Avrupa Kıtası’nda Gezilmesi Gereken 13 Doğal Güzellik

Neredeyse her insanın hayal ettiği Avrupa, zamanı mekanların bununla beraber naturel güzellikleriyle de ön plana çıkıyor. Bu nedenle bozulmamış doğasıyla adete cennette gibi hissettiren Avrupa’nın en naturel mekanlarını sizin için sıralama haline getirdik. Şayet Avrupa tatiline çıkma gibi bir fikriniz var ise öncesinde içeriğimize göz atmanızı öneriyoruz.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Avrupa’da Görülmesi Gerekmekte olan Bölgeler Sıralaması

Sıra Mekan Ülke Öne Çıkan
1 Norveç Fiyortları Norveç Görünüm
2 Moher Kayaları İrlanda Görünüm
3 Ohrid Gölü Makedonya Berraklığı
4 Plitvice Gölleri Ulusal Parkı Hırvatistan Doğası
5 Melissani Mağarası Yunanistan Doğası
6 Durmitor Ulusal Parkı Karadağ Yeşil Alanları
7 Provence Bölgesi Fransa Doğası
8 Alp Dağları Avusturya, İsviçre, İtalya, Fransa Görünüm/Doğası
9 Cairngorms National Park Birleşik Krallık Gölleri
10 Kara Orman Avusturya Yeşil Alanı
11 Eisriesenwelt Birleşik Krallık Buz Sarkıtları
12 Verdon Kanyonu Fransa Kanyonları
13 Lake District Birleşik Krallık Manzarası/Doğası

Avrupa’da Görmeniz Gerekmekte olan 13 Naturel Güzellik

İşte; Avrupa turunuzda görmeniz gezmeniz gerekmekte olan bölgeler…

1. Norveç Fiyortları/ Norveç

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Denizin buzul vadilerinin içerisine doğru taşmasıyla meydana gelen Norveç Fiyortları, Avrupa’da görülmesi gerekmekte olan bir görünüm ortaya çıkarıyor. Buzulların erimesiyle meydana gelen vadilerin deniz suyuyla dolmasıyla oluşmuş bulunan fiyortlarda kayık turları ve dağcılık gibi etkinlikler yapılıyor.

2. Moher Kayaları/ İrlanda

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Avrupa’ya tatile gittiğinizde katiyen görmeniz gerekmekte olan bu kayalıklar, İrlanda sahillerinde denize paralel oluşmuş bulunan tam bir tabiat harikası. 20 değişik türden 30 bin kuşu barındırmakta olan bu kayalıklar, bisiklet tutkunları içerisinde son derece gezmeye kıymet bir yer.

Harita Tıklayınız
Adres Cliffs of Moher, Lislorkan North, Co. Clare, İrlanda

Google Yorumları

👤 İrlanda’ya gelindiğinde katiyen görülmesi gerekmekte olan yerlerden biri.

👤 Talebe iken 45 sene öncesinde gürmüştüm. Mükemmel bir duygu.

3. Ohrid Gölü/Makedonya

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Avrupa turunuzda Makedonya’da katiyen görmeniz gerekmekte olan Ohrid Şehri, Osmanlı mirasına da ev sahipliyi yapıyor. Naturel yapısını ve zamanı estetiğini bozmadan koruyabilen bu kent, Avrupa Kıtası’nın en eski gölü olan Ohrid gölüyle dikkat çekiyor. Tektonik yapıda olan Ohrid Gölü, dağların suya yansımasını gösterdiğinden ötürü seyri doyumsuz bir hale bürünüyor. Hem yer altı hem yerüstü kaynakları ile beslenen Ohrid gölü son derece berrak bir görüntüye sahip olduğundan 1980 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Sıralaması’nde yer ediniyor.

Google Yorumları

👤 Ohri’ye kadar gelip tekne turu yapmadan dönmek seyahat programının noksan kalmasına neden olacaktır. Ohri Gölü, Avrupa‘nın en eski ve en büyük göllerinden birisidir.

👤 Dünyanın en eski 3 gölünden kabul edilen Ohrid Gölü hakkaten fazla güzel ve de temiz bir tabiat harikası.

4. Plitvice Gölleri Ulusal Parkı/Hırvatistan

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Şelaleleri, akarsuları ve etrafındaki el değmemiş ormanlarıyla bir kartpostal görünümüne sahip olan Plitvice Gölleri Ulusal Parkı, havasını içerisine çektiğinizde bütün sıkıntılarınızı unutmanızı sağlıyor. Birbirinden değişik seviyede yer edinen onlarca gölün içinde ki yürüyüş parkurları yardımıyla tabiat yürüyüşü yapmak son derece keyifli oluyor. Avrupa Kıtası’nda gezilmesi gerekmekte olan yerlerden kabul edilen Plitvice Gölleri Ulusal Parkı, kartpostal görüntüsü yardımıyla fotoğraf tutkunlarını da kendine çekiyor.

Google Yorumları

👤 Gördüğüm görebileceğim en güzel yer. gözün alabildiği her yer su. Her yer şelale. gördüğün her noktadan su akıyor. Görkemli.

👤 Temiz ve naturel. Yürüyüş yolları ahşap. Basit gezilen bir parkur ve pek fazla fotoğraf noktası var. Fazla beğendik. Teşekkürler

5. Melissani Mağarası /Yunanistan

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Avrupa’da naturel güzelliğiyle kendisine fanatik bırakan Melissani Mağarası, içinde ki göl ile beraber rüyada gibi hissettiriyor. İnanılmaz derecede berrak olan Melissan gölünün tamamı mağaranın içerinde bulunuyor. Melisan mağarası naturel güzelliği yanında efsaneleriyle de turistlerden büyük ilgi görüyor. Mağara içindeki gölün, perilerin gözyaşlarının birikmesiyle oluştuğuna inanmış olduğu için her sene binlerce gezgin çeken Mağara, iç kısmını görebilmek için tekne turları düzenleniyor.

Harita Tıklayınız
Adres Melissani Mağarası, Σάμη 280 80, Yunanistan

Google Yorumları

👤 Görkemli bir yer. Birazcık sıra bekledik, fakat değdi.

👤 Bu şekilde bir mavi yok, öğlen saatlerinde gidilmesi öneri ediliyor.

6. Durmitor Ulusal Parkı/ Karadağ

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Durmitor Ulusal Parkı, mükemmel naturel güzelliği ile Karadağ’ın gezilip görülmesi gerekmekte olan yerlerden biri. Tabiat sporları için son derece uygun olan Durmitor Ulusal Parkı, Mozaik tepeleri, buzlu gölleri ve Avrupa’daki en derin vadisiyle kelimenin tam anlamıyla cennette gibi hissedebileceğiniz bölgeler içinde bulunuyor. Dünya’nın en büyük ikinci kanyonuna sahip olan Durmitor Ulusal Parkı, 390 kilometre karelik alanıyla beğeni topluyor.

Google Yorumları

👤 Yeşile fazlası ile doyacağınız, sessiz, relax, büyüleyici bir yer. Karadağ’da tatil planlarken kesinlikle dahil edilmeli.

👤 Yüzlerce kuş çeşidine ev sahipliği icra eden, refah dolu, yemyeşil bir ulusal park. Ağaçların görkemi bununla beraber gölün karşısındaki kafede bir şeyler içerken oksijene doyabilirsiniz. Arabayı park edip yol boyu yürürken sayısı belli olmayan tezgahlarda çeşit çeşit orman meyveleri tadıp, kurutulmuş mantar satın alabilirsiniz.

7. Provence Bölgesi/Fransa

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Fransa’nın güneydoğusunda yer edinen Provence bölgesi tatil severlere tam bir görsel şölen imkânı sunuyor. Akdeniz kıyısında yer edinen, yemyeşil tepeleri, vadileri kaplayan servileri ve zeytinlikleriyle göz dolduran Provence bölgesi, üzüm bağları ve uçsuz bucaksız lavanta bahçeleriyle refah veriyor. Varlıklı ve bir o denli da mütevazi bir hayat tarzıyla insan ruhunu dinlendirici bir etkiye sahip olan Provence Bölgesi, Avrupa Kıtasında görülmesi gerekmekte olan naturel güzellikler içinde yer ediniyor.

8. Alpler

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Avusturya, İsviçre, İtalya, Fransa ve öteki ülkelerde bulunan Alpler; dağcılık, kayak ve trekking gibi açık hava etkinlikleri için popülerdir. Avrupa turunuzda katiyen görmeniz gerekmekte olan bu dünyaca meşhur dağlar, hem naturel güzellikleriyle de hem de değişik etkinlik yapabilme imkanıyla pek çok turistin ilk durağı oluyor.

Google Yorumları

👤 Alp dağları çok önemli bir yer, eşi benzeri olmayan bir başyapıt olan Alp dağları senenin her ayı gidilebilir bir yer.

👤 Dünya da bu şekilde bölgeler varken acaba Aden nasıldır.

9. Cairngorms National Park – İskoçya, Birleşik Krallık

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Cairngorms Ulusal Parkı, İskoçya’da yer edinen bir naturel parktır. Park, yüksek tepeleri, ormanları, gölleri ve gezinsel bölgeleri ile ünlüdür. İskoçya’nın en yüksek dağlarından kabul edilen Cairngorms, kayak, dağ bisikleti, yürüyüş ve dağcılık gibi açık hava etkinliklerini barındırır. Park bununla beraber pek çok endemik çeşidi barındırmakta olan varlıklı bir naturel havalandırma ve yeme tarafınca popüler bir gezinsel destinasyondur.

Harita Tıklayınız
Adres Grantown on Spey PH26 3HG, Birleşik Krallık

Google Yorumları

👤Mükemmel bir yer böylesi ender parklar hakkaten güzel.

👤 Ölmeden öncesinde görmeniz gerekmekte olan bir yer.🌍👏

10. Kara Orman/ Almanya

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Almanya’nın Baden-Württemberg Eyaleti’nde yer edinen Kara Orman, kümülatif ormanları, tümsekli tepeleri, gölleri ve nehirleri ile dikkat çekiyor. Turizm için popüler bir yer olan orman, kayak, dağ bisikleti, yürüyüş, kaya tırmanışı ve golf gibi açık hava sporları içerisinde elverişli alan sunuyor.

Google Yorumları

👤 Fazla güzel yemyeşil! Bilhassa haftasonları yürüyüş için fazla çok şahıs bulabilirsiniz ormanın içerisinde. Fazla büyük bir alana sahip. Motorcuların guruplar durumunda tur düzenleyip aktivite yapmış oldukları bir yer.

👤 Kara ormanlar bölgesini kısa bir müddet içerisinde ziyaret ettik tabiat harikası bir yer öneri ederim.

11. Eisriesenwelt – Avusturya

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Eisriesenwelt, Avusturya’nın Salzburg Eyaleti’nde bulunan bir buz mağarasıdır. Eisriesenwelt, Alpen Dağları’nda bulunur ve dünyanın en büyük kapalı mağarası olarak bilinmektedir. Turistlerin kümülatif ilgi gösterdiği Eisriesenwelt, trenle kolay bir şekilde ulaşılabilir.

Harita Tıklayınız
Adres Wollaton Rd, Nottingham NG8 2AE, Birleşik Krallık

Google Yorumları

👤 Hakikaten tabiat harikası bir yer gidip görmeğe kıymet.

👤 Fazla güzel bir tur oldu. Görülmeye kıymet.

12. Verdon Kanyonu – Fransa

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Verdon Kanyonu, Fransa’nın Provence-Alpes-Cote d’Azur Bölgesi’nde yer edinen bir naturel güzelliktir. Kanyon, turizm için popüler bir yer olduğundan her sene binlerce turisti kendisine çekmektedir. Kanyon, turkuaz renkli Verdon Nehri tarafınca oluşmuştur ve ortalama 20 kilometre uzunluğunda ve 700 metre derinliğindedir. Yürüyüş, rafting, kayak yada kayak yapmak gibi açık hava aktiviteleri yapabilir ve kanyonda görsel güzellikler sunan manzaraları keşfedebilirsiniz.

Google Yorumları

👤 Avrupa’nın en büyük ve en güzel kanyonu mükemmel bigün geçirdik, şiddetle öneri ediyorum.

👤 Onlarca defa gidilebilir. Bot veya kano kesinlikle olsun.

13. Lake District/ İngiltere

Avrupa Kıtasında Gezilecek Yerler

Lake District, İngiltere’nin Cumbria bölgesinde yer edinen bir naturel güzelliklerden birisidir. Lake District, turizm için popüler bir yerdir ve göl, dağ, orman ve vadi gibi naturel güzellikler sunan bir alandır. Ziyaretçiler, yürüyüş, dağcılık, kayak yada kaya tırmanışı gibi açık hava aktiviteleri yapabilir ve Lake District’in görsel güzelliklerini keşfedebilirler.

Harita Tıklayınız
Adres Lake District National Park, Cumbria, Birleşik Krallık

Google Yorumları

👤 Rüya gibi görünüm ve temiz bir havası var.

👤 Göller Bölgesi kesinlikle ziyaret edilmesi gerekmekte olan yerlerden biri.

Avrupa’da gezilecek en güzel ülkeler hangisi?

Avrupa’da gezilmesi gerekmekte olan ülkeler içinde; İtalya, İngiltere, İspanya, Fransa, Avusturya, Hırvatistan, Hollanda, İsveç, Belçika, Yunanistan, Almanya, İzlanda, İrlanda ve Norveç en fazla gezgin çeken Avrupa ülkeleridir.

Avrupa’da nereler gezilmeli?

Avrupa’da gezilecek gezinsel bölgeler içinde; Pisa Kulesi, Eyfel Kulesi, Floransa Müzeleri, Brugge, Prag Meydanı, Amsterdam Kanalları, Norveç Fiyortları, Moher Kayaları, Plitvice Gölleri Ulusal Parkı, Ohrid Gölü, Melissani Mağarası, Verdon Kanyonu ve Lake District Avrupa’nın en popüler seyahat yerleridir.

Avrupa’da en ucuz ülke hangisi?

Avrupa birliğinde bulunan en ucuz ülke Bulgaristan’dır.

Avrupa’nın en güzel şehirleri hangisi?

Avrupa’nın en güzel şehirleri; Berlin, Roma, Paris, Prag, Budapeşte, Atina, Londra, Viyana ve Stokholm’dür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*