5.1 C
New York kenti
Cuma, Mart 31, 2023

Buy now

spot_img

Amatör ve Profesyoneller İçin En İyi 10 Klasik Gitar Markası

Her dönem popülerliğini sürdüren klasik gitar, nerede ise her dost ortamının olmazsa olmaz enstrümanları içinde içeriyor. Çıkardığı sesle kendisine fanatik bırakan gitar, minimum altı tele sahip yumuşak tonu ile keyifle şarkı dinletiyor. Öteki gitar türlerine gore en fazla insanların tercih ettiği ve nerede ise en fazla çalınan müzik aleti olması ile malum klasik gitar, bilhassa akor çalıp müzikle uğraşmak için en yeterli modeller içinde içeriyor.

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Hepimiz tarafınca epeyce sevilen klasik gitar alırken dikkatli olunması gerekmekte olan en mühim nokta ise Ses tablasıdır. Bu bölüm çoğu zaman ladin yada sedir ağacından üretilmektedir. Piyasada farlı marka ve modellerde gitar bulabilmek son derece basit olduğundan bilhassa amatör kullanıcılar için seçim yapmak fazla zor olsa gerek. Bundan yola çıkarak hazırlamış olduğumuz içeriğimiz hem amatörler hem de profesyoneller için mükemmel gitar markalarından oluşmaktadır.

En İyi Klasik Gitar Sıralaması

Sıra Model Perde Sayısı neoldu Puanı
1 Cordoba F7 Paco Flamenko 19 10/10
2 Yamaha C40 19 10/9.8
3 Valencia VC204 19 10/9.8
4 Raimundo Estudio 104B 12 10/9.9
5 Barcelona Lc 3900 Cbk 19 10/9.8
6 Garcia LC 3900 BK 19 10/9.7
7  Midex CG-39XNT 19 10/9.6
8 Jwin CG-3801 19 10/9.7
9 Puka R-916C 19 10/9.7
10 Manuel Raymond Mrc275N 19 10/9.6

10 En İyi Klasik Gitar Tavsiyesi

Çıkardığı sesle herkesi büyüleyen ve değişik duygulara sürükleyen klasik gitar, daima en fazla insanların tercih ettiği enstrümanlar içinde yerini korumaktadır. Bu nedenle pek çok marka ve modelde kolay bir şekilde {bulunabilen} klasik gitar, zor seçilmektedir. Şayet sizde gitar çalmaya yeni başladıysanız ve hangi marka alacağınızı bilmiyorsanız yada hali hazırda gitar çalıyor ancak yeni gitar almak istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. En düzgün gitar markalarını bir araya getirdiğimiz bu içeriğimizde hem amatörler hem de profesyoneller için klasik gitar bulmak muhtemel.

1. Cordoba F7 Paco Flamenko Gitar

1-900.webp

En düzgün gitar markalarından önde gelen Cordoba, profesyonellerin seçimi oluyor. Cordoba F7 Paco modelinde üst kapak malzemesi Masif Kanada sedirinden, arka ve yanları Hint gül ağacından, klavyesi ise gül ağacından yapılmıştır. 25.6’’ skalaya sahip olan bu gitar, 4mm ve çift yönlü sap çeliğine sahiptir.

Teknik Özellikler
Üst Kapak Ağacı: Masif Kanada Sediri
Arka ve Yanlar: Hint Gül Ağacı
Klavye: Gül Ağacı
Skala: 650mm  ( 25.6″ )
Sap Çeliği: Çift Yönlü , 4mm
Burgular: Cordoba Black & Gold Floral
Teller: Savarez Cristal Corum High Tension 500CJ
Kılıf: Cordoba Gig Bag

Kullanıcı Yorumları:

👤 A**** F**** Çıkardığı ses mükemmel. Aslına bakarsanız markaya söyleyecek kelimem yok daima olduğu gibi muhteşem iş çıkarmış.

👤 T**** Uğur Orta seviyelere yakın amatör biriyim ve kendime ustalaşmış bir gitar almak istedim. İyi ki hocamı dinleyerek bu modeli tercih etmişim ses mükemmel dokusu dahi değişik.

2. Yamaha C40 Klasik Gitar (Natural)

2-837.webp

Yamaha markası pek çok enstrümanda olduğu gibi klasik gitarda da en fazla insanların tercih ettiği ve daima kalitesiyle ön plana çıkan bir markadır. C40 modeli yeni başlamış olan gençlere ve yeni başlamış olan yetişkinlere yeterli olacak biçimde tasarlanmıştır. Ses tahtası ladin ağacından yapılan bu gitar, 650 mm uzunluğa sahiptir. Kolay bir şekilde kavranabilen ve konforlu çalma olanağı sunan bu ürün, yumuşak tonlarıyla kendisine fanatik bırakmaktadır.

Teknik Özellikler
Ses Tahtası: Ladin
Arka ve Yanlar: Meranti
Sap: Nato
Klavye – Tuşe: Gül Ağacı
Uzunluk: 650 mm (25.59″)
Akort Sistemi: Krom
Beden Cila: Natural
Sap Cila: Satin

Kullanıcı Yorumları:

👤 G***** A**** Çocuğuma aldım. Gitar çalan biri olarak (klasik ve ritim) başlangıç seviyesi için muhteşem diyebilirim. Yalnız başlangıç seviyesi sizi yanıltmasın bu gitarın kalitesiz gitarlara gore üst düzey olduğunu belirtim. Bu gitar kaliteli gitarlar içerisinde başlangıç seviyesine sahip. Hafifçe bir gitar klavyesi basit bare basması basit tonu bilhassa fazla iyi. Çalması keyifli. Pişman etmez.

👤 C********** K********* Başlangıç için ideal. Yapınak tellerinde mesele vardı baslar fazla huzur bozucu bicimde cızlıyordu.. güzel bi tel aldım simdi süper ..

3. Valencia VC204 Klasik Gitar

3-800.webp

Valencia markasının en fazla satılan modeli olan VC204, yeni başlayanlar ve orta düzey için son derece ideal. Ön kapak malzemesi Sitka Sruce ağacı olan gitarın arka kapak ve yanları nato ağacı, sap kısmı ise Japon ağacından üretilmiştir. 19 perde sayısına sahip olan bu gitar, saten mat cilasıyla hem şık görünüyor hem de sesiyle kulakların pasını siliyor.

Teknik Özellikler
Ön kapak (Göğüs): Sitka Spruce
Arka Kapak & Yanlar: Nato ağacı
Sap: Jabon ağacından üretilmiştir.
Klavye: Karartılmış Maun
Perde Sayısı: 19
Ölçek: 4/4=650mm (25 5/8″)
Eşik Genişliği: 4/4 =52mm (2 1/16″)

Kullanıcı Yorumları:

👤 V***** İ******* Ses kalitesi ve görüntü bakımından fazla başarıya ulaşmış bir gitar. Başlangıç ve orta seviyelerde fazla rahat kullanılabilir. Sıkıntısız kargo.

👤 B*** K****** Müzik öğretmeniyim. 2. düzey öğrencileri için genel anlamda Valencia gitar tavsiye ederim. Senelerdir bu siteden alışveriş yaparım ancak terbiye anlayışı bu denli yüksek bir satıcıyla ender karşı karşıya gelirsiniz. Gitarın tınıları oldukça güzel ve kafi. Paketleme mevzusunda hassaslar. İlginiz için Teşekkür ediyorum. Bütün yeni başlamış olan arkadaşlara da mesele yaşamamanız için satıcı arkadaşı öneri ediyorum.

4. Raimundo Estudio Serisi Model 104B Klasik Gitar

4-722.webp

Geleneksel yöntemlerle İspanya’da üretilen Raimundo Estudio Serisi Model 104B Klasik Gitar, profesyoneller için uygundur. Fiyat açısından amatörler için pahalı gelse de tınısı ve sesi ile kendisine büyülemektedir. Ön kapağı masif sedir ağacından üretilen gitarın, sırt ve yan gövdesi bubinga ağacından elde edilmiştir. 12 perdeli olan gitarın beden kalınlığı 95 mm, sap kalınlığı ise 61,5 mm’dir.

Teknik Özellikler
Ön Kapak: Masif Sedir
Sırt ve Yan Beden: Bubinga
12. Perde Seviyesinde Beden Kalınlığı: 95mm
Beden Bitiminde Kalınlık: 100mm
Klavye: Gül ağacı
Sap: Maun
Aksamlar: Nikel

Kullanıcı Yorumları:

👤 H**** S**** Geleneksel yöntemlerle yapıldığı o denli çok açık ki yapınak gitarlarına gore tınısı fazla değişik. Öneri ederim.

👤 B**** E**** İlk kez bu marka gitar aldım. Müzik öğretmeniyim ve ben fazla beğendim gitarı.

5. Barcelona Lc 3900 Cbk Cutaway Siyah Klasik Gitar

5-679.webp

Başlangıç seviyesi için son derece iyi performans sergileyen bu gitara tam bir fiyat performans ürünü denilebilir. Gitarın üst, arka ve yan kısımları ıhlamur ağacından üretilir iken sapı akçaağaçtan klavyesi ve köprüsü ise gül ağacından üretilmiştir. Siyah rengiyle şık görünen bu gitar hafifliği yardımıyla de kolay bir şekilde taşınabilmektedir.

Teknik Özellikler
Üst Beden: Ihlamur ağacı
Arka Kapak ve Yanlar: Ihlamur Ağacı
Sap: Akçaağaç
Renk: Siyah

Kullanıcı Yorumları:

👤 Orhan k******** Gitardan hiç anlamam kızım gitar istediğinde ne alacağımı bilmediğim için değişik illerden üç ayrı müzik öğretmeninden düşünce almak için aradığımda hepsi de bana değişik isimler içermekte olan bir sıralama sundular ve üç listede de Barcelona birinci sıradaydı. Bu ürünü aldım ve kızım fazla mutlu hele kargo ambalajına bayıldım mücevher paketler gibi paketlemişler.

👤 E**** k** Ben yeni başladım gitara ve çevremdekiler bu fiyata bu kalitede bir ürün aldığıma fazla sasırdılar. Perdeleri kaliteli yeni başlayanlar için fazla kullanışlı ve sesi de oldukça muhteşem geliyor. Kim bilir ilk olduğundan bana güzel geliyor fakat gitar çalan daha farklı dostlarım da onayladılar fazla iyi bir gitar.. Yanında çantasını da almayı ihmal etmeyin fazla iş görüyor..

6. Garcia LC 3900 BK Siyah Klasik Gitar

6-593.webp

Tam boy gitar modeli olan Garcia LC 3900 Bk; üst, arka ve yan kısımları ıhlamur ağacından üretilmiştir. Kullanıcılar tarafınca beğenilen tınısı ile yeni başlayanlar ve orta seviyede olanlar için yeterli olan bu ürün, sahip olduğu fiyata gore son derece kaliteli ve sağlam. Görüntüsüyle de son derece şık olan bu ürün öğrenciler tarafınca çoğunlukla tercih edilmektedir.

Teknik Özellikler
Üst Kısım: Ihlamur Ağacı
Arka ve Yanlar: Ihlamur Ağacı
Sap: Akçaağaç
Klavye: Gül ağacı
Teller: Daddario

Kullanıcı Yorumları:

👤 Göksel Ü******* Fiyatına gore fazla iyi bir gitar. Öneri ederim. Akorları vs kendiniz ayarlarsınız gitar oldukça sağlam. Amatörlere fazla fazla öneri ederim.

👤 Adem Ş**** Gitar çalmayı bilmiyorum ses kalitesi ne kadar iyi bir şey diyemeyeceğim fakat öğrenmek için aldım kasasında yada herhangi bir yerinde çizik yok paketlenmesi oldukça iyi yanında kılıf da olsa daha da iyi olurdu.

7. Midex CG-39XNT Klasik Gitar

7-572.webp

Gitar çalmaya yeni başlayanlar için tüm ihtiyacını karşılayan set durumunda satılan bu ürün, tam boy gitar modelidir. Ön ve arka kapağı ladin ağacından üretilen gitarın kasa tipi kesik kasadır. 39’’ ebatlarında olan bu gitar, çıkardığı ses tonu ve fiyatıyla kullanıcı memnuniyeti yaratmayı başarmıştır.

Teknik Özellikler
Boyut: 4/4 İnç: 39’’
Sap Ayarı: Var
Kasa Tipi: Kesik Kasa ( Cutaway)
Renk: Natural
Klavye: Sapeli

Kullanıcı Yorumları:

👤 S**** T**** Fazla Şık bir ürün. Kesik kasa olması tercih sebebimdi iyi ki de bu ürünü seçmişim fazla memnunum. Klavyesi insanı yormuyor ve çalımı fazla rahat hakkaten. Ek olarak sap ayarı bir gitarda eğer olmazsa olmaz bir özelliktir. Sıcak ve serin kış havalarında enstrümanların kolu atabiliyor sap ayarı yardımıyla gitarı hayata döndürebiliyorsunuz. Bu üründe sap ayarı özelliği de mevcut olan olduğundan kriterlerime tam uydu. Almak isteyenlere tavsiye ederim.

👤 A** k***** Kesik kasa olması sap ayarlı olması ve yeni başlayanlar için yeterli bir gitar olması tercih sebebimdi. Beklediğimden daha kaliteli buldum. Paketleme fazla iyiydi paketi zorla açtık 🙂 ürün sapasağlam ulaştı. Alın teri dökenlere teşekkür ederim.

8. Jwin CG-3801 Klasik Gitar-Sunburst

8-553.webp

Başlangıç için yeterli fakat kaliteli gitar arayanların tercih edebileceği Jwin CG-3801, 38 inç boyutlarında klasik bir gitardır. Beden, üst ve sap kısmı ıhlamur ağacından üretilen bu ürünün klavyesi ise akçaağaçtan üretilmiştir. Bu şekilde son derece uzun ömürlü yapısı olan gitar uzun seneler sorunsuz kullanılabilir.

Teknik Özellikler
Sap: Ihlamur
Klavye: Akçaağaç
Üst Kısım: Ihlamur
Beden: Ihlamur
Boyut: 38’’
Boyut: 38x53x9,5 santimetre

Kullanıcı Yorumları:

👤 A*** Ş***** Fiyatına gore hakkaten kaliteli bir ürün.

👤 E**** Ç**** Başlangıç seviyesindeyim ve ben fazla beğendim. Yeni başlayanlara öneri ederim.

9. Puka R-916C

9-521.webp

Kesik kasa gitar modelinden olan Puka R-916C, ahşap işlemeleriyle son derece şık. Sedir ağacından üretilen kapak kenarlarıyla güzel tınıya sahip olan bu ürün, başlangıç seviyesi için ideal. Ek olarak yanında verilen kılıf ve pena yardımıyla kolaylık elde eden bu gitar, uzun seneler sorunsuz kullanım olanağı sunuyor.

Teknik Özellikler
Tür: Kesik Kasa
Kapak Kenarları: Sedir Ağacı

Kullanıcı Yorumları:

👤 T**** Y**** Gitar hakkında pek bir fikrim yok ancak kardeşime armağan olarak aldım. Kendisi fazla beğendi öneri ederim.

👤 O**** M*** başlangıç için gitar arayanlara öneri ederim. Problemsiz biçimde elime ulaştı teşekkürler.

10. Manuel Raymond Gitar Klasik Manuel Raymond Mrc275N

10-570.webp

Tam bir talebe gitarı olan Manuel Raymond, yeni başlamış olan yetişkin insanlar için idealdir. Ön ve arka kapak kısmı nato ağacından üretilen gitarın sap kısmı ise akçaağaçtan üretilmektedir. Bu şekilde hem uzun ömürlü hem de yumuşak tonlarda tınıya sahip olan bu gitar, görüntüsüyle de son derece şıktır.

Teknik Özellikler
Ön Kapak: Nato ( Naturel )
Arka Kapak: Nato (Kahve)
Sap: Akça Ağaç
Ebatlar: 99X36X8,5 santimetre

Kullanıcı Yorumları:

👤 A****** E*** Amatör kullanım amaçlı okulda müzik dersi için alınmıştır. Müzikle ilgili bir profesyonelliğimiz olmadığından dolayı ne kadar kaliteli yada iyi ses çıkarıyorla ilgili bir yorum yapamayacağım. Fakat iş görüyor bir sorun yaşamadık.

👤 Uğur **** Bu hafta gitar kursuna başlayacağım için sipariş verdim. Benim hoşuma gitti ek olarak kargo güzel paketlenmişti sorunsuz elime ulaştı.


Gitar öğrenmek için hangi gitar tercih edilmeli?

Klasik gitar öteki gitar türlerine gore daha yeterli olacaktır. Bunun nedeni ise tellerinin naylondan üretilmesidir. Öteki gitarların telleri eli acıtabildiği gibi klasik gitarda bu şekilde bir mesele yaşanmamaktadır ve yeni başlayanların el egzersizi için rahat kullanabilmesine destek sunar.

Klasik gitar seçerken nelere dikkat etmek gerekmektedir?

Klasik gitar almadan öncesinde ilk dikkatli olmanız gerekmekte olan nokta gitarın boyutudur. Gitar boyutunun vücudunuza gore yeterli olması gerekmektedir. Bu şekilde daha rahat öğrenebilirsiniz. Bir daha farklı dikkatli olunması gerekmekte olan nokta ise gitarın yapıldığı araç-gereç ve işçiliğidir. Bu noktalar gitarın ses çıkışını ve tınısını etkilediğinden ötürü fazla özen gösterilerek alınması gerekmektedir.

Tek başına gitar öğrenmek muhtemel mü?

Bu insanın beceri ve kabiliyetine gore değişim gösterebilmektedir. Günümüzde internet üzerinden video yada anlatımla gitar öğrenmek son derece kolaylaşmıştır.

Gitar nasıl seçilir?

Şayet kaliteli gitar almak istiyorsanız öncesinde ses tonuna ve tınısına kulak vermeniz gerekmektedir. Şayet bu noktada beğeninizi topladıysa araç-gereç kalitesine ve bedeninize olan uyuma bakarak hem kaliteli hem de kendinize yeterli gitarı seçmeniz kolaylaşacaktır.

Akustik gitar ve klasik gitar arasındaki farklar neler?

Aralarında bulunan en büyük fark klasik gitar tellerinin naylondan yapılmış olmasıdır. Akustik gitarda ise teller çelikten yapıldığı için parmakları acıtma ihtimali daha yüksektir. Ek olarak ses olarak klasik gitarlar daha yumuşak tonlara sahiptir. Bir öteki fark ise klasik gitarda perde simgeleri bulunmaz. Ek olarak klasik gitar için çok güç desteği gerekmezken akustik gitarın telleri çelik olduğundan kuvvetli destek edinmek gerekmektedir.

Benzer İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Takip Etsene

0BeğenenlerBeğen
3,754TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

İlgi çekenler