Adrenalin Dolu Su Altı Keşifleri İçin 5 En İyi Seascooter

En sevdiğiniz su sporu aktivitesi nedir? Ne olursa olsun, 2023 yılının mükemmel deniz scooterları, en sıkıntılı sualtı hayallerinizi dahi gerçekleştirmenize destek olabilir. Hafifçe, güvenilir ve fazla kuvvetli olmaları yardımıyla bu scooterlarla yüzme, şnorkelle dalma yada bir tek su altında keşfe çıkabilirsiniz. 

♥ Selam İsmim Aysel , 26 Yaşındayım Sohbet etmek istiyorum Arayın Konuşalım. Her Türlü Sohbete Varım Tıkla Ara Beni.! ♥.  003225889363

Aerodinamik tasarımlarıyla size adrenalin dolu bir tecrübe ve maksimum sevinç sunan sea scooter modelleri ile uzun mesafeleri kısa süre içerisinde katedebilir ve derinlikleri keşfedebilirsiniz. Ek olarak su altında videolar çekip fotoğraf çekebilir yada bir tek anın tadını çıkararak değişik türleri gözlemleyebilirsiniz.

En İyi Su Altı Scooter Sıralaması

Sıra Model Kullanım Süresi Editör Puanı
1 Yamaha 500 Li  90 dakika 10/9.9
2 Jobe Infinity 40 dakika 10/9.8
3 Sublue WhiteShark MixPro 60 dakika 10/9.8
4 CityMate Sea Scooter 35 dakika 10/9.7
5 Yamaha 220 Li 60 dakika 10/9.7

5 En İyi Su Altı Deniz Scooter Modeli

2023’ün mükemmel deniz scooterları, çocuklar ve yetişkin insanlar için su altı deneyimlerini keyifli hale getiriyor. Havuzlar, denizler ve belkide okyanuslar için elverişli olan bu cihazlar minik görünebilirler fakat yüksek hızlarda suyun üstünden geçebilmek için kafi güçle donatılmışlardır. Şimdi bu keyifli su aletlerini yakından tanıyacağınız mükemmel sea scooter modellerine göz atalım!

İşte dalış tutkunlarına hususi 5 mükemmel su altı seascooter modeli:

1. Yamaha 500 Li 

En İyi Elektrikli Deniz Scooter Dalış Aracı Seascooter

Yamaha 500 Li Sea Scooter, 3 hız seçeneği ve su altında 40 metreye kadar inebilme özelliği ile su sporları meraklıları için mükemmel bir deniz aracıdır. 500 watt güce sahip bu deniz scooterı, 7 kilometre/sa (4.35 mil/sa) hıza kadar ulaşabilir. 

Hem de, yerden tutum yaparak daha çok vakit geçirebilmenizi sağlar. Bu sualtı scooterının en mühim özelliklerinden birisi de değiştirilebilir ve çevre dostu LI-ION bataryasıdır (22.2 V, 12 Ah). 90 dakikalık uzun kullanım süresi yardımıyla dalgıçlar için olmazsa olmaz bir vasıta haline gelir.

Bütün dalgıçların hafifçe bir sualtı scooterına ihtiyacı vardır ve Yamaha 500L deniz scooterı etkisiz yüzenlik sistemi ile 9.5 kilogram ağırlığındadır. Bu hafiflik, herhangi bir aden yerde dalış yapmanızı sağlar ve apayrı bir sualtı deneyimi yaşamanızı sağlar. Ek olarak, scooterın üst kısmına monte edebileceğiniz hususi bir kamera tutucusu yardımıyla, dalgıçlar su altındaki hareketli anlarını kaydedebilirler.

2. Jobe Infinity

En İyi Elektrikli Deniz Scooter Dalış Aracı Seascooter

 

Jobe Infinity Sea Scooter, sualtı maceralarınızı daha keyifli ve keyifli hale getirmek için tasarlanmış bir cihazdır. Bu sualtı scooterı, 2 adet 500W motor ve 3 değişik hız seviyesiyle (5 Kilometre/s | 3,1 Mp/h | 2,7 deniz mili) sizi hızlandırır. Kendinden yüzen tasarımı yardımıyla suya düşerse dahi batmaz ve Gopro montajı ile sualtı deneyimlerinizi kaydedebilirsiniz.

Bu scooterın pil başına şarj süresi 4 saat olup, tek bir pil ile 40 dakikaya kadar dalış yapabilirsiniz. İki adet Li-ion tayyare kasası aküsü (25,2V / 5Ah) yardımıyla toplam çabalama süreniz 2×40 dakika olur. Ek olarak su geçirmez çanta ve şnorkel seti de bu ürünle beraber sunulmaktadır.

Jobe Infinity Sea Scooter, -10°C | 14°F ve maksimum 45°C | 113°F ısı limitleriyle kullanılabilir. Ek olarak bir tek 3,5 kilogram | 7,7 pound ağırlığındadır ve boyutları 53cm x 21cm x 17cm | 21″ x 8″ x 7″ olarak tasarlanmıştır.

3. Sublue WhiteShark MixPro

En İyi Elektrikli Deniz Scooter Dalış Aracı Seascooter

 

WhiteShark MixPro, en minik çift pervaneli sualtı scooterıdır. İki hız seçeneği ile 1.8m/s hıza ulaşabilen bu ultra hafifçe ve kompakt sualtı scooterı, tek bir şarjla 60 dakikaya kadar kullanım sağlayabilir.

Havuz, şnorkelle yüzme, scuba dalışı ve özgür dalış için elverişli olan model, sualtı maceranız için hazır olduğu zaman bekleme modunda olduğunu gösteren bir LED ışığı ile donatılmıştır. LED göstergesi, WhiteShark MixPro hızı değiştikçe renk değiştirir. Ek olarak, batarya azaldığında flaşlayarak size uyarı verir ve kıyıya dönmeniz için bolca vakit bırakır.

WhiteShark MixPro, Çift Tetik Düğme Kilidi ile donatılmıştır. İki tetik düğmesine aynı anda basarak yavaş bir şekilde hızlandırır. Bu, yanlışlıkla itişleri engelleyerek çocuklar için güvenilir duruma getirir. Katlanabilir olmasa da, WhiteShark MixPro taşınabilirlik ve kolaylık için tasarlanmıştır ve bir tek 2 saatte süratli şarj edilebilir. WhiteShark MixPro ile suyun içerisinde hızlı bir şekilde ilerleyin ve derinlikleri keşfedin!

4. CityMate Sea Scooter

En İyi Elektrikli Deniz Scooter Dalış Aracı Seascooter

 

CityMate Sea Scooter, hususi tasarımı ve kuvvetli motorları yardımıyla denizde ve su üzerinde keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor. 5000 mAh, 600W, 25.2V pil gücüne sahip olan bu elektrikli deniz scooterı, çok fazla sessiz çabalama modu ve otomatik yüzeye çıkma özelliği ile güvenilir bir kullanım sağlıyor. 

Üç aşamalı hız modu, çocuk kilidi ve sağ/sol gaz pedalı gibi özellikleri yardımıyla kolay bir şekilde kontrol edilebilir. CityMate Sea Scooter, 5.7 kilometre/s (3.5mph) hıza kadar ulaşabilen gücü ile 30 metre su altına kadar inebilir. 3.5 kilogram ağırlığındaki aygıt, pil göstergesi ile beraber normal kullanımda 35 dakika çalışabilir. 

Ürün, CE, FCC, IEC62133, NA, UN38.3, RoHS SGS belgelerine sahiptir ve Lityum Pil Teknolojisi ile üretilmiştir. Kullanılmadığı takdirde, ayda minimum 1 defa şarj edilmesi tavsiye edilir. CityMate Sea Scooter, kaliteli ve güvenilir bir deniz scooterı arayanların tercih edebileceği bir üründür.

5. Yamaha 220 Li

En İyi Elektrikli Deniz Scooter Dalış Aracı Seascooter

 

Yamaha 220Li, 2 seviyeli döner hız kontrolü ve lityum iyon pilin güç ve kolaylığı ile bir araya getirilerek su altı dünyasında gezinti yapmanızı elde eden mükemmel bir üründür. 5km/sa (3.1mph) hıza kadar ulaşabilen bu deniz scooterı, opsiyonel bataryaları ile birden çok dalış yapabilmenizi sağlar.

Normal kullanımda 60 dakikaya kadar devamlı kullanım sağlayabilen bu scooter, 8,6kg (19lb) ağırlığındadır ve 30m / 100ft’ye kadar sertifikalandırılmıştır. Li-ion pil sistemi, Yamaha Seascooter Li serisinde, ağırlıksız bir rekreasyonel DPV’de üstün bir performans sunar. Ek olarak, harici şarj ve kolay pil değişiklik yapma için çıkarılabilir. 

Stratejik olarak yerleştirilmiş tahliye delikleri, suyun serbestçe girişini ve ballast alanının boşalmasını sağlar. Böylelikle, suya batırıldığında otomatikman etkisiz yüzenliğe geçer ve yüzeydeyken suyu tahliye eder. Öte taraftan tutma kolu, kullanıcının ana navigasyon aracıdır ve mükemmel darbe güçlü kuvvetli malzemeden yapılmıştır. 

Seascooter nasıl çalışır?

Deniz altı su scooter modelleri, motorlu pervaneleri kullanarak sizi suyun içerisinde çeker ve sıkıştırma tetikleri ile kontrol edilir. Tetikler, kolay bir şekilde hız ve yönlendirmeyi kontrol etmenizi elde eden kulp içerisine gömülüdür.

Seascooter seçerken nelere dikkat edilmeli?

Birtakım deniz scooterları çoklu hız ayarlarına ve akıllı motor kontrol özelliklerine sahiptir. Ek olarak GoPro gibi herhangi bir kameraya elverişli biçimde ayarlanabilen kamera desteği de sunarlar. Güvenlik sistemleri içinde batarya gücü tükendiğinde yüzeye çıkmanızı elde eden bir batarya itme özelliği yer alabilir. Dahili güvenlik sistemleri de daha farklı bir şeydir; motorun içerisine yabancı bir cisim girdiğinde, aleti daha çok zarardan koruma altına almak için anında durur.

Seascooter bataryası ne kadar süre dayanır?

Seascooter batarya ömrü, modeline ve markasına bağlı olarak değişebilir ve çoğu zaman 30 dakikadan 2 saat yada birazcık daha çok sürebilir. Scooter’ı nerede kullanacağınız batarya ömrünü etkileyebilir, kısaca şnorkelle yüzme yada sığ su yüzme gibi daha sığ alanlarda kullanırsanız, daha uzun sürebilir. Birtakım modeller ek olarak batarya seviyesini takip etmenize destek olmak için bir batarya göstergesiyle beraber gelir, böylelikle ne vakit şarj etmeniz icap ettiğini bilebilirsiniz.

Deniz scooter tutarları ne kadar?

Seascooter fiyatı tasarımına, markasına ve teknolojisine göre farklılık gösterir. 

Su altı scooterı bırakırsam ne olur?

Scooter kullanırken kim bilir kafanıza takılan bir sual “Scooter’ı bırakırsam ne olur?” olabilir. Birtakım scooter modellerinde, scooter’ı bıraktığınızda motoru durduran bir tetik mevcuttur. Öteki modellerde ise eller özgür kullanım için hususi sistemler tasarlanmıştır ve üniteyi durdururlar.

Seascooter almadan öncesinde bilmeniz gerekenler neler?

Su altı scooter’ları da dahil olmak suretiyle, donanım kategorisinde olan herhangi bir şeyi satın almadan öncesinde, ilk olarak ne için istediğinizi, hususi ihtiyaçlarınıza uyup uymadığını yada fazla gelişmiş olduğunu ya da olmadığını düşünmelisiniz. Bundan dolayı, araştırmanızı yapın, ürün hakkında sorular problem ve kendinize şu soruları problem:

  • Ne kadar derine gitmek istiyorsunuz?
  • Su altı scooter’ınızla gezi edecek misiniz ve bu yüzden daha hafifçe bir model mi tercih etmelisiniz?
  • Birden çok dalgıç taşımak ister misiniz?
  • Ne sıklıkta kullanacaksınız ve şarj süresi çoğunlukla kullanımınıza yetişebiliyor mu?

Kim bilir çocuklarınız da su altında eğlenmek isteyebilir ve bu gibi durumlarda, kullanım kolaylığı ve scooter’ın fren özellikleri öncelikli dikkate alınması gerekmekte olan etkenlerdir.

Her scooter kendi özellikleri ve özellikleriyle beraber gelir, yukarıdaki soruları yanıtladıktan sonrasında doğru seçimi yapmak için daha iyi donanımlı olacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*