman Kahta’da 287 olmak suretiyle toplam 1797 konutun inşa süreci derhal yarın başlıyor.” açıklamasında bulunmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te afet bölgesinde şu açıklamalarda bulunmuş oldu:

“ALTYAPIDA SIKINTI KALMADI”

Bütün İslahiyeli vatandaşlarıma ilk olarak geçmiş olsun dileklerimi ifade ederken, bütün ebediyete uğurladığımız kardeşlerime Tanrı’tan rahmet arzuluyorum. Hem acınızı paylaşmak, hem de zelzele sonrası yürütülen emekleri yerinde görmek amacı ile bugün bununla birlikte İslahiye’ye gelmiş bulunuyoruz.

İslahiye, Gaziantep’in ilçeleri içinde depremden en negatif etkilenen yerleşim birimlerimiz içinde yer ediniyor. İlçemizde bulunan 31 gezici mutfağımız yurttaşlarımıza hizmet veriyor. Elektrik ve su altyapısı mevzusunda herhangi sorun kalmadı.

Doğalgazla ilgili problemleri çözüme kavuşturmak için çaba ediyoruz. Karayolu ulaşımıyla ilgili sorun görünmüyor. Barınma başta olmak suretiyle öteki beklentilere çözüm üretiyoruz. İslahiye’de 2 bin 220 binadaki 4 bin 175 bağımsız bölümün kullanıma elverişli olmadığı anlaşıldı.

“200 BİN KONUT İNŞA EDECEĞİZ”

Önümüzdeki 2 ay içinde 18 bin 544’ü Gaziantep’te olmak suretiyle ülkemiz genelinde toplamda 200 bin konutun inşasına başlıyoruz. Köylerimizde de 70 bin yerel dokuya elverişli ev, ahır, bahçesiyle konut yaparak hak sahiplerine teslim edeceğiz.

“İLK SÖZLEŞMEYİ İMZALADIK”

Kent merkezlerinde inşa edeceğimiz 200 bin konuttan yerbilim ve zemin etüdleri tamamlanan yerlerdeki ilk sözleşmeyi imzaladık.

“1797 KONUT İNŞASI YARIN BAŞLIYOR”

Toplam 1797 konutun inşa süreci derhal yarın başlıyor. Hep söylediğim şeklinde ağırına, hafifine bakmadan şehirlerimizi yeni anlayışla güvenilir, rahat yerleşim bölgeleri haline getirmekte kararlıyız. Sıfırdan adım atmak suretiyle hem kendimize inanacağız, güveneceğiz, hem de bu binalarda oturanlar özgüven içinde otursunlar istiyoruz.

Hedefimiz zelzele konutlarını ve köy evlerini 1 sene içerisinde büyük seviyede tamamlamaktır. İnşallah devlet ve millet el ele bu zor günlerin üstesinden geliyoruz. Rabbim bizlere ve aziz milletimize tekrar bu şekilde acılar yaşatmasın. Bir defa daha İslahiye’ye geçmiş olsun diyor, her birinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum, kalınca sağlıcakla.

Tanrı’ın izniyle 1 sene içinde biz bu felaketin üstesinden geleceğiz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*